Skocz do zawartości
Gość Focus

Wykonamy strony internetowe! - Tanio

Polecane posty

Gość

Dwa pytania:

 

1. Jak z tą fakturą?

2. Soft legalny jest?

 

Te dwa pytania pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy ten wątek powinien iść do kosza, autor dostać procenty albo bana w momencie dalszego podskakiwania.

Projekty źle nie wyglądają, ale do jasnej cholery, skoro ja płacę podatki i kilka tysięcy za soft, to jakim prawem dzieciak z softem z torrentów ma ambicje się ze mną porównywać?

I teksty typu "co, klientów nie macie, stąd ciśnienie?" mają sens tylko, jeśli ogłoszeniodawca działa W PEŁNI legalnie.

A jeśli legalnie się nie podoba, to albo porzucić proceder, albo iść wspólnie na Sejm robć rewolucję, by ZUS był 200zł i wtedy nie będzie problemem legalność.

 

A nie głupie teksty o cenieniu się czy zawyżaniu cen... na razie to takie teksty brzmią co najwyżej idiotycznie.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

1. Jeżeli klient sobie tego zażyczy nie ma problemu z fakturą. Bez problemu zainteresowanym możemy podać numer NIP oraz Regon.

2. Skoro owy system jest naszego autorstwa dlaczego miałby być nielegalny?

 

PS. Do porównywania nie potrzebne są informacje kto ile płaci za soft tylko kto co potrafi...

Edytowano przez Focus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Focus: Ok, jestem zainteresowany, proszę na priv NIP i regon.

 

@sponsi: masz rację o legalności, ale to jest raptem wydatek kilku tys na software.

Ważniejsze w tej sytuacji jest to że amatorzy udają zawodowców. Nie maj żadnego doświadczenia i wiedzy.

Instalacja forum i wgranie gotowego szablonu nie jest żadną szczególną umiejętnością.

 

Ktoś może powiedzieć że doświadczenie i wiedza nie są potrzebne, skoro efekt końcowy zadowala klient ale.....

Amatorowi może się udać zadowolić klienta (zalezy czy jest coś gotowego - moduł/szablon ), a fachowcy dlatego mają wyższe ceny, bo zawsze zrobią to co klient wymaga nie licząc na łut szczęscia :)



2. Skoro owy system jest naszego autorstwa dlaczego miałby być nielegalny?

 

nie chodzi o legalność CMSa ale o reszte: OS, PHOTOSHOP/Fireworks ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

@ednet - wszystkie szablony na naszych forach(bo do tych stron się odnoszę) są w pełni unikalne i autorskie, a modyfikacje w tym pluginy - naszego autorstwa

 

Hmm boli was to, że my jako młodzież coś tam już potrafimy, bo nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Focus nie chodzi mi o CMSy, chodzi o otoczkę. Programy graficzne, czy też chociażby Windows.

Boli mnie bezkrytyczne cwaniakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ednet - wszystkie szablony na naszych forach(bo do tych stron się odnoszę) są w pełni unikalne i autorskie, a modyfikacje w tym pluginy - naszego autorstwa

 

W temacie napisałeś "Wykonamy strony internetowe" więc dlatego forum'y pomijamy.

 

 

 

Hmm boli was to, że my jako młodzież coś tam już potrafimy, bo nie rozumiem?

 

Postaram się to wytłumaczyć łopatologicznie.

 

Nie boli nas to bo mało potraficie. Również nie jesteście dla nas żadną konkurencją, bo rynek jest duży.

Irytujące natomiast jest to że amatorzy tacy jak Wy podają stawki amatorskie a udają zawodowców.

My zauważymy różnicę miedzy nami, ale niedoświadczony klient może myśleć że za podobną usługę chcecie kilka razy mniej PLNów.

 

Nie jest to też "psucie rynku" bo w tym wypadku za tą samą usługę ktoś bierze mniejszą kasę.

Wy natomiast za mniejsza kasę udajecie ta samą usługę :)

 

Edytowano przez ednet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym my mówimy jak nie ma ani danych firmy, ani oficjalnej formy kontaktu, a osoba która przedstawia ofertę każe pisać na @onet.eu? :D

 

Cen też nie ma, pokazu "autorskiego cmsa" również. Tak jak napisałem w #2 poście - zwykły spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Być może o jakości naszych usług uświadomi was nasze portfolio, które niedługo się pojawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może o jakości naszych usług uświadomi was nasze portfolio, które niedługo się pojawi ;)

 

Myślę że jest to najlepsze zakończenie tego wątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Focus, się tak nie rozpędzaj, a prywatne wycieczki urządzaj sobie do kolegów na swoim podwórku. Nie korzystałeś z usług Sys-Com, no to postaraj się nie wypowiadać na ten temat. Tak samo na temat wysokości kwot. Nie pasuje cena, to nie kupujesz usługi. Proste i jakże logiczne.

 

1. Jeżeli klient sobie tego zażyczy nie ma problemu z fakturą. Bez problemu zainteresowanym możemy podać numer NIP oraz Regon.

Zainteresowanym? Firma krzak? Firma kolegi? No proszę Cię.. Jak trzeba fakturke to lecisz do kolegi poprosić o nią?

Publicznie się pochwal danymi swojej firmy, przecież to żadna tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteście firmą to w pierwszym poście dane firmy (tylko swojej firmy) a jak nie to temat do koszta a wam trochę punktów karnych by dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Focus nie chodzi mi o CMSy, chodzi o otoczkę. Programy graficzne, czy też chociażby Windows.

Boli mnie bezkrytyczne cwaniakowanie.

 

I to mówi osoba, która chwaliła się w innym temacie, że nowe prawo dot. coockies daje możliwości zarobku na nieświadomych klientach? :rolleyes: Chyba to Ty pisałeś z tego co pamiętam. Sorry ale dulszczyzną powiało na kilometr. Jeśli już stawiasz się w roli moralizatora to przemyśl sam czy Twoje zachowanie było profesjonalne, bo mnie jako potencjalnego klienta zraziłeś tym strasznie.

 

Jeśli jesteście firmą to w pierwszym poście dane firmy (tylko swojej firmy) a jak nie to temat do koszta a wam trochę punktów karnych by dać

 

A od kiedy to do profesjonalnego wykonywania stron www potrzebne jest posiadanie firmy? Mało to freelancerów z dobrą renomą na rynku?

 

Ktoś tu jeszcze wspomniał o wystawianiu faktur VAT - nawet jeśli ktoś zakłada firmę to nie musi być VAT-owcem w przypadku tego typu działalności, wszystko zależy od tego dla kogo głównie wykonujesz zlecenia czy dla osób fizycznych czy firm, jeśli to drugie to wtedy VAT by się przydał ale przymusu nie ma.

 

Ogólnie rzecz biorąc jak ktoś zaczyta w tym temacie i ma ograniczone środki to moim zdaniem nie powinien się pakować w firmę i ZUS na początku tylko robić jako osoba fizyczna. No ale jak kto woli. Firma to większe zaufanie od strony klienta i tu jest plus.

 

Natomiast posiadanie poczty w domenie onet.eu jest wielce nieprofesjonalne. Zgadzam się też z tym, że nie ma czegoś takiego jak tanio i profesjonalnie, takie osoby jak Focus psują rynek i w gruncie rzeczy szkodzą sobie sami.

Edytowano przez mynod3 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natomiast posiadanie poczty w domenie onet.eu jest wielce nieprofesjonalne. Zgadzam się też z tym, że nie ma czegoś takiego jak tanio i profesjonalnie, takie osoby jak Focus psują rynek i w gruncie rzeczy szkodzą sobie sami.

 

Psucie rynku? Raczej nie. Przecież jedyne co pokazał to adres email i dwa screeny. To wszystko. Żadnego portfolio, nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc jak ktoś zaczyta w tym temacie i ma ograniczone środki to moim zdaniem nie powinien się pakować w firmę i ZUS na początku tylko robić jako osoba fizyczna. No ale jak kto woli. Firma to większe zaufanie od strony klienta i tu jest plus.

W pełni popieram. Jeśli ktoś jest uczciwy i serio wie co robi, to tak naprawdę może działać legalnie jako freelancer. Moim zdaniem bardzo dobrym "kickstarterem" dla przyszłych przedsiębiorców jest AIP, jak ktoś chce założyć firmę to dzięki temu może powoli zacząć rozwijać skrzydła i tworzyć renomę własnej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

I to mówi osoba, która chwaliła się w innym temacie, że nowe prawo dot. coockies daje możliwości zarobku na nieświadomych klientach? :rolleyes: Chyba to Ty pisałeś z tego co pamiętam. Sorry ale dulszczyzną powiało na kilometr. Jeśli już stawiasz się w roli moralizatora to przemyśl sam czy Twoje zachowanie było profesjonalne, bo mnie jako potencjalnego klienta zraziłeś tym strasznie.

 

Wyobrażasz sobie że webmaster będzie za friko dodawał info o cookies do stron klientów?

Jest usługa za którą należy się zapłata. Zresztą przymusu niema. Klienci mogą sobie samodzielnie dodawac te informacje do swoich stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

mynod3 eee... co ma piernik do wiatraka? Masz pojęcie o biznesie? Wiesz w jakim kontekście o tym pisałem? Zrozumiałeś coś z tego? Najwidoczniej nie. A jest taka niepisana reguła: jak nie masz pojęcia na jakiś temat, to się w nim nie udzielasz. Kubeł i do dzieła.

 

ednet cośty, oni i tak nic nie rozumieją z tego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Sponsi, twierdzisz zapewne że jesteśmy żałośni i psujemy rynek - ok, rozumiem to, każdy ma prawo do wygłaszania swojej opinii.

 

Pewien poeta grecki - Fokilides powiedział - Nigdy nie pozwalaj nieukom oceniać innych. Tak więc ja teraz wypiszę parę słów.

 

Spójrzmy na stronę którą reklamujesz - webastyczny.pl - jak mniemam jesteś z nią blisko związany. Nie wiem czy jesteś jej właścicielem, czy pracownikiem. Mniejsza. Powiedz mi, czym tak bardzo odbiegamy od twojej firmy? Czy potencjalnego klienta zachęci to, że firma webastyczny.pl wystawia fakturki VAT, nic jednocześnie sobą nie reprezentując? Spójrzmy na wasze projekty, są monotonne, przypominają mi projekty stron z czasów kiedy komputer mieli nieliczni, a posiadanie internetu było rarytasem. Naprawdę, nie rozumiem czy tak odbiegamy. Może po prostu tym, że jesteśmy od was zwyczajnie lepsi? Tak bardzo was do kłuje w oczy? Nic sobą nie reprezentujecie, a i tak wywyższacie się ponad nami. Udowodnij mi czym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to gdzie ten NIP? Skoro piszesz, że wystawiasz fakturę, to go tu podaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Jak będę chciał to podam kiedy portfolio będzie gotowe. Zjedz snickers'a i przestań gwiazdorzyć.



Spinacie się, bo młodzi i bardziej kreatywni robią konkurencję starym rekinom e-biznesu. Sory, ale taka jest prawda.

 

Edytowano przez Focus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prześledziwszy dyskusję naszła mnie refleksja, czemu w topie forum nie ma jeszcze logo BSA. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spinacie się, bo młodzi i bardziej kreatywni robią konkurencję starym rekinom e-biznesu. Sory, ale taka jest prawda.

 

Stary, zejdź na ziemię, bo któregoś dnia o nią mocno pier***niesz. Jaką konkurencję? Dwa screenshoty i CMS widmo? :D Sponsorujesz dziś dobry humor.

 

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

 

Stary, zejdź na ziemię, bo któregoś dnia o nią mocno pier***niesz. Jaką konkurencję? Dwa screenshoty i CMS widmo? :D Sponsorujesz dziś dobry humor.

 

:D

 

 

No zobaczymy kto zmięknie, jak wyjdzie wersja komercyjna naszego CMS'a. Nie martw się, dla ciebie będzie cena promocyjna ;)

Edytowano przez Focus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy kto zmięknie, jak wyjdzie wersja komercyjna naszego CMS'a. Nie martw się, dla ciebie będzie cena promocyjna ;)

 

Powodzenia ;) Ja chciałbym jednak potem zobaczyć próbki kodu tego potworka, zawsze przy tym dużo śmiechu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

No zobaczymy kto zmięknie, jak wyjdzie wersja komercyjna naszego CMS'a. Nie martw się, dla ciebie będzie cena promocyjna ;)

 

Przestań się ośmieszać bo już nie mogę :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×