Skocz do zawartości
taango

Firma pozycjonująca "BusinessWeb.pl" - co i jak

Polecane posty

Witam

Założyłem nowe forum kredytowe (link w stopce) i chciałbym zlecić jego pozycjonowanie jakiejś firmie. Jakoś tak trafiłem na tę firmę: http://businessweb.pl

 

Chodzi mi dokładniej o te informacje z ich strony:

 

" Umowa o współpracy podpisywana jest na okres 12 miesięcy. Klient ma mozliwość rezygnacji z umowy w dowolnym momencie bez ponoszenia żadnych konsekwencji. "
" Płacisz tylko za wyświetlanie Twojej strony dla danego słowa kluczowego na 1-2 stronie w Google "


Czyli w sumie 2 strona mnie nie interesuje, ja wolałbym być na 1 stronie na czołowych pozycjach. Co sądzicie o niej? Czy mogą mnie "naciąć"? Może szukać kogoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj firmy/firm w których płatna jest tylko pierwsza strona wyników. A co do umowy na czas określony, czyli 12 mc to jest to standardem w tej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Czyli trzeba się nastawić na rok umowy - czy w czasie trwania tej umowy codziennie moja strona jest pozycjonowana - czyli są zdobywane do niej linki?

 

Trzeba będzie napisać do nich czy oferują umowy w których płatna jest jedynie pierwsza strona wyników... moja fraza w sumie nie jest jakoś specjalnie trudna (forum bankowe i pokrewne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna dość istotna sprawa,to w jaki sposób dana firma pozycjonuje, co stanie się ze zdobytymi linkami po rozwiązaniu umowy? Zazwyczaj firmy działają w oparciu o swoje prywatne zaplecza i po rozwiązaniu umowy usuwają linki. Skutkiem tego jest to, że po zakończeniu usługi/umowy pozycjonowana strona szybko spada w wynikach.

W trakcie trwania umowy, strona jest pozycjonowana tak,żeby efekt został osiągnięty jak najszybciej. W końcu to firmie pozycjonującej zależy, żeby zarabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna dość istotna sprawa,to w jaki sposób dana firma pozycjonuje, co stanie się ze zdobytymi linkami po rozwiązaniu umowy? Zazwyczaj firmy działają w oparciu o swoje prywatne zaplecza i po rozwiązaniu umowy usuwają linki. Skutkiem tego jest to, że po zakończeniu usługi/umowy pozycjonowana strona szybko spada w wynikach.

W trakcie trwania umowy, strona jest pozycjonowana tak,żeby efekt został osiągnięty jak najszybciej. W końcu to firmie pozycjonującej zależy, żeby zarabiać

 

 

Umowa z firmami seo jest podpisywana na "pozycjonowanie" a nie zdobywanie linków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi tłumaczyć na co jest podpisywana umowa, często jednak ważniejsze jest to czego w umowie nie ma. Znam sporo osób z branży i wiem na czym polega ten biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To super, że masz takie znajomowsci.

Ale pisząc, że to tylko firmie pozycjonującej zależy na szybkim zarobku to chyba nie masz pojęcia na czym to wszystko polega.

Bo jeżeli klient nie będzie zadowolony to nawet jak firma seo zrobi wynik to i tak klient ucieknie. Pozycjonowanie ma dwie strony i obie musza być zadolwolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Firmy pozycjonujące umieszczają linki na swoich zapleczach, strona w czasie trwania umowy osiągnie zakładaną pozycję a potem co? Po zakończeniu zlecenia linki są usuwane, tak? Więc pozycja znowu poleci w dół i znowu trzeba będzie korzystać z kolejnej uslugi SEO?

 

Czy każda firma tak robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Firmy pozycjonujące umieszczają linki na swoich zapleczach, strona w czasie trwania umowy osiągnie zakładaną pozycję a potem co? Po zakończeniu zlecenia linki są usuwane, tak? Więc pozycja znowu poleci w dół i znowu trzeba będzie korzystać z kolejnej uslugi SEO?

 

Czy każda firma tak robi?

 

Pozycjonowanie to proces ... nie da się tego zrobić jednorazowo aby efekty były długotrwałe.

To jest podstawa istoty SEO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby masz rację, ale jednakże są strony, które utrzymują się ciągle w wynikach wyszukiwania i są to raczej drobne strony. Nie wydaje mi się, aby ich właściciele wydawali ogromne pieniądze na pozycjonowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Bo albo maja dobra tresc na stronie, albo zadnej konkurencji ktora chcialaby sie przebic

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby masz rację, ale jednakże są strony, które utrzymują się ciągle w wynikach wyszukiwania i są to raczej drobne strony. Nie wydaje mi się, aby ich właściciele wydawali ogromne pieniądze na pozycjonowanie :)

 

 

Są frazy które można wybić małą ilością linków i najczęściej właściciele "małych" stron zdobywają je we własnym zakresie. Na umowę i pozycjonowanie z opłatą za efekt lub usługi linkownaia wedle własnych wytycznych decydują się zazwyczaj osoby/firmy które z tą inwestycją wiążą zwrot w postaci zwiększonej sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę trochę temat. Poszukuję firmy, która zajmie się pozycjonowaniem mojego sklep. Frazy są dość konkurencyjne i chciałabym zlecić to profesjonalnej firmie. Proszę o wasze szczere opinie na temat firm, z którymi wspólpracujecie bądź znacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą pozycjonowania przez BusinessWeb. Zmieniliśmy ofertę i nie ma już rozliczeń za druga stronę i za tak zwany efekt. Jesteśmy chętni Panu pomóc. Mamy elastyczne warunki współpracy , stawiamy na małe firmy , zawsze może Pan liczyć na coś więcej . Zapraszam do kontaktu i pozdrawiamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Ja rozumiem ,że każdy chce zaoszczędzić jak najwięcej i zapłacic za to co sie należy... ale płacenie za efekt pozycjonowania to TYLKO jakiś POLSKI WYMYSŁ... nigdzie więcej na świecie się z tym nie spotkałem. Taki sposób rozliczenia obniża tylko jakość usług i rynek, firmy oferujące taki model rozliczenia zazwyczaj nie mają większego pojęcia o pozycjonowaniu albo specjalnie korzystają z technik Black SEO co może narobić jeszcze większych szkód niż pożytku.

 

To tak jakbys poszedł do prywatnego lekarza ale zapłacił mu tylko wtedy jak Cie dopiero wyleczy... ;)

 

Według mojej opinii najlepiej jest wziąśc firme która kompleksowo zajmie się "pełną obsługą pozycjonowania" czyli od A do Z (poczynając na optymalizacji strony i treści a kończąc na pozycjonowaniu regionalnym i globalnym pod wszystkie takie frazy które będą i skuteczne i popularne ) - nie płacisz wtedy za żaden efekt tylko poprostu za usługe pozycjonowania jako stałą opłate - to firma w całości dba aby dobrać jak najlepsze słowa kluczowe, treści, pod jakim stopniem i gdzie pozycjonować - Ty tylko obserwujesz statystyki i wyniki.

Kolejną moją radą jest aby wybrać firme małą co nie znaczy z najmniejszymi cenami usług. Dobra usługa kosztuje ale nie warto wybierać duże firmy (czy nawet korporacje) które zatrudniają kilkadziesiąt osób a może nawet kilkaset - prawda jest taka, że żaden z tych pracowników w dużych firmach nie dba o swojego klienta (przykład ogicom które z jednego z moich klientów brało 500zł / miesiąc za pozycjonowanie kilku fraz a po 4 miesiącach nawet strona główna nie była zaindeksowana w google )

 

Ja szczerze mogę polecić: www.a-creative.pl

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak jakbys poszedł do prywatnego lekarza ale zapłacił mu tylko wtedy jak Cie dopiero wyleczy... ;)

Polecam płacenie budowlańcom przed wykonaniem pracy lub po wykonaniu pracy nie sprawdzać jakości/zgodności z umową wykonania :)

 

SEO to specyficzna usługa którą ciężko do czegokolwiek innego porównać, bo - stosując już porównanie do lekarza - usługodawca nie może się obronić wiedzą w postaci tytułu (intensywnych, wieloletnich studiów z praktyką). Google poza bzdurnymi wytycznymi nie organizuje wieloletnich kursów pozycjonowania i nie daje żadnego dyplomu etc, a tylko takie coś sprawiłoby, że mógłbyś ten zawód porównać do lekarza. Bo idąc dalej, to każdy, nawet gimbus, może powiedzieć "jestem pozycjonerem". W ramach zlecenia doda linki, zoptymalizuje kod strony - wykonał pracę? Wykonał. Nie ma efektu? No kogo to obchodzi, pracę wykonał. Ba, może być może wykonał ją nawet zgodnie z wytycznymi!

 

Jak dla mnie, skoro ktoś/firma nie może zagwarantować efektu (w postaci rozliczenia tylko za top10) tylko dlatego że musi ponieść koszta (nie chce na ten cel pobrać zaliczki), a nie dlatego że nie jest w stanie osiągnąć wyniku (i zdaje sobie z tego sprawę), to jedynym sensownym wyjściem jest jawne podanie: jakie jego strony i pod jakimi frazami znajdują się w top10. A pitolenie, że takie rzeczy są niejawne (zabronione w umowie) jest tylko zamykaniem błędnego koła (patrz pierwsze zdanie tego akapitu) - albo coś gwarantujesz, albo dajesz DOWODY że coś potrafisz. Inaczej jesteś gimusem, czy tego chcesz, czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

@is_wm: hmm.... budowlaniec bez zaliczki i materiałów też nie zacznie pracy :) ale nie o to chodzi.

Moje porównanie to było tylko przykładem... przeczytaj jeszcze raz uwaznie mój post bo w wielu kwestiach potwierdza to co napisałeś.

 

Ja patrze na wszystko jako osoba która kilkanaście lat już projektuje strony sklepy i startupy (nie pozycjonuje ale dobrze wiem ,że sprawdzonych sposobów na Googla nie ma :) ) a nie jako klient (chociaż i dla niego sposób rozliczeniowy płacenie za pozycje jest bez sensu ) - dlaczego ? bo zazwyczaj klienci chcą aby ich strony były pozycjonowane pod najpopularniejsze frazy co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Wbicie się do pierwszej 10 np pod fraze: "bielizna" może zająć i pół roku albo rok a wbicie się na fraze "ekskluzywna bielizna dla kobiet" może zająć kilka miesięcy albo jeszcze mniej.... i w tym czasie już idą profity do klienta. Nie mówiąc już o pozycjonowaniu regionalnym. Dzisiaj pozycjonowanie to nie tylko wbijanie pozycji na google pod najpopularniejsze frazy.

Takich kwestii jest dużo więcej....

Firmy które obiecują X pozycje w X miesięcy w większości korzystają z Black SEO (technik mało legalnych lub nie zalecanych) które na początku "podsadzają" strone w wynikach a później jest tylko gorzej. Profesjonalna firma SEO pozycjonuje strone od podstaw (tak jak mówiłem łacznie z treściami czy kodem strony), to ona zaproponuje najlepsze hasła kluczowe pod strone/sklep oraz plan pozycjonowania czy reklamy w Internecie albo nawet przygotowaniu unikalnych treśc dla strony jeśli aktualne są kiepskiei. Dlatego opłata za pozycje jest zła wg. mnie i wprowadza w błąd klienta. Jeśli firma naprawde będzie uczciwie pozycjonować przy takim sposobie rozliczania to pierwsze kilka miesięcy pracy ma za darmo - nie wiem jakie firmy mogą sobie na to pozwolic ? bynajmniej ja takich w Poznaniu nie znam a mam kontakt z tymi najmniejszymi jak i największymi agencjami interaktywnymi. Co więcej dobrej firmy od pozycjonowania nie trzeba sprawdzać bo to ona na koniec każdego miesiąca powinna przesłać całą analize dot. 'pozycjonowania' (tj, informacje o indeksacji podstron, zmianie pozycji na dane słowa, zmianie w odwiedzialności itp - a klient tylko sprawdza czy informacje są prawdziwe a nie wyssane z palca. wtedy już po pierwszym miesiącu albo dwóch wie czy zdecydować sie na dalszą współprace czy na rezygnację z usługi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oliwia mogę polecić Ci firmę Invisio. Firma przeprowadzi analizę twojego sklepu, zoptymalizuje go i ustali frazy. Ja korzystam z ich usług i jestem bardzo zadowolony. Moje frazy też są konkurencyjne i trochę to trwało nim zobaczyłem większe efekty ale teraz moja pozycja cały czas idzie do góry. Zachęcam do zapoznania się z ich ofertą, ustalą ją dla Ciebie indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojtaas - zweryfikujcie może sobie te wasze referencje, bo ursyncar ma top18 na "ford" (nie top2 jak piszecie) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może OT ale proponuje wy edytować linki na tekstowe do firm pozycjonujących bo za chwile zrobi się tablica ofert,

bo kto by nie chciał mieć linka na takim forum, poza tym @pedro84 już to powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, wezmę pod uwagę firmę Invisio ale jeszcze nie podjełam decyzji. Dam znać jak się na coś zdecyduje i podzielę się moimi uwagami jeżli ktoś będzie chciał. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje to z chęcią się z nimi zapoznam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojtaas - zweryfikujcie może sobie te wasze referencje, bo ursyncar ma top18 na "ford" (nie top2 jak piszecie) ;)

 

Nie wiem czy którakolwiek firma pozycjonująca strony zgodziłaby się w obecnych czasach pozycjonować frazę ogólną "ford", która ma 74 tyś zapytań miesięcznie. Wydaje mi się patrząc na stronę ursyncara, że ten klient pozycjonuje się na frazy lokalne bo co miałaby dać mu fraza "ford"? A kto pisał o top 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fraza Ford jest zbyt ogólna. Lepiej pozycjonować frazy związane z konkretnym zapytaniem dotyczącym Ford np model, serwis, części zamienne itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×