Skocz do zawartości
krzysiek02

Neostrada "Nowa moc internetu"

Polecane posty

Wypowiem się w temacie NEO 6Mb, sam osobiście walczyłem z nimi, bo prędkości na speedtest.net miałem poniżej 0.91 MB... W końcu przyjechał ich pracownik, wymienił zgniłe kable do słupka, położył od nowa kable i od razu internet synchronizował się na 6MB, no ale co tam ;D Postanowiłem powalczyć z nimi, zgłaszałem do nich, że ciągle mam rozłączenia internetu, czasem synchra nie wchodzi przez 2-3 godzinki, to podnieśli mi limit do 7MB i wszystko śmiga, ostatnio byłem przedłużyć umowę do MAKSIMUM mocy w mojej miejscowości czyli do aż 10 Mb umowa zaczyna wchodzić w życie od 1-08, a już mam synchrę na maximum mojego łącza telefonicznego 8352 DL i 928 UP :D

Edytowano przez MaTyyy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mb a nie MB! Chyba że to światłowód a nie miedziaki po słupach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienia ładne funduje Ci - Orange TP. Pewnie węzeł nie wyrabia a klienci upchani po kilku na jednym porcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na starym kompie z sieciówką w standardzie g idzie tak:
2816324183.png

 

Przy jakiejś okazji podepnę lapa kablem do modemu i zobaczę ile wyciągnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DSL ma jeden minus - jest cholernie zależny od jakości linii telefonicznej i użytych komponentów sieci. Czasami wystarczy jakaś pierdółka, żeby spaprać połączenie. Ja miałem problem z gubieniem przez modem synchronizacji, wystarczyło zaizolować połączenie kabli na ścianie domu i śmiga jak ta lala. Dodatkowo polecam zaopatrzyć się w porządny router i jakieś lepsze filtry, bo te dodawane do kompletu z lajwboksami to badziew straszny (tak jak i same liveboxy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A panowie powiedzcie mi jaki router polecacie do tego syfu? Pan technik z TP'sy powiedział iż mój modem U.S Robotics 910 wywala błędy na połączeniu przez to mam niby również wyższe szumy na lini(28 dB) co wpływa również na synchronizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie narzkajcie tak na telekomune bo gdyby nie ona to by nic nie było :P W innych krajach też wcale nie jest lepiej, jak nie ma światłowodów to zazwyczaj dostępne predkości są poniżej 5mbps a umowy zawiera się do 24mbps tak samo jak w polsce. Owszem można dzwonić i prosić o zwiększenie prędkości tylko zawsze za tym idzie niestabilność usługi i ciągłe zrywanie połączenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja nigdy nie miałem LiveBoxa. Miałem za to modem Sagema jakiś fioletowy stary, zanim wymyślili LiveBoxy :)

 

Kupiłem w tedy router Edimax AR-7084gA. Było to jakieś hmm 7 lat temu? Od tamtej pory tylko ukręciłem antenkę od wifi, ale to moja wina :)

Później tylko AP sobie dostawiłem po wifi bo akurat miałem w gratisie z firmy X :)

 

edimax-ar-7084ga_28.jpg

 

Powiem ci że najlepiej wydane <100zł :)

 

Tobie oczywiście wypadałoby polecić coś nowego :) Jakiś hmm TP-Link.

Obecnie poluję na coś nowego z obsługą IPv6 i antenkami wykręcanymi.

 

Np. http://tp-link.strefamarek.allegro.pl/tp-link-router-adsl2-wi-fi-td-w8968.html

lub coś z tej listy http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=482

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TD-W8960N kupiłem do nowego mieszkania, gdzie mam Neo 10Mbps i spisuje się rewelacyjnie, rozrzuca z parteru WiFi po całym domu - piwnica, parter i piętro + spory kawał ogrodu i to na standardowych "boxowych" antenkach. Do tego nie zrywa, stabilnie działa zarówno WiFi jak i WAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do monopoli TPsy na wioskach to się nie zgodzę, u mnie np nie działa :D

Nawet już nikt nie może mieć telefonu bo nie ma wolnych wejść na PCM :D

 

Ja tam używam mobilnego od T-Mobile i nie marudzę (bo innej alternatywy nie ma, staram się przyciągnąć z sąsiedniej wsi neo 10Mb/s po WiFi ale zobaczymy co wyjdzie ;) )

 

Szybkośc mobilnego: http://www.speedtest.net/my-result/2819988723

 

 

Edytowano przez cabana (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mobilny ma Panie ten minus że zawsze jest okaleczony limitami, gdyby nie one nie ciągnął bym światłowodu to chałupy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak z pingami i stabilnością łącza w takim mobilnym, bo podejrzewam że kiepsko. Tak jak pisałem wcześniej - moją styczność z neostradą oceniam pozytywnie, może parę lat temu było gorzej, ale na infolinii wszystko wiedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Słuchaj mobilny to nie stałe łącze, zawsze są jakieś niedogodności, ale dopóki nie jedziesz pociągiem czy samochodem 120kmh+ to powinien ci działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak z pingami i stabilnością łącza w takim mobilnym, bo podejrzewam że kiepsko. Tak jak pisałem wcześniej - moją styczność z neostradą oceniam pozytywnie, może parę lat temu było gorzej, ale na infolinii wszystko wiedzieli

 

 

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\Przemek>ping onet.pl

Badanie onet.pl [213.180.141.140] z 32 bajtami danych:
Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=76ms TTL=52
Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=76ms TTL=52
Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=84ms TTL=52
Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=83ms TTL=52

Statystyka badania ping dla 213.180.141.140:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0
             (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 76 ms, Maksimum = 84 ms, Czas średni = 79 ms

C:\Users\Przemek>ping atman.com.pl

Badanie atman.com.pl [217.17.35.17] z 32 bajtami danych:
Odpowiedź z 217.17.35.17: bajtów=32 czas=86ms TTL=55
Odpowiedź z 217.17.35.17: bajtów=32 czas=84ms TTL=55
Odpowiedź z 217.17.35.17: bajtów=32 czas=73ms TTL=55
Odpowiedź z 217.17.35.17: bajtów=32 czas=102ms TTL=55

Statystyka badania ping dla 217.17.35.17:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0
             (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 73 ms, Maksimum = 102 ms, Czas średni = 86 ms

C:\Users\Przemek>ping wp.pl

Badanie wp.pl [212.77.100.101] z 32 bajtami danych:
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=96ms TTL=246
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=125ms TTL=246
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=104ms TTL=246
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=95ms TTL=246

Statystyka badania ping dla 212.77.100.101:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0
             (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 95 ms, Maksimum = 125 ms, Czas średni = 105 ms

C:\Users\Przemek>

Szybkość

 

2821149412.png

Edytowano przez cabana (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dopóki nie zmieni się prawo ,które daje monopolistą takim jak orange dosyć dużą przewagę nad odbiorcą i nic nie można zrobić

płacisz za 10mb dostajesz 1mb to nic nie wywalczycie.

 

w USA coś takiego by nie przeszło.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale jakie przepisy? Możesz sobie wziąć LLU lub BSA na linni TP, albo operator może własne kable ciągnąć/światłowody. Nie ma problemu, ale w tedy koszty są inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Hey i just met you and this is crazy but this is Neostrada so 10 Mb maybe.

2830212944.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Youtube to jest problem zapchanych łącz wylotowych, jednocześnie TP poskąpiło nam takich dobrodziejstw jak serwery Google Cache.

 

Jedyne wyjście żeby mieć dobrze działąjące YT w TP, to postawienie sobie serwera proxy w serwerowni w PL która ma dobre wyjśćie na świat, albo niezapchane Google Cache. Można też skorzystać z BSA i z LLU, wtedy też będziemy mieli inną trasę niż przy neostradzie.
Nie polecam stawiania proxy do YT u Niemieckich sąsiadów, bo tam znacznej ilości teledysków, w tym tych ze światowego TOP 100 będzie niedostępnych z powodów licencyjnych. Także zza Odrą w porównaniu z nami mają takie mocno okrojone YT :)

 

Sam mam VDSL'a w TP, zresztą byłem jednym z pierwszych którzy używali go komercyjnie i przez pierwsze kilka miesięcy nie było żadnego problemu z oglądaniem filmów choćby w 1080p, a teraz? Nie nadążą czasem z buforowaniem nawet wersji 360p, przez te dwa lata znacznie zwiększyło się obciążenie, przy zapewne braku jakiejkolwiek modernizacji trasy do serwerów YT.

 

W moim przypadku o ile centrala nie jest sama w sobie zapchana i da się wyciągnąć pełne transfery na łączu, to jednak nie da się tego osiągnąć w każdym wypadku, ponieważ często sieć TP jest zwyczajnie zapchana gdzieś dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Youtube to jest problem zapchanych łącz wylotowych........

 

.......u google.

 

Nie mieszkam w Polsce i przy łaczu 10,5mbps po kablu również jest problem z buforowaniem filmików powyżej 360p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×