Skocz do zawartości
daro2323

Duży load average przy małym cpu i ram

Polecane posty

Gość Kamikadze

A patrzyłeś po wyłączeniu apache2 czy też ci tak load skacze? :)

Może głupie, ale może matka jest zarżnięta i ci tak szlachta tym loadem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest tak jakbyś jeździł maluchem i się skarżył na to, że jest za wolny, a my Ci mówimy że można tego malucha za darmo zmienić na hondę civic w każdym komisie.

 

I to jest swoją drogą to, o czym zawsze mówię. Administratorzy nie szukają lepszych rozwiązań, co z tego że istnieje lighttpd, cherokee, nginx... zostaję przy apache'u na preforku bo na moim innym serwerze działa... Aha.

 

Piszesz temat więc staramy Ci się wytłumaczyć co jest nie tak, a ty nadal się upierasz przy swoim. Czemu więc zakładasz temat skoro negujesz jakąkolwiek propozycję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepiej opisało by to porównanie, że jeździłbym tą dobrą hondą która świetnie się sprawuje tylko co godzinę gaśnie bo jedną świece trzeba wymienić, i mechanik mówi żebym ją dał na złom bo tanio mogę mieć inną.

 

chodzi mi głównie o to że nie chciałem pomocy w doradzeniu serwera tylko w naprawie starego.

 

idąc twoim tokiem rozumowania, zainstalowałbym sobie ngixa i wszystko by super śmigało i miałbym na tym serwerze 20 serwisów i w pewnym momencie pojawiłby się jakiś błąd który destabilizuje serwer, a przy okazji powstał by nowy serwer "super ngix" to też doradzalibyś przesiąść się na nowy, czy próbowałbyś dojść co destabilizuje serwer.

 

Mam nadzieje że rozumiesz o co mi chodzi. oczywiście dzięki za niektóre wpisy, bo mi pomogły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje się same z siebie nie psują, a przynajmniej nie powinny. Idąc Twoim tokiem myślenia nadal powinniśmy trzymać się na windowsach 98 i debianie 3.1 bo nie ma sensu przesiadać się na nowsze wersje.To trochę słabe porównanie, ale sens jest zachowany - skoro wychodzą aplikacje lepsze to chyba oczywiste jest, że trzeba je polecać na każdym kroku. Jeśli administrator jest konserwatywny i zamknięty na jakiekolwiek zmiany to serwer prędzej czy później nie wytrzyma zarówno sprzętowo jak i software'owo. Czemu się wymienia procesory na nowsze modele? Czemu ludzie używają 64 bitowych systemów skoro mają swoje stare 32?

 

Czasem łatwiej zamiast wyciskać maximum ze starych technologii spojrzeć na to z "innej" strony i zauważyć fakt, że poświęcając godzinę na np. taką rekompilację kernela konkretnie pod dany serwer można uzyskać do 30% lepszej wydajności, teoretycznie nie robiąc nic szczególnego. Znajdź sobie na google jakiekolwiek porównanie apache'a z mod_php vs. nginx z php-fpm. Sam zobaczysz jak się to przedstawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[Fri Apr 26 07:20:22 2013] [notice] child pid 6562 exit signal Segmentation fault (11)

to powoduje duży load. co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym strzelal tak:

- twoj VPS wspoldzieli zasoby z innymi

- ktos regularnie na matce odpala jakas prace, ktora zajmuje zasoby IO

- dysk staje sie masakrycznie wolny, apache przechodza w stan D (DISK a nie DEAD), czekania na IO, na dysk czekania, kazdy taki czekajacy dodaje 1 do loadu.

 

Zmienianie na workery, srery nie ma sensu. Serwery event driven nie moga miec loadu > 1 bo tylko jeden proces moze czekac na IO, niestety specjalnie im to w przypadku wolnego IO nie pomaga, bo i tak jest wolno.

 

Wyraznie widac, ze staje ci IO.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×