Skocz do zawartości

Polecane posty

Ups... to jest w "jednostkach". Masz trzykrotnie przekroczoną moc obliczeniową w ostatniej minucie, 2.48 raza w ostatnich 5 minutach i 2.17 w 15 minutach. Przy jednym procesorze wartość 1 oznacza pełne wykorzystanie procesora bez spadku wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie maksymalne obciążenie, które nie powoduje spadku wydajności to liczba oznaczająca ilość procesorów. Czyli np. przy 4 prockach martwisz się dopiero powyżej 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stronę z 6000 unikalnymi (400 000 hits'ów*)... na dzień. Stoi na OVH startowym, ale na tym z 300GB. I wiecie co. Powiem Wam że serwer wyrabia. Fakt, że wczoraj o 18 load average skoczył do ... 50, ale restart httpd zmniejszył tą liczbę do ok. 2-3.**

 

* - 400 000 hits'ów, ze względu na AJAX (m.in. shoutbox)

** - btw. czy to mógł być DDoS, i jak to sprawdzić?

 

A tak z ciekawostek MySQLowych - w ciągu 16 dni (uptime) - 22 miliony regułek, ~16 regułek/sek średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam, tej firmy, mieliśmy u nich dwa serwery, jeden na łączu 10Mb drugi na łączu 20Mb, oni oszukują na przepustowości, łacze 10Mb chodziło jak 5Mb a te 20 jak 8Mb, przy czym ich wykresy wskazują maksymalne zużycie łącza co nie jest prawdą wystarczy zainstalować sobie narzędzia do własnych pomiarów ruchu, poza tym wyłączają serwer przed terminem wyłaczenia bez żadnych usprawiedliwień. To znaczy masz w panelu serwer do 23 do godz. 17.30 a wyłaczany jest 22 lub 23 np. godzina 7 rano pomimo uregulowania należności. Potem trzeba do nich dzwonić i się wykłucać o wszystko. Ogółem bardzo dziwne podejście do klientów. Jeżeli nie zależy komuś na jakości usług to może się bawić z tą firmą. Ale oferowane przepustowości to mżonka, zazwyczaj kilka maszyn chodzi na jednym 20Mb i generują ten ich wykres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nookie, taki serwer pociągnie znacznie więcej. U mnie jest grubo ponad 500.000 hitów na dobę i serwer w 85% stoi wolny, a to tylko P4 1.6 GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@nookie, taki serwer pociągnie znacznie więcej. U mnie jest grubo ponad 500.000 hitów na dobę i serwer w 85% stoi wolny, a to tylko P4 1.6 GHz.

 

A to miło. :) Tak się właśnie zastanawiałem kiedy zacznie niewyrabiać, ale skoro tak mówisz, to się nie martwię. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam procesor PIII 866 i mam zazwyczaj:

load average: 0.01, 0.04, 0.08

Ale za to ram się kłania(mam 256MB i zazwyczaj mam jakieś 3-5MB wolnego) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to prawie się zdecydowałem, zmartwił mnie jedynie post resten.

Jak dotej pory nie słyszałem o tej firmie zbyt wiele takich opini i zazwyczaj ludzie na nich nie narzekali.

Może ktoś to powiedzieć na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś płaci grosze i oczekuje gwarantowanych 20mbit, to raczej zrozumiałe, że będzie narzekał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no zbilzam sie do 100 zapytan na sekunde :)

 

MYSQL stats : 	
Uptime: 252191
Threads: 2
Questions: 24566378
Slow queries: 174
Opens: 57498
Flush tables: 1
Open tables: 64 Queries per second avg: 97.412

 

narazie wyrabia bez problemow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

To chyba swiadzczy negatywnie a nie pozytywnie o twojej osobie wiec po co sie chwalisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Queries per second avg: 211.295

 

tyle ma caly serwer linuxpl.com [pewnie cala masa for phpbb by przemo i innych tego typu skryptow :] ]

 

jakby porownac to musialbys miec najprawde ogromna strone z wieloma, wieloma userami

 

 

podaj adres bo jestem ciekaw co tam takiego wielkiego stoi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale oferowane przepustowości to mżonka, zazwyczaj kilka maszyn chodzi na jednym 20Mb i generują ten ich wykres.

 

Każdy serwer ma do dyspozycji wykupioną przepustowość (nawet z nadwyżką w celu rozwiania ew. wątpliwości). Wspomniane wykresy generowane są na podstawie danych z router-ów, tak więc pomyłka jest mało prawdopodobna. Chciałbym jednak przypomnieć, że w przypadku transmisji danych przyjętym standardem jest Mb/s - megabit na sekundę - 10^6 bitów na sekundę (a nie MB/s - 2^20 x 8 bit/s).

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×