Skocz do zawartości
Gość

Jaki darmowy silnik forum jest najlepszym ?

Polecane posty

Gość

Witam. Planuję poważne poszerzenie horyzontow pewnej sieci serwerów Counter Strike, jednakże

aby sieć mogła prezentować się i funkcjonować jak należy potrzebne jest bardzo dobre i wydajne forum.

 

Planuję zakup stylu (tutaj też informacja dla Was o tym, iż poszukuję ludzi, którzy stworzą takowy styl,

lub przedstawią jakiś inny - już gotowy styl), ale muszę już teraz zastanowić się jaki silnik będzie najlepszy.

 

Czytając sporo w sieci oraz mając pewne doświadczenia związane z różnymi silnikami moją uwagę zwróciły

IPB i vBulletin, jednakże są to płatne rozwiazania. Na początek chciałbym skorzystać z darmowych.

 

Doczytując się dalej - natrafiłem na darmowe rozwiązania : phpbb3 i mybb.

Jak wyżej napisałem - potrzebuje stylu, chciałbym aby był on jednak odpowiednikiem stylów IPB, lub vBulletin.

 

Dlaczego taki wybór?

 

Ominięcie wydatków związanych z zakupem licencji skryptu

oraz zachowanie standardów względem formy wizualnej forum.

 

Chciałbym się dowiedzieć jakie jest Wasze zdanie na ten temat i czy warto w to inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PhpBB jest wydajniejszy, a MyBB bardziej "user-friendy". To w takim wielkim skrócie ;) Co wybierzesz to już Twoja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie. Chciałbym wiedzieć, który byłoby łatwiej wizualnie i funkcjonalnie przekształcić, np. w IPB ; )

Odniosłem wrażenie, że MyBB, ale słyszałem że udało się to zrobić komuś również na PHPBB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MyBB jest o wiele bardziej przyjazne niż phpBB. O ile nie masz zamiaru prowadzić jakiegoś gigantycznego forum (niestety phpBB wygrywa wydajnością z MyBB jak na razie) będzie dla Ciebie w sam raz ;) A darmowych styli podobnych (lub wręcz zerżniętych) do IPB znajdziesz do MyBB mnóstwo. Jeśli szukasz kogoś kto Ci zrobi unikalny styl na forum myBB to mogę Ci podesłać kontakt na PW.

Edytowano przez IceBeast (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.itbeta.pl

Zdecydowanie phpBB3, bo Mybb to amatorszczyzna.

 

Głupoty gadasz bracie. Na miejscu autora tematu, na samym początku wybrać MyBB.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Z większym forum rozmiarów WHT możesz już mieć problem, bo myBB jest dosyć zasobożerne (cały system szablonów jest obsługiwany przez sql)

Tu nie chodzi o fakt trzymania szablonów w bazie, bo np. vBulletin również trzyma je w bazie i ma się bardzo dobrze. Kwestią jest optymalizacja kodu który w MyBB jest po prostu niskiej jakości.

 

 

 

Głupoty gadasz bracie. Na miejscu autora tematu, na samym początku wybrać MyBB.

A to może coś uzasadnij, bo ja bez problemu znajdę fakty na temat "kobylatości" MyBB... MyBB to próba stworzenia darmowego vBulletina, nawet główne pliki typu showthread.php czy forumdisplay.php nazwali tak samo... Podobieństw między vBulletin a MyBB jest pełno, z tym że MyBB to jest marna, nieoptymalna podróbka.

 

 

Dlaczego wybrałbyś MyBB na moim miejscu?

Stawiam że dlatego że ma "bajery" których nie posiada domyślnie phpBB3. Właśnie te bajery przez które wydajność MyBB jest porażająca.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

MyBB to pod względem kodu inna liga niż phpbb (w negatywnym tego słowa znaczeniu) ale... Jest bardzo przyjazny i prosty w rozbudowie. Dodatki nie są najwydajniejsze, bo nie edytują kodu, tylko używają uchwytów, przez co czasami podczas ich tworzenia trzeba tworzyć niezbyt optymalne obejścia. No ale ich wgrywanie czy aktualizowanie to czysta przyjemność.

Nieskromnie powiem też, że MyBB ma w Polsce dużo lepsze wsparcie niż phpbb ;-)

 

Wysłane z mojego Galaxy Nexus

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MyBB jest wygodniejszy według mnie. BB3 ma trochę niewygodne menu oraz instalację modyfikacji, bo niekiedy trzeba grzebać w plikach, a ja jestem leniwy :) Ostatnio zacząłem korzystać z FluxBB i na razie mogę polecić, ale ręki za to nie daję. Przejrzyj, może przypadnie ci do gusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W końcu wypowiedzi osób, które miały z tym większą styczność.

 

Właśnie ze względu na wydajność i prostote jestem bardziej przekonany do BB3. Chciałbym jednak przekształcić BB3 w forme bardziej przyjazną użytkownikowi. Chciałbym dowiedzieć się, czy warto, czy dogranie elementów pozwalających zwiększyć funkcjonalność forum będzie opłacalne względem wydajności.

 

Podsumowywując : MyBB czy BB3 + kilka dodatków pozwalających osiągnąć odpowiednik IPB'a.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Zależy jakie dodatki masz na myśli.

 

Wysłane z mojego Galaxy Nexus

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei powiem tak

 

MyBB sprawuje się najlepiej przy małej ilości userów, przy czym wygląda świetnie, phpbb3 sprawuje się o wiele lepiej od mybb przy średniej do dużej ilości userów (ponad 100 w tym samym czasie). Jeśli planujesz późniejszą zmianę na IPB bądź vB to osobiście wybrałbym MyBB. Jeśli planujesz zostać przy tym skrypcie na dłużej (dużo dłużej) to tu lepszym wyborem będzie phpbb3 bądź mniej znany SMF, który również ma bardzo ładną optymalizację.

 

P.S. Nie napisałem nigdzie, że z MyBB się nie da pracować przy większej liczbie userów ;). Wszystko zależy od ustawień i optymalizacji, sam kod jest jaki jest, ale z kolei dopóki admin na własne życzenie go nie pogarsza to da się z nim pracować (w szczególności w najnowszych wersjach 1.6).

 

Podsumowując:

 

Wydajność: smf > phbb3 > mybb

User-friendly: mybb > smf >= phpbb3

Support: mybb > phpbb3 > smf

Moim zdaniem: mybb > smf > phpbb3

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam MyBB.

Jak napisali użytkownicy wyżej jest bardziej user-friendly. Do tego świetny polski support. Silnik jest cały czas aktualizowany :) Style są lepsze - ładniej wyglądają. Możesz wgrać sobie CloudFlare, co poprawi znacznie wydajność.

 

Co do BB3 jest wydajniejszy, ale za to style są słabe. Jeśli chcesz coś dobrego to cena >300 zł.

 

Napisz do mnie na PW, mam ciekawy styl MyBB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chciałbym pozostać przy czymś w co zainwestuje na dłużej ; )

Tylko teraz. Wciąż nie dostałem konkretniej informacji - czy da się BB3 przedstawić w tak przyjaznej użytkownikowi wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

da się przerobić bb3 na przyjazny dla userów wygląd tylko trzeba pamiętać świecące latające cośki po ekranie ci w tym nie pomogą ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, również forum cs(z podpisu) i migrowałem z MyBB na phpBB3. Od siebie, polecam phpbb3. Przyjemnie sie pracuje na tym silniku, można łatwo dostosować, jest sporo modyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podsumować wywody moich poprzedników. Jeżeli zależy Tobie na łatwiej obsłudze, przyjemnym pisaniu aplikacji oraz szablonów czy też funkcjonalnym panelu administratora bierz mybb.

Jeżeli interesuje Ciebie wydajność i jakość kodu bierz phpBB3. Dodam, że w tym silniku system szablonów to istna tragedia i uważam, że to również należy mieć na uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×