Skocz do zawartości
Jarosław Szmańda

Informacja o ciasteczkach

Polecane posty

Gość Pokuć

Żadnych google analizatorów, fejsów, lajków-srajków, tłitów, naszych-klas czy innego badziewia. Zwykłe pamiętanie logowania i tyle. Jaka przeglądarka, jaki system, ile czasu etc nie gromadzę, a jak tak to z automatu ale i tak dyndają mi te dane, do niczego mi nie są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorami tego pomysłu są panowie i panie z Brukseli. Nawet nie próbujcie insynuować, że to wymysł rządu...

 

 

Nikt się nie sprzeciwiał, więc jak najbardziej rząd jest współwinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

elcct - a jakie my mamy możliwości sprzeciwu? Skoro weszliśmy do Unii to musimy się dostosowywać do unijnego prawa, niezależnie od tego czy przepisy są dobre, czy złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc najlepiej siedzieć cicho, zacisnąć zwieracze i udawać, że jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elcct - a jakie my mamy możliwości sprzeciwu? Skoro weszliśmy do Unii to musimy się dostosowywać do unijnego prawa, niezależnie od tego czy przepisy są dobre, czy złe.

 

Wiele jest możliwości. Chociażby jak w UK poszli po rozum do głowy i wyszli z założenia, że jeśli osoba ma w przeglądarce włączone cookies to znaczy, że je akceptuje i na stronie wystarczy informacja np. w regulaminie czy w polityce prywatności, że strona tego używa.

 

Tylko Polska wydaje się nadgorliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przecież jak by UE kazało Polsce oddać Niemcom pół kraju to nasz kochany premier nie dość że by przytaknął i wszystko podpisał to jeszcze by 3/4 oddał.

 

Jak było z ACTA czy czymś podobnym? Tusek pierwszy poleciał podpisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Wiele jest możliwości. Chociażby jak w UK poszli po rozum do głowy i wyszli z założenia, że jeśli osoba ma w przeglądarce włączone cookies to znaczy, że je akceptuje i na stronie wystarczy informacja np. w regulaminie czy w polityce prywatności, że strona tego używa.

 

Przecież Polska nowelizacja jest taka sama. Miej pretensje do ludzi, że dostali cipca i walą niepotrzebne popupy na pół ekranu. Zauważ, że sporo "wielkich" serwisów zrobiło to normalnie, bez żadnych kretynizmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba już zeszliśmy z tematu ciasteczek, tak więc pozwolę sobie pociągnąć temat UE i narzucania nam przepisów.

 

Miłosz - czy ja mówię, że należy udawać że jest ok? Powiedz mi proszę, jakie widzisz (legalne i możliwe do wykonania) sposoby na niewprowadzanie przepisów, które UE nakazuje nam wprowadzić pod groźbą kar. Skoro do tej Unii weszliśmy to musimy się dostosować.

Powinniśmy jedynie dostosowywać nasze przepisy do unijnych w najmniejszym zakresie, jaki jest możliwy. Tymczasem nasze władze (niezależnie od opcji politycznej) pod przykrywką dostosowywania naszych przepisów do unijnych wprowadzają również swoje "dodatki".

 

To, czy popełniliśmy błąd przystępując do UE, to kwestia nieistotna - stało się już i nie ma sensu o tym dyskutować.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak posiadam forum i korzystam ze ststs4u, to muszę taki komunikat zamiścić tak ? Że sa wykorzystywane cookies do cełów statystycznych tak ?

Czy zwykłe strony też muszą umieszczac takie informacje ? tzn te na których nie trzeba sie logować ? Nie znam się więc pytam. NIgdy mnie nie interesowały jakieś cookie. WIedziałem tylko że cos takiego jest.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz wejść sobie na jakąś stronę i zobaczyć jak ma zrobione? Musi odsyłać do twojej polityki prywatność na twojej stronie aby ludzie wiedzieli jakie ciasteczka są wykorzystywane a to o czym mówisz to możesz dodać jako dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG. NIe mieli czego wymyślić. Teraz trzeba siedzieć i dukac o czymś o czym sie nie ma pojecia ehh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Niestety proszę nie brać przykładu z WHT, w pełni świadomie nie ma tutaj informacji o ciasteczkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Odnośnie jeszcze Polityki Prywatności - nawet bez prawników jest tyle wzorów, że może warto sobie na stronę wrzucić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Z tego co mi wiadomo to raczej na wszystkie odpisuje, czasami z opóźnieniem ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×