Skocz do zawartości
Gość agenzia

VPS do dużych baz danych

Polecane posty

Gość agenzia

Prosiłbym o pomoc w dobraniu VPSu do dużych baz danych.

Mam 2 bazy po 30 GB, zaś odwiedzających dziennie do 10 tys.

Wg vnstat transfer dzienny to ok. 20 GB

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agenzia

do

hyperhost.pl

 

chętnie poznam Państwa ofertę - proszę na priva, ale 32bitowy Debian trochę mnie zniechęca, bo mam wszystkie przetestowane konfiguracje na 64bit

 

Już kontaktowałem się z niektórymi usługodawcami, którzy nawet na tym forum są dobrze reklamowani, ale sprzedają mi trochę kota w worku, bo wszystkiego jest dużo dopóki nie poproszę o konkrety, bo dla mnie ważne jest

- ile realnie otrzymam mocy procesora

- jaką wydajność dysku,

- ile łącza

 

Co z tego, że stoi super maszyna jak na niej może 1000 jest VPSów.

Co z tego, że same dyski SSD zainstalowane, jak może się okazać, że nie osiągnę wydajności zwykłego dysku z ovh za 40 netto

 

Dalej - problem zabezpieczenia danych.

 

VPS ma plusy w stosunku do dedyka i w dużej mierze to bezpieczeństwo danych np. sprzętowe.

 

Nawet nie piszę tu o pieniądzach, bo to sprawa wtórna - i tak wybieram najwyższe ofety u uslugodawców, ale to kot w worku, gdyż ich oferty są mało konretne.

 

Ale jeśli już muszę wybierać to chyba wolalbym tzw. znane firmy np. home.pl, ovh czy 1&1 gdzie może jednak nie ma kobinacji przy ofertach - ale może też łudzę się.

 

W każdym razie nie wiem co wybrać i za co zapłacić.

Firma, która na tym forum tak często jest chwalona w kolejnym mailu nie umie mi przedstawić wydajności swojego VPSa - dodam, największej opcji, a je nie wiem czy da radę pociągnąć moje serwisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do

hyperhost.pl

 

chętnie poznam Państwa ofertę - proszę na priva, ale 32bitowy Debian trochę mnie zniechęca, bo mam wszystkie przetestowane konfiguracje na 64bit

 

Już kontaktowałem się z niektórymi usługodawcami, którzy nawet na tym forum są dobrze reklamowani, ale sprzedają mi trochę kota w worku, bo wszystkiego jest dużo dopóki nie poproszę o konkrety, bo dla mnie ważne jest

- ile realnie otrzymam mocy procesora

- jaką wydajność dysku,

- ile łącza

 

Co z tego, że stoi super maszyna jak na niej może 1000 jest VPSów.

Co z tego, że same dyski SSD zainstalowane, jak może się okazać, że nie osiągnę wydajności zwykłego dysku z ovh za 40 netto

 

Dalej - problem zabezpieczenia danych.

 

VPS ma plusy w stosunku do dedyka i w dużej mierze to bezpieczeństwo danych np. sprzętowe.

 

Nawet nie piszę tu o pieniądzach, bo to sprawa wtórna - i tak wybieram najwyższe ofety u uslugodawców, ale to kot w worku, gdyż ich oferty są mało konretne.

 

Ale jeśli już muszę wybierać to chyba wolalbym tzw. znane firmy np. home.pl, ovh czy 1&1 gdzie może jednak nie ma kobinacji przy ofertach - ale może też łudzę się.

 

W każdym razie nie wiem co wybrać i za co zapłacić.

Firma, która na tym forum tak często jest chwalona w kolejnym mailu nie umie mi przedstawić wydajności swojego VPSa - dodam, największej opcji, a je nie wiem czy da radę pociągnąć moje serwisy.

 

Odwołując się do znanych firm, zatem właśnie... Te firmy, które są w dużym stopniu znane i wypromowane nie są w stanie zawsze zapewnić Klientowi dogodnego wyboru za realną cenę, z tym się oczywiście zgodzimy.

 

Zatem skontaktujemy się z Panem poprzez PW.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą VPS - Mintshost
W cenie jest także administracja czyli pomoc w konfiguracji tego panelu.
Dodatkowo można skorzystać z kodu znizkowego ROK - który obniża cenę o 15 %.
Przy płatności na dłuższy okres mamy także do 50 % zniżki.


Pozdrawiam,
Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On tu o żądaniach definicji gwarantowanych zasobów, a ty mu proponujesz VPZ z OpenVZ,

który to z gwarancjami czegokolwiek ma tyle wspólnego, co statek kosmiczny ze statkiem morskim.

 

Ani to CPU tam zagwarantować, ani to pamięci, ani to iopsów... nic więc dziwnego, że pytania do firm

dających kontenery ovz odpowiedzi się nie doczekają. Bo ichszymi mechanizmami nie da się QoS gwarantować.

 

Możesz spróbować zapytać o ofertę waw.net.pl (http://vmhosting.waw.net.pl/)

Z tym, że przygotuj się, że za gwarancje i sla to trzeba odpowiednio zapłacić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agenzia

hyperhost.pl chyba zrezygnował,

nawet na priva nie przedstawił oferty, ani żadnej odpowiedzi.

Ciekawe czy rzeczywiście chcą przedstawić ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odwołując się do znanych firm, zatem właśnie... Te firmy, które są w dużym stopniu znane i wypromowane nie są w stanie zawsze zapewnić Klientowi dogodnego wyboru za realną cenę, z tym się oczywiście zgodzimy.

Przeczytaj ze trzy razy co napisałeś :)

 

Agenzia, a może lepiej jakąś maszynkę dedykowaną z SSD na pokładzie? Wtedy masz wszystkie parametry dla siebie. Jeśli fizyczny serwer wchodzi w grę, to odezwij się na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ciężko cokolwiek doradzić nie mając żadnych innych informacji poza odwiedzinami, rozmiarami baz danych jak i transferem.

 

Sądząc po napisaniu odwiedzin nie jest to serwer typowo bazodanowy a LAMP, więc sam rozmiar baz danych nie jest tu ważny, a bardziej ilość operacji na nich.

 

Jeżeli chcesz mieć zasoby wyłącznie dla siebie to jak @kafi napisał - zalecałbym zakup serwera dedykowanego.

 

Jeżeli budżet nie ma mniejsze znaczenie niż wydajność to możemy zaproponować dowolną konfiguracje serwera dedykowanego z dyskami SATA lub SSD i pełną administracją w cenie :

 

http://biznes-host.pl/?s=dedykowane

 

Informacja o administracji:

 

http://biznes-host.pl/help/darmowa_administracja_serwerem_dedykowanym

 

Każdy serwer dedykowany z administracją ma robioną codzienną kopie bezpieczeństwa na osobny serwer.

 

W przypadku pytań proszę o przesłanie bardziej szczegółowych wymagań i planowanego budżetu na adres pomoc@biznes-host.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agenzia

jeśli chodzi o dedyk to chyba nikt nie pobije oferty ovh SP 32G SSD za prawie 280 netto,

pracowałem na tych serwerach i naprawdę są super, ale nie potrzebuję aż tak dużej wydajności,

pewnie z 60% albo więcej nie wykorzystałbym

 

A pytam o VPS, gdyż moje dane się nie zmieniają, bazy są stałe i chcę o nich zapomieć,

przy dedykach to raczej ciągły monitoring, a tu zawsze ktoś czuwa.

Sam administruję więc chcę nieco innymi sprawami zająć się.

 

Dziś zacząłem testy oferty ultimahost.pl z najmocniejszym ich VPSem. Przy opłacie za 1 rok to dobra cena,

chociaż do końca nie wiem za co płacę i czy dzisiejsza wydajność utrzyma się przez rok. Trochę to kupowanie kota w worku

i zdanie się na providera.

 

Nieźle wygląda najmocniejszy http://vipower.pl/index.php?id=Serwery-VPS-OpenVZ-SSD

 

albo http://host1.eu/serwer_wirtualny,linux-vps-ssd-100g.html i do tego dyski do 200 GB, czego nie mogłem gdzie indziej znaleźć

ale tu przerażający jest regulamin i w trakcie zakupów zniechęcieli mnie do siebie, poszedłem do ultimahost.pl

gdzie regulamin jest jasny i prosty, i nikt mnie nie próbuje brać w krzyżowy ogień.

 

Ciekawie wygląda też

http://mintshost.pl/panel/cart.php?gid=2

ale tu mi brakuje parametrów dysku.

 

http://biznes-host.pl/?s=plany_vps2

tu też bez parametrów dysku

 

podobnie ta oferta dla mnie nie jest jasna chociaż ciekawa

http://phudianet.pl/devil/serwery-vps-xen.html

 

 

Na tym tle home.pl https://homecloud.pl/vps/vps/specyfikacja/

wypada całkiem nieźle

 

i po drodze mi z https://www.ovh.pl/vps/vps-cloud.xml

gdyż mam u nich kilka dedyków

 

 

i z bólu głowy jeszcze alternatywą pozostaje https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/kimsufi.xml

ale potrzebuję szybki dostęp do baz czyli koniecznie SSD

 

1&1 trochę boję się, gdyż czytałem, że słabo zajmują się klientem

 

 

Zatem mam problem - dedyk na ssd za mocny np. w ovh, a VPS niepewny albo może być za słaby.

Wszystkie testować?

Dziś już zapłacilem pomad 50 zł za testy, ale trochę mi szkoda na płacenie za wszystkie,

sensowne ovh i home, ale ciekawe jak wygląda wydajność dysków,

 

ktoś z Was testował je?

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jak chcesz mieć gwarancję parametrów, to nie szukaj parawirtualizacji openvz, tylko pełnej wirtualizacji. W której dostajesz konkretną ilość tamu oraz kawał procesora.

Ja mam xeny na maszynach HP, jednak są tam SASy, a nie SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agenzia

przy SASach chyba jest wolny dostęp do dysku i baz.

 

Muszę przyznać, że w http://ultimahost.pl całkiem nieźle chodzi, ale widać wahania, niemniej to nie jest odczuwalne dla stron czy baz.

Bardzo szybkie dyski, procesor mocno pracuje, ale dyski SSD nawet nie drgną przy bazach.

 

Wydaje mi się, że rzeczywiście wydajność dysków u nich jest duża i nie do zajechania, ale procesor może być wąskim gardłem pomimo najwyższego VPS.

 

Wydaje mi się, że 6 vCPU x 2.0GHz - to magia albo gadżet, bo nie wiem jak to się przekłada na wydajność, pomimo iż na htop czy nmon pięknie się wyświetla jako 6 rdzeni?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście masz ;)

Z jednej strony nie chcesz serwera dedykowanego z SSD, bo twierdzisz, że wykorzystasz tylko 60% mocy. A z drugiej martwisz się o gwarancje parametrów na VPSie.

Na Twoim miejscu postawiłbym na fizyczną maszynę przy takich wątpliwościach. VPS z gwarancją parametrów do takich zastosowań raczej nie będzie dużo tańszy niż ten SP z OVH, o ile w ogóle będzie tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agenzia

przetestowałem ofertę ultimahost.pl
ovz.4096MB i ovz.8192MB
różnica w cenie niewielka, ale w wydajności kolosalna, wielokrotna.
Tylko bez specyfikacji tej najwydajniejszej oferty tak naprawdę nie mam nic,
bo za kilka miesięcy w to miejsce mogę otrzymać kilka razy słabszy serwer
i co wtedy jak zapłacę za 1 rok z góry, aby mieć 50% taniej?
Mam wrażenie, że bez konkretnej specyfikacji to kupowanie kota w worku
i zdanie się zupełnie na łaskę providera.

 

Zaproponowałem, że będę im płacił cenę specjalną co kwartał, ale odrzucili więc trochę niepewna ta oferta i przyszła wydajność.

Każdy, kto jest pewny swej wydajności walczy o klienta, a u nich nie widzę tego starania się i żadnych propozycji.

 

Może ktoś chce odkupić ten serwer? - za 30 zł na całe 30 dni :)


właśnie dlatego potrzebuję coś pośredniego pomiędzy dedykiem w ovh na ssd a VPS słabej jakości.


i jeszcze dodam - bez konkretnych specyfikacji wydajnościowych serwerów VPS to są zabawki do ćwiczeń.

nawet home.pl kazał mi wykupić 1 miesiąc aby potestować i nie potrafią mi wskazać parametrów wydajnościowych dysków czy cpu.

 

czuję się trochę jak na zabawie odpustowej, na której jest wiele świecidełek i lśniących piłeczek wypchanych trocinami,

ale nic konkretnego.

 

Denerwuję się, gdyż jak przyjrzeć się ofertom to mało w nich szczegółów i do końca nie wiadomo za co się płaci, a jutro niekoniecznie musi być tak wydajnie jak dziś.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denerwuję się, gdyż jak przyjrzeć się ofertom to mało w nich szczegółów i do końca nie wiadomo za co się płaci, a jutro niekoniecznie musi być tak wydajnie jak dziś.

 

Taka jest właśnie charakterystyka VPSów. Czego Ty oczekujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agenzia

oczekuję, że firma poda mi konkretne parametry, które będą zawsze mierzalne i rozliczy się z tego za sumę, którą jej zapłacę.

 

Wówczas jestem w stanie dopasować się z moimi potrzebami, bo je znam, ale nie znam tego, co wiele firm oferuje bo ich oferty to nic nie znaczące słowa.

 

Może rzeczywiście za dużo oczekuję, a może w końcu przydałaby się jakaś standaryzacja w tych usługach?

bo jak na razie to tylko marketing - każdy daje jak najwięcej, ale to najwięcej znaczy nie wiadomo co i nie wiadomo czy rzeczywiście najwięcej

Dziś wydałem ponad 50 zł na test i nie zamierzam wydawać kolejnych. Uważam tylko,że brak przestawienia stałych parametrów za sumę ok. 100 zł/mc jest mało uczciwe.

Za 100 zł na rok to można mieć hosting i to nawet niezły kupiony w promocji na home.pl

ale za 100 zł miesięcznie to już winno się czegoś wymagać i sam dostęp przez ssh to chyba za mało.

 

 

 

 

 


gdyż w tych ofertach VPS to raczej pewny jest tylko dostęp przez ssh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyż w tych ofertach VPS to raczej pewny jest tylko dostęp przez ssh.

 

Niezły hosting na home.pl? Gratuluję ;)

 

Chcesz mieć coś dedykowanego? Kup dedyka, chyba nie rozumiesz na czym polega VPS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od budżetu, bo jak na razie to trudno Ci coś doradzić.

Na podstawie budżetu można już coś polecić Tobie jakąś konkretną maszynkę.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agenzia

wspominałem już, że z ovh dedyka za ok. 280 netto to zużyłbym w ok. 30-40%

więc szukam w granicach 100 zł netto/brutto

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny masz przelicznik :D

A tak serio, to jesteś jednym słowem niepoważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczekuję, że firma poda mi konkretne parametry, które będą zawsze mierzalne i rozliczy się z tego za sumę, którą jej zapłacę.

 

Tylko jak firma ma zagwarantować Ci wydajność CPU, czy wydajność dysku skoro sam wirtualizator jakim jest OpenVZ na to nie pozwala(a takie oferty uprzednio przytoczyłeś)?

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agenzia

Fajny masz przelicznik :D

A tak serio, to jesteś jednym słowem niepoważny.

 

 

być może jestem niepoważny tzn. poważnie piszę o swoim dylemacie, ale niepoważny jestem dla usługodawców.

 

 

Tylko jak firma ma zagwarantować Ci wydajność CPU, czy wydajność dysku skoro sam wirtualizator jakim jest OpenVZ na to nie pozwala(a takie oferty uprzednio przytoczyłeś)?

 

 

 

można to załatwiać prawnie i moralnie.

Prawie to ścisłe przepisy,

a moralnie - daję za darmo na testy np. na 1 dzień czy 2 dni,

i mówię, że jeśli przyjdzie czas, że usługa nie będzie spełniać Twoich oczekiwań to w każdym dniu miesiąca mogę odejść gdzie indziej i nie przepada mi żadna złotówka za nadpłacony czas.

 

Jeśli nie można zapewnić parametrów to trzeba się układać z klientem. Nie moją winą jest, że dziś na serwerze matce jest 10 klientów, a jutro 100 i muszę z nimi się dzielić.

Jeśli usługodawca nie umie zadbać o BHP serwera matki to niech da wolność klientowi w ratowaniu swojej sytuacji, a nie w regulaminie zapisuje że przepadają mu pieniądze jak odejdzie.

 

I dziś chcę wykupić pakiet specjalny na rok z góry za 50% zniżki, ale nie mam żadnych gwarancji utrzymania dzisiejszego usługi, za którą płacę.

Więc mam podstawy podejrzewać, że ktoś chce mnie naciągnąć, bo zachęca mnie do dania mu pieniędzy,ale ze swojej strony nic nie robi i zapisuje w regulaminie, że przepadnie mi kasa jak np. zmniejszy jakość usługi, a mi ona nie wystarczy.

 

Dobry nie musi się bać odejścia klientów i może z nimi otwarcie stawiać sprawę.

Bo jeśli ja chcę do kogoś iść to dlatego, że chcę zostać na stałe a nie odejść po miesiącu.

 

Dlatego nie piszcie mi, że OPENVZ nie gwarantuje, tak - nie gwarantuje, ale niech odpowiedzialność poniosą obie strony, a nie tylko ten, który daje pieniądze.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie dlatego potrzebuję coś pośredniego pomiędzy dedykiem w ovh na ssd a VPS słabej jakości

 

Czyli kimsufi :P Bo masz i gwarantowane zasoby i cene jaką chcesz :)

 

bo jak na razie to tylko marketing - każdy daje jak najwięcej, ale to najwięcej znaczy nie wiadomo co i nie wiadomo czy rzeczywiście najwięcej

 

Skoro większośc firm ci nic nie gwarantuje prędkości odczytu/zapisu ( bo nie da się zagwarantować) to masz tu fakty a nie marketing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×