Skocz do zawartości
ednet

Http://serwerydedykowane.pl - Co Myslicie?

Polecane posty

ceny mają chyba dobre i serwery w Polsce. Wygląda całkiem ciekawie, czy ktos już jest na jakims serwerze z ich oferty i może się podzielić wrażeniami?

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak... na taką ofertę czekałem ;)). Szkoda tylko, że pewnie zaraz TPSA zacznie ciąć :rolleyes:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego za takie praktyki ich jeszcze nikt przysłowiowo nie "udupił"? Zakichana polska... głupi kraj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Generalnie nie wiem czemu takie praktyki mialyby byc zle? A czy tpsa ich przytnie to juz nie koniecznie.

Po tym jak zostal im wytoczony proces wlasnie za blokowanie ruchu z polski - europa - znow Polska wiele sie zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja droga pakietów do nich idzie przez opentransit/Level3 (warszawa, frankfurt, londyn, frankfurt, warszawa) i niestety ping większy hopów więcej. Ale nawet mimo to ceny ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie o tym mówiłem - pewnie potem zaczną się jeszcze straty pakietów, etc, etc...

 

Nie zmienia to jednak tego, że szukałem takiej usługi jeśli chodzi o budżetową kolokację. Mają też KVM i remote reboot od ręki co przerasta jeszcze wiele firm. Fajna oferta, mam nadzieję, że nie egzystuje jedynie na papierze i ma jakieś przełożenie na rzeczywiste możliwości tego DC :rolleyes:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 fragw.gatewayrouter.net (84.16.224.1) 0.594 ms 0.509 ms 0.548 ms

2 fragw1.gatewayrouter.net (217.20.117.10) 0.345 ms 0.377 ms 0.317 ms

3 ffm-b1-link.telia.net (213.248.96.17) 0.415 ms 0.377 ms 0.339 ms

4 ffm-bb1-link.telia.net (213.248.64.137) 0.522 ms 0.515 ms 0.487 ms

5 ffm-b2-link.telia.net (80.91.249.194) 0.542 ms 0.547 ms 0.437 ms

6 ge-6-13.car2.Frankfurt1.Level3.net (4.68.111.101) 0.599 ms 0.740 ms 0.587 ms

7 ae-0-54.bbr2.Frankfurt1.Level3.net (4.68.118.98) 0.683 ms 0.809 ms ae-0-52.bbr2.Frankfurt1.Level3.net (4.68.118.34) 0.628 ms

8 so-3-1.car2.Warsaw1.Level3.net (4.68.128.226) 24.400 ms 24.332 ms 24.386 ms

9 siwa.prosperita.pl (212.162.20.12) 24.631 ms 24.414 ms 24.288 ms

 

 

 

No i 9, to przeciez superhost.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie cena, jak na Polskie realia jest troszkę za niska, do tego oferują podobno łącza 10 Mbits (dla tańszych serwerów) oraz 100 Mbits, dla droższych. Jeżeli cały serwer kosztuje w granicach 400 zł, to zastanawiam się skąd oni biorą takie łącza w takiej cenie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli moje polaczenia tam tez ida przez frankfurt, to po co mam sobie zawracac glowe serwerownia ktora jest pare ulic odemnie, rownie dobrze moge miec serwer we frankfurcie, przynajmniej pare hopow mniej bo nie zawraca :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to super oferta, szkoda tylko że routing tak głupio idzie. zaczekam - może się to zmieni.

 

Ale oferta jest najtańsza w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mówiąc to super oferta, szkoda tylko że routing tak głupio idzie. zaczekam - może się to zmieni.

 

Ale oferta jest najtańsza w Polsce.

No cóż, w tej chwili w PL jest niestety albo-albo. Albo dobre ceny i beznadziejny routing do TPNET, albo dobry routing i słabe ceny (jest też trzecia, najczęstsza opcja: kiepski routing i kiepskie ceny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż, w tej chwili w PL jest niestety albo-albo. Albo dobre ceny i beznadziejny routing do TPNET, albo dobry routing i słabe ceny (jest też trzecia, najczęstsza opcja: kiepski routing i kiepskie ceny).

 

ping 80 żenada i drozyzna.. zwykla firma zarejestrowana w polsce i wynajmujaca serwery gdzies zzagranica... pingi w polskich serwerach dedykowanych nie mogą przekraczać 35ms i to i tak jest masakra ogolnie powinno byc do 15-25ms ewentualnie max 30ms jeśli to PIONIER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z gosciem z Superhostu i mowil ze routing niedlugo się poprawi, nie bedzie szedl przez Niemcy. Wygląda to na całkiem ciekawą ofertę.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

eee ten routing dziwnie wyglada ... tak jak by strona lezala po stronie niemieckiej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ping 80 żenada i drozyzna.. zwykla firma zarejestrowana w polsce i wynajmujaca serwery gdzies zzagranica... pingi w polskich serwerach dedykowanych nie mogą przekraczać 35ms i to i tak jest masakra ogolnie powinno byc do 15-25ms ewentualnie max 30ms jeśli to PIONIER.

 

Sprawdź zanim coś napiszesz..

 

To jest warszawskie łącze Level3, a, że idzie Frankfurt czy Londyn? Mi to nie przeszkadza akurat. Mam 40 ms, lepiej niż do ZdNetu z Łodzi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu raczej chodzi o pytanie: jak wielka roznice sprawia Ci to, ze serwer stoi w Warszawie a nie we Frankfurcie (nie mowie tu w tym przypadku o kolokacji, bo latwej podrzucic maszynke do wawy niz do niemczech, tylko o wynajmie dedykow z ich oferty) - bo mnie osobiscie prawie zadna, skoro routing jest tak kosmiczny - wiec bym bral pod uwage inne aspekty (obluga,support,cena itp.)

Ale tak czy inaczej jest ta oferta na plus i po prostu wczesniej czy pozniej po prostu rynek/klienci wymusza zmiane wpiec zeby moc konkurowac z ofertami z za odry - no ale jak wtedy bedzie z cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką różnicę? Kilka zasadniczych:

 

- polskie faktury

- lokalizacja w centrum Warszawy

- nie muszę wysyłać serwera kurierem za kilkaset złotych do innego kraju, żeby mi go podpięli

- mam fizyczny dostęp do serwera z kilunastominutowym pingiem potrzebnym na dojazd :rolleyes:.

 

Możliwości dochodzenia ew. rozszczeń na bazie polskiego prawa i takie tam rzeczy o których zapomina duża cześć osób akceptująca regulaminy, których nawet nie przeczytała/nie rozumie w Server4You np, co rodzi potem różne bóle w rodzaju "dlaczego oni miesiąc reagują na to, że mój serwer nie wstaje) pominę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- to juz euro faktur nie ma ? oczywiscie moze to jakies utrudnienie, ale na takiej samej zasadzie to mozna sie bawic w kszaka i wogole nic nie rejestrowac :rolleyes:

- no powiedz to tym ktorzy nie mieszkaja w Warszawie

- tu juz pisalem - dedyki nie kolokacja - i tu nad tym nie ma co dyskutowac

- tak jak wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę jako osoba, które chce kolokować maszynę ;-). A eurofaktury? Poczytaj najpierw o tym :rolleyes:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no chyba bede musial, bo juz od dawna z ksiegowoscia nie mam nic do czynienia, nie moja na szczescie dzialka, ale Ci ktorzy maja doczynienia ze sprawami papierkowymi jakos sobie radza - w kazdym badz razie nie slyszalem zadnych narzekan typu, ze trzeba zwijac interes bo przepisy prawne/skarbowe uniemozliwiaja zakup uslug w krajach EU czy tez innych - ale juz sie nie bede na ten tamat wypowiadal - nie znam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Wiesz, ze bardziej wierze niemieckim datacenter podanemu wyzej niz temu serverydeydkowane z routingiem przez londyn ...

Przytoczyles server4you ... mam na oku jedna maszyne z tamtad od ok lipca i nie bylo zadej przerwy na laczach a ping jest ok 35 ms.

A takie hosteurope.de potrafilo ostatnio padac kilka razy dziennie.

 

Jak na warunki polskie ceny sa o duzo za niskie co ich moze zgubic :rolleyes:

 

ps. do wawy mam odleglosc porownywalna z niemcami wiec to slaby argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z korespodencji z nimi (bardzo sprawna i szybka odpowiedź), dowiedziałem się następujących rzeczy:

W kwietniu przeprowadzimy testy polaczen do TPSA wraz z kilkoma operatorami. Po wybraniu operatora, polaczenie do TPSA laczami krajowymi uruchomimy w maju.
oraz
Dostep do serwerowni bedzie mozliwy od 1 lipca 2006, jak tylko pomieszczenia zostana zabezpieczone

i przystosowane do umozliwienia wstepu osobom trzecim.

to drugie to odpowiedź o fizyczny dostęp do serwera w przypadku kolokacji.

Jak dla mnie idealnie, że dopiero w lipcu, bo i tak mam serwer gdzie indziej wykupiony. Oferta serwerydedykowane jest oczywiście najlepsza jeśli chodzi o kolokację, a jeśli "naprawią" routing to będzie też bardzo dobra jeśli chodzi o dedyki.

 

P.S.

Serwerownia miesci sie w LiM Center ul. Al. Jerozolimskich 65/79 (wiezowiec Mariottu).
czyli dokladnie 8 minut ode mnie. Czego więcej chcieć? Jak się coś popsuje to nawet rescue mode niepotrzebny :rolleyes: Czekam z niecierpliwością na ich naprawiony routing i NARESZCIE będę mógł kupić własny serwer i dobrać sobie części tak jak mi się będzie to podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwerownia mieści się w Warszawie, a firma w Gdyni.... Ciekawe skąd taka rozbieżność ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×