Skocz do zawartości
Suspect121

Kłopoty Network Communication?

Polecane posty

Network Communication ma chyba spore problemy. Nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją w żadnej innej firmie. Otóż w dniu dzisiejszym otrzymałem pismo od kancelarii komorniczej z Łodzi z której wynikało, że wierzytelności firmy Network Communication zostały zajęte przez komornika a egzekwowana kwota wynosi kilkanaście tysięcy złotych. Pismo to trafiło do mnie gdyż zobowiązano mnie w nim aby moje wierzytelności wobec firmy Network Communication były przekazywane nie na rachunek tej firmy lecz na konto komornika sądowego. Powód zajęcia wierzytelności to nie uregulowany sądowy nakaz zapłaty.

 

Czy ktoś z was także otrzymał takie pismo od kancelarii prawnej z związku z firmą Newtork Communication? Niezbyt dobrze świadczy to o firmie Newtork Communication skoro jej klienci otrzymują takie pisma...

Edytowano przez Suspect121 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Może czegoś nie zrozumiałem, ale skoro jest "zajęte" to po co przelewać kasę komornikowi osobno skoro i tak ją ściągnie?

 

Ty się tam wczytaj w to bo wielokrotnie widziałem takie numery jak prośby firm aby wpłacać im na inne konto (często prywatne) bo firmowe jest "zajęte" przez komornika czy inne upoważnione urzędy. A potem "amba fatima wcięło i ni ma"... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pisma wynika, że dłużnikowi nie wolno odbierać zajętej wierzytelności, stąd pewnie to pismo aby kwota szła do komornika sądowego. Taka kancelaria komornicza faktycznie istnieje, dzwoniłem tam i się potwierdziło, że jest taka sytuacja.

Edytowano przez Suspect121 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Idź na policję najlepiej i niech oni sprawdzą czy aby na pewno na 100% nie jest to przekręt ;)

 

Strzeżonego Pan Bóg i tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie zaszkodzi potwierdzić tego u zaufanego źródła, chociaż policja...

 

Z drugiej strony ciekawa sytuacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znajdzie się trochę wolnego czasu to możliwe że się udam tak dla pewności czy ktoś nie próbuje robić ludzi w balona. Ale gdyby był to przekręt to skąd znaliby mój adres i jakiekolwiek powiązanie z NC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie tak jest, to raczej nie jest to kilkanaście tysi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Idź na policję najlepiej i niech oni sprawdzą czy aby na pewno na 100% nie jest to przekręt ;)

 

Ty tak na poważnie? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może czegoś nie zrozumiałem, ale skoro jest "zajęte" to po co przelewać kasę komornikowi osobno skoro i tak ją ściągnie?

 

Żebyś nie przelał na inne konto, dał w gotówce itp. To jeden z popularniejszych środków egzekucyjnych ;)

 

Komornik wchodzi na konto, a tam pusto, to szuka kto firmie wisi pieniądze i wysyła im konto na które mają wpłacić, ten ktoś jest zobligowany do dokonywania wpłat na konto komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze
Ty tak na poważnie? ;D

 

Słuchaj dla mnie to on może i iść do kawiarni się pytać ;)

 

Nie miałem takiej sytuacji to tam pewnie by mu powiedzieli gdzie ma iść bo im się nie chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będę się aż tak angażował w tą sprawę żeby odwiedzać komendę czy kawiarnie jak radzi Kamikadze bo nie mam już żadnych wierzytelności wobec NC przez co nie mam zamiaru cokolwiek płacić. Zniesmaczenie i zaniepokojenie może być u osób które także otrzymały/otrzymają coś podobnego. Nie będę ujawniał tego pisma ale dla ciekawskich znalazłem w internecie identyczny wzór tego pisma lecz rzecz jasna nie dotyczące NC i o innej treści.

 

http://pamietnikwindykatora.pl/2012/11/15/zajecie-wierzytelnosci-z-tytulu-najmu/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo nie mam już żadnych wierzytelności wobec NC przez co nie mam zamiaru cokolwiek płacić.

 

Jeżeli otrzymałeś pismo to oznacza, że w księgach masz coś do dopłacenia (oczywiście wg ksiąg NC), ale raczej bym się nie przejmował tym tylko odesłał pismo że nie masz wierzytelności.

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestałem korzystać z usług NC 3 miesiące temu, wszystkie faktury opłacone więc jestem u nich czysty. Dziwię się więc w sumie że to otrzymałem. Jeżeli ktoś korzystający z usług NC to otrzyma to piszcie w tym temacie, raczej nie jestem wyjątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Żebyś nie przelał na inne konto, dał w gotówce itp. To jeden z popularniejszych środków egzekucyjnych ;)

 

Komornik wchodzi na konto, a tam pusto, to szuka kto firmie wisi pieniądze i wysyła im konto na które mają wpłacić, ten ktoś jest zobligowany do dokonywania wpłat na konto komornika.

 

No to przecież jak mam wpłacić i wpłacę na główne konto to komornik i tak to zgarnie... No chyba, że ma z tym więcej biurokracji i łatwiej mu nagabywać ludzi na osobne konto. Tak czy inaczej ja bym wpłacił tam gdzie mam wpłacić żeby porządek w papierach był, w końcu to nie komornikowi w takiej sytuacji jest się dłużnym. Niech on dalej się sam martwi, w końcu za to tonę hajsu bierze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czegoś tu, k... nie rozumiem. Komornik kładzie łapę na koncie firmy (w związku z czym przejmuje również przyszłe wpływy na to konto), a żąda od klientów (bądź też, żeby było śmieszniej, jak w powyższym przypadku - byłych klientów) wpłat na swoje konto? Wiele już o komornikach w tym kraju słyszałem, ale to mi na zdrowy, chłopski rozum cuchnie cwaniactwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem że to coraz powszechniej stosowana metoda egzekucji. Cytuję treść w linku który wysyłałem:

 

 

...Wygląda na to, że moja dłużniczka ma nieruchomość którą wynajmuje piekarni-ciastkarni. Znajduje się w tak niewielkiej miejscowości, że zamazałem nazwę tej miejscowości, bo z pewnością jest to jedyna piekarnia-ciastkarnia. Jej właściciel więc ma od tej pory płacić należności za najem na konto komornika a nie mojej dłużniczce (będącej dla niego wierzycielem – wynajmującym). Tak, chodzi zapewne tylko o najem, bo moja dłużniczka nie prowadzi działalności gospodarczej a należność którą od niej staram się ściągnąć jest z tytułu prywatnej pożyczki. Dobra nasza, bo po pierwsze, zapewne będzie co miesiąc „schodzić” kasa z tytułu najmu a po drugie okazuje się, że dłużniczka ma nieruchomość....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie komornik mógłby rozesłać takie pisma, bo zakres możliwości dochodzenia majątku ma bardzo szeroki, ale nie widzę w tym większej logiki. Żaden poważny komornik by tak nie zrobił. W tej sprawie jest coś dziwnego.

 

Tak jak napisali przedmówcy, komornik dokonuje zajęcia komorniczego rachunku - to podstawowa forma, a i to zwykle gdy ugodowe formy załatwienia sprawy zawodzą. Żaden poważny komornik nie działa na szkodę dłużnika (bo to tylko zmniejsza szansę na odzyskanie majątku), a tym jest rozesłanie takich pism.

 

Nie wiem co tu jest grane, wiem natomiast tyle, że IMHO odbiorca takiego pisma wcale nie ma obowiązku wpłacać na konto podane w piśmie i byłbym przy tym bardzo ostrożny. IMHO komornik może wystosować co najwyżej uprzejmą prośbę o dokonanie takiej wpłaty, ale doprawdy jest to bardzo dziwne, ale nie czuję się specjalistą prawa egzekucyjnego. Gdyby kogoś bardzo interesowało, mogę zgłębić temat u naszego prawnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie widocznie ten komornik poważny nie jest. Też mnie to w sumie dziwi bo to oczywiste, że w tym biznesie liczy się bardzo stabilność finansowa a rozsyłając te pisma komornik ten dodatkowo naraża NC na straty poprzez ucieczkę aktualnych klientów do innych firm. Nikt nie chciałby raczej mieć swoich serwerów dedykowanych w miejscu gdzie nie wiadomo czy jutrzejszy dzień nie jest dla centrum danych tym ostatnim.

 

Zagłębić u waszego prawnika nie zaszkodzi, jestem ciekaw czy takie metody egzekwowania należności to norma.

 

Co ciekawe nadal potwierdza się fakt, że pismo to jest jak najbardziej wiarygodne. Przeszukałem internet w poszukiwaniu właściciela rachunku bankowego na który zlecono mi wpłacać ewentualne wierzytelności i znalazłem. Faktycznie jest to jeden z komorników sądowych.

 

http://www.komornik.pl/index.php/kanclearie/apelacji-lodzkiej?showall=&limitstart=

 

Na tej liście komorników znajduje się właścicielka kancelarii od której otrzymałem te pismo a numer jej konta podany na piśmie jest zgodny z podanym na tej stronie. Jest ono zaopatrzone także podpisem oraz pieczątką a otrzymałem je listem poleconym za potwierdzeniem odbioru co dodatkowo potwierdza jego autentyczność.

Edytowano przez Suspect121 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Teoretycznie można zrobić jeszcze taki numer, który nie spowoduje że pomysłodawca zarobi, ale wkur.. wiele osób. Chodzi mi o akcje gdzie wysyła się takie pisemka, naraża się firmę na utratę zaufania, komornikowi zaś nagle nabija się kabza, trzeba wyjaśniać, robi się ogólnie śmierdząca sprawa. Nie twierdzę że tak musi być, ale pomysłowość współplemieńców mnie już nie może bardziej zdziwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby ktoś ze współplemieńców robiących sobie żarty miał umowę z Pocztą Polską (koperta jest bez znaczków i dostarczona na podstawie umowy z PP).

 

Dobrze by było gdyby w temacie wypowiedziało się samo NC, ciekaw jestem co oni na to... Wtedy może wszystko stałoby się jasne.

Edytowano przez Suspect121 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Plichta zrobił sobie żarty i ubaw z całego społeczeństwa i systemu. Pozostaje czekać na oficjalną wypowiedź NC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to przecież jak mam wpłacić i wpłacę na główne konto to komornik i tak to zgarnie... No chyba, że ma z tym więcej biurokracji i łatwiej mu nagabywać ludzi na osobne konto.

 

Widzisz... jeśli wpłacisz na główne konto, to może i zgarnie.

Problem tylko taki, że nie jest wielkim problemem założenie nowego konta bankowego

nakłonienie ludzi do jakichś tam wpłat po czym błyskawiczne upłynnienie owego w jakiejś karuzeli.

 

 

A poza tym, to nie mylmy komornika z syndykiem. Komornik ma po prostu odzyskać przedmiotowy dług. I nijak nie obchodzi go reputacja firmy, która nie chce go spłacić dobrowolnie (bo nie oszukujmy się, do dobrowolnych wpłat to komornika się nie wysyła :P).

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Problem tylko taki, że nie jest wielkim problemem założenie nowego konta bankowego

nakłonienie ludzi do jakichś tam wpłat po czym błyskawiczne upłynnienie owego w jakiejś karuzeli.

 

No to przecież DOKŁADNIE to napisałem w pierwszym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×