Skocz do zawartości
Lukasz Michalak

Panel Ventrilo by marczak

Polecane posty

witam zakupiłem dawno temu Panel ventrilo marczaka , jak zainstalować na świeżym VPS php 5.2 bo na 5.3 i wyżej nie chodzi..

 

Debian 6 32 i 64bit (2 odrębne vpsy) na swojej maszynie żeby nie zepsuć nic .

 

Pomoże ktoś?

 

Chce po prostu sponsoring serwerów ventrilo dla ludzi otworzyć a nie firmy krzaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skompiluj ręcznie wersje php jaką chcesz i przez np suphp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ja to tak u siebie zrobiłem na (debianie 6 32bit) (zrob reinstall) :
1. Wejdź w /etc/apt/sources.list i zamień zawartość na 'kod' poniżej (archiwalne reop).
deb     http://snapshot.debian.org/archive/debian/20091004T111800Z/ lenny main
deb-src http://snapshot.debian.org/archive/debian/20091004T111800Z/ lenny main
deb     http://snapshot.debian.org/archive/debian-security/20091004T121501Z/ lenny/updates main
deb-src http://snapshot.debian.org/archive/debian-security/20091004T121501Z/ lenny/updates main
2. wpisz
echo "nameserver 8.8.8.8" >/etc/resolv.conf
apt-get update

bodajże jeszcze wpisałem : apt-get upgrade

3. zainstaluj apache2,php itp.
apt-get install apache2
apt-get install php5
apt-get install phpmyadmin
apt-get install mysql-server
apt-get install libapache2-mod-auth-mysql
apt-get install php5-mysql
/etc/init.d/apache2 restart
ln -s /usr/share/phpmyadmin /var/www/phpmyadmin
Pamietam, że podczas instalacji tych pakietów wyskoczy, aby coś jeszcze doinstalowac to doinstaluj to. Po kompletnej instalacji będziesz miał php 5.2.6.
U mnie po takiej instalacji z tych repo wszystko smigało. W razie problemów pisz na priv.
ciekawe @Miłosz za co -10 reputacji? Chodziło aby pomóc więc chcę pomóc sposobem takim jak mi sie udało to zrobić... bez komentarza... Jak jest źle to sam wytłumacz "szczegółowo" koledze jak to zrobić...
Edytowano przez xSIX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xSIX, chętnie sam bym cię za to zminusował, ale chyba ci już starczy. Niezły workarround... Mącisz mu w głowie a potem jeszcze (nie daj boże) sam zacznie tak robić w przyszłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

ciekawe @Miłosz za co -10 reputacji? Chodziło aby pomóc więc chcę pomóc sposobem takim jak mi sie udało to zrobić... bez komentarza... Jak jest źle to sam wytłumacz "szczegółowo" koledze jak to zrobić...

 

Czy ty naprawdę każesz mu zamieniać swoje repo na archiwalne repo debiana lenny, dla którego wsparcie security już się dawno skończyło i z którego nie powinno się już w ogóle na dzień dzisiejszy korzystać?

 

I do tego ma jeszcze instalować z tego repo przedwojenne pakiety (phpmyadmin, mysql i co tam jeszcze) tylko po to, żeby zainstalować php5?

 

Dałbym Ci za to -50 jakbym mógł. Wymyśliłeś najgorszy możliwy sposób na rozwiązanie tego problemu.

 

http://php.net/releases/index.php

Tu masz wszystkie archiwalne wersje PHP5. Ściągasz wgetem co Ci się spodoba, potem tar xvfz albo tar xvf (zależy czy skompresowane). Następnie cd wypakowany_folder, potem ./configure + make + make install bądź ciutkę nowsza metoda ./configure + checkinstall

 

Co do samego problemu to rozwiązanie wyżej również nie jest zbyt piękne bo wersje 5.3 i wcześniejsze przeszły już do archiwum, a zatem nie oczekuj od nich security fixów i innych bugfixów, zastanowiłbym się raczej dlaczego Twój skrypt nie działa z nowszym php, być może błąd jest trywialny (jak np. errory strict) i można je rozwiązać samym schowaniem php_errorów ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Sądzę że już szybszą opcją jest przystosowanie skryptów do 5.3/5.4 niż instalacja archwalnych snapshotów

WTFJackieChan-300x178.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

hmm ja to tak u siebie zrobiłem na (debianie 6 32bit) (zrob reinstall) :

ciekawe @Miłosz za co -10 reputacji? Chodziło aby pomóc więc chcę pomóc sposobem takim jak mi sie udało to zrobić... bez komentarza... Jak jest źle to sam wytłumacz "szczegółowo" koledze jak to zrobić...

Szkoda, że tylko -10. Już widywałem mixy typu base system squeeze + repo lenny + repo testinga + sid. No ludzie, zlitujcie się. A potem panika, bo się system rozsypał i po reboocie nie wstał. Jak Ci coś nie działa w silniku w samochodzie, to wstawiasz taki sprzed 20 lat?

I do tego jeszcze reinstall, jakby to windows był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to co mam zrobić? bo już się pogubiłem z tym gpg teraz ogarnąć bo wczytanie kluczy nic nie reaguje, a instalować serwerka na nowo się nie opłaca, przerabianie panelu troche lipna robota bo nie wiem co jest do zrobienia.

 

@ : z samym NOPUB_KEY'em bym sobie poradził ale expired to już cieńko to widzę, z ./configure make, make install cienko takze

Edytowano przez Lukasz Michalak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz akurat z tego panelu skorzystać? GamePanelX; darmowy, prosty w obsłudze/instalacji i obsługuje Ventrilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli kupiłem za 50zł panel żeby chodził nie instalowałem go rok i okazuje się że na 5.3 działa, ale hasło wpisywać można do bólu i nie łapie, a na 5.2 chodzi tylko nie wiem jak to teraz zrobić, piszą im nowszy tym lepszy, a co mi po lepszym jak nie działa ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Odpowiedź najlepszą masz w poście nr. #2 a te stare paczki daruj sobie bo z tego nic dobrego nie wyniknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź najlepszą masz w poście nr. #2 a te stare paczki daruj sobie bo z tego nic dobrego nie wyniknie ;)

 

 

może mi Pan wytłumaczyć jak skompilować to przez suphp czy cokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to sam sobie radzę bez poradników, suPHP nie pomogło, skorzystałem z repozytorium sources.list z debian.linux.pl do tej pory instaluje po make install php5.2.17 , po zainstalowaniu dam znać co i jak.

 

 

 

 

@:

 

 

asda:~/php# php -v
PHP 5.2.17 (cli) (built: Feb 25 2013 03:00:00)
Copyright (c) 1997-2010 The PHP Group
Zend Engine v2.2.0, Copyright (c) 1998-2010 Zend Technologies
 

nadal nie chodzi, nie wiem co już jest, innym na tym chodzi,

 

 

powinno chodzić na admin/test a nie łapie. chmody ok.

Edytowano przez Lukasz Michalak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

racja, w readme.txt coś pisało o admin.php a teraz

 

 

inny problem, włączanie serwera na stronie, nie reaguje klikanie czekam i czekam

 

 

Serwer Serwer jest już w trakcie włączania lub działa!
Witaj tes1 w panelu administarcji serwerem!


Stan: OFF Host: 89.231.6.168 Port: 3784

 

 

dane do http://89.231.6.168/panel tes1/tes1

 

 

Edytowano przez Lukasz Michalak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ustawione:

 

 

z crontab >> /etc/ plik crontab:

 

 

# /etc/crontab: system-wide crontab
# Unlike any other crontab you don't have to run the `crontab'
# command to install the new version when you edit this file
# and files in /etc/cron.d. These files also have username fields,
# that none of the other crontabs do.
SHELL=/bin/sh
PATH=/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin
# m h dom mon dow user command
54 * * * * root cd / && run-parts --report /etc/cron.hourly
0 0 * * * root test -x /usr/sbin/anacron || ( cd / && run-parts --report /etc/cron.daily )
1 2 * * 7 root test -x /usr/sbin/anacron || ( cd / && run-parts --report /etc/cron.weekly )
20 3 5 * * root test -x /usr/sbin/anacron || ( cd / && run-parts --report /etc/cron.monthly )
*/1 * * * * /var/www/panel/files/sprawdz.sh
*/1 * * * * /var/www/panel/files/1.sh
3 2 * * * php-f /var/www/panel/files/sprawdz.php
*/1 * * * * /home/panel/files/bt.sh
* */1 * * * /usr/bin/php-cgi -f /home/panel/files/sprawdz.php
#

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Spróbuj tak jak wcześniej

 

nano /etc/crontab

 

dodaj te linnie i daj:

 

/etc/init.d/cron reload

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×