Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

XEN czy KVM?

Polecane posty

Gość

Witam. Chciałbym dowiedzieć się jaka wirtualizacja VPS'ów lepiej sprawdzi się przy serwerach gry Counter Strike ; )

 

XEN czy KVM?

 

Proszę o uzasadnienie w formie : doświadczeń, wykresów, informacji, odnośników ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdania są podzielone. Z własnego doświadczenia Ci powiem, że w kwestii wydajności jest remis. Zarówno XEN jak i KVM wydajnościowo sprawują się świetnie, a różnicy w wydajności jednego i drugiego nie odczujesz, są to tak małe wartości, że musiałbyś robić długotrwałe testy zarówno jednego jak i drugiego, żeby wykazać, że np. na KVM o 0.0015% szybciej chodzi baza MySQL ;). Kiedyś Xen dość mocno wygrywał z Kvm, obecnie są tak niewielkie różnice, że jedynie serwer-matka może odczuć jakikolwiek procent wzrostu/spadku wydajności, głównie przez różnice w samej technologii. Kontenery zachowują się identycznie.

 

Skup się raczej na zastosowaniu tego serwera, firmach które oferują daną wirtualizację. KVM jest trochę rzadziej spotykany niż XEN. Osobiście jeśli miałbym wybór to wybrałbym KVM, ale jeśli dana firma, którą lubisz nie oferuje KVM, to XEN wcale nie jest gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest możliwość wybrania i tego, i tego : nie wiem, co będzie lepsze pod serwer gry.

Czytałem o stracie na łączu przy KVM oraz wydajności kontenera przy jednoczesnej pracy większej ilości VM.

 

Nie wiem jak firma patrzy na ilość VM działających na jednym dedyku, ale pod tym względem nie ma być problemów.

Zostaje więc kwestia łącza - ma ktoś porównanie / doświadczenia ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opierasz się na informacjach nieaktualnych, które mają minimum półtora roku bądź więcej, w czasach gdy kernel 3.0 był czymś niestabilnym oraz w czasach gdy KVM dopiero się "tworzył".

 

Poproś o testy zarówno jednego VPS'a jak i drugiego i sam stestuj skoro moje doświadczenia nie są dla Ciebie wystarczające ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie, o dacie zapomniałem napisać. Wierzę : )

 

Dobrze. Łącząc temat z innym - warto wirtualizacje robić na dedyku pod serwery gier CS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o oddzielenie jednego serwera od drugiego to tak - warto. Pamiętaj tylko, że w tym celu potrzebujesz serwera z wirtualizacją na poziomie procesora, a takie kosztują (bazując na ovh) od 150 zł ++.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×