Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Zoel

Monitoring transferu z podziałem na programy

Polecane posty

Witam,

 

Znacie jakiś darmowy program który monituje ilość wysłanych/odebranych danych wraz z podziałem na programy np program X pobrał w ciągu ostatnich 24h Y MB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w ogóle istnieje taki program. NTOP z tego co pamiętam pokazywał jeszcze ruch w oparciu o porty, tu można już ciutkę więcej wywnioskować ale overall nic innego niż przepuszczanie ruchu przez wirtualne interfejsy sieciowe, wysyłanie ich do eth0 i zliczanie ich osobno mi nie przychodzi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy zauważyliście ale autor używa MICROSOFT WINDOWS!!! i tak jak ntop pod win istnieje (ale ograniczony) tak vnstat już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy zauważyliście ale autor używa MICROSOFT WINDOWS!!! i tak jak ntop pod win istnieje (ale ograniczony) tak vnstat już nie.

Wybacz było już pożno i nie zauważyłem że to pod windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w 7 jest to wbudowane w system - wciskasz kombinacje ctrl + shift + esc, zakładka wydajność, monitor zasobów. Tam na zakładce "sieć" znajdziesz wszystko czego szukasz ;) - nie wiem jak w innych systemach - w xp chyba tego nie było. (odpowiednio w 2008 powinno być, w starszych serwerowych nie wiem czy jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, Windows, dzięki Regdos. Co do Windows'a to istnieje takie fajne ustrojstwo jak NetLimiter, nie wiem czy "zlicza zużycie" (chyba tak), ale na 100% pokazuje aktualne zużycie przepustowości dla każdego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W net limiterze (przynajmniej w starszych wersjach) pokazywało również ilośc pobranych/wysłanych danych per program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopię.

 

NetLimiter w wersjii darmowej pozwala na sprawdzenie ile dany program wysłał/pobrał w konkretnym przedziale datowym i spełnia moje oczekiwanai :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również odkopię.

Microsoft pracował nad zwiększeniem możliwości Windows 8 pod względem "administracyjnym". W związku z tym, menedżer zadań ma więcej informacji odnośnie zużycia łącza w czasie rzeczywistym, działa to także per program, czyli wiadomo, ile dana aplikacja łącza zużywa.

Jeśli chodzi o sam fakt, że NetLimiter umożliwia podgląd zużycia, chciałbym ze swojej strony dodać, że prawdopodobnie (na podstawie własnych doświadczeń) nie jest wiarygodnym programem.

 

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania czy jego wyniki zgadzają się z tym co operator nalicza (bo nie mam wglądu szczegółowego w to) ale NetLimiter daje dostęp do danych historycznych - monitor sieci w Windows 8 też? (używałem chwilę tego systemu, nie chce mi się ponownie maszyny z nim stawiać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×