Skocz do zawartości
Gutaj

Najbardziej opłacalne reklama

Polecane posty

Witam, poszukuje serwisu któy będzie najbardziej opłacalny dla wydawcy (czyli ja mam strone i chce dawać ludziom możliwość wyświetlania na niej reklam) zależy mi na otrzymywaniu pieniędzy za wyswietlenie strony i klikniecie w reklame, a nie cos w rodzaju wejscia na strone i zalozenia konta to otrzymam prowizje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wyświetleniami spróbuj z Adtaily.pl chociaż tutaj jest stosunkowo duża prowizja (30 - 50%). Trwaja również dyskusje nad opłacalnością, ale to zależy od specyfiki serwisu.

Edytowano przez mcd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm to pierwwsze zaraz sprawdze wlaśnie szukam czegoś co było w rodzau CPMProfit.com

I na jakiej zasadzie wygląda wypłacanie z tej strony co daleś link?

Edytowano przez Gutaj (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się nazywa CPC (za klik) i CPM (za wyświetlenia)

 

Ja używam http://www.cpmleader.com/index.php?ref=3708 (ref).

Jeżeli masz dużo wyświetleń (chyba powyżej 100 000 odsłon/mc) to możesz się zastanowić nad http://admediaprovider.com/ (właściciel kiedyś znanego CPMProfit.com)

 

Wrzuciłem reklamy z Twojego refa cpmleader. A nie wiesz czy admediaprovider interesuje 90% wejść z polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Tego nie wiem, ale kiedyś pisałem do nich i mówili że przyjmują serwisy mające min. 100 000 odsłon albo uu /mc, nie pamiętam dokładnie. Nie dawali z jakiej lokalizacji.

 

PS: dzięki że z refa :)

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem podanie, zobaczymy czy przyjmą. W godzinę zarobiłem $ 0.02461. Może coś z tego będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wcześniej adsense to nie było problemu przez dłuższy czas, chciałem wypłacić kolejne 100 dolców to mi zablokowali wypłatę i zbanowali stronę. Powód, ponoć sam klikałem w linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja takich przygód nie miałem, ustawienie reklam to kwestia zależna od układu strony, musisz sam testować różne konfiguracje, wkońcu znajdziesz tą właściwą dającą dobre wyniki. Wiele stron umieszcza reklamy obok linków pobierania plików, często ludzie się mylą i klikają w nie - nie jest to praktyka dozwolona przez regulamin AdSense, ale powszechnie stosowana na wielu stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już jesteśmy przy AdSense...chcę żeby pieniądze przychodziły mi na konto bankowe, więc wchodzę w ustawienia płatności, dodaj nową formę płatności i mam: Nazwa posiadacza rachunku bankowego Numer IBAN BIC Co to jest ten numer IBAN i BIC i skąd go wziąć?

Edytowano przez hipek.xd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić nextclick.pl oraz advertorials.pl

Nextclick to boks pod artukułami wyświetlający np. 3 podobne tematycznie artykuły na twojej stronie oraz 1 sponsorowany, płacą średnio ok 50 gr za kliknięcie.

Advertorials to publikowanie artykułów sponsorowanych, dodajesz taki artykuł do kategorii np. sponsorowane (gdzieś poza stroną główną) i płacą średno 25 zł za artykuł (zależy od PR stroni i innych pozycjonerskich czynników).

 

To są chyba 2 sieci na których można na prawdę zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obydwie polecane sieci(portale) należą do tej samej firmy. Jeżeli stawki o których piszesz są rzeczywiście na takim poziomie to przebijają adsense, czy mógłby ktoś szerzej opisać tą sieć, ktoś korzysta, ma jakieś doświadczenia? Jeszcze chciałbym się zapytać czy niezbędne jest podpisanie umowy z siecią, czy działa ta podobnie jak guglem, że nie trzeba nic podpisywać a już jesteś w systemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obydwie polecane sieci(portale) należą do tej samej firmy. Jeżeli stawki o których piszesz są rzeczywiście na takim poziomie to przebijają adsense, czy mógłby ktoś szerzej opisać tą sieć, ktoś korzysta, ma jakieś doświadczenia? Jeszcze chciałbym się zapytać czy niezbędne jest podpisanie umowy z siecią, czy działa ta podobnie jak guglem, że nie trzeba nic podpisywać a już jesteś w systemie?

 

 

Z tego co się orientuję to nie trzeba nic podpisywać, zarządzam

stroną tygodnika powiatowego (ok. 1000 UU dziennie), reklamy są

faktycznie z tej samej firmy, rozliczasz się z nimi na podstawie FV,

jeśli nie masz firmy to umową zlecenie czy o dzieło. W ciągu 20 dni

jakie jesteśmy w tych portalach udało się zarobić 75 zł za atykuły

sponsorowane i 40 zł z nextclicka, na google tylko 10 zł więc różnica

jest ogromna. Dodatkowym plusem jest promocja własnej strony przez wyświetlanie artykułów o podobnej treści w boxach.

 

Warto spróbować, rejestracja i wdrożenie trwa 30 minut a kożyści są dość spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mogę poradzić na to, że mój CTR wynosi jedynie 0,24%?

 

 

Zmienić miejsce wyświetlania reklam.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średni CPM dla moich witryn z całkiem sporą popularnością ale średnią jakością zawartości wynosi mniej niż 1%

Na stronach tzw. cukierkach z ładną szatą graficzną, porządnym contentem ale.. małą popularnością - wynosił max 10%, a dla niektórych kanałów reklamowych 15-18%.

Czasami ta druga grupa wyprzedzała w zarobkach pierwszą, a utrzymanie takich serwisów jest dużo tańsze.

Mój wniosek poparty własnymi doświadczeniami - nie tworzyć śmieciowych i średniackich serwisów (chyba że traktujemy je jako zaplecza pod pozycjonowanie) a robić na cacy :)

 

Z drugiej strony znajomy doszedł do 25% skuteczności i... zawieszali mu kilkakrotnie witrynę (nie konto) z powodu wymuszania przypadkowych kliknięć. Odwiedzalność tej strony była rzędu do 100 uu dziennie, ale jak sobie policzymy 25 klików to jak na tak marną popularność na tankowanie było ;) Oczywiście skończyło się na całkowitym zawieszeniu wyświetlania reklam i strona przeszła na inny model zarobkowania zupełnie nieopłacalny w porównaniu do poprzedniego.

 

Z drugiej strony jako reklamodawca AdWords (był rok kiedy tworzyło się kampanie po 10k/msc) wiem od obsługi AdWords, że średni CPC dla tamtej tematyki stron wynosił 0,5% - bo dociekaliśmy czy jesteśmy w stanie jeszcze bardziej zwiększyć CTR kliknięć z sieci partnerskiej w nasze reklamy, po wielu próbach i korespondencjach otrzymaliśmy odpowiedź właśnie mówiącą o średnim CTR w tej branży. Oczywiście po optymalizacji dało się jeszcze zwiększyć klikalność, nie zniechęciła nas informacja zwrotna od obsługi AdWords.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie. Bo z dwie osoby tutaj pisały, że są po banach w AdSense.

Niestety, ale dostałem bana za rzekomą niewłaściwą aktywność. Bogu dzięki zdążyłem wypłacić 100 euro i na koncie zostało z 10 euro. Spróbowałem zarejestrować potem konto na osobę z mojej rodziny i neistety konto zostało zbanowane, czy ktoś wie może czy istnieje jakiś sposób, żebym jeszcze brał udział w programie Google?

A teraz moje doświadczenia ;)

W tej chwili korzystam z AdKontekst, zarobki nawet niezłe, ale bardzo różne. Potrafi być reklama za 30 groszy, raz chyba rekordowo wpadła mi za 40 groszy, ale trafiły się i po 4 grosze. Wiadomo, że do zarobków z Google AdSense ma to się marnie, ale co zrobić, szuka się innej formy zarabiania ;). Dużym plusem AdKontekst jest to, że nie ograniczają nas co do współpracy z innymi firmami reklamowymi oraz, że Klient nie jest traktowany tak przedmiotowo jak w Google. Średnio jednak podoba mi się wygląd reklam, jednak jakoś w porównaniu do AdSensowynych wypadają one kiczowato i niestety, ale Adkontekst ma mało reklam graficznych :/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×