Skocz do zawartości
T

I Po Co Ten Bałagan? :/

Polecane posty

Było fajnie. Kilka for, na kazdym od 0 do kilku wątków dziennie. Ale ktoś je musiał podzielić na podfora. Po co?! Przecież to ma sens w przypadku działów, w których pojawiałoby się kilkanaście tematów dziennie! W tej chwili powoduje wyłącznie bałagan i utrudnia przeglądanie wht. Eh. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Pewnie, ze bylo fajnie. Jesli ktos przegladal je codziennie czy powiedzmy czesto.

 

Moze to wszystko sie bardzo rozdrobnilo ale na pewno ulatwilo to poszukiwanie konkretnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten katastrofalny system oznaczania niby-nieprzeczytanych for JUŻ wystarczająco utrudnia przeglądanie. Tym też w końcu wypadało by się zająć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Ten katastrofalny system oznaczania niby-nieprzeczytanych for JUŻ wystarczająco utrudnia przeglądanie. Tym też w końcu wypadało by się zająć...

Witam,

 

Doszedlem do wniosku, ze IPB tak ma. Jesli ktos ma informacje, ze jest inaczej czy mozna to zmienic to prosze o kontakt.

 

 

//EDIT

 

Jednak chyba powinno to dzialac normalnie. Wobec tego jesli ktos wie co moze byc nie tak to chetnie skorzystam ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
Było fajnie. Kilka for, na kazdym od 0 do kilku wątków dziennie. Ale ktoś je musiał podzielić na podfora. Po co?! Przecież to ma sens w przypadku działów, w których pojawiałoby się kilkanaście tematów dziennie! W tej chwili powoduje wyłącznie bałagan i utrudnia przeglądanie wht. Eh. :/
Absolutnie popieram. Jestem za przywróceniem poprzedniego układu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jesli bedzie wiecej osob twierdzacych, ze taki uklad jest bez sensu to wezme to pod uwage.

 

Co do oznaczania for jako przeczytanych zostal wyslany ticket do invisionpower gdyz zadnych informacji nie znalazlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram ze względu na niewielki ruch w tematach. Jeśli będzie znacznie większy, to taki podział może mieć sens. W tej chwili go nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I niech oferty/prośby nie będą jako subfora, tak jak rozbicie wszystkiego w dziale administracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Patrzycie od strony osoby, ktora czesto przebywa na forum za co jestem wdzieczny. Ale mozecie uzywac narzedzi typu "Zobacz nowe posty".

 

A teraz wejdzcie na nowe dla was forum, z dosc duza iloscia postow (kilka tysiecy jak tutaj zupelnie wystarczy) i postarajcie sie znalezc interesujace was informacje.

 

Z wlasnego (i nie tylko) doswiadczenia wiem, ze jest to bardzo trudne gdy wszystko lezy w jednym "worku".

 

Wydaje mi sie, ze w ten sposob chociaz czesciowo zostalo ulatwione przegladanie forum jako calosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przywrocic stary stan!

Natychmiast!

Admina hostowac w xxxxxx.pl [tu wpisac "ulubionego" dostawce]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrzycie od strony osoby, ktora czesto przebywa na forum za co jestem wdzieczny. Ale mozecie uzywac narzedzi typu "Zobacz nowe posty".

 

A teraz wejdzcie na nowe dla was forum, z dosc duza iloscia postow (kilka tysiecy jak tutaj zupelnie wystarczy) i postarajcie sie znalezc interesujace was informacje.

Forum powinno być przecież dostosowane przede wszystkim do wygodnego pisania na nie, bo właśnie stali bywalcy tworzą wartościowy content którego potem szukają inni. W tej chwili śledzenie nowych postów jest na tyle niewygodne i czasochłonne, że np. ja czytam 2-3 subfora, a nie wszystko, jak kiedyś.

 

Jesli chodzi natomiast o nowych -- po pierwsze Twój argument o kilku tysiącach jest zupełnie nietrafiony, bo dla osoby np. szukającej hostingu liczą się aktualne oferty, a nie te sprzed roku czy starsze. Po za tym zauważ, że taką osobę zainteresuje zarówno forum "oferty" jak i "prośby", nie wiem więc, po co je sztucznie dzielić (przecież tak naprawdę w obu znajdują się oferty). Zwróć też uwagę na fakt, że istnieje coś takiego jak wyszukiwarka i jeśli ktoś chce znaleźć coś bardziej konkretnego to powinien z niej skorzystać.

 

Jaskrawym przykładem bezsensownego podziału jest forum o administracji -- na subforach zwykle już na pierwszej stronie widać posty z początku 2005 czy 2004, a sama ilość subfor jest przytłaczająca. To zupełnie zniechęca do stałej lektury, a przecież chyba chodzi o to, żeby pytający uzyskali odpowiedzi na swoje pytania?

 

Żeby nie być gołosłowym przestawię własną propozycję podziału:

 

1. Forum główne (dyskusje -- wszystko oprócz ofert/próśb/prostych opinii)

2. Opinie (o dostawcach hostingu, serwerowniach itd.)

3. Oferty i prośby

a. Serwery wirtualne

b. Konta reseller

c. Serwery dedykowane i VPS

d. Kolokacja serwerów

e. Serwery streamingu

f. Konta shellowe

4. Administracja (zamiast "sprawy techniczne i bezpieczeństwo")

 

Prosto i przejrzyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Witam,

 

Dziekuje za wszystkie wypowiedzi.

 

Przywrocic stary stan!

Natychmiast!

Admina hostowac w xxxxxx.pl [tu wpisac "ulubionego" dostawce]

Moze troszke spokojniej ? A z czescia "Admina hostowac w xxxxxx.pl [tu wpisac "ulubionego" dostawce]" to chyba nie zrozumialem.

 

No ja też się dołączam, ponadto forum jest za "wąskie" a funkcja " Zobacz nowe posty" poprostu nie działa jak należy :(

 

Zalecana szerokosc tekstu to okolo 80 znakow ale mozna to jeszcze raz przemyslec (obecnie forum ma stala szerokosc 990px). Co do prawej "ramki" juz jest pomysl wprowadzenia tego tak jak na wht.com czyli zarejestrowani uzytkownicy nie widza prawej ramki. Co do funkcji "Zobacz nowe posty" to juz powinna dzialac duuzo lepiej.

 

Forum powinno być przecież dostosowane przede wszystkim do wygodnego pisania na nie, bo właśnie stali bywalcy tworzą wartościowy content którego potem szukają inni. W tej chwili śledzenie nowych postów jest na tyle niewygodne i czasochłonne, że np. ja czytam 2-3 subfora, a nie wszystko, jak kiedyś.

 

Koncepcja ta wyszla od strony osoby szukajacej informacje. Moze wlasnie bylo to bledne zalozenie.

 

Zwróć też uwagę na fakt, że istnieje coś takiego jak wyszukiwarka i jeśli ktoś chce znaleźć coś bardziej konkretnego to powinien z niej skorzystać.

 

Wyszukiwarki wbudowane w fora nie dzialaja tak jak powinny i chyba wiekszosc osob to zauwazyla. Jedna z opcji jest wstawienie wyszukiwarki google, ktora zwraca bardziej sensowne wyniki.

 

Jaskrawym przykładem bezsensownego podziału jest forum o administracji -- na subforach zwykle już na pierwszej stronie widać posty z początku 2005 czy 2004, a sama ilość subfor jest przytłaczająca. To zupełnie zniechęca do stałej lektury, a przecież chyba chodzi o to, żeby pytający uzyskali odpowiedzi na swoje pytania?

 

Akurat to forum to specyficzny przypadek. Taki uklad ma na celu latwiejsze wydzielenie tematu administracji na inne forum. Niestety nie moge dalej dojsc do porozumienia z root-forum.pl

 

Dziekuje za propozycje podzialu. Jesli ktos ma uwagi badz wlasne propozycje to chetnie zobacze :P

 

Jesli chodzi o oznaczanie for i tematow jako przeczytane to obecnie juz wszystko powinno dzialac, jesli nie to prosze o informacje. Mam nadzieje, ze ulatwi to korzystanie z forum.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

mi tam "zobacz nowe posty" oraz "oznacz jako przeczytane" od poczatku dzialaja swietnie i bezproblemowo.

 

problemu z forami w zasadzie nie widze bo czytam tylko po "pokaz ostatnie" aczkolwiek raz musialem poczukac pewnego starego posta (wiedzialem ze gdzies tu jest) i nie moglem znalexc bo tyle bylo subfor. a nie kazdy problem da sie jasno zakwalifikowac do jakies kategorii (np. dziura w VHCSie to do bezpieczenstwa cyz do paneli adm? :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem juz zakladac nowego watku, bo tyczy sie tego samego... Te nowe zmiany wprowadzaja tylko balagan.

Najnowasza (pokazujaca tylko liste postow w temacie) to juz zupelnie glupi wynalazek. Normalnie az odechciewa sie tutaj zagladac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz
Nie chcialem juz zakladac nowego watku, bo tyczy sie tego samego... Te nowe zmiany wprowadzaja tylko balagan.

Najnowasza (pokazujaca tylko liste postow w temacie) to juz zupelnie glupi wynalazek. Normalnie az odechciewa sie tutaj zagladac :)

Czyli co dokladnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli co dokladnie ?

Hmm... Chyba wszyscy powinni miec to samo, a nie tylko ja wiec nie widze sensu tlumaczenia... Ale mimo wszystko:

Gdy chce przegladnac jakis watek to zamiast wypisanych wszystkich postow (jak wczesniej) pokazuje mi sie tylko pierwszy post + 'lista postow w temacie' i zeby ktorykolwiek z nich zobaczyc musze wybrac go z tej smiesznej listy. Oczywiscie lista jest 'inteligentna' i jak ktos uzyje opcji 'odpisz' to nowy post nie pokazuje sie na dole listy, tylko pod postem, na ktory jest odpowiedzia (co wydaje sie w sumie logiczne, ale znalezienie nowego posta w watku, ktory ma kilka stron jest naprawde nieciekawym zajeciem i potrafi powaznie zdenerowowac).

O ile nowe subfora mi nie przeszkadzaly, bo korzystam z combo 'zobacz nowe posty' + 'oznacz wszystkie posty jako przeczytane', to ta zmiana mi sie naprawde nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Na poczatku dowolnego watku jest taki "przycisk" Opcje.

 

I proponuje przelaczyc na "standardowy" i powiedziec czy pomoglo.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na poczatku dowolnego watku jest taki "przycisk" Opcje.

 

I proponuje przelaczyc na "standardowy" i powiedziec czy pomoglo.

OK... Az mi glupio sie zrobilo :)

Ale swoja droga ja tego napewno nie wlaczalem, bo wczoraj rano tego jeszcze nie mialem, a jak wszedlem pod wieczor to od poczatku takie cuda byly...

W kazdy razie dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

hehehe, nie ma problemu.

 

Nikt nic globalnie nie ustawial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Raz jeszcze sprawdzilem w panelu czy aby na pewno domyslnie ustawiony jest tryb standardowy.

 

Zmiana bylo przechowywanie informacji o przeczytanych tematach (z cookies na baze danych).

 

Moze to mialo wplyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×