Skocz do zawartości
sz00gun

Jak rozplanować sobie dedyka? ...

Polecane posty

Witam zostałem poproszony o przeniesienie 9 sklepów stojących na Magento na nowy serwer.

 

Strony Magento 1.7.0.2 każdy około 2500 produktów, apache, fastcgi (jak narazie)

 

Myślę o serwerze dedykowanym OVH SP, 32GB, Xeon E3 3,4 GHz, lokalizacja Francja, owe sklepy znajdują się w 9 różnych krajach Europy, UK, DE, FR, PL itp.

 

Zasadnicze pytanie:

Jak rozwiązać kwestie oprogramowania na serwerze?

 

Postawić na linuxie aplikację np. ISPconfig, czy virtualmin i tam trzymać te 9 stron,

 

czy zbudować sobie na dedyku VPS'y i każdej stronie przyporządkować swoje oddzielne konto VPS?

 

Co myślicie? Wiem każde rozwiązanie jest OK, ale co może być lepsze? zapewne w upgradzie lepsze jest VPS... ale w prędkości sam dedyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zależy od ruchu, ale ja bym jednak stawiał wszystko na jednym bo nie ma co się bawić w wirtualizacje przy takiej małej ilości sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała ilość ale to są magento które koszą mysql/ram.

Ja bym na twoim miejscu zainstalował proxmox z gotowych dystrybucji od ovh i kazdy sklep zainstalowal osobno.

Wiadomo - jest duzo wiecej pracy, aczkolwiek przynajmniej sklepy nie beda na siebie oddzialywac w zaden znaczny sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w sumie jak nie jestem expretem Linuxa to updaty komponentów mogą być niebezpieczne.... coś pójdzie nei tak i all strony szlak trafił....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Warto też zlecić komuś przygotowanie serwera WWW+MySQL bo standardowa konfiguracja może ci nie wytrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno wielokrotność 100 zl netto ;)

 

Do tych kilku stronek szkoda stawiania jakichkolwiek paneli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to najszybciej postawić jeden vm i po konfiguracji go sklonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy poprawnej konfiguracji jeśli nie dzielisz tego na klientów, to nie ma sensu bawić się w wirtualizację. Tak jak pisze @Miłosz, przy kliku stronach wszystko zrobisz z ręki, osobiście nie polecam tego niemieckiego wynalazku. Jak będziesz potrzebował pomocy lub będziesz miał pytania odnośnie konfiguracji to pisz na pw :)

Edytowano przez nesti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

9 VPS pod 9 Magento ?

To tak jak zamiast zaprojektować w domu 9 pokoi, to zbudować 9 domów na działce z jednym pokojem ;)

 

Z magento występowały jakieś problemy przy konfiguracjach z fpm i lepiej to działa na mod_php.

Jak jest dużo statyki to ją podać z prostego CDN...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×