Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, tworze ten temat, gdyż mam pewien problem, w zasadzie to i tez pare pytan. Otóż od jakiegoś czasu staramy się dodawać do katalogów nasz serwis - http://spogame.pl. Robimy to przez publikera. Serwis istnieje od 2012 roku, czyli juz około roku istnieje, ostatnio udało się wbić nam PR 2. Nie jest może to jakiś wyczyn, ale na pewno daje nadzieję, że jest coraz lepiej. Mam do was jedno dość istotne pytanie. Otóż google pokazuje mi iż posiada 0 backlinków do naszej strony. Wiecie może czym jest to spowodowane, tym bardziej, że serwis jest w wielu katalogach? Być może robimy jakieś błędy? Ta ilość stoi już od długiego czasu, więc coś musi być na rzeczy. Drugie pytanie, to czy Dodawanie do katalogów i co jakiś czas umieszczanie postów na forach o naszym serwisie jest dobrą metodą? Może z doświadczenia wiecie, czy jest coś jeszcze co sporo daje w pozycjonowaniu? No i kolejne pytanie, serwis gier sportowych jest dość rozległy. Dlatego też powinienem pozycjonować podstrony osobno? Tylko czy przy takiej ilości artykułów jaką mam na stronie jest to opłacalne? I jeżeli tak, to dla każdej podstrony mam napisać osobny opis strony do katalogów, czy po prostu zamieniać linki?

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc. Z chęcią poszerzę swoją wiedzę dotyczącą pozycjonowania, może macie jakieś poradniki, które odpowiadają na te pytania. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc moim zdaniem robisz źle. publikera można używać do podlinkowywania, czy zdobywania linków do katalogów. Do głowqnej domeny dodawał bym linki ręcznie , oraz w prywatnych listach. katalogi to początek są jeszcze precle, wymiana lików, kupno linków itp. Opis w każdym katalogu powinien być inny (najlepiej unikalny). Przy publikera używasz opisów z synonimami, który automatycznie miesza i tworzy chodź trochę zmieniony opis. Powinieneś tworzyc także zaplecza i takie tam. Na prawde dużo do pisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany linków, proponujesz robić to również ręcznie, czy może przez jakiś serwis, to samo z kupnem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na forach w ofertach sprzedaż czy wymiana linkiem, piszesz z zapytaniem i się wymieniacie lub kupujesz link na ileś tam miesięcy... Serwisy do kupna, może http://prolink.pl Podam reflink....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbychuR

Ja na Twoim miejscu zainteresował się forami z wysokim PR jak i pomyślał o spamie (ScrapeBox) - przez wielu znienawidzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczy się TR, ScrapeBox kosztuje z 50usd, a jeżeli nie masz dobrej bazy (czytaj nie potrafisz jej zebrać) to wyślesz swoje linki w najbardziej zaspamowane miejsca sieci i zdepozycjonujesz swoją stronę a co za tym idzie TR nie będzie przenoszony. Ja bym proponował odnaleźć kilka niszowych fraz z ruchem i powoli je katalogować, napisać kilka artykułów do grupy płatnych precli, każdy link jest ważny ale dbaj o to, żeby wszystkie nie wychodziły z farm linków. Co do publikera, używam go najwyżej do podlinkowania części zaplecza, do docelowych stron w mojej ocenie się nie nadaje, przynosi mizerny efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbychuR

Tu się zgodzę z Grafikiem, jeżeli nie potrafisz używać ScrapeBoxa lux Xrumera (kombajn) to tylko pogorszysz sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za porady, widze, że będę musiał zacząć pozycjonować podstrony i ogólnie robić to w trochę inny sposób. Przede wszystkim skupić się też na preclach, wymianach linków. Jeżeli będziecie mieli jeszcze jakieś pomysły to piszcie śmiało, sporo się już dowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbychuR

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj śmiało. Zawsze pomożemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Automatów lepiej wcale nie używać, moim zdaniem to one niszczą internet tylko o robią śmieci w serpach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby napisać "samochodów lepiej wcale nie używać, powodują wypadki".

Śmieci tworzą osoby które nie potrafią automatów używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linki można zdobywać na wiele sposobów a Ty widze zacząłeś od tego najgorszego. Mało kto chyba teraz korzysta z publikera. MOżesz katalogować (w pałtnych lub sam katalogowac w darmowych katach), preclować (to samo co poprzednio), księgo gości, fora, tworzyc zaplecze na darmowych platformach. To tylko kilka ze sposobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam tworzyć własne zaplecze i linkowanie ręczne dopiero linki z katalogów i precli wrzucać automatów żeby gogle je szybko zauważyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż od jakiegoś czasu staramy się dodawać do katalogów nasz serwis (...) Robimy to przez publikera.

Mam tylko nadzieję, że nie ładujecie do wszystkich katalogów tego samego tekstu... powielone treści są mało warte...

Otóż google pokazuje mi iż posiada 0 backlinków do naszej strony. Wiecie może czym jest to spowodowane, tym bardziej, że serwis jest w wielu katalogach?

Jest to spowodowane samym google. ;)

Backlinki możesz sprawdzić przy pomocy http://ahrefs.com czy http://www.opensiteexplorer.org

Być może robimy jakieś błędy? Ta ilość stoi już od długiego czasu, więc coś musi być na rzeczy. Drugie pytanie, to czy Dodawanie do katalogów i co jakiś czas umieszczanie postów na forach o naszym serwisie jest dobrą metodą?

Każde pozyskiwanie linków zgodne z wytycznymi Google jest dobrą metodą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do niekonwencjonalnych sposobów zdobywania linków można dodać wsparcie jakiejś fundacji. Ja przekazałem ubrania (miałem kiedyś sklep z odzieżą) na rzecz fundacji i otrzymałem link na wszystkich podstronach do 1 z moich katalogów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy mam wrażenie czy to jakiś jeden ludek założył kilka kont na WHT i sam ze sobą dyskutuje ... ?

dobre..

 

co do linkowania preferuję ręczną robotę z witryn o wysokim TR, automaty są zbyt ryzykowne zwłaszcza na domenę docelową, jak dostaniesz za to filtr to się skończy cały ruch, przy pozycjonowaniu bądź cierpliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za porady, widze, że będę musiał zacząć pozycjonować podstrony i ogólnie robić to w trochę inny sposób. Przede wszystkim skupić się też na preclach, wymianach linków. Jeżeli będziecie mieli jeszcze jakieś pomysły to piszcie śmiało, sporo się już dowiedziałem.

 

 

Możesz mieć 8 a może i więcej :) uzupułnij sygnaturkę w stopce tutaj na forum.

Przyłączam się do większośći porad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawdziłem swoją stronę ls-forum.pl tym narzędziem które ktoś podał wcześniej (http://www.opensiteexplorer.org/)

Szczerze te określenia mało co mi mówią: http://www.opensiteexplorer.org/links?site=ls-forum.pl

Postaram się z nimi zaprzyjaźnić i zrozumieć o co w nich chodzi, ale czy najpierw ktoś móglby mi powiedzieć co jest dobre, a co zupełnie powinienem poprawić?

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam,

MichałK

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam powinieneś się zastanowić gdzie umieszczasz odnośniki do swojego serwisu ! zadbaj w pierwszej kolejności aby linkowanie było naturalne czyli postaraj się dodać na swoich profilach chcac polecić jakieś rozwiązanie które wdrożyłeś lub wątek ... Poczym zastanów się czy jakiś serwis okołotematyczny - partnerski nie przyjąłby linka od Ciebie, zbadaj jak działa konkurencja zobacz jak wygląda ich profil linków i jeszcze raz zastanów się gdzie możesz wypromować swój serwis zwróć uwagę że wystarczy nieraz 20 linków jakościowych a nie masa chłamu jakie generują automaty postujące. Polecam Ci ahrefs.com i backlinkwatch.com jak zauważysz Referring Pages 24,994 tyle zostało naprodukowane linków z czego 90% kieruje na anchor text ls-forum.pl centrum farming simulator 2013 a nie np.

Farming Simulator 2013

gdzie jesteś dopiero na 14 pozycji ! popraw anchor text !

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile błędem jest linkowanie w większości na jeden anchor to anchor który używał czyli

 

ls-forum.pl centrum farming simulator 2013

 

jest akurat w tej chwili w porządku. Trzeba pozyskiwać jak najwięcej linków typu adresstrony.pl; adresstrony.pl-fraza; kliknij tutaj itp. czyli wyglądające jak "naturalne". Jeżeli możemy pozyskać mocny link to oczywiście tam najlepiej wstawić anchor typowo pozycjonerski a w innych miejscach tych słabszych wstawiac "naturalne" anchory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z katalogami to ja bym uważał szczególnie jeśli chodzi o frazy z podlinkowaniem, lepiej stosuj duże zróżnicowanie. Najlepiej jest zacząć od najmocniejszych katalogów, a po wpisaniu do powiedzmy 50 poczekać jakieś 2 tygodnie na efekty. Warto udzielać się na forach i tak jak poprzednik pisał obowiązkowe facebook, g+. Z zakupem na allegro bym uważał można kupić minę szczególnie jeśli kupi się coś taniego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to z katalogami bym uważał. Pewnie nie każda grupa musi wyrządzić jakąs szkodę, ale niestety ostatnio w modzie jest narzędzie disalov więc sporo grup może być trefnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×