Skocz do zawartości
Sarr

Prośba o pomoc w doborze VPS

Polecane posty

Raczej dzień złożenia zamówienia się liczy.

 

A tak pozatym, jak się ma pro konto w banku to przelewy i w weekendy dochodzą w kilka sekund :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej dzień złożenia zamówienia się liczy.

 

A tak pozatym, jak się ma pro konto w banku to przelewy i w weekendy dochodzą w kilka sekund :P

Możliwe, napisałem do supportu z pytaniem :).

Ogółem mam dylemat. Bo z racji nieznajomości stawiania serwerów, chyba jestem skazany na wykupienie Administrowanego.

Z tym że parametry nie będą mi odpowiadać, bo w tej cenie są wiele, wiele lepsze oferty bez Administrowania. Podobnie przepłaca się za DirectAdmin itd. Pewna osoba chętnie pomoże przy postawieniu VPSa, ale przecież nic za darmo :P.

 

Więc zastanawiam się nad taktyką. Wolałbym szybko ogarnąć obsługę i wydajną optymalizację Apache/PhP, a jak wykupię Administrowany to jak się mam nauczyć, hehe.

 

Wygląda na to, że skoro zależy mi na czasie to najopłacalniej będzie tak:

 

1. Najpierw wykupić Administrowany VPS, by szybko przenieść się tam z hostingu. I zobaczyć jak wydajność.

2. Równolegle wykupić tani pakiet VPS bez administracji, bym na nim nauczył się wszystko stawiać samemu.

3. Przejść na pakiet bez Administracji i postawić go sobie na darmowych panelach.

 

O ile to warte zachodu, bo ani Linuksa nie znam, ani Apache, ani PhP. Póki co umiem tylko zmieniać ustawienia w php.ini, .htaccess itd. Bez wiedzy, na logikę się w tym obracam od lat, po prostu pomysłowo robię strony. Więc jeśli instalacja wydajnego VPSa z przeniesieniem tam domen/danych jest trudna, może lepiej faktycznie ją sobie darować.

 

EDIT:

Chyba mają najlepszą ofertę:

http://hitme.net.pl/openvz.php

 

Mówię o tej za 79zł. Co prawda bez Administrowania, ale pomagają w przeniesieniu i instalacja skonfigurowanego systemu może być zautomatyzowana.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsługa VPS'a będzie polegała na wkuciu na pamięć kilku komend, jeśli nie będziesz robił nic innego jak hostowanie strony.

 

Na Biznes-Host też możesz instalować wybrane systemy akurat :P Możesz brać VPS'a bez administracji a dopytywać się pomocy technicznej jak coś zrobić, powinni pomóc.

 

Serwer jest skonfigurowany od razu, wystarczy wrzucić pliki do katalogu /var/www i strona działa. Ewentualnie jeszcze instalacja PHP, ale to 2 komendy własciwie, więc też nic strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsługa VPS'a będzie polegała na wkuciu na pamięć kilku komend, jeśli nie będziesz robił nic innego jak hostowanie strony.

 

Na Biznes-Host też możesz instalować wybrane systemy akurat :P Możesz brać VPS'a bez administracji a dopytywać się pomocy technicznej jak coś zrobić, powinni pomóc.

 

Serwer jest skonfigurowany od razu, wystarczy wrzucić pliki do katalogu /var/www i strona działa. Ewentualnie jeszcze instalacja PHP, ale to 2 komendy własciwie, więc też nic strasznego.

 

Po części masz rację, że są już skonfigurowane systemy, ale mimo wszytko one są default, przez co średnio do czego się nadają i trzeba parę rzeczy przy nich zmieniać by dużo lepiej chodziło wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mimo wszytko one są default

 

No i tu się mylisz, nie wszystkie są instalowane z "szablonu". Hosting dedykowany polega na tym, że środowisko serwera jest przygotowywane pod Twoje konkretne potrzeby. Administracja ma za zadanie zoptymalizować taki serwer, a nie masowo wrzucać szablon i niech leci.

 

Być może niektóre firmy robią tak jak napisałeś, jednak nie pisz, że wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@www.mzone-net.eu

 

Ja nie mówię o hostingu dedykowanym tzw. managed VPS tylko VPS z preinstalowanym systemem+coś np. debian z ISPconfig, Webminem itd. - nie jako czysty system. Mam takie rozwiązania na myśli, że większość jest w default i wtedy trzeba się nimi dodatkowo bawić. Żadnej firmy , podkreślam ŻADNEJ firmy nie oskarżam by w wersji Menaged wrzucała standardowy szablon i ma po prostu działać, ponieważ nigdy nie potrzebowałem takiej usługi i nie będę potrzebował, więc nie mam czego oceniać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie rozwiązania na myśli, że większość jest w default i wtedy trzeba się nimi dodatkowo bawić.

 

To są wtedy zwykłe VPS-y, nie są to zarządzane serwery. To masz tylko instalację panelu np Kloxo wykonywaną z panelu administracyjnego vps.

 

Te serwery nie mają komercyjnego panelu tylko jakiś bezpłatny, nie są też zarządzane, jeśli jakaś firma naprawi Ci taki serwer to tylko w z własnej woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hę? :D Nie mam pojęcia czemu to tak zrozumiałeś (jako atak).

Podziękowałem Ci szczerze i chciałem Ci dać plusa Reputacji. Niestety nie mogę, bo najpierw muszę dostać punkty od innych. A przedstawiciel pewnej firmy do tego dał mi minusa (gratuluję).

To co opisałem odnośnie phpbb i Reputacji, to powód, dla którego u siebie pozwalam ludziom bez punktów Reputacji przyznawać plusy (minusów nie). Taka marginalna dygresja w kierunku Moderacji WebHostingTalk.

 

EDIT:

Hmm, chyba trochę głupie pytanie:

Jak skorzystać z promocji weekendowej w Biznes-Host, skoro przelewy nie schodzą w weekend? :D Jest jakaś inna opcja płatności tam? Ktoś wie może?

 

Widocznie coś źle zrozumiałem. A co do VPS ja bym nie przepłacał za Administrację, samo Apache+MySQL+ PHP postawisz w kilka minut. Pozostaje kwestia optymalizacji, ale jest multum poradników, wystarczy pogooglować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie coś źle zrozumiałem. A co do VPS ja bym nie przepłacał za Administrację, samo Apache+MySQL+ PHP postawisz w kilka minut. Pozostaje kwestia optymalizacji, ale jest multum poradników, wystarczy pogooglować.

A potem buuu i płacz, bo na serwerze się coś dzieje, ale nie wiadomo co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozostaje kwestia optymalizacji, ale jest multum poradników, wystarczy pogooglować.

 

W Polsce wszystko się samemu robi, najpierw samemu składa czołg i samolot, potem dom z klocków lego, następnie samemu naprawiamy samochody, pralki, lodówki itd. itp. Nie ma mocnych ... ;)

 

A tak na poważnie, to wcale nie jest takie proste. Oczywiście, że można zainstalować DA i niech sobie tam "system żyje jakoś" wszystko będzie ok. Czasami firma hostingowa poprosi nas tylko o zwiększenie pakietu o jeden wyżej, i wtedy znowu będzie krzyk na forum co oni mają za serwery, jednego WP nie potrafi utrzymać ...

 

Administracja serwera to nie tylko instalacja serwera czy panelu, problem polega na optymalizacji środowiska, serwera SQL, pilnowanie poprawek oraz uaktualnień oprogramowania,systematyczne wykonanie kopii zapasowych czy też monitoring usług. Pewnie można to zrobić samemu, jak się ma czas. Fajnie jest samemu tez postawić serwer, frajda jak nic. Jednak jak ktoś pracuje i zajmuje się czymś innym zawodowo, nie ma na to czasu i woli zlecić to jakieś firmie która zajmuje się tym zawodowo. Firma takie zadania zrobi to szybciej, pewniej i bezboleśnie, np. bez uszkodzenia systemu plików i bolesnej utraty danych (oczywiście nie musi tak być, ale może).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A potem buuu i płacz, bo na serwerze się coś dzieje, ale nie wiadomo co ;)

 

Ja po wielu błędach nauczyłem się przywracać wszystko do poprzedniego stanu i zaskoczę - nigdy nie robię kopii plików, bo mi się nie chce. Jestem wzrokowcem-komputerowcem ( :D) i zapamiętuję jak plik mniej więcej wyglądał. Dodaję pare tam linijek, zmieniam to i tamto. Testuję, jak nie działa to z pamięci przywracam to co było i w 90% przypadków to działa :P

 

Gorzej, jeśli dopiero później zauważy się, że coś nie działa/źle działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Ja po wielu błędach nauczyłem się przywracać wszystko do poprzedniego stanu i zaskoczę - nigdy nie robię kopii plików, bo mi się nie chce. Jestem wzrokowcem-komputerowcem ( :D) i zapamiętuję jak plik mniej więcej wyglądał. Dodaję pare tam linijek, zmieniam to i tamto. Testuję, jak nie działa to z pamięci przywracam to co było i w 90% przypadków to działa :P

 

Gorzej, jeśli dopiero później zauważy się, że coś nie działa/źle działa.

 

Nie no ogólnie to powodzenia :)

 

Roztrzaskaj młotkiem dysk i przywróć do poprzedniego stanu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pliki, a nie wszystko! :P

 

Przy poważniejszych rzeczach to wiadomo, robi się kopie, ale przy edycji konfiguracji gdzie edytuje się maksymalnie klilka linijek? Lenistwo wygrywa.

Edytowano przez linoskoczek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc kupiłem VPS na miesiąć za 79 zł, bez Administracji :).

Nie powiem póki co gdzie, ale ma niby gwarantowane 3GB Ram i 3GB swap, 1,5TB transferu procesor "do 4 Ghz", 100GB pojemności i sprawdziłem w Debianie, mam 2 rdzenie. Łącze "do i z serwera 100 Mbit/s".

Początkowo w Panelu pokazało mi 512mb ram i tyleż swap, i 20GB na dysku, ale napisałem do supportu (miły Pan, mimo że nie mają żadnej dokumentacji) i zaktualizowano Panel tak, że pokazuje te 3GB itd.

 

Udało mi się postawić na Debianie x64: Nginx (1.4) z m.in. fpm-php, apc, php5.4, phpmyadmin, forum phpbb i coś... joomla powoli się instaluje póki co.

To samo było z forum - musiałem timout zwiększyć z 30 a 300, bo podczas tworzenia bazy danych miałem gateway 504 bodajże (timeout). Oj, coś wolno to działa.

 

No ale... testuję :). I już mam spore wątpliwości, bo mój hosting na apache z forum, na którym jest 3 tyś. użytkowników działa błyskawicznie, a tu "gołe" forum - reaguje wolniej na "kliknięcia", i to jakby dość losowy jest ten czas odpowiedzi :). Sprawdziłem pingi na tej stronie:

http://helpdesk.commercialnetworkservices.net/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=182

 

....no i są lepsze niż na mój hosting, ale hosting jednak działa dużo szybciej.

Joomla w ogóle tak powoli się instaluje, że dałem sobie na razie spokój. Do instalacji korzystałem głównie z poradników tutaj:

http://www.howtoforge.com/installing-nginx-with-php5-and-php-fpm-and-mysql-support-lemp-on-debian-wheezy

Ba, wygląda mi na to, że moja konsola shell Putty czasami laguje na polecenia :). I to zwykłe, nie ważne jakie - czasem laguje zwykłe "ls".

Chyba, że to normalne mieć takie minimalne przestoje, niestety zdarza się też, że do 1-4 sekund. Podczas gdy strony www typu google otwierają się normalnie, więc to raczej nie z mojej strony lag.

 

No i co, i już testuję Tiktalik z mniejszymi chyba paremetrami (w okresie testowym) by mieć jakieś porównanie :).

Ludzie faktycznie polecają Biznes-Host w tym momencie, odpalają podobo tam nawet gry z dobrymi pingami na pakiecie za 79zł - nie wykluczone, że jednak tam przejdę. Po prostu wygląda mi na to, że 79zł wyrzuciłem do kosza i nie mam najmniejszego zamiaru drugi raz tego zrobić.

 

Chyba że... Chyba że ja coś źle instaluję :). Dlatego odpalam drugi VPS w teście, spróbuję postawić taki sam system w taki sam sposób by to sprawdzić.

Edytowano przez Sarr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ba, wygląda mi na to, że moja konsola shell Putty czasami laguje na polecenia :). I to zwykłe, nie ważne jakie - czasem laguje zwykłe "ls".

Chyba, że to normalne mieć takie minimalne przestoje, niestety zdarza się też, że do 1-4 sekund. Podczas gdy strony www typu google otwierają się normalnie, więc to raczej nie z mojej strony lag.

 

 

To niestety wskazuje na problem z wydajnością dysków.

Sprawdź odczyty

 

 

dd bs=1M count=128 if=/dev/zero of=test conv=fdatasync

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niestety wskazuje na problem z wydajnością dysków.

Sprawdź odczyty

To znaczy dla ścisłości:

Forum działa wolno również (tak samo instalator joomla i wcześniej instalator phpbb). Co do sprawdzania stron (google, wszelkie inne) to tylko mój test, czy aby to nie mój domowy komp laguje, ale nie.

Mam wrażenie, że najdłużej schodzą operacje tworzenia baz danych, ale może to tylko wrażenie. Na żadnym hostingu instalacja phpbb3 nie trwała tak długo.

 

Więc tak, to jest wynik z mojego VPS (tego co tak wolno działa), 3 podejścia:

128+0 records in
128+0 records out
134217728 bytes (134 MB) copied, 2.32609 s, 57.7 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 1.63637 s, 82.0 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 1.42889 s, 93.9 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 2.03638 s, 65.9 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 2.00004 s, 67.1 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 2.03638 s, 65.9 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 1.72445 s, 77.8 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 1.82892 s, 73.4 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 1.94594 s, 69.0 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 2.7166 s, 49.4 MB/s

A tu z właśnie odpalonego testu na Tiktalik.

Konfiguracja:

Podają, że 2 ma jednostki: 1 jednostka -> 1,60Ghz, 2 rdzenie 1GB RAM ECC i 10 GB na dysku -> czyli mam 2x tyle.

Tutaj się dzieją dziwne rzeczy:

128+0 records in
128+0 records out
134217728 bytes (134 MB) copied, 5.65154 s, 23.7 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 5.09815 s, 26.3 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 2.33746 s, 57.4 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 0.667753 s, 201 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 1.30902 s, 103 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 0.738442 s, 182 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 1.30742 s, 103 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 0.752634 s, 178 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 0.738442 s, 182 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 1.30742 s, 103 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 0.752634 s, 178 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 1.69473 s, 79.2 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 0.649251 s, 207 MB/s
134217728 bytes (134 MB) copied, 1.69473 s, 79.2 MB/s

No i dodam, że aktualizacja Debiana, instalacja dodatkowych paczek przebiega chyba 2x-5x szybciej na Tiktalik...

 

Update:

No cóż. Będę po tym miesiącu rezygnował z VPS a HITME.pl. Jak dla mnie kompletna wtopa, straciłem 79zł.

Ta sama strona - index gołego forum phpbb - potrafi wczytywać się w 0.167s, po czym za pół minuty sekund w 5.537s. (debug phpbb Time : 5.537s). Kompletnie losowo.

Mnie to wygląda na ten tzw. overselling i współdzielenie zasobów.

 

Przy okazji obiło mi się o uszy, że Tiktalik za te 100zł gwarantuje zasoby bez współdzielenia?...

Niestety 2x 1,6 Ghz i 2GB ramu / 20GB na dysku za 100zł to bardzo kiepska oferta. Pytanie, czy mimo wszystko nie jest opłacalna, bo nie mogę sobie powzolić na takie lagowanie jak na HITME.pl.

Bardzo sympatyczny mają support, ale to za mało.

 

Zastanawiam się co dalej. Zdecydowanie wtopiłem kasę i teraz następy VPS muszę chyba przetestować. Więc jeśli nie firma nie da mi okresu testowego, straci potencjalnie stałego klienta.

Potrafiłby ktoś doradzić? Używam forum z 3 tyś. użytkowników póki co i shoutboxem na Ajaxie (odświeżanie obecnie co 10s), nie chcę by lagował, bo to będzie bardzo widoczne.

Edytowano przez Sarr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja prawdopodobnie źle zrobiona. Może przesadziłeś z ustawieniami nginx'a albo wręcz przeciwne - masz limity systemowe, które ograniczają i PHPa i nginxa (otwarte pliki, pamieć per user).

 

Pokaż nginx.conf i config strony (server {})

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja prawdopodobnie źle zrobiona. Może przesadziłeś z ustawieniami nginx'a albo wręcz przeciwne - masz limity systemowe, które ograniczają i PHPa i nginxa (otwarte pliki, pamieć per user).

 

Pokaż nginx.conf i config strony (server {})

 

Już wklejam, dzięki, sprawdzimy.

 

/etc/nginx/nginx.conf:

user www-data;
worker_processes 2;
pid /run/nginx.pid;

events {
        worker_connections 2048;
        # multi_accept on;
}

http {

        ##
        # Basic Settings
        ##

        sendfile on;
        tcp_nopush on;
        tcp_nodelay on;
        keepalive_timeout 65;
        types_hash_max_size 2048;
        # server_tokens off;

        # server_names_hash_bucket_size 64;
        # server_name_in_redirect off;

        include /etc/nginx/mime.types;
        default_type application/octet-stream;

        ##
        # Logging Settings
        ##

        access_log /var/log/nginx/access.log;
        error_log /var/log/nginx/error.log;

        ##
        # Gzip Settings
        ##

        gzip on;
        gzip_disable "msie6";

        # gzip_vary on;
        # gzip_proxied any;
        # gzip_comp_level 6;
        # gzip_buffers 16 8k;
        # gzip_http_version 1.1;
        # gzip_types text/plain text/css application/json application/x-javascript text/xml applica$

        ##
        # nginx-naxsi config
        ##
        # Uncomment it if you installed nginx-naxsi
        ##

        #include /etc/nginx/naxsi_core.rules;

        ##
        # Virtual Host Configs
        ##

        include /etc/nginx/conf.d/*.conf;
}


#mail {
#       # See sample authentication script at:
#       # http://wiki.nginx.org/ImapAuthenticateWithApachePhpScript
#
#       # auth_http localhost/auth.php;
#       # pop3_capabilities "TOP" "USER";
#       # imap_capabilities "IMAP4rev1" "UIDPLUS";
#
#       server {
#               listen     localhost:110;
#               protocol   pop3;
#               proxy      on;
#       }
#
#       server {
#               listen     localhost:143;
#               protocol   imap;
#               proxy      on;
#       }
#}

/etc/nginx/sites-available/www.(domena).pl.vhost:

server {
       listen 80;
       server_name www.domena.pl;
       root /usr/local/www/www.domena.pl/public;
       if ($http_host != "www.domena.pl") {
                 rewrite ^ http://www.domena.pl$request_uri permanent;
       }
        #phpbb rewrite
        location ~ /config.php|/common.php {
            deny all;
        }

    location /phpmyadmin {
           root /usr/share/;
           index index.php index.html index.htm;
           location ~ ^/phpmyadmin/(.+\.php)$ {
                   try_files $uri =404;
                   root /usr/share/;
                   fastcgi_pass unix:/var/run/php5-fpm.sock;
                   #fastcgi_pass 127.0.0.1:9000;
                   fastcgi_index index.php;
                   fastcgi_param SCRIPT_FILENAME $document_root$fastcgi_script_name;
                   include /etc/nginx/fastcgi_params;
           }
           location ~* ^/phpmyadmin/(.+\.(jpg|jpeg|gif|css|png|js|ico|html|xml|txt))$ {
                   root /usr/share/;
           }
    }
       index index.php index.html index.htm default.html default.htm;
       location = /favicon.ico {
                log_not_found off;
                access_log off;
       }
       location = /robots.txt {
                allow all;
                log_not_found off;
                access_log off;
       }
       # deny running scripts inside writable directories
       location ~* /(images|cache|media|logs|tmp)/.*\.(php|pl|py|jsp|asp|sh|cgi)$ {
                return 403;
                error_page 403 /403_error.html;
       }
       # Deny all attempts to access hidden files such as .htaccess, .htpasswd, .DS_Store (Mac).
       location ~ /\. {
                deny all;
                access_log off;
                log_not_found off;
       }
       location / {
                try_files $uri $uri/ /index.php?q=$uri&$args;
       }
       # caching of files
       location ~* \.(ico|pdf|flv)$ {
                expires 1y;
       }
       location ~* \.(js|css|png|jpg|jpeg|gif|swf|xml|txt)$ {
                expires 14d;
       }
       location ~ \.php$ {
                try_files $uri =404;
                include /etc/nginx/fastcgi_params;
                fastcgi_pass unix:/var/run/php5-fpm.sock;
                #fastcgi_pass 127.0.0.1:9000;
                fastcgi_index index.php;
                fastcgi_param SCRIPT_FILENAME $document_root$fastcgi_script_name;
                fastcgi_read_timeout 300;
       }
}

Mam wrażenie, że jest ok.

Edytowano przez Sarr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zaproszenie do darmowego testu hostingu dedykowanego.

Nic nie stracisz, a na pewno będziesz zadowolony.

 

Mnie już hosting / Administrowanie nie interesuje, poradzę sobie. Ale dzięki za ofertę, wezmę pod uwagę servery vps ;).

 

Ps. zaktualizuję pierwszy post. // hm, za późno na edycję.

 

Znalazłem kolejne "wypasione" vps'y i będę się zabierał za testowanie, ale po tym doświadczeniu pierwszym "aż się boję" :). Czas to pieniądz. I jeszcze raz powtórzę, że mój obeny hosting to potwór wydajności - ale dam Wam cynk dopiero jak go odciążę z największej strony (o ile vps będzie szybszy!).

Rozważam obecnie Śląsk Data Center, Webion i Ultima Host.

Za przewagę Tiktalik uważam wirtualizację XEN - więc może mimo tych 2x 1,6Ghz i mizernych parametrów będzie najlepszy. Kto wie.

 

Spróbuję przetestować opcje bliżej 50-80zł (pewnie wezmę 2 IP), bo tak dedukuję, że spokojnie na razie powinny wystarczyć. A potem podobno bez problemu można pakiet zmienić na lepszy.

Edytowano przez Sarr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przestawić php-fpm na wersję TCP, bo teraz używasz socketów. Jak pomoże, to będziemy dochodzić, czy to nie limity systemowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przestawić php-fpm na wersję TCP, bo teraz używasz socketów. Jak pomoże, to będziemy dochodzić, czy to nie limity systemowe.

 

Dzięki za pomoc :). Niestety nic to nie dało.

Ale... Zrobiłem identyczną konfigurację na TikTalik VPS.

 

Wrażenia: nigdy nie widziałem tak szybko instalującej się joomli. To samo z phpbb :).

Działanie strony i forum ultra szybkie, przynajmniej bez obciążenia. Mam postawione to samo na HITME i różnica jest kolosalna.

Przynajmniej coś już wiem. Skoro tak, to testuję inne vpsy, bo TikTalik śmiga, ale jest trochę drogi i parametry (prócz wirtualizacji Xen) lekko mówiąc nie są powalające w tej cenie.

 

Chyba że ten Xen aż tyle zmienia. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tiktalik to rozwiazanie oparte o dyski ssd i w pelni gwarantowane zasoby. Do tego posiadaja procesory E3 albo E5 a nie jak inne vpsy - opterony albo inne procesory ktore mimo wielkich zegarow maja niska wydajnosc. (np 12 rdzeniowy opteron nie jest jakos wybitnie wydajny wzgledem 4 rdzeniowych xeonow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×