Skocz do zawartości
  • 0
Gość

HomeCloud.pl - Nowe dziecko od Home.pl

Pytanie

153 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

@Biszkopcik

 

Przyczyna wczorajszych niedogodności leżała po stronie urządzeń łączących serwery z siecią zewnętrzną. Szybko jednak przywróciliśmy ich prawidłową pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Przecież w tym temacie zostało zadeklarowane, że do testu zostanie przekazany VPS, a nie serwer dedykowany Easy L. Zresztą możecie sami wziąć VPS na miesiąc lub dedyka i przetestować :) Na szczęście w home.pl można już brać serwer jako osoba fizyczna, a nie jak wcześniej tylko na firmę. Co do wcześniejszej konieczności zawierania umowy na czas określony nie będę się wypowiadał, bo dla nas jako Klienta jest to pewne ograniczenie, zaś dla drugiej strony pewne zabezpieczenie w postaci częściowej amortyzacji zakupu sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Dokładnie tak, jak piszesz. Nie trzeba już podpisywać długoterminowej umowy, można wykupić VPSa lub serwer dedykowany na 1 miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

W przypadku miesiąca dla serwera Easy M wychodzi 246 zł co nie jest już aż tak atrakcyjną ofertą :( biorąc pod uwagę cenę 1 TB transferu w cenie 150 zł dodatkowo ... macie tyle łącza więc nie rozumiem czemu aż tak zawyżacie ceny transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Zastanawiamy się nad wykupieniem serwera Easy Line M, ale pojawia się problem od samego początku. Mianowicie mam sporo baz danych bo ok 80, ok. 30 GB plików, aplikacji, www ok. 300 kont pocztowych i kilkdziesiąt domen.

Rzecz w tym że home nie wspiera żadnej migracji danych. Jest to jeden z powodów dla których nadal się zastanawiam na tym VPS'em.

Możecie polecić jakiś dobry sposób na przeniesienie takiej ilości danych ?

 

Jak oceniacie prędkość pracy serwera z serii Easy Line ? Stare serwery home'a muliły co 10 min. i były z nimi same problemy.

 

Pozdrawiam, MM

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Wstaw ogłoszenie w dziale Oferty pracy/Zlecenia lub napisz do sys-com.pl
Nawet jak weźmiesz VPS to i tak migracja danych nie będzie zbyt elastyczna między hostingiem współdzielonym home.pl a VPS, czy dedykiem. Co do wydajności maszyny to trudno to jednoznacznie stwierdzić jeśli nie wiemy jak zasobożerne są Twoje aplikacje. Może wystarczy mały tuning i będą śmigać dalej na współdzielonym, a może być tak, że Easy M przy złej konfiguracji softu będzie mulił bardziej niż współdzielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

O dedykach:

 

"+"

  • Polska lokalizacja
  • Podłączenie do TPSA
  • Cena (jak nie potrzebujesz nic innego ponad to co na stronie)

 

"-"

  • Plesk jako panel do zarządzania
  • Cena transferu, masz bonus 100 zł jak się nie zmieścisz w 500 GB, a serwer zwykle zjada więcej niż 500 GB transferu żeby wykorzystać swoją moc
  • Brak możliwości rozbudowy o kolejne dyski, ta obudowa ma dwie kieszenie i koniec
  • Dysk 750 GB to stare przepracowane dyski, te które widziałem miały ponad dwa lata pracy ciągłej na sobie, nie testowałem 1 T ale pewnie jest podobnie
  • Drogie IP
  • Ubogie systemy
  • Backup we własnym zakresie i brak przestrzeni w ofercie

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Wstaw ogłoszenie w dziale Oferty pracy/Zlecenia lub napisz do sys-com.pl

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy ktoś inny niż home.pl jest w stanie mi to przenieść w sposób inny niż zwykłe pobranie plików przez FTP ?

 

 

Nawet jak weźmiesz VPS to i tak migracja danych nie będzie zbyt elastyczna między hostingiem współdzielonym home.pl a VPS, czy dedykiem. Co do wydajności maszyny to trudno to jednoznacznie stwierdzić jeśli nie wiemy jak zasobożerne są Twoje aplikacje. Może wystarczy mały tuning i będą śmigać dalej na współdzielonym, a może być tak, że Easy M przy złej konfiguracji softu będzie mulił bardziej niż współdzielony.

 

Niezależnie od tego co tam stawiałem (na starej platformie) to chodziło jakby chciało a nie mogło. To był (jest) problem, którego sami nie potrafią rozwiązać. W zasadzie chodziło mi o to czy zauważyliście jakiś spadek mocy tych serwerów przy normalnej pracy ? Wcześniej w postach pojawiło się kilka zarzutów że home nie zrobił okresu testowego i że to strata kasy. W zasadzie chciałem wyjść temu na przeciw i dopytać jak to wszystko chodzi i czy jesteście zadowoleni.

 

Pozdrawiam, MM

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Zastanawiamy się nad wykupieniem serwera Easy Line M, ale pojawia się problem od samego początku. Mianowicie mam sporo baz danych bo ok 80, ok. 30 GB plików, aplikacji, www ok. 300 kont pocztowych i kilkdziesiąt domen.

Rzecz w tym że home nie wspiera żadnej migracji danych. Jest to jeden z powodów dla których nadal się zastanawiam na tym VPS'em.

Możecie polecić jakiś dobry sposób na przeniesienie takiej ilości danych ?

Chyba tu pozostaje spędzić nockę i przenosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Może prościej napisać do usługodawcy który zrobi ci taką migracje w cenie VPS-a? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Próbowałem kilka razy w róznych konfiguracjach rozmowy telefonicznej. Niestety...

Zupełnie nie świadczą usług przenoszenia danych ze starej na nową platformę co jest dla mnie trochę dziwne, ale ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Bo to firma "młyn" nastawiona na przerób która nie zadba o klienta jak mniejsze firemki...

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Kamikadze

Ja mam tylko pytanie do homecloud.pl

 

 

https://homecloud.pl/serwery/easy-line/

 

 

Przy serwer EASY M kliknąłem konfiguracja i ups... Zamiast 149.99zł netto jest 199.99zł netto.

 

 

 

P.S.

Cena adresów IP - 25zł netto / za dodatkowy IP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Nie napalajcie się na te serwery bo szału nie ma d*py nie urywa...

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

O widzę że i homecloud.pl zawitał.. Witam. :)

Może udzielisz i rozwiejesz nasze wątpliwości i odpowiesz na nurtujące nasz wszystkich pytania związane z dedykiem na homecloud.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

 

Już miałeś okazję korzystam Teamplay, czy mówisz tak z przekory ;) ?

 

 

Może mówi widząc parametry?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

 

Już miałeś okazję korzystam Teamplay, czy mówisz tak z przekory ;) ?

 

 

Nie za bardzo zrozumiałem to zdanie ale pewnie chodziło Ci o to czy korzystałem...

 

Odpowiedź - nie.

Czemu?

- 1 sprawa CENA na waszych banerach super wypisana "149,99 i SPIESZ SIĘ! - tylko pytanie do czego? Uwiązać sobie pętle na szyje na 2 lata? Ceny usług hostingowych lecą na łeb na szyje w dół więc wiążąc się na ten okres to lekkie "samobójstwo"...

- 2 dodatkowe "opcję" również ceną nie grzeszą (konkurencja ma niższe ceny o 30-50%)

- 3 czy gdybym poprosił o instalacje ftp'a na Państwa serwrze VPS bądź instalacja jakiegoś PA dostał bym odpowiedź "Oczywiście" ? - Wątpie - a przykładowo do Biznes-Host bez problemu mogę taką prośbę wysłać i nie robiąc problemu to wykonają w wolnej chwili...

 

To tyle.

Pozdrawiam!

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Teamplay, dziękuję za sugestie, przekażę je do osób odpowiedzialnych za rozwój usług.

 

Profesjonalne wybrnięcie z trudnego tematu, lecz jako reprezentant homecloud.pl może zechciałbyś wypowiedzieć się w sprawach poruszanych w tematach powyżej ?

Dla ułatwienia przytoczę kilka ważnych pytań jakie się pojawiły:

  1. Czy istnieje inny (niż FTP) sposób przeniesienia danych na nową platformę serwerów dedykowanych ?
  2. ... jeśli nie to czy jesteście w stanie to sami zrobić, nawet za dopłatą ?
  3. Czy w tej platformie Easy Line mam dostęp poprzez SSH'a do serwera ?
  4. ... jeśli tak to czy mam dostęp do konta root. ?

 

Na razie tyle. Bardzo proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam, MM.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

@webscrabbler

Niestety, albo stety nie uzyskasz pomocy w zakresie migracji z serwera współdzielonego na VPS w cenie jej zakupu (i to nawet na rok z góry). Za dopłatą pewnie też. Domyślna konfiguracja Pleska z http, mysql, pgsql, mail, itd. nie jest jakoś specjalnie wydajna, więc istnieje możliwość, że będziesz obserwował spadek wydajności w porównaniu do serwera współdzielonego. Tutaj musisz mieć już umiejętności w zakresie administracji serwerami, bądź zlecić komuś innemu. Przeniesienie tego to nie jest takie hop siup, dwa kliknięcia w Plesku i "samo się robi".

 

Easy Line to serwer dedykowany, więc czy sobie wybierzesz goły system, czy z Pleskiem to i tak masz dostęp do niego via SSH i do konta root. Nawet nie wyobrażam sobie, że ktoś miałby tego nie zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×