Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szukam serwera FTP z min. 2 typami uprawnień

Szukam serwera FTP z min. 2 typami uprawnień serwer FTP serwer FTP uprawnienia odczyt zapis hosting reseller

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

Szukam serwera FTP z min. 2 typami uprawnień

#1 CharlieK

CharlieK

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 18 postów
  • Imię:Karol

Napisany 24 kwiecień 2013 - 08:22

Witam

Szukam na cito serwera FTP, który umożliwiłby mi taką funkcjonalność:

- do każdego katalogu podłączonych iluś tam userów
- każdemu userowi można nadawać uprawnienia:

• braku dostępu
  • dostęp tylko do oczytu
  • odczyt i zapis

Taka typowa prościzna, gdybym to chciał postawić na serwerze Windows. Ale... koszt licencji Windows Server + zabawa w firewalle, więc odpada.

Znowu jak rozmawiam z firmami hostingowymi, to strasznie drogie dedykowane rozwiązania lub co najmniej mocno wypasione VPSy mi oferują w tym celu...

Czy ktoś więc wie, jak to najtaniej ogarnąć ?

A gdyby jeszcze dało się ustawić dodatkowe uprawnienia jak w Windows i Linux, czyli:

• no access
  • listing
  • add
  • read
  • write
  • modify
  • delete

to już w ogóle byłbym happy :)

Ktoś ma jakieś podpowiedzi gdzie szukać ???

• 0

#2 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 972 postów
  • Firma:Może kiedyś...
  • Imię:Damian

Napisany 24 kwiecień 2013 - 08:39

To zależy jakie parametry potrzebne ci i do czego? ile dysku, transfer itp...

Chcesz znajomym porobić miejsca na serwerze do przechowywania plików ? - Jeśli tak to wystarczy skrypt kleeja (chyba nie pomyliłem nazwy)

Z tego co tu podaleś to moja propozycja taka.... Kupić VPS'a z Linuxem (DEBIAN) - nadać chmody do plików, dodać userów (bądz grupy) i foldery jail'em - by userzy nie mieli dostępu do innych folderów prócz tych ktore zostały im przydzielone....

Tanie VPSy masz np. w Biznes-Host.pl, w mojej sygnie masz kody rabatowe.

Pozdrawiam!

Edytowany przez TeamPlay.com.pl, 24 kwiecień 2013 - 08:41.

• 0

#3 grzecho

grzecho

Często na forum

• Użytkownicy
  • 58 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 09:10

Nie napisałeś ilu userów tego typu chcesz utworzyć?

Proponuję przetestować jeden z pakietów w Hoste.pl (w zależności od tego ile subkont potrzebujesz).

Są elastyczni, więc parametry można modyfikować/negocjować ...

Ogólnie masz jedno główne konto FTP i możliwość zakładania subkont (dodatkowe konta FTP w ramach konta głównego) z poziomu panelu. Dla subkont przydzielasz login/hasło/uprawnienia (tylko odczyt, tylko zapis, odczyt i zapis) i wskazujesz katalog na który kieruje subkonto. Prosta w obsłudze sprawa i nie wymaga inwestowania w VPS-a. Sam korzystam i polecam.

Tu masz dokładny opis subkont: http://www.hoste.pl/...we-subkonta-ftp

• 0

#4 CharlieK

CharlieK

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 18 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 09:38

Potrzebuje to dla klienta. Klient teraz ma FTP na serwerze z linuszkiem, ale serwer stary i padnie lada moment. Wiec chce go niejako w ten sposob zwirtualizowac. Poza tym kwestia lacza, z tym FTP laczy sie wielu pracownikow (lacznie ok. 30 userow) z Polski. Wiec jak padnie lacze w biurze (a lacze kiblowe jest tak naprawde), to bedzie brak dostepu dla tych wielu ludzi.

Potrzebuje 100GB transferu miesiecznie i 100GB miejsca, bo duzo plikow tam maja. I chce zrobic 2-3 katalogi. Moga byc osobne uprawnienia do kazdego z katalogow, choc najsensowniej to gdyby byly uprawnienia dla grup i na kazdym folderze FTP dana grupa mialaby takie a takie uprawnienia, a dany user po prostu by przynalezal do konkretnych grup uprawnien.

Edytowany przez CharlieK, 24 kwiecień 2013 - 09:40.

• 0

#5 Kszysiu

Kszysiu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1423 postów
  • Firma:Tiktalik.com
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wojciechowski

Napisany 24 kwiecień 2013 - 11:17

może coś takiego?

https://backupftp.pl/maxiftp.php

tyle, że nie wiem jak z konfiguracją tego...

• 0

#6 CharlieK

CharlieK

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 18 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 11:23

Ten backupftp byc moze spelnialoby moje potrzeby, ale to jakis kolejny wirtualny hostprovider (brak telefonu, brak info o firmie). Po doswiadczeniach z firma MIntsHost.pl - wolalby juz miec do czynienia jedynie z jakimis takimi bardziej wiarygodnymi podmiotami...

• 0

#7 Kszysiu

Kszysiu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1423 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 11:29

Dane kontaktowe:
BackupFTP.pl
Biznes-Host.pl sp. z o.o.
ul. Grodziska 17a
60-363 Poznań
pomoc@backupftp.pl

Kiepsko się rozglądasz ;)
To jest marka biznes-host.pl więc usługi będą na najwyższym poziomie ;)
  • 0

#8 CharlieK

CharlieK

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 18 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 11:57

Serio ? :huh:  A faktycznie, ale ta informacja pojawia sie gdzies na dole i z boku w ofercie, stad nei zauwazylem, bo nie mialem potrzeby az tak w dol (zwiekszajace sie parametry serwerow) scrollowac strony ;)

Ale to juz znacznie lepiej sprawa sie przedstawia :-) Ale to Biznes-Host.pl wystepuje pod roznymi wirtualnymi markami, czy jak ?

Bo Minsthost.pl tez niby sie hostuje na czyms tam wiekszym, ale co z tego, ze sa w super serwerowni i maja niskie pingi, jak to oni zarzadzaja serwerem i to oni wykladaja poziom uslug dla mnie, jako klienta...

Edytowany przez CharlieK, 24 kwiecień 2013 - 12:23.

• 0

#9 Kszysiu

Kszysiu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1423 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 12:40

Biznes-host posiada własną serwerownie gdzie między innymi hostuje się mintshost i z tego co dobrze pamiętam przenosi się netdc czy coś takiego. łącza, uptime, support w biznes-host jest na najwyższym poziomie, miałem VPS gdzie uptime dobił mi 150 dni i skończyła mi się usługa. Pingi zawsze były stabilne, ~25ms, support odpowiada w ciągu kilku, kilkunastu minut. Nie miałem żadnych usług z backupftp.pl ale patrząc na markę bez zastanowienia mogę polecić :)

• 0

#10 CharlieK

CharlieK

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 18 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 12:51

Wiec jak mowie - Biznes-Host.pl jest OK. Ale BH, a wirtualny hosting provider operujacy w serwerowni Biznes-Host - to nie to samo (jak sprawdzilem na przykladzie MintsHost.pl). Korzyscia MH, czyli de facto serwerowni BH było natomiast to, ze faktycznie niskie pingi i stabilne lacze mieli. Wiec w BH - chetnie wykupilbym uslugi, za to w wirtualnym hosting providerze hostujacym sie fizycznie w BH - juz niechetnie.

No nic, mailem do backupftp.pl wyslane juz ponad pol godziny - czekam na ich response :)  Bo ceny BARDZO ZACHECAJACE. Zupelnie nie jak Biznes-Host.pl ;)

Edytowany przez CharlieK, 24 kwiecień 2013 - 12:52.

• 0

#11 Marek607

Marek607

Weteran WHT

• WHT+
  • 1876 postów
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Drzewiecki

Napisany 24 kwiecień 2013 - 14:04

Dzięki za sugestie - dopisałem w stopce dane BH by były widoczne.

Na maila też odpisałem ;)

Bo ceny BARDZO ZACHECAJACE. Zupelnie nie jak Biznes-Host.pl ;)

To aż tak drogo na BH jest? :)

• 0

#12 CharlieK

CharlieK

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 18 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 14:50

Dzięki za maila.

No więc prawdę powiedziawszy odbieram Was jako dobrą firmę, ale niezatanią, bo po prostu jest wiele innych tańszych ofert. Pytanie - czy równie dobrych.

Tu niestety jest lekki fokus na niską cenę, bo po prostu użytkownik jak mu zaproponuję duże zmiany, to mi powie, że mam starą maszynę z jej dotychczasowym outsorcingiem dalej używać i nie kombinować :wacko:

W ogóle to myślę nad postawieniem tego na Windozie, bo na tym się jako dziecko Myszki i Windowsa znam doskonale z racji wykonywanych czynności zawodowych (Admin głównie Windowsowy) :D  I nawet znalazłem już darmowy serwer pocztowy dla WIndows Server - hMailServer. Tylko tak się troszkę boję, że przerost formy nad treścią sobie urządzę tym samym, czyli administracja tym mi zeżre całe oszczędności tym rozwiązaniem wygenerowane.

Natomiast co do VPSów - to tu na razie najsensowniej wygląda oferta Hitme.net.pl , który bierze za zarządzany w pełni przez nich serwer VPS na Linuxie, z opcją skonfigurowania tego co potrzebuję (mowa o DA-VPS1) - 49 PLN miesięcznie + 35 PLN (7x5PLN) za dodatkowe 70GB powierzchni dyskowej. Ale mam tu juz nie tylko serwer FTP, ale takze pelny hosting, z obsluga poczty, itd. No i managementem serwera hostingowego linuxowego, na ktorym to temacie za dobrze sie nie znam po prostu :(

W Biznes-Host.pl taka przyjemność to jak oglądałem cennik już dobrze ponad 100 miesięcznie kosztuje :wacko:

• 0

#13 Igorek

Igorek

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów
  • Firma:jeszcze nie ma
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bator

Napisany 24 kwiecień 2013 - 21:01

Jeśli chodzi o ceny do jakości w BH to nawet gdyby podnieśli do 20-30% to bym pozostał, mam to co potrzebuje. Czasami potrafię częściej truć im dupę ale zawsze jest ktoś miły i stara się pomagać. Była sytuacja gdzie mój klient na koncie reseller zużywał gigantyczne ilości procesora i nie zablokowali tylko poinformowali mnie mailem i kazali rozwiązać bo będą zmuszeni zablokować go. 

Naprawdę polecam ci BH, według mnie można z nimi wszystko ugadać 

• 0

#14 Kszysiu

Kszysiu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1423 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 21:44

Jeśli chodzi o ceny do jakości w BH to nawet gdyby podnieśli do 20-30% to bym pozostał

Już tak nie słodź bo serio podniosą ;)
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: serwer FTP, serwer, FTP, uprawnienia, odczyt, zapis, hosting, reseller

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników