Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
apze

Skanowanie Dysku Pod Czas Uruchamiania Xp

Polecane posty

Czasem zdaża się, że komputer zostanie zresetowany lub chwilowa awaria z energią. Wtedy przy uruchamianiu - za każdym razem do puki na to nie zezwolę - pojawia się niebieskie tło i informacja : "trwa skanowanie dysku w celu poszukiwania błędu, zaleca się kontynuowanie" i odlicza od 10 sekund w dół, jeśli nie zdążę anulować to naastępuje skanowanie skutkiem czego traci mi się historia odwiedzin stron z firefoxa i muszę wpisywać adresy do końca ;).

 

 

Chyba wiecie o co chodzi.

 

Czy da się, i gdzie wyłączyć tę funkcję aby już nigdy w ten sposób sie nie skanował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy da się, i gdzie wyłączyć tę funkcję aby już nigdy w ten sposób sie nie skanował?

Da się, ja tak mam - reset nie reset a scandisk nigdy się nie włącza. Problem w tym, że nie pamiętam gdzie to się robi... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chkntfs /x c:

gdzie c: to partycja dysku ;) lub manualnie w regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CURRENTCONTROLSET\CONTROL\Session Manager --> BootExecute :REG_MULTI_SZ:autocheck autochk *

Choć nie radziłbym wyłączać tej opcji, ponieważ gdy rebootuje Ci sie windows i włącza Ci sie skanowanie dysku które wykrywa błędy w ff, to przy wyłączeniu chkdsk i nie naprawieniu plikow ff, przeglądarka może poprostu nie zadziałać...

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chkntfs /x c:

gdzie c: to partycja dysku ;) lub manualnie w regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CURRENTCONTROLSET\CONTROL\Session Manager --> BootExecute :REG_MULTI_SZ:autocheck autochk *

Choć nie radziłbym wyłączać tej opcji, ponieważ gdy rebootuje Ci sie windows i włącza Ci sie skanowanie dysku które wykrywa błędy w ff, to przy wyłączeniu chkdsk i nie naprawieniu plikow ff, przeglądarka może poprostu nie zadziałać...

Pozdr.

 

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Da się, ja tak mam - reset nie reset a scandisk nigdy się nie włącza. Problem w tym, że nie pamiętam gdzie to się robi... :)

A robisz sobie skanowanie dysku? Choć co tydzień? Jeśli nie, a rebootujesz winshita "twardo" to lepiej zrob sobie chkdsk i zobaczysz ile błędów będziesz mieć ;-) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×