Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
JOGi

Przenoszenie Danych Przez Ssh

Polecane posty

Witam. Mam mały problem, otrzymałem od serwerowni dostęp do swoich danych, aby je przenieść, gdyż zakupiłem inny serwer. Jednak mam mały problem.. serwerownia (leaseweb) udostępniła mi tylko dostęp przez SSH.

Z tego co widzę, jest on odpalony na liveCD knoppix.. z tym, że moje dane znajdują się na dysku twardym. Wszystko byłoby fajnie, gdyby na owym serwerze działało httpd lub ftp, lecz kiszka.. nie działają - serwer dostał wirusa (...) Jedyny dostęp do plików mam przez ssh..

 

W tym momencie rodzi się moje pytanie:

Jak skopiować pliki z serwera na serwer przy pomocy shella, znając tylko dane do shella (jeśli chodzi o serwer z którego dane mają być skopiowane) ?

 

Czy istnieje jakiś program, który pozwala na kopiowanie plików shell1 <-> shell2 ? Wiem, że WinSCP służy do kopiowania danych shell <-> Komputer Użytkownika , lecz to raczej nie pomaga, gdyż tych danych jest za dużo, aby przenosić shell1 -> mój komputer, następnie mój komputer -> shell2

 

Proszę o pomoc,

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli klient ftp dziala mozesz wyslac na nowy serwer i wtedy to tak powinien być serwer ftp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może spakuj pliki i je przenieś przez scp ;-) Ja bym tak zrobił. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, gdzie na tym samym serwerze, (na którym zainstalowany był cPanel/WHM) znajdę pliki odpowiedzialne za bazy danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×