Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
snowak

vps - remote upload

Polecane posty

Potrzebuje "przerzucić: duże ilości danych względnie tanim kosztem. W grę wchodzi około 7 terabajtów. Nie wymagam mocnej maszyny, potrzebuje okoł 1,5GB RAM, 1,5Ghz i max 50GB HDD.

 

Czy ktos moglby cos polecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaśniej o co chodzi z tym przerzuceniem.

 

Chodzi i kilka tysiecy plikow wideo. Z jednego miejsca na drugie. Serwera potrzebuje jako posrednika do tej operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wątpię żeby coś taniej niż:
http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/kimsufi.xmlhttp://www.ovh.pl/vps/vps-classic.xml
się znalazło... Ten dedyk jest praktycznie w cenie transferu... Tylko pamiętaj że jeden taki nie starczy i byś musiał kupić dwa (chyba taniej niż dokupić transfer).
chyba że ci się nie śpieszy i:
http://biznes-host.pl/?s=plany_vps2
wg kalkulatora dopłata do 50gb pojemności to kilkanaście zł. względem najtańszego pakietu.. do tego kody rabatowe i też wyjdzie tanio... tylko rurka 20mb - no ale bez limitu - w miesiąc może 7tb przerzucisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wyjdzie wzięcie kimsufi za 50 zł i przerzucanie pierw na 100 mbitach, potem na 10 (limit transferu jest, ale ogranicza tylko łącze do 10 megabitów, więc w teorii dalej wszystko będzie się wysyłać).

 

Pytanie tylko czy rzeczywiście coś takiego jest Ci potrzebne, nie widzę jakiegokolwiek pozytywu pośredniczenia się taką usługą (prędkości i tak lepszych nie wyciągniesz niż direct'em). No chyba, że musisz to przerzucić "bardzo szybko", a serwer początkowy rzeczywiście będzie w stanie wysyłać te 100 mbitów do kimsufi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w miesiąc może 7tb przerzucisz :P

 

Powiem, ze spokojnie szybciej sie wyrobie, juz takie rzeczy robilem. Chodzi tylko nielimitowany transfer z rurka co najmniej 20mb/s.

I ten no limit to taki prawdziwy no limit a nie, co mi uslugodawca po kilku dniach pisze, ze za duzo transferu wykorzystuje, do tego jeszcze przez 2 dni, wirtualna maszynka nie budzila sie nawet na 5 minut(pseudoawaria). Dlatego sam nie wiem juz gdzie szukac, ovh mam obawy z przyczyn chyba wszystkim tutaj wiadomych :) biznes-host...odpada, juz u nich bylem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jak serwer będzie "na własny użytek" to raczej nie będą ci sprawdzać co tam masz... nikt oprócz tych 2 serwerów nie będzie się łączył z tym... chyba najlepiej będzie kimsufi najtańsze kupić - będziesz miał 5tb 100mb/s a potem 10mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się zaśmiejecie..
Może Mintshost?

Rurka do 100 Mbps, "gwarantowane" 25 Mbps (jak to konsultant mi powiedział: "poniżej tego, zwykle nie spada"), nielimitowany transfer.

Średnio (na dobę) zjadam około 10/10 Mbps, szczytowo 64/64 Mbps, co daje transfer około 1 TB miesięcznie.
Średni czas odpowiedzi do DNS'ów Google'a wynosi 23ms i jest mniej więcej stały (poza kilkoma pikami jak wysyciłem rurkę matki ;) ).

Obsługa szybko reaguje na tickety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×