Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ghandar

[Linux Slackware 10/cPanel 7.10] Instalacja

Polecane posty

Witam.

 

Chciałem przedstawić moją konfigurację prywatnego serwera:

:arrow: Apache 1.3.33

:arrow: Moduł FrontPage 1.62

:arrow: Moduł SSL 2.8.22

:arrow: Moduł Perl 1.29

:arrow: MySQL 4.0.21

:arrow: OpenSSL 0.9.7e

:arrow: Perl 5.8.5

:arrow: PHP 4.39

 

Wszystko zainstalowałem i skonfigurowałem i działa. W http://127.0.0.1/server-info i http://127.0.0.1/server-status wszystko jest jak należy. Konfiguracja PHP też przebiegła pomyślnie. Podczas instalacji serwera nie było żadnych problemów.

 

Ale problem mam z cPanelem 7.10. Po rozpakowaniu # tar zxvf cPanel_7.10.tar.gz, wchodzę do katalogu i tam są 43 pliki. 42 to archiwa (tar.gz) a ostatni to install. Gdy # ./install to mi się kilka błędów pojawia. Ale w /usr/local/cpanel tworzy się kilkanaście plików i pare katalogów. Do pliku /usr/local/apache/conf/httpd.conf na końcu dopisały się jakieś linijki dotyczące cPanela. Działa tylko http://127.0.0.1:2084 jakiś głupi czat, którego wcześniej nie było. Nie wiem co to jest.

 

Proszę się nie komentować na co mi oprogramowanie na prywatnym serwerze, po prostu muszę to mieć i tyle.

 

Błagam o pomoc!

Dzięki za wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze czas zakonczyc zabawe i wynajac administratora (nie admina) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi
Moze czas zakonczyc zabawe i wynajac administratora (nie admina) ?

Taka odpowiedz nikomu nie pomoze, wychodzi ze nawet nie instaluj programow na komputerze domowym bo nie jestes informatykiem. Bez przesady.

 

Ghandar - > niestety nikt nie jest wrozka, prosze postarac sie o komunikaty bledow, ktore pojawiaja sie podczas instalacji czy pracy. Wtedy postaramy sie pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
Moze czas zakonczyc zabawe i wynajac administratora (nie admina) ?
Taka odpowiedz nikomu nie pomoze, wychodzi ze nawet nie instaluj programow na komputerze domowym bo nie jestes informatykiem. Bez przesady.
gb nie przesadza. Pytający raczej na desktopie tego nie instaluje, a więc dobrze, żeby miał pojęcie o tym co jest na serwerze/jak działa/jak skonfigurować/etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi
Moze czas zakonczyc zabawe i wynajac administratora (nie admina) ?
Taka odpowiedz nikomu nie pomoze, wychodzi ze nawet nie instaluj programow na komputerze domowym bo nie jestes informatykiem. Bez przesady.
gb nie przesadza. Pytający raczej na desktopie tego nie instaluje, a więc dobrze, żeby miał pojęcie o tym co jest na serwerze/jak działa/jak skonfigurować/etc.

No to widze ciekawa dyskusja sie rozpoczyna, ale jesli ktos jest w stanie zainstalowac slack-a i skonfigurowac (napisal, ze zainstalowal php, apache dziala, tar-a uzywac umie). Wiec prosze nie pisac, ze osoba ta nie ma pojecia "co jest na serwerze/jak dziala/jak skonfigurowac/etc." Bo jak dla mnie to pojecia ma.

Prosze przestac komentowac, za nastepne komentarze w tym temacie typu "zatrudnij admina" posypia sie ostrzezenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze czas zakonczyc zabawe i wynajac administratora (nie admina) ?
Taka odpowiedz nikomu nie pomoze, wychodzi ze nawet nie instaluj programow na komputerze domowym bo nie jestes informatykiem. Bez przesady.
gb nie przesadza. Pytający raczej na desktopie tego nie instaluje, a więc dobrze, żeby miał pojęcie o tym co jest na serwerze/jak działa/jak skonfigurować/etc.

No to widze ciekawa dyskusja sie rozpoczyna, ale jesli ktos jest w stanie zainstalowac slack-a i skonfigurowac (napisal, ze zainstalowal php, apache dziala, tar-a uzywac umie). Wiec prosze nie pisac, ze osoba ta nie ma pojecia "co jest na serwerze/jak dziala/jak skonfigurowac/etc." Bo jak dla mnie to pojecia ma.

Prosze przestac komentowac, za nastepne komentarze w tym temacie typu "zatrudnij admina" posypia sie ostrzezenia.

 

Pozdrawiam

Oczywiście, że jakieś pojęcie mam, ale nie jest to takie jakie Wy macie. I przykro mi jest, że uważacie mnie za takiego durnia. Zaraz przeżucę się na Linux'a i zedytuje post podając wam całkowite logi z Terminala podczas instalacji cPanela.

 

PS1: Apropo administratora to nie wiem jaki w tym sens. Przecież serwer stoi w moim domu (łacze 768 KB/s). Będę płacił mu za instalację, konfigurację i czuwanie? To bez sensu już taki głupi nie jestem, by nie skonfigurować system czy serwer.

 

PS2: A jeszcze się chciałem zapytać, czy te programiki co zainstalowałem wystarczą do działa cPanelu? Bo z tego co pamiętam jeszcze jest mod_snake czy mod_bandwidth. I problemem nie jest żadne instalowanie tego bo już to nie raz robiłem.

 

Pozdrawiam!

 

[edycja]

root@Aster:~/src/cpdist# ls

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-1.tar.gz   Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-3.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-10.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-30.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-11.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-31.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-12.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-32.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-13.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-33.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-14.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-34.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-15.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-35.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-16.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-36.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-17.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-37.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-18.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-38.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-19.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-39.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-2.tar.gz   Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-4.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-20.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-40.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-21.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-41.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-22.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-42.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-23.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-5.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-24.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-6.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-25.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-7.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-26.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-8.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-27.tar.gz  Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-9.tar.gz

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-28.tar.gz  install*

Cpanel-7.1.0-RELEASE_20-Linux-i686-glibc-2.1-29.tar.gz

root@Aster:~/src/cpdist# ./install

wall: can't read Cpanel Layer 2 Auto-Update Commencing.

==> Installing......-

==> Running post install scripts....rsync

rsyncing cpanel binaries

rsyncing perl libraries

rsyncing whm

rsyncing src

rsyncing 3rdparty programs

rsyncing cgi-sys

rsyncing java-sys

rsyncing web based 3rdparty programs

rsyncing default theme

rsyncing iconic theme

rsyncing mailonly theme

rsyncing x theme

rsyncing x2 theme

rsyncing xmail theme

rsyncing backend scripts

rsyncing addon themes

rsyncing addon themes

rsyncing addon scripts

rsync complete

old.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

domlogsperm.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

aimicq.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

apache.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

conf.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

cp62.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

installmod.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

formmail.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

gd.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

imap.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

imp.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

init.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

mysqlsecurity.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

interchange.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

iptables.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

mailman.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

phpversion.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

neomail.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

newemail.....Done

noshell.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

perm.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

spamassassin.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

proftpd.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

python.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

static-stunnel.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

sqllimit.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

webalizer-rh8compat.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

stunnelkey.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

update.....Done

pkgfix.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

webmail.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

wheelsu.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done

cp7.....sh: line 1: /scripts/dotbuffer: No such file or directory

Done



==> Cpanel 6 Install Complete

==> Starting Cpanel 6....

/usr/local/cpanel/cpaneld: error while loading shared libraries: /usr/local/cpanel/perl/Fcntl/Fcntl.so: cannot open shared object file: No such file or directory

/usr/local/cpanel/webmaild: error while loading shared libraries: /usr/local/cpanel/perl/Fcntl/Fcntl.so: cannot open shared object file: No such file or directory

==> Starting SSL tunnel...

==> Start Melange Chat Services...

Listening on port 2084...

==> Post Install Complete

rm: cannot remove `/usr/local/cpanel/install/old': Is a directory

rm: cannot remove `/usr/local/cpanel/install/~mailman': Is a directory

wall: can't read Cpanel Layer 2 Install Complete.

[/edycja]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. nikt nie uwaza Ciebie za durnia, jedynie za osobe z bardzo podstawowa wiedza na temat systemu Linux,

 

2. ze stopki, opisu z profilu oraz strony www.Pnth.net wynika (przynajmniej wedlug mnie) ze probujesz swiadczyc uslugi hostingowe,

 

3. jesli nie jestes w stanie zdiagnozowac przedstawionego problemu, a opierasz na tej infrastrukturze uslugi dla placacych uzytkownikow, to powtarzam ponownie, przestan sie bawic i zatrudnij administratora, poniewaz mozesz narazic jedynie swoich klientow na problemy,

 

4. jesli jednak sie uczysz i chcesz poglebiac swoja wiedze, to moge podpowiedziec:

 

a. wszystkie informacje o bledach sam podales w cytowanym kawalku z terminala, nalezy jedynie krok po kroku przeanalizowac,

 

b. jesli jednak Twoja wiedze tutaj jest takze zbyt skromna to polecam zapoznanie sie z komenda "bash" (jesli program jest napisany jako skrypt bashowy, a na to wyglada) i opcja "-x" powinno to dodakowo pomoc,

 

c. pozatym polecam zakup kilki ksiazek na temat systemu Linux,

 

Nie chce zniechecac ale nauka podstaw tego systemu to minimum 3-4 lata bezprzerwy sprzedzone przed konsola.

 

Natomiast do Fobiego, instalacje systemu Slackware pierwszy raz popelnilem w roku 1994, zanim jeszcze byla wersja 1.00 kernela i jesli twierdzisz, ze samo zainstalowanie systemu i podstawowych uslug oznacza, ze ktos posiada "pojecie" na temat systemu Linux to mysle ze sie bardzo mylisz ? Z bardzo prostej przyczyny juz w tamtych czasach system umialem instalowac, uslugi takze konfigurowac, ale jak trzeba bylo cos zmienic to reinstalowalem caly system poniewaz tylko wtedy pojawialo sie menu setup, a inaczej nie umialem go wywolac :-) Dzis w obliczu setek roznych konfiguratorow/wizardow/podpowiadaczy instalacja systemu + oprogramowania to chlebek z maselkiem, zapewne tak samo prosto jak instalacja systemu MS Windows.

 

Będę płacił mu za instalację, konfigurację i czuwanie? To bez sensu już taki głupi nie jestem,

 

Wydaje mi sie, ze powyzsze stwierdzenie powinnienes przemyslec jeszcze raz, jesli masz ochote swiadczyc uslugi hostingowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

gb -> przyznaje Ci racje, zainstalowanie linux-a to nie jest problem.

 

Nie bede odpieral zarzutow co do swiadczenia uslug na opisywanym serwerze, poczekamy na autora watku.

 

Myslalem, ze chodzi o serwer domowy, takie swoiste "pole bitwy", ale jesli ma to byc serwer komercyjny to chyba, rzeczywiscie potrzeba zatrudnic administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pnth to zupełnie inna sprawa. Ja tam pracuje w dziale web design. A to jest prywatny serwer dla mnie i kilku osób. A do Linuxa mam pare książek, trochę się z nich uczyłem i mam 2 do Apache z wydawnicta O'Relly.

 

PS: Proszę już nie komentować, tylko spróbować odpowiedzieć na pytanie, podczas instalacji, bo sam nie wiem w czym tkwi problem. Byłbym wdzięczny :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar

A ja się z ciekawości zapytam, kupiłeś licencję na cPanel do domowego serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ghandar -> przeczytaj moj post dokladnie masz tam podpowiedz, tutaj ponownie:

 

1. "No such file or directory" to znaczy po polsku "brak pliku lub katalogu"

 

2. zapoznaj sie z opcja "-x" w komendzie "bash" jesli skrypt w pliku ./install jest napisany w bash'u,

 

3. dokumentacje do bash'a uzyskasz wpisujac "man bash"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za wszystko już chyba wiem w czym twki problem.

 

Wysłany Sob Lis 06, 2004 5:21 pm:

 

A już sobie poradziłem. Uruchomiłem i działa. Tylko nie wiem jakie gdzie się ustawia hasło. w /var/cpanel/cpanel.config jest tylko login administratora ale o haśle nic nie ma :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale coś nie mogłem wpaść na wątek zmiany hasła przy pierwszym uruchomieniu :|.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem moze nalezy zadac pytanie do support'u producenta cPanel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slackware nie jest wymieniony w platformach supportowanych dla cPanel. Poza tym "moze" Twoje 2 ostatnie posty, mimo ze bardzo fachowe, niewiele wniosly do rozwiazania problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze jak ktoś ma inny system to se poradzi z dokumentacją nie? Dobra a wracając do hasła...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×