Skocz do zawartości
MIchal123

Zarabianie na SMS'ach - Mobiltek

Polecane posty

Witam,


Chciałem zacząć zarabiać na SMS MT i Premium SMS na mojej stronie internetowej, z firma obsługującą płatne smsy: mobiltek.pl, czy ktoś korzystał już z oferty tej firmy?

Jeżeli tak, proszę napisać jak się z nimi współpracuje i czy wypłaty są na czas?

Edytowano przez MIchal123 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SkryptoManiak

Firma raczej mało znana spróbuj platnosci-online.pl CashBill.pl dotpay.pl nie polecam ProfitSMS.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się do firm wymienionych powyżej, zapytaj jakie stawki proponują i wybierz najkorzystniejszą ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam z usług Teleaudio.pl, mało znana firma ale współpracuję z nimi już 3 lata i nie narzekam. Napisz do nich, zapytaj co mogą Ci zaoferować. Może spełnią Twoje oczekiwania. Ja osobiście mam prowizję 49% netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się do firm wymienionych powyżej, zapytaj jakie stawki proponują i wybierz najkorzystniejszą ofertę.

 

Wstrzymaj się z takimi poradami lepiej ;) żadna firma nie da Ci na początku lepszych stawek ... pierw musi być jakiś ruch i to nie mały.

Czy Ty prowadząc "hosting" napisałeś do firmy , że chcesz lepszą cenę bo tak ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma raczej mało znana spróbuj platnosci-online.pl CashBill.pl dotpay.pl nie polecam ProfitSMS.PL

 

 

Czemu nie polecasz ProfitSMS.Pl ? hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie poleca bo nie mają przygotowanych skryptów dla danych systemów, wszystko trzeba ręcznie napisać, oni ci dają API i samą obsługę SMS, reszta to twoja robota. :)

 

ProfitSMS ma niezłe stawki, support w miarę szybki + pomoc przez GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Profit SMS działa na takiej samej zasadzie jak dotpay, wystarczy znaleźć skrypt dotpay i zmienić w adresie CURL ścieżkę i domenę (nie pamiętam czy coś jeszcze), w każdym bądź razie do zmiany jest parę linijek

 

Albo jeszcze prościej - znaleźć uniwersalny skrypt który czyta kody z Twojej bazy danych - jaki widzisz problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe... no nie wiem nie wiem... ;)

 

jak przeczytalem drafty umow posrednikow obslugujacych SMS Premium to sie zalamalem... same nakazy i zakazy... :( (mobiltek.pl / dotpay i pare innych).

a do tego wiekszosc firm to sp. z o.o. wiec...

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co takiego w tych umowach Cię załamało?

 

Sam mam problemy z Dotpayem, na szczęście nie z rozliczeniami, ale z kompletnym brakiem reakcji na jakiekolwiek zmiany na moim koncie i w usługach. Wprowadziłem modyfikację usługi latem minionego roku i do dziś nie została ona zrewidowana i uaktywniona (każda zmiana z automatu deaktywuje usługę do czasu sprawdzenia zmian przez Dotpay).

 

Zbieram się od kilku miesięcy z zadzwonieniem do nich na infolinię i zapytaniem wprost, czy robią sobie jaja, czy po prostu nie chcą mnie za klienta (wszak i tak może być). Wiem, że to ja chcę korzystać ze współpracy z nimi i muszę godzić się na warunki, ale mogliby chociaż łaskawie powiedzieć, że mają kogoś w dupie, co nie?

 

 

Założyłem też konto na Cashbill i z tego co pamiętam to były problemy z naliczaniem prowizji za SMSy: w pewnym przypadku dostałem odpowiedź, że "ktoś z obsługi" zapomniał ustawić taryfę na usługę... coś takiego mówi samo za siebie, że "ktoś zapomniał"...

Edytowano przez Dustie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dla Ciebie normalny jest zapis mowiacy mniej wiecej o tym, ze uslugodawca obslugujacy smsy premium moze wyciac okreslony ruch z Twojego systemu rozliczeniowego i Ty nie masz prawa nawet sadownie dochodzic roszczen w tym zakresie?

 

 

Swego czasu interesowalem sie numerami stacjonarnymi 070x - tam to dopiero jest "radosna tfurczosc" (paragrafy w umowach).

 

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo sam nie zagłębiałem się w regulamin dokładnie, a przynajmniej nie pamiętam takiego zapisu. Dobrze wiedzieć. ;-)

 

Warto też wspomnieć o ograniczeniach technicznych systemu obsługi wiadomości - obsługuje 4 SMSy na minutę, albo 1 czy 2 MMSy na minutę... Nie żebym spodziewał się wielkiego ruchu, ale jeśli trafiłby się takowy, to ewidentnie system go nie utrzyma.

 

Jeśli ktoś chciałby na serio zarabiać na usługach premium to pozostają raczej rozwiązania dedykowane (np. umowy indywidualne z większymi graczami na rynku), albo bezpośrednie umowy z operatorami (co dla małych projektów jest po prostu nieosiągalne).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Dustie: jakies 2 lata temu analizowalem kilka draftow umow. Swoimi watpliwosciami podzielilem sie z zaprzyjaznionymi prawnikami. Po zapoznaniu sie z trescia stwierdzili oni, ze dla swietego spokoju (mojego i ich) powinienem sobie odpuscic wspolprace w sytuacji kiedy sa nakazy/zakazy. W przypadku ewentualnego pozwu juz stoje na straconej pozycji bo przeciez zgodzilem sie na takie badz inne warunki podpisujac wczesniej w/w umowe (firma <=> firma).

 

Ja lubie z gory "dmuchac na zimne" wiec... a ze wtopilem pare razy na niekorzystnych umowach stad moja daleko idaca ostroznosc.

 

 

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonale to rozumiem, stąd moje wnioski, iż zarabianie na Premium SMS trzeba sobie bardzo dobrze zorganizować, bo współpraca z takimi podmiotami może być wątpliwej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu sie z Toba zgadzam w 150%. Wiekszosc widzi gore $$$ i mysli, ze jakos to bedzie w przypadku problemow.

 

Nie bez znaczenia jest fakt, ze wiekszosc posrednikow to sp. z o.o. - chyba nie musze wyjasniac co to oznacza w przypadku problemow z wyplata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zapis, o którym wspominałeś, jest też w umowie/regulaminie Cashbill? Akurat ich często wymieniają ludzie jako tych, którzy wypłacają kasę dość terminowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę korzystać z wtym względzie z usług firm, które znam jż od dawna i wypłacają pieniądze. Być może mają wyższe prowizje, ale są pewniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę korzystać z wtym względzie z usług firm, które znam jż od dawna i wypłacają pieniądze. Być może mają wyższe prowizje, ale są pewniejsze.

Jakieś przykłady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Dustie: niestety nie pamietam... to bylo jakies 2.5 roku temu. Aczkolwiek zapisy niektorych firm byly wziete z kosmosu. Musisz po prostu sam zassac drafty umow i sie zapoznac. Moze cos sie zmienilo przez ostatni czas?

Raczej watpie, ze na lepsze.

 

Sytuacja podobna z ubezpieczeniami kredytow (czytalem artykul pare dni temu); mnie wiecej gosc wzial kredyt, ale bank go zmusil wczesniej wykupic drogie ubezpieczenia (utrata pracy, zachorowanie itd.) Czlowiek zachorowal, ale okazalo sie, ze nie dostanie kasy bo to nie on zawieral umowe z firma ubezpieczeniowa tylko bank. A bankowi jakos nie spieszno bylo zalatwic ta sprawe... nie wiem jak to sie skonczylo, ale Ubezpieczyciel nie gadal z gosciem bo nie on byl ich klientem tylko bank, a bank jako posrednik splawial goscia do ubezpieczyciela. I kolo sie zamykalo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×