Skocz do zawartości

Polecane posty

Ja Ci nie pomogę-mogę dać tylko wskazówki:

-Wybierając resellera, praktycznie nie jesteś odpowiedzialny za dostępność maszyny

-Wybierając resellera, nie masz wpływu na szybkość działania maszyny

-Wybierając dedyka, musisz pamiętać, że ktoś tym musi administrować

-Wybierając dedyka, masz większe możliwości(chcesz php5-instalujesz php5, chcesz php4-zmieniasz na php4)

 

Zwróć też uwagę na "Przepustowość łącza" w ofercie OVH wynoszącą 250 Kbps.

Warto też, abyś sprecyzował po co Ci to konto ;-)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z administracją nie ma problemu.

Konto potrzebne na strony (moje) nic szczególnego (PHP MySql) tyle że kilka z nich troszke bardziej popularnych (4000-6000 uników) miesięcznie zużywają ok 40 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konto potrzebne na strony (moje) nic szczególnego (PHP MySql) tyle że kilka z nich troszke bardziej popularnych (4000-6000 uników) miesięcznie zużywają ok 40 GB.

 

Jeśli istotnie Twoje strony to nic szczególnego to parametry serwera Start powinny być wystarczające, z wyjątkiem łącza. Moim zdaniem 250 Kb/s to za mało by komfortowo obsłużyć kilku odwiedzających równocześnie, a przy takiej oglądalności podejrzewam, że pewnie masz od kilkunastu do kilkudziesięciu użytkowników online. Wybierz wersję Start 300 G z łączem 100 Mb/s - tu nie będzie takich problemów, a limit 300 GB nie powinien Ci przeszkadzać. A jeśli szukasz czegoś tańszego pomyśl o VPS-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam na tym dedyku strone

 

dziennie kolo 3tys unik wejsc, myslq 74 polaczenia na sekunde hmm i co tutaj wiecej pisac fajnie chodzi

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam na tym dedyku strone

dziennie kolo 3tys unik wejsc, myslq 74 polaczenia na sekunde hmm i co tutaj wiecej pisac fajnie chodzi

Chyba nie na 250k?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym liczysz te uniqy? Albo masz tragicznie nieoptymalne skrypty, albo masę jakichś automatów, żeby wyszły te 74 zapytania/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czym liczysz te uniqy? Albo masz tragicznie nieoptymalne skrypty, albo masę jakichś automatów, żeby wyszły te 74 zapytania/s.

wszystko jest pod kontrolą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko jest pod kontrolą :)

 

mam forum na 1200 osob i w godzinach szczytowych siedzi po 400 osob na raz klikajac co wlezie a zdjesc itp tam nie ma sam tekst, a mam zuzycie kolo 4mbit, wiec moim zdaniem na 250kbit to to ledwo co mozna stronke z blogiem otworzyc... wez pod uwage to ze np.: masz lacze 256kbit w domu, odpalasz wp.pl przez 10 sekund? a terzz podziel to na 20 osob na raz 20 x 10 ... nie za długo ? dzis wp.pl ma akurat 320kilobajtowna pierwszej stronie, ale sam fakt... ze taka opcja nadaje sie na stronki prywatne np.: fotoblogi, blogi, stronka z infomracjami o jakis miejscach tez nie odwiedzanych codzinnie itp..

 

Trzeba brac pod uwage ze jesli mam lacze 1mbit to cchialbym by strona ktora zajmuej powiedzmy 200 kilobajtow odpalila mi sie w 3 sekundy max, a nie w 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam forum na 1200 osob i w godzinach szczytowych siedzi po 400 osob na raz klikajac co wlezie a zdjesc itp tam nie ma sam tekst, a mam zuzycie kolo 4mbit, wiec moim zdaniem na 250kbit to to ledwo co mozna stronke z blogiem otworzyc... wez pod uwage to ze np.: masz lacze 256kbit w domu, odpalasz wp.pl przez 10 sekund? a terzz podziel to na 20 osob na raz 20 x 10 ... nie za długo ? dzis wp.pl ma akurat 320kilobajtowna pierwszej stronie, ale sam fakt... ze taka opcja nadaje sie na stronki prywatne np.: fotoblogi, blogi, stronka z infomracjami o jakis miejscach tez nie odwiedzanych codzinnie itp..

 

Trzeba brac pod uwage ze jesli mam lacze 1mbit to cchialbym by strona ktora zajmuej powiedzmy 200 kilobajtow odpalila mi sie w 3 sekundy max, a nie w 10?

w dodatku ten 300G jest tylko o 30zł drozszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
dziennie kolo 3tys unik wejsc, myslq 74 polaczenia na sekunde

a byl bys tak laskawy i mysqladmin status ?

Nie wierze w to ze celek 2.6 na 512 ramu uciagnie ... mam taki sprzet w domu i wiem ze to ruina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYSQL stats : Uptime: 1485166

Threads: 2

Questions: 108954717

Slow queries: 58

Opens: 96240

Flush tables: 1

Open tables: 64 Queries per second avg: 73.362

21:32:33 up 17 days, 4:33, 0 users, load average: 0.53, 0.90, 0.99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

eee

Przeciez celeron 2.6 512 ram plus dysk ide ... dziwne troche :P

No i do tego to lacze 250 kbps .. w domu mam lepsze :)

A tak serio to ten server nie swap'uje ?

Styka ramu na tego MySQL'a ?

Czy stosujesz soft prosto z pudelka czy "wlasna" dystrybucja ?

Pokaz tak free -l.

ps. nieukrywam zdziwienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dane8ii.gif

 

mysle ze to wystarczy szkoda ze swap jest no ale trudno

 

 

fedora core 2 + plesk

 

wiekszych zmian nie wprowadzalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

dziwne to troche no ale cuda sie zdarzaja :P

Restartnij MySQL to zniknie swap ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc albo to jest phpBB by przemo, albo jakiś kosmicznie zapętlony skrypt... Nie powiedziałeś czym mierzysz te uniqy :> Róznica między metodami jest zasadnicza...

 

74 q/s przy 3k uniq to wielkość zastraszająca. Pokaż ten serwis to się nie będziemy domyślać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aa... no to te 3000 trochę naciągane. Tak czy inaczej, liczba zapytań jest porażająca.

 

U mnie na 5k uniq mieszczę się w 6 zapytaniach na sekundę (dzięki sprytnemu systemowi cache) i load na serwerze jest praktycznie żaden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc straszny masz ten skrypt... współczuję... mam u siebie różne crony z zadaniami generującymi takie obciążenia na bazę, ale odpalam to co godzinę lub rzadziej, więc ogólnie nie widać ich w obciążeniu. Dziwię się tylko, że starcza ci 250k, musisz mieć bardzo lekkie strony albo bardzo mało odsłon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc straszny masz ten skrypt... współczuję... mam u siebie różne crony z zadaniami generującymi takie obciążenia na bazę, ale odpalam to co godzinę lub rzadziej, więc ogólnie nie widać ich w obciążeniu. Dziwię się tylko, że starcza ci 250k, musisz mieć bardzo lekkie strony albo bardzo mało odsłon.

strona jest tylko jedna :) , grafike wrzucilem na inne serwery :P wiec ruch jest maly, ruch mysql generuje plik ktory zostal wywolany w tym miesiacu juz ponad 3mln razy...

 

wiecej nie moge powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie korzystasz tylko z mocy obliczeniowej. W takim przypadku serwer na cienkim łączu byłby fajny do obróbki danych, ale z drugiej strony 250k uniemożliwia sensowną synchronizację danych z zewnętrznymi serwerami :P Niemniej, ciekawa oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to skorzystam z okazji i zapytam o

 

load average: 3.33, 2.48, 2.17

 

to raczej nie jest podawane w procentach, wiec jak to interpretowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×