Skocz do zawartości
Sarr

Prośba o pomoc w doborze VPS

Polecane posty

Cześć,

Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych od siebie o poradę.

Obecnie korzystam z 2 hostingów w róznych firmach. No ale ruch zrobił się duży, a i wydajność strony mogła by być sporo lepsza.

Stąd chcę wypróbować VPS. Niestety nie mam aktualnie za wiele kasy, dlatego potrzebuję wybrać dobrego, w 100% online (bezawaryjnego) i takiego, by wystarczyło na moje projekty z zapasem.

 

Pomyślałem, że może będziecie w stanie poradzić mi jaką konfigurację serwera VPS potrzebuję, aby móc hostować na nim dość duży obecnie jak na moje dotychczasowe projekty (a potem będzie jeszcze większy) portal. Choć może to być tak naprawdę niewielki Portalik jak dla Was i jak dla VPSów. Zwyczajnie tego nie wiem, nie mam z VPS doswiadczenia.

 

Opis sytuacji:

Portal o grze. Obecnie transfer tam nie przekracza 50GB miesięcznie. Ilość odwiedzin - wg. google jest to około 30-40 osób online w każdym momencie, ale może wzrosnąć i tak planujemy. Unikalnych odwiedzin około 3000 dziennie w porywach, z maksem póki co 3500. Ale liczymy że będzie 1,5x - 2x lepiej - w ciagu kilku miesięcy, a potem jeszcze lepiej.

Działamy teraz na zwykłym polskim hostingu, ale jakoś bardzo chyba mocnym. I na bieżąco Admin atkualizuje tam PhP, MySQL, daje CPanel oraz dostęp do konfigurcji php i nawet konsoli (bez możliwośc instalacji). Jak dla mnie rewelacja, ale to tylko hosting. I tak wytrzymał już więcej niż wszystko co w ciągu 6 lat testowałem za takie grosze - podziw.

Dodatkowo wspomagam się Cloudflare, który trochę odciąża transfer kosztem pingów do USA.

Wg. CPanel na hostingu aktualne Total connections to: 11 000.

Tym samym jesteśmy największym obciążeniem na całym hostingu... A mimo to jedynie sporadycznie pojawia się 503/504 gateway error z Cloudflare.

 

Ważne wymagania:

Ultra szybkie wczytywanie stron Portalu (Joomla) i forum PhPBB.

Opcjonalnie:

Posiadam też inne strony o dużo mniejszym ruchu.
Jest inny podobny Portal i planujemy inne serwisy, w przyszłości nawet duże jak pierwszy albo większe. Więc jeśli sam pierwszy nie jest takim obciążeniem, wolałbym wszytko przenieść na VPS. Ale to tylko opcja dodatkowa, bo hostingi mam niedrogie, a pierwszy portal jest najważniejszy.

 

-----------------------------------

Inne szczegóły:

Przechodząc na VPS chciałbym przede wszystkim mieć aktualne, nowe PHP, MySQL, łatwy dostęp do ustawień, ale także wydajność lepszą niż na hostingu i brak problemów typu za wiele połączeń itd. Statystyki połączeń i obciążenia procesora oraz masę innych posiadam i mogę je Wam pokazać (mam dostęp z czegoś co wygląda jak CPanel).

Przy tym wydaje mi się, że nie jestem w stanie zapłacić wiele, ale z czasem będzie to możliwe i będę powoływał do życia kolejne serwisy.

 

Używam głównie Joomla i PhPBB z wieloma modyfikacjami, jednak staram się możliwie najbardziej odciążać i optymalizować, mimo że nie jestem koderem php.

Owszem, obecnie nie umiem stawiać Apache itd, ale może będę się w stanie szybko nauczyć. Potrzebujemy jednak dość szybko przejść, więc jeśli konfiguracja Apache, MySQL dla dobrej wydajności byłaby dla laika (linuksowego) za trudna, wolałbym jakąś automatyzację instalacji i możliwość poprawiania potem jej ustawień.

Przypomnę, że nie chcę najdroższych rozwiązań - ale proszę o radę co do optymalnych dla mnie. Zwyczajnie nie umiem ocenić jakie obciążenie generujemy, dopiero się przekonam jak to wygląda na VPS.

 

Aktualnie odpisał mi BiznesHost.

Człowiek z obsługi polecił mi coś takiego:

http://biznes-host.pl/vps_directadmin/

 

No ale moje wątpliwości co do wydolności tego VPSa budzi to:

  • 1024 MB - gwarantowany RAM
  • 2048 MB - maksymalny RAM
  • Procesor - 2,8 Ghz - 100% 1 rdzenia

Obawiam sie, że za mało ramu i że 1 rdzeń to będzie niewydajne rozwiązanie.

Niby nie mam o tym pojęcia, ale jako użytkownik PC-ta mam obawy.

 

Do tego płacę za Administrację, co nie wiem czy mi się przyda.

 

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie,
Michał Nowak

Edytowano przez Sarr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć pewność działania serwera, to szukaj VPSów z pełną wirtualizacją. Przedstawiony przez Ciebie model działa na openvz, więc to 100% rdzenia podziel jeszcze na innych go używających.

 

Jeśli szukasz rozwiązania szytego na miarę, razem z obsługą techniczną (a także dostępem root, o którym wspomniałeś) i gwarantowanych parametrach (pełna wirtualizacja XEN, na maszynach HP DL380G7 z dyskami SAS), to zapraszam do mnie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć pewność działania serwera, to szukaj VPSów z pełną wirtualizacją. Przedstawiony przez Ciebie model działa na openvz, więc to 100% rdzenia podziel jeszcze na innych go używających.

 

Jeśli szukasz rozwiązania szytego na miarę, razem z obsługą techniczną (a także dostępem root, o którym wspomniałeś) i gwarantowanych parametrach (pełna wirtualizacja XEN, na maszynach HP DL380G7 z dyskami SAS), to zapraszam do mnie.

 

 

 

Celna informacja. Jednak wydaje się, że cena jaką zaproponował mi BiznesHost jest dla mnie w tym momencie górnym limitem. Mówię tutaj o ok ~500zł w skali roku (tak, wiem że to promocja). Na początek, bo kto wie co dalej - jeśli będą lepsze zyski i większe wymagania to trzeba będzie poprawiać parametry.

A i oczywiście im taniej, tym lepiej, abym jednak był zadowolony - mimo że dziś nie jestem obeznany w temacie VPS, szybko się to zmieni.

 

Dlatego potrzebuję jakiegoś miesiąca na przetestowanie i porównanie z tym, co mam. Jestem skłonny zapłacić te 79 zł za miesiąc testowania. Jeśli byłoby wszystko super - 500zł za rok max, z możliwością poprawy parametrów w razie kolejnych projektów.

 

Stąd nie wiem czy to Pana interesuje.

No i oczywiście czekam na więcej sugestii użytkowników, propozycji od firm, później będę się kontaktował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Gwarantowane zasoby będziesz miał jedynie na serwerze dedykowanym ;)

 

Jeśli chodzi o Nas i przetestowanie to nie ma problemu - możesz zamówić serwer za 79zł/miesiąc i jak sie okaże za mało wydajny to dobierzemy najlepsze rozwiązanie.

 

Przechodząc na VPS chciałbym przede wszystkim mieć aktualne, nowe PHP, MySQL, łatwy dostęp do ustawień, ale także wydajność lepszą niż na hostingu i brak problemów typu za wiele połączeń itd. Statystyki połączeń i obciążenia procesora oraz masę innych posiadam i mogę je Wam pokazać (mam dostęp z czegoś co wygląda jak CPanel)

 

PHP 5.3/5.4/5.5 zmieniane poprzez wpis w htacces, mysql 5.5, Apache 2.4

Dostęp root i admin w Directadmin

 

Jeżeli masz pytania to śmiało pisz na pomoc@biznes-host.pl lub bezpośrednio do mnie na marek@biznes-host.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź hosting dedykowany

Masz 7 dni na przetestowanie usługi. Jeśli nie potrzebujesz dostępu root, będziesz zadowolony. W zamian zainstalujemy większość dodatków, o które poprosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówię tutaj o ok ~500zł w skali roku (tak, wiem że to promocja).

 

Szukasz serwera VPS zarządzanego z komercyjnym panelem za 500 złotych rocznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Poza Biznes-Host.pl przy opłacie roocznej z kodem od kogoś ze stopki to w tej cenie nic nie znajdziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Szukasz serwera VPS zarządzanego z komercyjnym panelem za 500 złotych rocznie?

 

No wygląda na to, że Biznes Host mi to dziś da wypróbować na miesiąc : ). Jeśli się sprawdzi, za 474 zł kupuję na rok.

 

Dzięki ogromne wszystkim za pomoc i oferty. Jeśli mam płacić teraz 40zł za hosting, to już wolę 79 za VPS.

Ale hosting jest jakiś kosmicznie dobry - jak odciążę tam największy portal i zostawię tylko mniejsze stronki, to śmiało polecę ;). Bo Admin jest złotym człowiekiem i ten hosting - choć może słabo znany - wszystkie póki co bije na głowę. A testowałem ze 20-30, w tym sponsorowane z reklam, prywatne. Dlatego się obawiam, że VPS będzie gorszy :).

 

Wyobrażacie sobie taką stronę mieć na hostingu i zero problemów nawet z chatem na ajaxie w forum?

Dla mnie to nowość. 3000 użytkowników i pierwsze pozycje w Google.

Edytowano przez Sarr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy informacją szpiegowską i zdradą stanu byłoby abyś podzielił się z nami tym zjawiskowym hostingiem?:) Po 2 tak jak pisał @Miłosz wyżej jeśli chcesz poważnie podchodzić do temu to wybierasz Xena i masz święty spokój. Ale za to trzeba niestety zapłacić..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być xen, wystarczy serwer który nie jest natrzepany oversellingiem. To jak w autobusie, im niższa cena, tym więcej pasażerów, tym samym mniej komfortowa jazda. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być xen, wystarczy serwer który nie jest natrzepany oversellingiem. To jak w autobusie, im niższa cena, tym więcej pasażerów, tym samym mniej komfortowa jazda. ;-)

 

Jest jeszcze kwestia kosztów, jeżeli musisz oprócz siebie zarobić na dostawcę swojego serwera dedykowanego to oczywistym że wrzucasz więcej pasażerów

 

Xen daje jedną funkcjonalność, która jest niedostępna w openvz, można do VPS przypisać konkretny rdzeń procesora, którego nikt inny nie otrzyma. W openvz jakbyś się nie starał trzymać mało klientów to nigdy nie masz gwarancji że nikt nie użyje twoich zasobów. Niemniej przy odpowiedniej administracji i zarządzaniu zasobami da się uzyskać optymalne wartości dla klienta.

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy informacją szpiegowską i zdradą stanu byłoby abyś podzielił się z nami tym zjawiskowym hostingiem? :) Po 2 tak jak pisał @Miłosz wyżej jeśli chcesz poważnie podchodzić do temu to wybierasz Xena i masz święty spokój. Ale za to trzeba niestety zapłacić.. :)

Nie, zwyczajnie póki tam jestem i mi tam naprawdę tak jak piszę, to nie potrzebuję ludzi, którzy zapchają serwer współdzielony na jednej maszynie ;). Bo spadnie wydajność mojego Portalu. Podzielę się z Wami bardzo chętnie jak tylko go trochę odciążę (ale klientem pozostanę).

Jest to hosting znany trochę, ale chyba jakoś niedoceniony. I nie mam zielonego pojęcia czemu Admin nie wykupi drugiej takiej maszyny na kolejny podobnych hosting, bo całą konkurencję wydajnością i możliwościami wyprzedza. Ba, doinstalowuje mi moduly Apache, które potrzebuję w ciągu kilku godzin.

 

No ja temu człowiekowi / grupie życzę ogromnych zysków. Pierwsza klasa. I jak mówię, podzielę się, dam Wam później ref-linka w tym temacie.

 

 

Nie musi być xen, wystarczy serwer który nie jest natrzepany oversellingiem. To jak w autobusie, im niższa cena, tym więcej pasażerów, tym samym mniej komfortowa jazda. ;-)

Dokładnie :). Dlatego się martwię o ten sławny Biznes-Host. Patrząc na ofertę MiniHost wydaję się sporo lepsza od strony sprzętu i ceny:

http://www.mintshost.pl/panel/cart.php?gid=2

 

A i serwer dedykowany mają za 774zł rocznie?

http://mintshost.pl/panel/cart.php?gid=12

 

Promocja 50%. Więc wygląda na to, że da sie w tej cenie coś znaleźć. Pytanie jak w praktyce, ale to będzie trzeba sprawdzić.

 

No i jeszcze minus taki, że nikt mi tam nie pomoże zainstalować Apache z wydajnym PhP i MySQL. Obawiam się też trochę mojego późniejszego grzebania w modułach i ustawieniach php, bo w razie jakiegoś błędu z mojej strony wszystko padnie. Więc pewnie jestem skazany na Administrowany VPS na początku...

Edytowano przez Sarr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i serwer dedykowany mają za 774zł rocznie?

Za tą cenę to może być Raspberry Pi, nie serwer dedykowany ...

 

W openvz jakbyś się nie starał trzymać mało klientów to nigdy nie masz gwarancji że nikt nie użyje twoich zasobów.

 

Po to jest administrator, aby czuwał nad takimi sprawami i działał o ile zajdzie taka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę to może być Raspberry Pi, nie serwer dedykowany ...

 

Po to jest administrator, aby czuwał nad takimi sprawami i działał o ile zajdzie taka potrzeba.

No wierzę, wierzę :). Na pewno są jakieś przekręty z tymi promocjami 50% jak się zapłaci za rok. No chyba, że im się to jakoś opłaca w porównaniu z klientami na 1-3 miesiące i cześć. Co samo w sobie wygląda podejrzanie.

Mnie tam zależy tylko na tym, by było lepiej niż jest obecnie. Szybciej i bez przestojów nawet jeśli będziemy mieli w czasie rzeczywistym nie 30-40 osób, a 60-150. Za taką cenę mogę tam mieć jeden większy Portal i jeśli to wystarczy, to pasuje.

 

Bo potrzebuję jeszcze zalożyć system społecznościowy, a to kolejne zapytania do bazy danych. Sam zrobię tylko na joomli ogół z gotowych wtyczek, a o specjalne rozwiązania dla nas będę musiał poprosić jakiegoś doświadczonego kodera php (i mu zapłacić).

 

No muszę zrobić testy miesięczne, jak nie będzie pasować, przejdę testować kolejny VPS / dedyk.

Edytowano przez Sarr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wierzę, wierzę :). Na pewno są jakieś przekręty z tymi promocjami 50% jak się zapłaci za rok.

 

Przekręty? Masz jakieś dowody przekrętów? Czy po prostu tak sobie oskarżasz firmę i celowo wprowadzasz takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekręty? Masz jakieś dowody przekrętów? Czy po prostu tak sobie oskarżasz firmę i celowo wprowadzasz takie informacje?

To jest moja zasada ograniczonego zaufania :). Nie jest to oskarżenie, bo nic konkretnego nie napisałem, a wręcz zaznaczam cały czas, że muszę to sprawdzić. Masę widziałem tricków reklamowych w różnych firmach niestety, no nie okłamujmy się, że tego nie ma.

 

Ale jeśli u Was wszystko jest ok, to przecież nie ma się czym denerwować :). I taką firmę polecę bardzo chętnie później, jak obecny hosting.

Owszem, chciałbym się pozytywnie rozczarować uczciwą firmą.

 

Ja się z tym liczę i mnie ogółem nie chodzi o 100% zgodność z opisem, chodzi tylko o docelową wydajność. Więc jeśli cokolwiek jest przekłamane w opisie, a VPS działa wydajnie w moim przypadku, to będzie super.

Edytowano przez Sarr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co innego mieć ograniczone zaufanie a co innego pisać publicznie "na pewno są..." bo to już jest coś konkretnego

 

 

Promocja przy płatności rocznej jest trzeci rok i wielu klientów opłaca od 3 lat swój serwer z rabatem 50%, więc nie ma tu żadnych przekrętów. Taka jest polityka firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co innego mieć ograniczone zaufanie a co innego pisać publicznie "na pewno są..." bo to już jest coś konkretnego

 

Promocja przy płatności rocznej jest trzeci rok i wielu klientów opłaca od 3 lat swój serwer z rabatem 50%, więc nie ma tu żadnych przekrętów. Taka jest polityka firmy.

Czyli twierdzisz, że jest to dla Was po prostu opłacalne. No i super jeśli tak :).

Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przekręty? Masz jakieś dowody przekrętów? Czy po prostu tak sobie oskarżasz firmę i celowo wprowadzasz takie informacje?

Co tak zaraz naskakujesz i minusujesz?

Może Sarr jest osobą, która coś tam umie sobie policzyć, wyliczyć i widzi jak to wyglada. Jeśli się opłaca, to fajno. Chociaż IMO bez dorzucania z innej działki firmy, to pewnie mało opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Sarr jest osobą, która coś tam umie sobie policzyć, wyliczyć i widzi jak to wyglada.

Tak, no właśnie tak czytam i myślę :). Pewna osoba oferuje pomoc w postawieniu VPSa bez zarządzania, na darmowych rozwiązaniach. Może to będzie nawet bardziej opłacalne.

Ponadto potrafi kodować, a będziemy potrzebować i trochę tego.

 

Ale zobaczymy. Pewnie jutro coś wykupię na miesiąc dla testu.

Edytowano przez Sarr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 3 miesięcy VPS'a wykupionego w Biznes-Host i w sumie nie narzekam.

Tak wygląda mój serwer status:

 

http://public.serwerstatus.pl/index.php?id=817

Dzięki, wartościowy komentarz. Tylko link mi się już wczytuje jakieś 10 minut, odświeżałem...

Niestety nie mam jeszcze prawa przyznawać Reputacji (dlatego u mnie na forum phpbb można przyznawać ją od razu, nowi ludzie bywają trollami, ale też najbardziej potrzebują pomocy i mogą tak podziękować).

Edytowano przez Sarr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dzięki, wartościowy komentarz. Tylko link mi się już wczytuje jakieś 10 minut, odświeżałem...

Niestety nie mam jeszcze prawa przyznawać Reputacji (dlatego u mnie na forum phpbb można przyznawać ją od razu, nowi ludzie bywają trollami, ale też najbardziej potrzebują pomocy i mogą tak podziękować).

 

Akurat jest to spowodowane pracami, które mogą powodować przerwy w dostępie do serwisu WWW, panelu itp. (chodzi mi o statystyki). Spokojnie poczekaj wejdź za 15 minut zobacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wartościowy komentarz. Tylko link mi się już wczytuje jakieś 10 minut, odświeżałem...

Niestety nie mam jeszcze prawa przyznawać Reputacji (dlatego u mnie na forum phpbb można przyznawać ją od razu, nowi ludzie bywają trollami, ale też najbardziej potrzebują pomocy i mogą tak podziękować).

 

U mnie link wczytuje się normalnie, widocznie masz problemy z łączem. Co do trollowania, może mój komentarz nie był rozbudowany ale wkleiłem ci serwer status. Możesz zobaczyć jak często w B-H zdarzają się awarie i czy taki poziom jakości usługi ci odpowiada. Wypraszam sobie trollowanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie link wczytuje się normalnie, widocznie masz problemy z łączem. Co do trollowania, może mój komentarz nie był rozbudowany ale wkleiłem ci serwer status. Możesz zobaczyć jak często w B-H zdarzają się awarie i czy taki poziom jakości usługi ci odpowiada. Wypraszam sobie trollowanie!

Hę? :D Nie mam pojęcia czemu to tak zrozumiałeś (jako atak).

Podziękowałem Ci szczerze i chciałem Ci dać plusa Reputacji. Niestety nie mogę, bo najpierw muszę dostać punkty od innych. A przedstawiciel pewnej firmy do tego dał mi minusa (gratuluję).

To co opisałem odnośnie phpbb i Reputacji, to powód, dla którego u siebie pozwalam ludziom bez punktów Reputacji przyznawać plusy (minusów nie). Taka marginalna dygresja w kierunku Moderacji WebHostingTalk.

 

EDIT:

Hmm, chyba trochę głupie pytanie:

Jak skorzystać z promocji weekendowej w Biznes-Host, skoro przelewy nie schodzą w weekend? :D Jest jakaś inna opcja płatności tam? Ktoś wie może?

Edytowano przez Sarr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×