Skocz do zawartości
Jadowity

Hosting pod niezbyt duży serwis na joomli

Polecane posty

Nie jestem niestety zbyt obeznany z tematyką hostingów, dlatego też zwracam się z prośba, o pomoc w znalezieniu niezbyt drogiego hostingu, pod nie za duży serwis na joomli. Serwis, mimo że nie ma ruchu jak facebook, (około 300-400 wejść dziennie), to jednak sprawia pewne problemy, być może ze względu na specyficzne dodatki, między innymi czat, ale akurat z niego moge zrezygnować, podpowiedzi w dymkach, flexi i forum kunena.

Próbowałem już tu i ówdzie, niestety, w jednej z firm (nie podam nazw), serwer dosłownie się "zatykał", w drugiej z kolei, limit 3% CPU osiągnąłem już w trakcie instalacji dodatków.

Poszukuje niezbyt drogiego hostingu, najchętniej w tej chwili z płatnością miesięczną, który dałby radę pociągnąć coś takiego. VPS nie wchodzi w grę, bo jestem za "zielony", i raczej nie dam rady.

Pozdrawiam

Maciej T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapraszamy do 8ww.pl

 

Hosting, który spełni Pańskie oczekiwanie oferujemy w cenie 9,99zł na cały rok

 

  • 3 GB powierzchni
  • 600 GB transferu
  • 5 kont ftp
  • 5 baz MySQL
  • 10 domen
  • 10 kont E-mail
  • Antyspam
  • Instalator skryptów
  • 10 dniowy okres testowy
  • Cena promocyjna
  • 9,99zł / Rok

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ech, te tanie hostingi... trza uważać, nie korzystać z podejrzanie tanich ofert.

Jaki masz budżet?

 

Zainteresuj się ofertą firmy IQ PL (http://www.iq.pl/oferta/hosting/) - o samej firmie nie będę za dużo pisał, bo możesz poczytać na ich stronie (zwracam uwagę szczególnie na infrastrukturę). Dobry support, nie masz efektu molocha, a jednocześnie profesjonalizm i można się dogadać. Do tego autorski panel, możesz instalować serwisy na subkontach - całkiem przydatna funkcja, taki trochę quasi reseller. Poza tym przejrzysta polityka obciążeniowa, w panelu masz opcje do sprawdzania zasobożerności Twoich serwisów. Możesz wziąć mniejsze konto np. na pół roku, stówa z hakiem to niedużo. Promocyjne ceny bardzo zachęcające IMO. Trzymam tym kilkanaście serwisów klienta (Joomla, Zenphoto) - przykładowo do poklikania: http://www.gsa.gfo.pl

 

Jest jeszcze parę firm godnych polecenie, pewnie ich nazwy padną, ale przestrzegam przed zbyt tanimi usługami. Nie bierz hostingu "za 5 dych" z nie wiadomo jakimi obiecankami co do zasobów.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można przepłacać za to, że serwer stoi fizycznie w Polsce. Osobiście mamy również serwer w home.pl i różnica to 10ms na pingu i to by było na tyle, nie licząc kaprysów home.pl co do php i crone'a. Nie namawiam, ale proszę nie generalizować, że jeśli coś jest tanie to jest podejrzane i złe. Niestety najczęściej tak jest ale zdarzają się chlubne wyjątki od reguły :-). Zapraszamy do skorzystania z darmowej wersji testowej i samodzielnej oceny naszych usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż budżet niestety jest w sumie mniej niż mizerny, powiedzmy do 25/miesiąc. Z tego co wiem, to chyb atrudno będzie coś wybrać, ale może ktoś zna hosting w tej cenie, który da radę

Edytowano przez Jadowity (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre osoby nie wiedzą co to średnia i jak firma udostępnia statystykę częściej niż raz na dobę to nie potrafią prawidłowo odczytać użycia. Trochę ciężko jest uwierzyć, że instalacja skryptu zjada średnio 3% cpu na dobę. Ja jestem ciekawy po jakim okresie czasu 3% cpu widziałeś. U nas zrezygnowaliśmy z częstego update statystyki cpu bo łatwiej jest właśnie ogarnąć użycie które się nie zmienia co godzinę osobom które mają problemy z matematyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Kolego od hostingu za 83 grosze: daj spokój, tu są osoby które na hostingu zjadły zęby, takie głodne kawałki to może na forum dla hodowców rybek akwariowych. Nie jesteś pierwszy, nie jesteś ostatni, płacz na WHT jest średnio raz na 2mce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego nrm. Po prostu przedstawiłem ofertę i proszę nie wciskać mi tu o hodowcach rybek akwariowych. Nie chcemy przepuszczać powietrza przez serwery stąd promocyjne oferty cenowe ale zapewniam, że tak tanio wiecznie nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż budżet niestety jest w sumie mniej niż mizerny, powiedzmy do 25/miesiąc. Z tego co wiem, to chyb atrudno będzie coś wybrać, ale może ktoś zna hosting w tej cenie, który da radę

Polecam progreso.pl. Pakiet w promocyjnej cenie za 150 zł netto zdecydowanie Ci wystarczy.

 

Korzystając z okazji podsyłam swój reflink: progreso.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak pod Joomlę to:

- MZone
- Kylos
- KEI

- IQ

- Progreso

- Dust

- Hekko

- Biznes-Host

 

W każdej z firm masz dobry pakiet do tych 250 PLN rocznie plus/ minus kilka złotych. Wszystkie firmy to sprawdzeni, długoletni i zaufani gracze na rynku. Możesz spokojnie wybierać z tych ofert. Znaczna ilość tych firm ma tutaj swoich przedstawicieli więc możesz ich pomęczyć na PW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic, dziękuje za pomoc, niestety albo za drogo, albo za słabo. Kilka firm już miałem okazję "poznać", niestety nie zapadły pozytywnie w mej pamięci.

Na to wychodzi, że z posiadanym budżetem, mogę założyć statyczną stronę o szydełkowaniu :) Mój serwis w postaci archiwum poczeka na lepsze czasy. Jeszcze raz dziękuje za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za słabe? Naprawdę wiesz czego szukasz? Z tego co napisałeś, to masz budżet 300 zł rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic, dziękuje za pomoc, niestety albo za drogo, albo za słabo. Kilka firm już miałem okazję "poznać", niestety nie zapadły pozytywnie w mej pamięci.

 

Zobacz na iswift.eu który mogę ci polecić cena nie wysoka , stabilnie i firma długo istnieje jeśli cie to nie zaspokoi to skorzystaj z cba.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Za słabe? Naprawdę wiesz czego szukasz? Z tego co napisałeś, to masz budżet 300 zł rocznie.

 

Tak, ale w tej chwili, na opłatę za rok z góry nie mogę sobie pozwolić, ponieważ mam kiepski okres, i roczny abonament, w tej chwili nie wchodzi w grę, zresztą w pytanie napisałem że najchętniej płatne miesięcznie.

 

 

Zobacz na iswift.eu który mogę ci polecić cena nie wysoka , stabilnie i firma długo istnieje jeśli cie to nie zaspokoi to skorzystaj z cba.pl

 

Lubię dobre żarty, naprawdę :)

 

Postanowiłem spróbować jedną z poleconych mi tu firm, na próbę wziałem pakiet najtańszy, niestety tak w pierwszej próbie na podobnym serwerze, limit przekroczony, zaryzykowałem zmianę skryptu, na chyba najlżejszy PHP Fusion, i tu niestety kolejny fail, przy 10-15 osobach, tylko czytających, przekroczyłem zużycie ram, według tego co podają, to nawet opcja większa nie dałaby rady.

 

Tak więc, nie pozostaje mi nic innego, jak usunąć serwis, bo bez większych funduszy nie dam rady dalej prowadzić tej strony.

Dziękuje raz jeszcze za porady, i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Postanowiłem spróbować jedną z poleconych mi tu firm, na próbę wziałem pakiet najtańszy, niestety tak w pierwszej próbie na podobnym serwerze, limit przekroczony, zaryzykowałem zmianę skryptu, na chyba najlżejszy PHP Fusion, i tu niestety kolejny fail, przy 10-15 osobach, tylko czytających, przekroczyłem zużycie ram, według tego co podają, to nawet opcja większa nie dałaby rady.

 

 

 

Panie Macieju, wszystko można zrozumieć, ale Pana ironiczny ton na helpdesku naprawdę nie pomaga w rozwiązywaniu jakichkolwiek problemów. Ponadto wszystko zwala Pan na firmę hostingową bo tak jest najłatwiej (nawet ma Pan tak napisane na swojej stronie), problem jednak leży gdzieś indziej, a dokładnie w nie optymalizowanym skrypcie.

 

Serwer zawsze się wybiera pod względem obciążenia generowanego przez dany serwis, nigdy odwrotnie.

Większość firm posiada limitowane zasoby serwera ( w tym i nasza), limity te są podane w regulaminie.

 

Z logów wynika, że przekracza Pan tzw Entry Process, to jedyny jak na razie powód, że Pana strona czasami (jak na razie widzę tylko jeden czy dwa razy przekroczony limit w przeciągu 24h) pokazuje się "biała", tego limitu nie można przekroczyć.

 

Jednak trochę chęci, kultury i wszystko można załatwić. Dlaczego Pan zawsze na helpdesku królewskim tonem pisze do nas, wystarczy poprosić o zwiększenie limitu o kilka punktów i problem zniknie. Niestety krzykiem nic nie załatwi się na tym świecie, warto zachować trochę kultury.

 

W cPanel ma Pan dostęp do logów i wykresów, te wyraźnie pokazuje które zasoby an przekracza.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

a dokładnie w nie optymalizowanym skrypcie.

Nie sądziłem że skrypt instalowany 2 dni temu, z 30 wpisami, wymaga optymalizacji :) Nie daj boże gdybym założył "większy serwis" z setką artykułów. A mojej pełnej wersji serwisu na joomli nie wspomnę. Oczywiście to żart, jeśli Pan rozumie. Wiem że są limity, nie czepiam się tego, za darmo to nawet po twarzy dziś dostać nie można, ale po co pisać, cytuję:

 

Małe i średnie serwisy

Albo należy podać, co rozumiecie przez pojęcie małe i średnie. Nie ukrywam, że szybkość działania Państwa serwerów, jest znakomita, ale jednak pozostaje niesmak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Panie Macieju, jest mi niezmiernie przykro, niestety limitów nie można zmieniać. Byłoby to nie Fair w stosunku do naszych innych klientów, którzy zgoła płacą dużo więcej i nie przekraczają nawet limitu określonego w Pana najtańszym pakiecie.

 

Tu niestety nic nie jesteśmy w stanie Panu poradzić więcej, tym bardziej, że nie ma Pan zbyt dużej wiedzy na ten temat.

Jedynym sposobem zmiany limitów jest niestety upgrade do wyższego pakietu.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Co Ty robisz z tym skryptem, że nie wystarczają Ci hostingi 250/rok :blink: Ja na najtańszym pakiecie hostingowym w ovh szaleję z czym chcę, kiedy chcę i nigdy nawet upomnienia nie dostałem...

 

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie "killery" ludzie instalują, a Joomla i jej beznadziejne dodatki to już w ogóle potrafią dokonać spustoszenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja znam taką firmę PDG . pl

 

dobra obsługa, bardzo bardzo duża dostępność

 

obsługa 6+

pomagają ponad nadmiar

 

kontakt na GG + mail 24/7

odpowiedź w ciągu 1h

 

Polecam gdyż jest tani, i firma nie zniknęła po roku

 

Uważaj na tanie hostingi po 10zł

jak coś jest za dobre, musi być haczyk

 

Jeżeli chcesz mieć dobrą obsługę i sporo miejsca, nazwa.pl jest dobra choć tam był problem z dostępnością

 

na PDG wadą jest brak umowy z NASK + brak szyfrowania SSL

 

Jeżeli tego nie potrzebujesz to w tej cenie jak coś znajdziesz lepszego podziel się tym na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zauważyć, o czym ta wspaniała firma Mzone nie wspomniała, że serwer rzekomo obciążyłem świeżo zainstalowanym skryptem PHP Fusion bo wejściu 3 osób. Joomla podczas instalacji przeciążyła serwer.

 

Mam już usługodawce, jestem zadowolony, i mimo najtańszego pakietu Joomla + Forum nie przeciąża (50-100 wizyt dziennie). Rzecz jasna moge polecić ten hosting z czystym sumieniem: zenbox.pl

Nie sądzę by znalazł się lepszy w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×