Skocz do zawartości
Lejkowski

Serwer w domu - czyli czy to ma sens

Polecane posty

Gość Adam Szendzielorz

Naprawdę taniej i lepiej wyjdzie ustawienie wszystkiego w DC niż w domu. Przecież mało który usługodawca tanio da ci ze 40-100 adresów IP na łączu konsumenckim :)

 

Co robią te serwery pogodowe i jakie mają wymagania sprzętowe? Jak niewielkie to wystarczy farma raspberry pi - może nawet klimy nie będzie trzeba, upcha się w łóżku i będzie w zimę dogrzewać zimne nogi ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeśli to jest zbieranie danych z czujników i nie jest to coś pokroju kilkunastu tysięcy wartości na sekundę, to raspberry pi spokojnie wystarczy (i można przecież łatwo skalować na więcej tych "maszyn")...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz dać wtedy jakąś płyciutką szafę a tak naprawdę to tylko dwie pionowe listwy z otworami.

Przy 20-30 sztuk to byś się zaplątał z kablami ethernet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Ale możesz dać wtedy jakąś płyciutką szafę a tak naprawdę to tylko dwie pionowe listwy z otworami.

Przy 20-30 sztuk to byś się zaplątał z kablami ethernet.

 

Ale gdzie tam:

 

1st.jpg

 

Wszystko pod kontrolą ;)

 

A tak poważnie - 30 ethernetow na 1U spokojnie dałoby się ładnie ułożyć - oczywiście najlepiej jakby do szafy był dostęp także z tyłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch panel i ładnie kabelki bokiem pociągnąć od góry i dołu i wyjdzie miodzio ;) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kolegę z domem i podpiętym światłowodem, sprawa zamknięta

 

Serwery mają po 4 procki intel pod socet 2011 ramu jest 32 / 64gb

 

 

Jest jedna stacja do obliczeń na kartach graficznych

 

dodam iż tam będzie agregat pełnomorski 3 dostawców prądu i do tego światłowód 2 mody na szafę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie sama klimatyzacja, a serwery nie dadzą spać sąsiadom nie mówiąc już o lokatorach mieszkania. Kilka lat temu jak włączyłem swój pierwszy serwer do prądu to się nie mało zaskoczyłem. :)

 

@Dew

 

Węzły sieci w wieżowcach to nic nadzwyczajnego. Do sieci raczej nie ma nic hałaśliwego ani szczególnie prądożernego, więc wiekszy UPS pociągnie naprawdę długo. Mówie o przyadku lokalnego dostawcy oczywiście.

Sam się ostatnio zdziwiłem, u mnie na bloku są dwa dość spore klimatyzatory(do mieszkania się takich nie stosuje), na 12 piętrze są pomieszczenie techniczne, i okazuje się że wynajmują takie pomieszczenie i jakiś sprzęt sieciowy tam mają.

 

 

Znalazłem kolegę z domem i podpiętym światłowodem, sprawa zamknięta

 

Serwery mają po 4 procki intel pod socet 2011 ramu jest 32 / 64gb

 

 

Jest jedna stacja do obliczeń na kartach graficznych

 

dodam iż tam będzie agregat pełnomorski 3 dostawców prądu i do tego światłowód 2 mody na szafę

Jak rozumiem kolega mieszka w pentagonie?

 

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam się ostatnio zdziwiłem, u mnie na bloku są dwa dość spore klimatyzatory(do mieszkania się takich nie stosuje), na 12 piętrze są pomieszczenie techniczne, i okazuje się że wynajmują takie pomieszczenie i jakiś sprzęt sieciowy tam mają.

 

 

Jak rozumiem kolega mieszka w pentagonie?

 

 

A może chce mieć pewność, że w razie awarii będzie mógł nadal oglądać polsat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ze porywasz sie z motyka na slonce? Bedziesz mial wiecej problemow niz korzysci z tego, szczegolnie ze nie jestes wlascicielem budynku i musisz polegac na decyzji zarządcy. Duma posiadania wlasnej szafy szybko ustapi i bedziesz błagał zeby ktos to wywiózł w cholere jak najdalej stad. Nie wiem gdzie szukales, ale moze zamiast kolokacji wynajem w sprawdzonej firmie? A jak nie to moze popróbuj u nas na forum chlopaki maja swoje profesjonalne serwerownie moze by dostawili w miare tanio twoja szafe. A jak mimo wszystko sie upierasz to przede wszystkim zrob to jak najbardziej profesjonalnie. Poczytaj jakie rozwiazania stosuja rozne serwerownie na swiecie i postaraj sie zaadaptować co się da do swojego rozwiązania, ale zanim to zrobić przeczytaj jakie wymagania BHP musi spełniać obiekt serwerowni żeby zostać przyjęty do użytku i na tym sie wzoruj.

 

Jakby co to moim zdaniem po pol roku powinno ci sie znudzic wiec juz teraz mowie: Anie mowilem? :P

 

 

PS. Mimo wszystko powodzenia, moze sie uda. Do odważnych świat należy ! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×