Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
studioz2

Poprawna konfiguracja DNS na serwerze dedykowanym (PLESK)

Polecane posty

Witam!
Tutaj początkujący użytkownik zarówno serwera dedykowanego jak i panelu PLESK (wcześniej tylko reseller account na cPanel/WHM).

Robiąc strony internetowe oferuję dla swoich klientów dodatkową usługę hostingu stron. Nie jestem technicznie zaawansowany dlatego zwracam się z prośbą o pomoc i będę naprawdę wdzięczny za każdą pomoc na temat prawidłowego ustawienia DNS na serwerze dedykowanym pod PLESKiem.

Kupiłem serwer dedykowany z OVH:
ns394256.ovh.net
IP: 37.59.0.44
System (OS): centos6-plesk11_64
Bity: 64
Dwa dodatkowe IP (Failover) - 188.165.17.162 188.165.17.173

Mój problem wygląda tak: chcę by moja domena studioZ2.com była główną domeną dla w/w serwera i chcę skonfigurować całość tak by używać dla domen swoich klientów następujących ustawień serwerów nazw:
ns1.studioz2.com - 188.165.17.162,
ns2.studioz2.com - 188.165.17.173

Proszę mi doradzić, w jaki sposób prawidłowo ustawić DNS dla w/w domeny i jak skonfigurować je w PLESK?

PS: Proszę wybaczyć moją małą wiedzę na ten temat - jednak szybko się uczę i z pewnością podążę za rzeczową poradą.

Pozdrawiam

Łukasz

Edytowano przez studioz2 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;).

 

Jeśli chcesz ustawić własne serwery DNS to zacznij od ustawienia GLUE Records w panelu OVH swojej domeny (chyba, że gdzieś indziej ją masz), chodzi o zdefiniowanie własnych serwerów DNS.

 

Jak już się z tym uporasz to adresy DNS, które zdefiniujesz muszą działać prawidłowo i rzeczywiście odpowiadać na zapytania gdzie odesłać usera, tu już będziesz musiał więcej powiedzieć bo nie mam pojęcia czy to jest np. jakiś Bind9 na serwerze czy zupełnie inna usługa.

 

PLESK'a nie znam, ale pewno całość sprowadza się do wpisania identycznych adresów DNS jakie są na domenie i ustawienie hostname'a na samą domenę, żeby plesk wiedział na czym stoi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. Domena o której mowa powyżej jest zarejestrowana gdzie indziej - poprosiłem rejestratora o ustawienie wpisów GLUE RECORDS - zostało to wykonane. Otrzymałem informację, że jest to domena globalna, więc propagacja GLUE RECORDS może potrwać od kilku do 48 godzin.

 

Czy dobrze planuję kolejne kroki:

Mam czystą instalację PLESK na serwerze dedykowanym (parametry na poczatku):

1. Utworzenie subskrypcji dla domeny studioz2.com

2. Konfiguracja DNS dla domeny studioz2.com:

ns1.studioz2.com. A 188.165.17.162

ns2.studioz2.com. A 188.165.17.173.

studioz2.com. NS ns1.studioz2.com.

studioz2.com. NS ns2.studioz2.com.

3. Konfiguracja szablonu DNS by pozostałe domeny korzystały ze stałych ustawień.

 

Będę wdzięczny za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie działać ale dla pewności na serwerze, który będzie to obsługiwać zmień jeszcze /etc/hostname na studioz2.com, just in case (najlepiej przed pleskiem jeśli jesteś w stanie, jeśli nie to nie powinien to być większy problem).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×