Skocz do zawartości
Beliar

Precle, katalogi. Co najlepiej wybrać?

Polecane posty

Teraz należy linkować z wszystkich możliwych miejsc, nie ma czegoś takiego jak linkowanie z katalogów LUB precli. Trzeba dodawać się tam gdzie się to da, na różne anchory, linkować podstrony, pozyskiwać linki bez anchorów czy na nazwę firmy/strony aby profil linków był jak najbardziej naturalny. Oczywiście linki tylko i wyłącznie z wartościowych miejsc, omijałbym aukcje allegro typu 10zł 1000 linków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz należy linkować z wszystkich możliwych miejsc, nie ma czegoś takiego jak linkowanie z katalogów LUB precli. Trzeba dodawać się tam gdzie się to da, na różne anchory, linkować podstrony, pozyskiwać linki bez anchorów czy na nazwę firmy/strony aby profil linków był jak najbardziej naturalny. Oczywiście linki tylko i wyłącznie z wartościowych miejsc, omijałbym aukcje allegro typu 10zł 1000 linków...

 

 

i wszystko w temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nowej domeny nie dodawałbym od razu do mocno podlinkowanych katalogów

 

Bardzo przesadzona ostrożność - nie ma czegoś takiego jak "za mocny" dla świeżej domeny katalog.

 

W kwestii zróżnicowania tak jak napisał Pozycjonusz, nie ma "albo" - trzeba miksować wszystko (nawet z Allegro za 10zł trafiają się ciekawe rzeczy) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na śmieciowe katalogi... Lepiej wykupić multikod do płatnych katalogów. Tam linki przynajmniej tak szybko nie znikną...

 

Obawiam się, że nie masz racji. Nie będę tu podawał przykładów pewnych grup, ale wiele z nich to jeden wielki śmietnik, a bany leca regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda grupa jest "dobra" dopóki nie jest zbanowana. Problemem jest tu częściej podejście ludzi do katalogowania - jeden czy dwa opisy na 200 katalogów i do przodu. Potem jest zdziwienie, że nie ma wyników, ale mało kto sprawdza ile z tych wpisów ma zaindeksowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tylko ostrożnie z linkami z allegro i innych syfów dla młodej domeny. Jeśli zależy nam na długotrwałych efektach czym więcej "normalnych" porządnych linków tym lepiej. Obecnie bardzo dużo jest blogerów, może warto znaleźć kilka tematycznych starych blogów i zapłacić za link w treści? Katalogi tak jak zostały wymienione wp, onet, di itp. Czyli staramy się odtworzyć naturalne zachowanie dla nowości w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Multikody nie są dla osób, które słabo znają się na SEO, można bardzo szybko dostać powiadomienie o nienaturalnych linkach, jeśli się nie wie jak tego używać

 

2. Już tak nie hejtujcie na allegro, naprawdę można tam znaleźć ciekawe katalogowania czy linki, a sprzedają tam nawet osoby z branży SEO znane w całej Polsce, tylko trzeba się orientować co jest skuteczne

 

3. Linki profilowe to przyszłość jak narazie pozycjonowania, można kupić pakiety linkowania, nie trzeba tracić czasu na szukanie miejsc do linkowania :)

Edytowano przez Serpmarket (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto wybrać wszystko i wszędzie zdobywać linki

 

Szczególnie spamując to forum co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy pozycjonując stronę dodając ją do katalogów (ręcznie) warto dodawać do takich co mają PR=0? Ktoś doświadczony w tych sprawach mógłby mi podpowiedzieć jak powinien wyglądać dobry opis strony do katalogów? Nie chcę dodawać bezwartościowych wpisów. Na wielu stronach są dość stare artykuły na ten temat i może ktoś mógłby mi przybliżyć co nieco o katalogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz gwarancje, że katalog, który ma PR4 za miesiąc nie będzie miał PR0. PR nie zawsze jest wyznacznikiem jakości katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linkuj ze wszystkiego co się da bo jak będziesz miał linki tylko z katalogów lub tylko z precli, a do tego będą to tylko linki ze stron opartych na tym samym skrypcie to prędzej czy później dostaniesz filtra za linki przychodzące i brak ich zróżnicowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście korzystam z katalogów, precli i społecznościówek, małymi krokami, ręcznie dodawane, powoli dają efekt, co prawda wolny, ale widoczny, a to się liczy najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz odpowiednie zaplecze SEO do pingowania strony, to zdecydowanie polecam katalogi z wysokiej półki mające wysoki PR. W ten sposób, zapraszasz Google do: cacheowania strony, indeksowania zawartości całej strony, jak i zarówno analizy ruchu (u/u, siła marketingu, odwołania do linków). Im większy ruch, im więcej linków na stronie, tym bardziej szeptany marketing i Google jest przechytrzony, jak przez typowego liska. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także stawiam na portale społecznościowe, ale ostatnio też zainteresowałam się tym, jak pomóc wpromować swój blog, poprzez różne portale,artykuły. Skorzystałam z różnych portali z preclami, m.in Artelis i po kilku tygodniach ruch na mojej stronie trochę się zwiększył, nie wiem czy to do końca zasługa tego zabiegu, ale myślę że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ogólnie to już nie działa tak jak kiedyś, niestety, ale nie da się w ten sposób wbić pozycji, można tym co najwyżej podlinkować zaplecze, bądźmy szczeże, gdyby pozycjonowanie ograniczało się tylko do zakładania katalogów i linkowania bez końca z nich, w topach mielibyśmy tylko firmy z dużą ilością katalogów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A potem wszystkie strony tak pozycjonowane trafiałyby do spamu :) za dużo linków to też nie za dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba dbac o to, zeby linki wygladaly na jak najbardziej naturalne :) czyli pochodzace zarowno z katalogow, sygnatur na forach, ale rowniez z komentarzy na blogach no-follow i nie koniecznie z anchorem identycznym jak nasze slowo kluczowe. W necie jest bardzo duzo informacji na ten temat wystarczy poszukac :) Ja aktualnie zaglebiam sie w kwestie stawiania zaufanych stron profili internetowych, ktore ponoc daja dobrego kopa, zobaczymy.

Edytowano przez dether (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wszystko na raz i dywersyfikować wszystkie działania, jeżeli chodzi o piramidki allegro to problem w tym, że nie masz pełnej kontroli nad ilością i ich jakością. Najlepiej działać na własnych listach lub kupić je od kogoś i rozbudowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopany wątek i od razu nędzna szeptanka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×