Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wesolak

Wordpress potrzebna pilna pomoc.

Polecane posty

Witajcie, otóż mam bloga na wordpressie i zrobiłem backup danych + baz przez DA. Na wszelki wypadek ściągnąłem równiez plugin do wordpressa, którym zrobiłem jeszcze jedną kopię danych i baz. Przeniosłem się na inny hosting (również z DA), zainstalowałem wordpressa + plugin ale niestety odzyskanie danych nie działa... No to usunałem wszystko i przywróciłem dane z backupa DA. Niby pliki są, jakieś bazy danych też przywróciło ale wyskakuje coś takiego "Error establishing a database connection". Jak rozumiem nie może się połączyć z bazą tylko czy ktoś wie dlaczego albo jak to naprawić? Nie wyobrażam sobie żeby cała moja praca na nim poszła na marne i to pomimo posiada 2 backupów :/ Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

----Edit

 

Poszukałem trochę i chyba znalazłem przyczynę. Otóż baza z poprzedniego hostingu nazywa się:

 

login_baza a na tym nowym hostingu mam inny login i wygląda to: logininny_baza. Więc teraz pytanie gdzie w plikach wordpressa zmienić mu nazwę bazy danych?

Edytowano przez wesolak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Upewnij się, że w pliku wp-config.php masz dobre dane... spójrz na te linie:

 

/** Nazwa bazy danych, której używać ma WordPress */

define('DB_NAME', 'nazwa_bazy_danych');

 

/** Nazwa użytkownika bazy danych MySQL */

define('DB_USER', 'nazwa_uzytkownika_bazy');

 

/** Hasło użytkownika bazy danych MySQL */

define('DB_PASSWORD', 'tu_twoje_haslo');

 

/** Nazwa hosta serwera MySQL */

define('DB_HOST', 'adres_serwera_sql');

 

Bo oczywiście wcześniej utworzyłeś bazę pod tego WP na drugim hoście?

No i wgraj tę bazę np. przez phpmyadmina (wcześniej wyeksportowaną - z tym, że ja z doświadczenia wolę eksportować z phpmyadmina, nie z DA).

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze gdzieś wpisaną na sztywno ścieżkę do bo skrypt próbuje się odwołać do /home/wesolowski/ a powinien do /home/wesolutki/

Stawiam, że masz wp-supercache. Do admina możesz się zalogować? Jak tak to wyłacz ten plugin i zobacz czy działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, działa:) Pozostały jeszcze 2 problemy z czego jeden mniejszy drugi o wiele większy.

 

1. Gdy usuwam pluginy, skrypt ma problem z usunięciem plików (jakoś to przeżyję, mogę usuwać ręcznie chyba, że ktoś zna rozwiązanie)

 

2. Nie moge zainstalować nowych pluginów. W ogóle nie działa API wordpressa, na głównej po zalogowaniu na admina te ich rss itp. też nie. Wyskakuje coś takiego przy próbie wyszukania pluginu:

 

"An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server’s configuration. If you continue to have problems, please try the support forums."

 

Szukałem tam u nich na forum, jest pełno tematów z tym związanych ale taki burdel, każdy pisze co innego i nie mogę nic skumać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli bym usunął wszystko i zainstalował sobie wordpressa na nowo na tym nowym koncie z installatrona żeby wszystkie ścieżki i wszystko grało i później wgrał bazę danych to zadziała i odzyskam wszystko co mam na blogu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewno nie. Tzn. o ile nie ma żadnych "dodatków" do folderów wordpressa (jakieś grafiki, pluginy, pliki) to tak, ale bardzo rzadko tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie używałem nigdy installatrona, co ręcznie to ręcznie (heh ; )

 

Przenieś pliki, wgraj bazę, zmień wp-config.php, wyczyść cache i git. To musi zadziałać.

 

Ja jakoś nie ufam przenosinom na zasadzie, że samą bazę wgrasz, a WP bywa upierdliwy w tych kwestiach, że czasem w bazie ma jakieś ścieżki (kiedyś coś takiego miałem) i trza wtedy w pliku .sql podmienić z automatu coś na coś. Dokładnie nie pamiętam, bo dawno tego nie robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie już musiałem zmieniać jedną ścieżkę w bazie przez phpmyadmina bo była z poprzedniego hostingu. Ogólnie wszystko działa ale ten instalator nie chce za cholere ruszyć;/ tak jak i całe połączenie z wordpressem... Nie mam już pomysłu co może być z tym nie tak:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakim trybie działa php? Może jako mod_php i wtedy jak coś wgrywasz przez ftp-a to ma innego właściciela niż też, który wykonuje skrypty i wtedy nie będzie Ci mógł kasować plików i katalogów od pluginów.

 

Tutaj masz opis co robić jak się przenosi stronę http://codex.wordpress.org/Moving_WordPress

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Loaded modules: mod_php5

 

Dzięki za opis przyda się na przyszłość, a co do tego błędu to ja nie wgrywam przez ftp nic. Tam jest automatyczne wyszukiwanie i problem polega na braku połączenia z serwerem wordpressa. Nie działa wyszukiwarka pluginów, nie działa rss, wordpress new, wordpress blog, wszystko co potrzebuje połączenia z zewnątrz.

 

RSS Error: WP HTTP Error: Failed to connect to 2a00:1450:4013:c01::69: Network is unreachable

RSS Error: WP HTTP Error: couldn't connect to host

RSS Error: WP HTTP Error: couldn't connect to host

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc serwer, na którym jest zainstalowany skrypt nie obsługuje IPv6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaniemaco, wniosek sam się nasunął po tym jak zobaczyłem, że nie może się połączyć z adresem IPv6. To, że skrypt stosuje taką adresację jest jak najbardziej OK, dziwi mnie, że ktoś ma maszynę bez obsługi IPv6. Czyżby był to jakiś stary, niespecjalnie aktualizowany serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

dziwi mnie, że ktoś ma maszynę bez obsługi IPv6. Czyżby był to jakiś stary, niespecjalnie aktualizowany serwer?

Jaki to ma związek? Tylko stary? Przecież jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Mamy 2013 ale jeszcze na luzach znajdziesz DC, które szóstek NIE dają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nrm: W sumie może i masz rację, choć sam chyba przyznasz, że nie najlepiej to o tych DC świadczy.

 

@Sponsi: Praktyka "na czasie". IPv4 się kończą, wszędzie naokoło krzyk, że należy przechodzić na v6, więc autorzy skryptu się zastosowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

@nrm: W sumie może i masz rację, choć sam chyba przyznasz, że nie najlepiej to o tych DC świadczy.

Teoretycznie tak, praktycznie dalej to jest bardziej bajer niż coś faktycznie działającego. Z UPC do dzisiaj nie można uzyskać ipv6...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×