Skocz do zawartości
Rbit

ActiveDirectory - uprawnienia do instalacji danej aplikacji

Polecane posty

Hej,

 

Próbował ktoś nadawać użytkownikom w ActiveDirectory uprawnienia do instalacji tylko wybranej aplikacji?

 

Chodzi o to, że mam użytkowników którzy nie mają mieć możliwości instalacji aplikacji, poza jednym wyjątkiem. Mam taką śmieszna aplikacje która podczas 'aktualizacji' instaluje się ponownie.

Edytowano przez Rbit (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możesz ustawić w systemie chyba jedynie (jednostce końcowej) że używane ma być konto z uprawnieniami administratora do instalacji aplikacji i dać takie uprawnienia temu jednemu userowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że niby miałbym mu dawać uprawnienia lokalnego administratora? On ma mieć możliwość zainstalowania JEDNEJ OKREŚLONEJ APLIKACJI. Nie wiem też dlaczego miałbym to robić na 'jednostce końcowej'? Od tego mam ActiveDirectory, żeby zrobić to z jego poziomu. Może ktoś ma jakiś mądrzejszy pomysł?

Edytowano przez Rbit (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz wersje AD?

Na pewno da sie to zrobic przez system center i automatyke dla usera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2008 R2 jest opcja konta na które nie da się zalogować ale można pod nim uruchamiać usługi . To było Services Account albo jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ksk

 

Super, a przeczytałeś może to co napisałem w pierwszym poście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie uda ci się tak ustawić.

Jedynym sposobem jest monitorowanie czy wyszła aktualizacja, a potem dodanie do group policy, że dany program chcesz zainstalować na wybranych komputerach.

Ewentualnie jakiś skrypt na prawach administratora, który przy starcie systemu będzie sprawdzał czy wyszła nowsza wersja i instalował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×