Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bandur.pl

Wycena domeny ZAINSTALUJEMY.PL

Polecane posty

Witam Was,

Chętnie poznam Wasze zdanie na temat przykładowej wartości domeny ZAINSTALUJEMY.PL

Liczą się wszelkie opinie zarówno od osób, które sądzą, iż jest to jedynie kwota rejestracji, jak również mile widziane są te opinie wskazujące na miliony euro i ewentualnie $ ;)

Przy okazji możecie wyrazić swoje zdanie o domenie DOMENYSERWERY.PL

 

Pozdrowienia serdeczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dopóki nic nie postawisz na niej i jako tako nie wypozycjonujesz to domena jak domena, wiele innych ciekawych wolnych się znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, masz rację, ciekawa realizacja znacznie podnosi wartość.. ale pytam tak czysto orientacyjnie.. wiemy, że domeny mają końcówki .pl co jest atutem i zawierają ciekawe frazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no dobra nie czepiajmy się ;) Każdy ma jakiś pomysł na adres, jedni wolą promować nazwę fantazyjną a inni proste domeny jasno wskazujące co się pod nimi znajduje.. każda zmora ma...

 

Wracając do tematu: np. chcecie kupić domenę domenyserwery.pl bo wydaje Wam się to np. dobry adres pod resselera, ile proponujecie?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

D

 

Wracając do tematu: np. chcecie kupić domenę domenyserwery.pl bo wydaje Wam się to np. dobry adres pod resselera, ile proponujecie?

 

to byłaby chyba jedna z gorszych nazw na serwis www. Stworzenie marki z nazwy pospolitej lub połączeń tak jak tutaj jest trudne. Może co najwyżej na jakiegoś precla się nadać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem Twoje zdanie, ja jednak mam troszkę odmienne zdanie na ten temat w niektórych kwestiach. Widziałem też tysiące gorszych adresów. Jeżeli chodzi o markę to masz rację, ale jako adres techniczny/użytkowy może być ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stworzenie firmy o jakiejś unikalnej nazwie i w konsekwencji podobnej domeny + pozycjonowanie pod właśnie tą frazę daje o wiele lepsze rezultaty niż bazowanie na dość popularnej frazie. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich domen, bo rzeczywiście niektóre są naprawdę fajne i warte jakiś kilku stówek, ale uwierz mi że wszystkie takie już dawno zostały zajęte ;). Obecnie nie liczy się już tylko nazwa domeny, ale bardziej jej zawartość. Nawet takie głupie spam serwisy facebook'owe są teraz więcej warte niż niektóre "generic'i".

 

Cena rejestracji.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, rejestruje dość sporo domen, które często również wystawiam na sprzedaż. Wszystko zależy też od tego jaką kampanię sobie zorganizujesz i jaki masz na nią pomysł. Chyba najlepiej jest zgodzić się z tym, że domena jest warta tyle ile ktoś chce za nią zapłacić. Przekonałem się o tym dostając dość wysokie oferty propozycji zakupu domen, które wydawały mi się zdecydowanie średnie w lekkim tego słowa znaczeniu. Działając również w branży jubilerskiej dość dużą wartość mają dla mnie domeny związane z kruszcami i dla przykładu Ty byś ją wycenił na 100 może 200 zł albo rejestrację a dla mnie są warte sporo bo wiem jak na nich zarobić.

A te facebook`owe spamy, które wymuszają lajki całkiem sporo zarabiają.

Dzięki za wycenę. Na af to kosztuje 3 dychy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to, że osoba która być może chciałaby taką domenę pozyskać ma milion innych alternatyw. Jeśli takich alternatyw nie ma, to dopiero wtedy domena leci w górę ;). Ja osobiście znalazłem parę więc nie jest dla mnie ona warta więcej niż kilka dyszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz jak na domenie zarobić to po co tutaj zawracasz głowę wszystkim :) ??

 

Domena nic nie warta, generyk jest ale słabiutki, w tej tematyce taka nazwa się nie sprawdzi gdyż firma chce miec "branding" a w tej domenie tego nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Tak samo byś mi napisał w 98 gdybym rzucił tutaj domenę allegro.pl lub w 97 roku google.pl. Odpowiedź byłaby prosta, nic nie warte jedynie cena rejestracji. A techniczne wady nie miałyby końca.

Pytam, ponieważ to jest forum i do tego chyba służy skoro posiada tematy poświęcone domeną i wyceną domen. Nikomu nie mam zamiaru zawracać głowy, ponieważ odpisują jedynie te osoby, które mają ochotę się wypowiedzieć. Podając domenę do wyceny najbardziej interesują mnie Wasze opinie na temat kwoty a więc łatwo jest napisać np. 0 albo rejestracja bądź też milion baksów ;)

Mam wrażenie, że wielu osobą na forach przeszkadza to, że można na domenie zarobić kilka stówek lub tysięcy. Wszystko jest poddawane wielkiej analizie technicznej i ok bo dla niektórych jest to ważne i może być nawet najważniejsze ale pamiętajcie proszę, że są też osoby, które wymyślą sobie ciekawy projekt i domenę, jeżeli jest zajęta składają propozycję zakupu i płacą za domenę technicznie nic nie wartą np. 2000 zł i nie stanowi to dla nich problemu.

Prawdą jest, że jeżeli masz pomysł, wizję i będziesz miał super ofertę to możesz zarejestrować nawet np. badziewie.pl ( która i tak jest zarejestrowana ) i pozyskasz zwolenników.

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajesz tutaj przykłady google i allegro, ale przecież to właśnie ja mówię, że wszystko zależy od tego czy jest to pusta domena czy serwis. Jakby się google nazywało gugiel to myślisz, że nie odnieśliby sukcesu? Źle patrzysz na sprawę, domena akurat to jest dość mało istotna rzecz, ważne jest to jak się ją wypozycjonuje i to czy pomysł na serwis się przyjmie. No może nie dość mało istotna rzecz, ale na pewno mniej istotna od samego serwisu. Tym bardziej, że jak już mówiłem firmy wolą pozycjonować swoją własną unikalną nazwę niż generyki.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się dogadaliśmy ;) Ogólnie chciałem sprawdzić jak użytkownicy tego forum podchodzą do wyceny i jakie mają kryteria. Dokonywałem różnych wycen różnych domen i w tej chwili już wiem, że nie ma to większego sensu chociaż były osoby, które konkretnie wskazały kwotę i taka właśnie oferta się pojawiała po jakimś często dłuższym czasie. Dzięki za opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×