Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Max25

Rezygnacja z kupna domeny w AfterMarket

Polecane posty

Witam

 

Wczoraj po przeczytaniu tematu odnośnie "podkradnięciu" domeny, jak to określił autor - perełki przez rejestratora postanowiłem posprawdzać stare-ciekawe domeny.

 

Na stronie jednej z domen była informacja o sprzedaży tej domeny w opcji kup teraz w AfterMarket.

(Jak mój znajomy kiedyś interesował się tą domeną to była w posiadaniu firmy cal.pl -zgodzili się ją sprzedać za 2500zł)

Szybki telefon do znajomego. Powiedziałem o obecnej cenie Kup Teraz i o możliwości negocjacji.

Znajomy zaproponował, abym za negocjował cenę o połowę mniej niż jest w kup teraz i zobaczymy co odpiszą.

Niecałe 3 minuty później oferta była zaakceptowana przez sprzedającego. Sprzedający zainicjował bezpieczną transakcję Escrow dla tej domeny z terminem wpłaty do 5dni.

Niestety mój znajomy po czasie jednak się rozmyślił :blink:, a ja nie mogę zrezygnować z transakcji.

Niby w zakładce "Jak mogę zrezygnować z kupna domeny lub opcji zakupionej w transakcji Escrow?" jest:

Jeśli nie chcesz opłacać takiej domeny lub opcji po prostu zrezygnuj z zamówienia na stronie z listą zamówień lub nie opłacaj go w odpowiednim czasie. Możesz także odwołać potwierdzoną transakcję Escrow domeny w zakładce Kupuj domeny > Transakcje Escrow (odnośnik) (transakcję Escrow opcji w zakładce Kupuj domeny > Transakcje opcji (odnośnik)) klikając czerwony "X" w wierszu właściwym dla transakcji.

ale to nie działa...

 

Rano dostałem maila, że wpłata jest obowiązkowa

 

Domains requiring payment

The following domains are awaiting payments from you. Please review the final payment deadlines below.

Bought on the marketplace

These are domains, which you bought on our marketplace. Payment for these domains is mandatory.

 

 

Już sam nie wiem czy da się zrezygnować, czy nie? Czy mam ze swojego portfela zapłacić za niezdecydowanego znajomego? :wacko:

 

Wybaczcie za taka rozpiskę i to jeszcze trochę chaotyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest kontakt do aftermarket, oni Ci najszybciej podejrzewam powiedzą czy cokolwiek możesz zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc:) Napisałem wiadomość i oto odpowiedź:

 

Witam,Anulowanie transakcji bez ponoszenia opłaty karnej możliwe jest wyłącznie wtedy, jeżeli sprzedający wyrazi na to zgodę. Proszę więc o kontakt ze sprzedającym w celu uzgodnienia, czy wyraża on zgodę na anulowanie transakcji. Kontakt ze sprzedającym może Pan uzyskać za pomocą poniższego formularza:[LINK]Jeżeli sprzedający wyrazi zgodę na zamknięcie transakcji, to proszę aby w celu potwierdzenia się z nami skontaktował.Pozdrawiam,Jakub M*******

 

Nazwisko wygwiazdkowałem :D W skrócie będę musiał kupić domenę, bo sprzedający pewnie nie będzie łaskawy, a nie będę się prosił.

Będzie domena do testowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ neuron

Nie chodzi o zwykłą rejestrację i przedłużenie, ale o kupno domeny na tamtejszej giełdzie i rozmyślenie się "po uściśnięciu dłoni" (na znak zawarcia umowy), ale przed "wyciągnięciem gotówki z portfela" (szczególnie, jeśli jest się tylko pośrednikiem i to czyjś portfel).

 

 

 

Osobiście zauważyłem, że Ci "zawodowi" gracze na rynku domen, dysponujący setkami czy tysiącami domen w swej ofercie, znacząco zawyżają ceny "kup teraz", licząc na to, że a nuż się trafi i na jednej domenie zarobią na setkę czy kilkadziesiąt pozostałych nie sprzedanych wcale. Często - gdy dochodzi do licytacji takich domen - najwyższa wylicytowana kwota nie osiąga nawet 10% pierwotnej ceny "kup teraz", nawet przy zainteresowaniu co najmniej kilku licytantów. Mówię tu o tych droższych, np. trzyliterówkach wystawianych po kilka tysięcy, a sprzedawanych za kilkaset.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak... trzeba uważać na ich giełdzie. Zaproponowanie ceny przez kupującego nie nazwałbym "uściskiem dłoni, czy znakiem zawarcia umowy". Dopiero po zaakceptowaniu proponowanej ceny można by myśleć nad zawarciem umowy.

Dla przeciętnego użytkownika, który pierwszy raz dokonuje takiego zakupu może to być zaskoczeniem, że składając zapytanie z proponowaną ceną i zatwierdzeniu jej jest zmuszony płacić.

Wg mnie powinno być tak: zaproponowanie ceny -> akceptacja i formularz do potwierdzenia -> płatność

a nie jak jest: propozycja ceny -> płatność.

Zresztą domena się przyda, więc nie jest źle:) o to chodzi w licytacjach, aby człowiek czasem licytował zanim pomyśli :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×