Skocz do zawartości
disclose

Zlecę - Sklep internetowy ( oraz wypozycjonowanie )

Polecane posty

Witam serdecznie,

Tak jak w temacie - poszukuję specjalisty, który stworzy sklep internetowy dla mojej firmy. Zależy mi na osobie doświadczonej w tym temacie, cały system może być darmowy lub płatny, jednak aby spełniał wymogi takie jak:

- Możliwość łączenia z Allegro,

- Możliwość łączenia z programami magazynowymi,

- Bezpieczeństwo moich klientów,

- Unikalna i profesjonalne wykonanie grafiki strony z zastrzeżeniem iż nie można jej dalej wykorzystywać,

- Wykonanie kilku logo w celu doboru najlepszego,

- Wykonanie grafik reklamowych typu banner ( niekoniecznie )

 

Potrzebuję także wypozycjonowania sklepu na pierwszą stronę Google na dwa - trzy słowa, o ile jednak się orientuję to ta kwestia jest zależna od konkretnych słów, więc jest to do uzgodnienia indywidualnie ( fajnie, gdyby zajęła się tym jedna osoba, jednak mogę to zlecić osobno ).

Sklep o charakterze rozrywkowym na około 400 pozycji towaru ( docelowo ok.500 - 600 ), z własną domeną - do ustalenia będzie także hosting, dlatego potrzebuję doświadczonego webmastera, który wybierze naprawdę dobry serwis hostingowy, ale i osobę z wyobraźnią oraz luzem - wiadomo, że jeśli osoba będzie rozumiała przesłanie sklepu - zrobi coś, co będzie się klientom podobać.

 

Jakiś czas temu starałem się pochłonąć więcej wiedzy na temat tego przedsięwzięcia, gdzie przy okazji jest więcej informacji na temat tego projektu:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/43664-sklep-internetowy-kilka-pytan-odnosnie-zalozenia/

 

Zależy mi także na zapewnieniu jakiejś pomocy technicznej - przynajmniej w pierwszych fazach funkcjonowania strony. Mile widziane bonusy w formie fun page'ów, itp. :-)

 

Prosiłbym o oferty w temacie lub na PW (jak wygodniej) z ceną brutto oraz numerem kontaktowym, lub ewentualne zapytania bo rozumiem, że wykonawca może mieć zbyt mało informacji by wycenić cały projekt. Proszę także o informację, na co złoży się cena, formę zapłaty (możliwa zaliczka) oraz formę pokwitowania usługi.

Jestem osobą otwartą i elastyczną - wszystkie powyższe informacje są do dogadania.

Jeżeli jest ktoś z Trójmiasta to także zapraszam by spotkać się i omówić szczegóły.

Czas realizacji: Do sierpnia 2013 ( do uzgodnienia - jednak docelowo chciałbym się go trzymać ).

Pozdrawiam serdecznie,

Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LANcaster: Nie orientuję się w cenach, dlatego pominąłem ten temat. Myślałem, że można tu działać na zasadzie przetargu i wybrać najciekawszą ofertę, ale ok, ustalmy limit do hm... 1500?

Zapomniałem także wspomnieć w poprzedniej wypowiedzi, iż zależy mi aby zleceniobiorca miał pojęcie nt płatności online by podpisać umowę z najatrakcyjniejszą firmą (najniższe prowizje) i to połączyć bo powiem szczerze, że dla mnie to czarna magia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że do uzgodnienia - po prostu komuś wcześniej to przeszkadzało, więc wpisałem przykład bo jak wcześniej informowałem - nie mam dokładnego rozeznania i po prostu wybrałbym najatrakcjniejszą ofertę. Jestem elastyczny co do kwoty wynagrodzenia, ale logicznym jest, że im taniej tym lepiej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt powaznie podchodzacy do tematu nie wyceni Ci takiego zlecenia bez szczegolowych funkcjonalnosci aplikacji, jednakze patrzac na wymagania to musisz budzet podniesc ponad 2x to co napisales aby miec to porzadnie zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dlatego liczę, że może będzie ktoś, z kim można spotkać się i porozmawiać na ten temat - naświetlić go dokładniej bo przez forum tak średnio - ale jeśli faktycznie trudno to ocenić, to przynajmniej mam jakąś orientację w kwotach. Czyli, jak rozumiem kwota 3000 - 4000 zł jest OK razem z wypozycjonowaniem wobec Ciebie? Rozumiem ceny brutto, fv. Możesz orientacyjnie podać na co składa się ta taka kwota?

Będę miał rozeznanie cenowe w ewentualnych negocjacjach z wykonawcą, a nie chciałbym także być naciągnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Instalacja i konfiguracja systemu sklepu (bo o pisaniu od podstaw to dodaj jedno zero) darmowego bądź płatnego, instalacja modułów integracji oraz płatności, stworzenie szaty graficznej, hosting, domena, ssl, ip, pozycjonowanie, grafika dodatkowa, stworzenie manuala dla właściciela jak poruszać się po sklepie (jeżeli jest zielony w tych sprawach), robocizna + kilka innych bajerów. Trochę tego jest, stąd taka a nie inna kwota.

 

Prostszy przykład - hosting. Jeżeli to ma być poważny sklep który ma działać to nie może być umieszczony na darmowym śmieciu albo jakimś lipnym za grosze. Tutaj niestety trzeba się nieco wykosztować, powiedzmy te 300 - 600 PLN rocznie. Domena to tam pikuś, piętnaście zeta ale też ją doliczmy za pierwszy rok. Jeżeli dane klientów mają być bezpieczne to konieczny będzie certyfikat SSL (szyfruje przesyłanie danych) - tutaj ceny są różne i zależne są od konkretnego certyfikatu. Tak na szybko znalazłem zwykły Rapid SSL za stówkę rocznie co też doliczamy. Żeby był certyfikat to potrzebujesz dedykowany adres IP - tutaj ceny są raczej podobne i wynoszą około 60 +/- 10 PLN rocznie. Także to doliczamy. Podsumujmy koszta samego hostingu z dodatkami. Serwer powiedzmy te 350 PLN + 15 PLN domena + SSL 100 PLN + IP 60 PLN = 525 PLN.

 

Instalacja i konfiguracja systemu sklepu + moduły zależy od tego czy system/ moduły są płatne czy też nie. Im więcej płatnych bajerów tym wyższa cena ci wyjdzie. Najdroższa w tym wszystkim wyjdzie ci unikalna grafika, tutaj niestety trzeba trochę posiedzieć i to musi kosztować. Na pozycjonowaniu się nie znam więc się nie wypowiadam ile to kosztuje. Do całości dolicz jeszcze robociznę - koszta zależne od tego jak kto się ceni i kim się jest, inaczej weźmie freelancer, inaczej weźmie firma. Jeszcze rodzaj umowy, faktura, na gębę nic nie zlecaj bo wyjdziesz na tym jak Pobłocki na mydle, umowa o dzieło etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega prosil o info na pw a nawet na nie nie odpowiada :-)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

3000 - 4000 zł jest OK razem z wypozycjonowaniem wobec Ciebie?

Bez pozycjonowania kwota 2500-3000 netto to minimum zeby bylo na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Dzięki za przybliżenie sprawy. Ceny co prawda nie małe, no ale myślę, że lepiej wydać więcej i mieć coś profesjonalnego i unikalnego, niż zaraz konkurencja ma mieć taką samą stronkę :-)

Wydaje mi się, że samo postawienie sklepu nie jest tak kosztowne i trudne (bawiłem się z 5 lat temu z nudów i jako amator zainstalowałem sklep i podłączyłem bazę danych w mniej niż pół godziny, więc nie ma dramatu), co właśnie szata graficzna i takie sprawy jak połączenie z płatnościami online, itp.

Pawel_15: Koszta o których piszesz nie są jakieś straszne - wychodzi niecałe 50 zł miesięcznie - tyle, że trzeba się raczej dobrze wypromować.

Czyli - jak rozumiem, tu dużą rolę odgrywa specjalnie przygotowana szata graficzna sklepu. No tak, ale z drugiej strony kupić jakąś za parę stówek i później wejść na... Nie wiem, sklep z pokarmem dla fredek i zobaczyć taki sam design - SŁAAABO... :)

I tak jak piszesz - wiadomo, że - jak to określiłeś "Freelancer" lepszy = z pewnością tańszy, ale nie mam do niego już takiego zaufania jak do firmy, a pewnie jak odliczymy sobie vat to będzie jakaś nie olbrzymia różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Dzięki za przybliżenie sprawy. Ceny co prawda nie małe, no ale myślę, że lepiej wydać więcej i mieć coś profesjonalnego i unikalnego, niż zaraz konkurencja ma mieć taką samą stronkę :-)

Wydaje mi się, że samo postawienie sklepu nie jest tak kosztowne i trudne (bawiłem się z 5 lat temu z nudów i jako amator zainstalowałem sklep i podłączyłem bazę danych w mniej niż pół godziny, więc nie ma dramatu), co właśnie szata graficzna i takie sprawy jak połączenie z płatnościami online, itp.

Pawel_15: Koszta o których piszesz nie są jakieś straszne - wychodzi niecałe 50 zł miesięcznie - tyle, że trzeba się raczej dobrze wypromować.

Czyli - jak rozumiem, tu dużą rolę odgrywa specjalnie przygotowana szata graficzna sklepu. No tak, ale z drugiej strony kupić jakąś za parę stówek i później wejść na... Nie wiem, sklep z pokarmem dla fredek i zobaczyć taki sam design - SŁAAABO... :)

I tak jak piszesz - wiadomo, że - jak to określiłeś "Freelancer" lepszy = z pewnością tańszy, ale nie mam do niego już takiego zaufania jak do firmy, a pewnie jak odliczymy sobie vat to będzie jakaś nie olbrzymia różnica...

 

Jeśli można to prosiłbym,abyś odpisał mi na PW. Mogę się z Tobą co do wszystkiego dogadać, jak się zgodzisz na to,żebym ja Ci to wykonał profesjonalnie to możesz mi o wszystkim opowiadać nawet przez kilka godzin i razem dojdziemy do jakiegoś wspólnego kompromisu i na końcu dopiero ustalimy cenę. Jeśli Cię to interesuje to po prostu odpisz na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zgadza się, postawienie sklepu nie jest kosztowne (mowa o opensource) ani trudne. Kilka kliknięć i jest wgrana podstawa. Ale jeżeli ktoś się na tym nie zna albo mu się nie chce to niestety musi zapłacić za to jak za każdą inną usługę. Przykład - trzeba wymienić olej. Możesz to zrobić sam za free i nie jest to trudne, ale możesz się na tym nie specjalnie znać albo ci się nie chce i jedziesz do warsztatu i tam musisz już za to zapłacić i to nie są groszowe sprawy. Tak samo wygląda sytuacja tutaj. Jeden za postawienie sklepu i konfigurację podstawową (bez modułów) weźmie 50 PLN, drugi już weźmie 200 PLN i ten za 200 może odwalić fuszerkę ale równie dobrze ten za 50 sknoci sprawę co jest bardziej prawdopodobne ze względu na cenę (chyba że zlecasz to jakiemuś desperatowi co gratis zaniesie buty do szewca).

 

Pisząc freelancer miałem na myśli osobę która zajmuje się tym poprzez prowadzoną DG (Działalność Gospodarcza) a nie na gębę. Pisząc firma miałem na myśli "korporacje" gdzie siedzi kilka czy kilkanaście osób i trzepią projekty przez cały czas jeden przez drugi.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę się podjąć zadania ale bez dedykowanej szaty graficznej i bez pozycjonowania. Umowa o dzieło - nie bawię się w nic na gębę. Nie wezmę milionów ale kilku groszy też nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczka-studio

Witam nasza firma chętnie przyjmie zlecenie. Wybierając naszą firmę zyskuje Pan w pełni działający serwis, oparty na indywidualnym projekcie graficznym, hosting oraz własny adres (np. nazwa-firmy.pl), wstępne pozycjonowanie, statystyki Google, mapkę Google, formularz kontaktowy oraz bezpłatną, roczną administrację strony.

Czas wykonania: ok 7 dni
Cena: od 1500zł
portfolio: http://kaczka-studio.pl/realizacje.html
kontakt:
mail: lukasz2471@onet.pl
tel: 783745153
gg: 32799884
Pozdrawiam
Łukasz Mazurkiewicz
kaczka-studio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nasza firma chętnie przyjmie zlecenie.

A gdzież to ta firma ma jakiekolwiek dane? Chyba, że to firma Krzak. Podajesz darmowego maila na onet. Na stronie CV każesz wysyłać na darmową skrzynkę z gazeta.pl. W zakładce kontakt też mail z g.pl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

CEIDG nie zna takiej działalności, więc może spółka ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczka-studio

A gdzież to ta firma ma jakiekolwiek dane? Chyba, że to firma Krzak. Podajesz darmowego maila na onet. Na stronie CV każesz wysyłać na darmową skrzynkę z gazeta.pl. W zakładce kontakt też mail z g.pl..

Jest to agencja interaktywna swoją siedzibę mamy w Śremie ale działamy na terenie całej Polski. Mail na onet jest to kontakt do mnie, ponieważ pierwsze konsultacje odbywają się ze mną, później szczegóły są ustalane z grafikiem/webmasterem. Poza tym dane znajdują się na naszej stronie w zakładce kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KRS też nie wie ;)

Ale gdzie tu masz dane firmy?

oqjs.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@kaczka-studio: podaj NIP, jak wszyscy płacimy podatki, to wszyscy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczka-studio

KRS też nie wie ;)

 

 

Jakby Pan nie wiedział nie wszystkie agencje posiadają nr KRS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wyobraź sobie, że wiem. W CEIDG też nie figurujesz.

Ja mam firmę zarejestrowaną (informacja jest w CEIDG), legalnie działającą. A spółkę mam w KRS. Obie firmy działają zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce, płacą podatki. Twoja jakoś chyba to wszystko omija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczka-studio

Wie Pan ja nie wnikam jak oni działają jestem jedynie przedstawicielem który wyszukuje im klientów, szacuje koszt i jeśli ktoś chce z nami podjąć współpracę to odsyłam ich dalej do wykonawcy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na jakiej zasadzie jesteś zatrudniony w tej "firmie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×