Skocz do zawartości
stoolk

Serwer dedykowany ale co dalej?

Polecane posty

Witam wszystkich.

Na dniach chcę zakupić serwer EX 4 w firmie Hetzner. Nie jest to mój pierwszy dedyk ale sytuacja w której się znalazłem juz tak. Zawsze maszynę opłacałem i dzieliłem na pół wspólnie ze znajomym, który miał pojęcie na temat konfiguracji i ustawień dedyka. Niestety aktualnie nie mam kontaktu z tą osobą dlatego chcę zapytać się was użytkowników forum w jaki sposób powinienem skonfigurować swój serwer.

Serwer dedykowany jest mi potrzebny do:
- www
- serwera TeamSpeak
- serwera gry Arma (uwaga tylko windows)

Z tego co mi znajomi podpowiadają powinno to wyglądać w taki sposób że na linuxie stoi strona www oraz serwer TeamSpeak, a na zbotowanym systemie jest windows na którym mogę postawić serwer do gry.

Chciałbym abyście napisali krok po kroku co powinienem wybrać i zainstalować bo naprawdę jestem blady w tym temacie, a problem już mam z pierwsza stroną przy kupnie serwera gdzie trzeba wybrać oprogramowanie KLIK

 

 

Edytowano przez stoolk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś blady to zapłać za konfigurację i wszystko będziesz miał dobrze skonfigurowane. Nikt tu zapewne nie będzie Ci poradnika na kilka stron pisał :(*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy patrząc tylko przez pryzmat forsy, U ciebie można to zrozumieć bo masz firmę więc tylko kasa liczy się dla ciebie. Może jednak ktoś znajdzie się kto byłby skory do pomocy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaw tam linuxa, zrób wirtualizację KVM. W jednej VMce będzie linux z TS i www, a na drugiej postawisz sobie windowsa (oczywiście legalnego ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

masz firmę więc tylko kasa liczy się dla ciebie

 

 

Nie no, ładnie go podsumowałeś. Zapomniałeś jeszcze dodać, że jest kapitalistą i wyzyskiwaczem ;) A powinien zrobić za darmo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie no, ładnie go podsumowałeś. Zapomniałeś jeszcze dodać, że jest kapitalistą i wyzyskiwaczem ;) A powinien zrobić za darmo ;)

 

Za darmo? Powinien jeszcze zapłacić za to, że ma możliwość zdobycia doświadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra widzę że niema innego wyjścia z wami, cholerni wyzyskiwacze ;D (oczywiście żartuję)

Czy ktoś w takim razie będzie zainteresowany odpłatnie ustawić dedyka pod moje potrzeby? (proszę pisać na pw lub jak ktoś się nie krępuje to w tym temacie)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem, kolega o nicku nesti bezinteresownie pomógł mi z ustawieniem dedyka za co jestem mu bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem, kolega o nicku nesti bezinteresownie pomógł mi z ustawieniem dedyka za co jestem mu bardzo wdzięczny.

Gwoli informacji - są takie firmy, które oferują serwery dedykowane z wsparciem administracyjnym. Jednorazowa konfiguracja, którą zapewnił nesti jest akurat na krótką metę. Warto rozważyć bieżący nadzór nad maszyną. Może wiele zdarzyć się. Pamiętaj również o tym, że ten biznes wcale nie musi być łatwy, wręcz przeciwnie - będziesz miał wiele "niespodzianek". Tak się składa, że Twój kolega miał farta i udało mu się pokazać siebie z pozytywnej strony, ale skoro po jakimś czasie zaprzestał z Tobą kontakt - wszystko wskazuje na jedno, na to, że coś mu nie poszło po jego myśli. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze został postawiony windows server, więc tutaj z administracją sobie kolega poradzi. Pod serwer www virtualbox z debianem, wszystko działa bardzo sprawnie. Polecam się na przyszłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy patrząc tylko przez pryzmat forsy, U ciebie można to zrozumieć bo masz firmę więc tylko kasa liczy się dla ciebie. Może jednak ktoś znajdzie się kto byłby skory do pomocy.

 

 

1) za darmo umarło

2) wątpie by ktoś "skory do pomocy" poświęcał kilka godzin czasu pomagając za frajer...

@up

Pewnie chce tą gre Arma czy jak tam zwał na Wine postawić by nie instalować osobnego systemu na dedyku :)

Edytowano przez TeamPlay.com.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wine nie zawsze się sprawdza więc bezpieczniej postawić cały system jeżeli zasoby serwera pozwalają. A sama emulacja przez wine czasem jest słabsza względem wirtualizacji całego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie są 3 możliwości.

a) Na Windowsie z virtualboxem

b) Na Linuxie z wine/virtualboxem

c) XENy Windows + Linux

 

Efekt jest taki, że wydajnościowo i stabilnościowo opcja 3 wypada najlepiej, ale osobiście sądzę, że dobrze skonfigurowany wine również działa cuda. Albo powiem inaczej - jak zadziała z danym programem to działa cuda, a jak nie to virtualbox :D.

 

Zasadnicza różnica jest taka, że wine sam z siebie prawie w ogóle nie zużywa zasobów (podstawowa minimalistyczna powłoka) więc do wszystkich serwerów gier i takich podobnych programów nadaje się wręcz rewelacyjnie. Trzeba tylko umieć z niego korzystać.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się:

po co w ogóle linux? nie można na windzie postawić xamppa czy czego tam się nie stawia na windowsach? z instalacja i konfiguracja xamppa by sobie sam poradził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak już to IIS. Ale linux + WWW to najlepsze rozwiązanie moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×