Skocz do zawartości
CharlieK

Serwer Reseller White Label z Postgre SQL

Polecane posty

Witam.

 

Mialem dotad konto resellereskie (serwer wirtualny) w Bellatrix (l.pl), dawny serwer "Krol", ich wlasny produkt i system administracyjny. Niestety, wlasnie ten system padl, a co gorsza - firma nie zbiera sie za bardzo do jego odzyskania, bo zasadniczo konczy obsluge hostingowa.

 

Mam wiec aktualnie spory problem. Szukam wiec na szybko alternatywy. NA BARDZO SZYBKO zaznaczam (musze to w ten weekend przerzucic wszystko !!! :wacko: ).

 

 

Potrzeby mam takie:

  • MySQL + Posgre SQL - na tym drugim mam juz kilka baz po prostu i nie chcialbym tego mzieniac z roznych powodow
  • Bazy danych - do limitu przestrzeni dyskowej jaka posiadam (na Posgre mam juz kilka systemow postawionych, stad parcie na Postgre)
  • Transfer - 30-50GB na miesiac
  • Miejsce - 30-50 GB (wazne - z mozliwoscia oversizingu, czyli np. zakladam wirtualnie 1000 kont pocztowych po 1 GB i konta te chodza dopoki nie przekrocza lacznie 50GB "mojej" powierzchni)
  • Nielimitowana ilosc kont pocztowych, domen, aliasow
  • Poczta - musi byc koniecznosc polaczenia szyfrowanego (TLS / SSL) plus IMAP.
  • Serwer pocztowy - obecnie klienty maja wlasna nazwy domeny w nazwach POP3 / SMTP. (np. adres serwera pop3 to: domenalienta.pl - tak teraz mam wlasnie)
  • konta FTP dla mnie i moich klientow
  • WHITE LABEL, aby klient nie widzial, ze jest hostowany przez inna firme nie mnie (teraz mam wlasne okna logowania do uslug typu webmail, itp.).
  • mozliwosc zakladania hostow dla klientow, aby sami mogli zarzadzac swoimi klienckimi kontami, aliasami, domenami (DNSy), autoresponderami, itp. prostymi sprawkami
  • wsparcie 24h na dobe, a nie 8-16 i tylko w dni powszednie, obligo telefon + np. jakis czat
  • serwery raczej w Polsce, bo jednak hosting zagraniczny srednio sie sprawdza w razie powaznej awarii (obecnie mam serwerownie w Niemczech i juz 3 razy przez to cierpalem)
  • obsluga nowego PHP, ale i ASP / .NET, bo i takowe witrynki hostowalem dotad
  • wytrzymuje do 2 padow rocznie, o ile nie trwaja dluzej niz kilka godzin (powiedzmy jeden dluzszy, wtedy drugi juz krotszy musi byc, aby klienty mnie nie zjadly)

Dotad placilem ok. 800 PLN + VAT rocznie i w tej kwocie chcialbym sie dalej miescic, jesli jest taka mozliwosc...

 

Ogolnie w zycie mialem do czynienia z wieloma systemami internetowymi (ba, pisze nawet wlasne), a nie jestem typowym adminem systemow typu DA, cPanel, Plask, itp. W Linuxie dopiero mam malutkie podstawy, ta kto jestem silny (wieloletnie doswiadczeni) w systemach Windows.

 

Wiem, ze teraz jakos strasznie sie wszyscy kryguja z serwisem, to w razie propozycji prosze napisac, jakie wsparcie (czasy reakcji, ile godzin czy incydentow wsparcia w cenie)

 

Jakies propozycje / uwagi / pytania dodatkowe ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.jodohost.com/reseller.asp - dawno temu, kiedy nie było jeszcze VPSów z Windowsem po 50 zł jeden z moich klientów używał tego do hostowania jakieś apki w ASP i działało sensownie.

 

Support szybki, jest liveczat, o ile nie przeszkadza Ci, że to amerykańska firma to chyba najlepsze rozwiązanie w tej klasie cenowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę obawiam się amerykańskich hostingów, bo mam zdanie, że Amerykanie to debile, a co gorsza, myślą, że inni też takimi samymi debilami są :o Ot takie subiektywne wrażenie po wspólpracy kilka lat z róznymi firmami amerykańskimi :wacko:

 

A do hostingów poza granicami Polski - też raczej zrażony jestem, bo jak moja obecna firma hostingowa ma taki pad, że musi po raz kolejny w historii aż wysyłać człowieka w delegację do serwerowni gdzieś tam na II końcu świata - to wtedy awaria z kilku godzin wydłuża się z automatu do 1-2 dni najczęściej :-(((

 

Na razie widzę, że największym problemem to będzie ten Postgre SQL. Czemu mało kto go używa z firm hostingowych, skoro to taka wyczesana baza relacyjna, no czemu... To znaczy w M-Zone mi powiedzieli, że mogę mieć doinstalowany, ale o ile wezmę pakiet VPSa. Tylko cenowo troszkę gorzej wychodzi, dobrze ponad tysiak rocznie...

 

 

 

Zrewidowałem swoje potrzeby w zakresie miejsca. Wystarczy mi w zupełności 30GB, a nawet na początek (jak tania opcja rozbudowy) 20 GB, bo teraz mieszczę się tak naprawdę w 10GB.

 

Za to MUSI BYĆ OVERSELLING. I to najlepiej dwojakiego rodzaju. Jak mam np. 20GB konto, to mogę zakładać:

 

1) zarówno konta o łącznej pojemności zadeklarowanej przekraczającej pojemność mojego konta (łatwiejsza opcja, wielu spełnia), czyli np. 50 kont po 1 GB (założenie jest takie, że jeden używa tych 1GB, inny tylko 100MB, średnio zapełnienie np. 20%, więc łacznie 20GB nie przekroczyliśmy)

 

2) możliwość zakładania kont, gdzie samo konto już "wirtualnie" przekracza pojemność całego mojego konta fizycznego resellerskiego (czyli np. konto o pojemności 30GB). BTW - to się w mojej pracy (IT, storage) powszechnie praktykuje i to się fachowo nazywa "thin provisioning" - zakładamy najpierw np. większe LUNy, żeby już na długo do przodu nie musieć modyfikowac konfiguracji, a potem tylko musimy pamietać o fizycznym uzupełnianiu nośników, czyli najnormalniej w świecie pilnować raportów :)

Edytowano przez CharlieK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Na razie widzę, że największym problemem to będzie ten Postgre SQL. Czemu mało kto go używa z firm hostingowych, skoro to taka wyczesana baza relacyjna, no czemu...

Tu nie chodzi o to czy coś jest "najlepsze". Mało kto tego używa, a to dodatkowe koszty i utrzymanie czegoś czego mało kto chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale Postgre SQL to typowy modul wielu instalacji Linuxow. Np. Novell Suse enterprise Server jak sie stawia, to sie Postgre ma preinstalowane na dzien dobry... Baza moze troche mniej popularna niz MySQL, ale na pewno o duzo wiekszych mozliwosciach, porownywalnych z duzymi komercyjnymi produktami bazodanowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
. To znaczy w M-Zone mi powiedzieli, że mogę mieć doinstalowany, ale o ile wezmę pakiet VPSa. Tylko cenowo troszkę gorzej wychodzi, dobrze ponad tysiak rocznie...

Czytałem Twoją rozmowę z chata z naszym Michałem i tyle pytań co mu zadałeś nawet w sejmie nie ma ;)

 

Odnośnie bazy PostgreSQL, dla pakietu resellera za 30 złotych niestety nie ma możliwości doinstalowania tego u nas.

 

Dlatego zaproponowaliśmy CI tzw hosting dedykowany (nie VPS jak napisałeś), w którym możemy Ci ustawić dowolną konfiguracją i ustawienia serwera zgodnie z Twoim życzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MZone - to dlatego ze sie troche nie rozumielismy, to musialem duzo pytan precyzujacych zadawac :D Natomiast podobno na niektorych tych resellerach mieliscie ponoc instalowane Postgre SQLe, wiec nieprawda jest ze jak Postgre to tylko VPSy albo hosting dedykowany :P Tak a propos, hosting dedykowany wg Waszej strony WWW - ma VPS w nazwie... To o jakiej usludze i za ile rozmawiamy w takim razie ?

 

 

Odpowiadajac reszcie - wlasnie widze ze najwiekszym problemem jest ow ASP cholerka... W starym hostingu pamietam, ze jakos dostawiali to jako usluge zewnetrzna realizowana przez drugi serwer i jakos to linkowali. Nie wiem jak, ale dzialalo :rolleyes: Chyba czas przepisac serwisy na PHP :wacko:

Edytowano przez CharlieK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba czas przepisac serwisy na PHP :wacko:

 

Cieszymy się, że pomogliśmy Ci dojść do rozwiązania : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś. Skoro chcesz mniej standardowe rozwiązania to trzeba się zainteresować albo VPS'em albo właśnie dogadać z jakąś firmą. Nie ma innej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Tak a propos, hosting dedykowany wg Waszej strony WWW - ma VPS w nazwie... To o jakiej usludze i za ile rozmawiamy w takim razie ?

 

Root VPS PRO (Zarządzany)

Czyli masz normalnego VPSa tylko działasz na nim jakby to był reseller. Administracją, konfiguracją itp. zajmuje się firma a ty tylko sobie konta zakładasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac, ze ASP odpuszczam, a Postgre nie - to oferta MZone jak na VPSy - nie jest w sumie zla, bo MZone oferuje wysokie SLA (99.9%). Ale przyznam szczerze, ze udalo mi sie znalezc juz oferty na zarzadzalny VPS w znacznie korzystniejszych cenach niz 699 PLN + VAT rocznie plus jednorazowo 300 PLN + VAT za dozywotnia licencje Direct Admina (np. w DA-VPS1 w Hitme - 49 PLN miesiecznie albo 499 rocznie, DA w cenie, management w cenie, 30GB dysku, duzo wiekszy transfer).

 

Poza cena mam jeszcze takie objekcje zwiazane z Mzone (i wieloma innymi hosting partnerami na rynku):

  1. Wsparcie prowadzone z zagranicy, infolinia "angielska" na numerze +44.xxxxx, czyli w kazdym dogodnym momencie z komoreczki sobie nie zadzownie, bo zbankrutuje :(
  2. I tak nie zadzwonie, bo wg informacji nt wsparcia z zakladki "Plany Administracyjne" dla tego serwera jest w ramach promocji (BTW - kiedy konczy sie promocja ? ;) ) pakiet Basic Plus, a on ma chat i telefon wylaczony.
  3. Serwerownia w Niemczech - a wlasnie obecny serwer padl mi w Niemczech :( Zreszta poprzednie pady tez dwu czy trzykrotnie oznaczaly koniecznosc wypraw ichnich adminow do tychze dalekich serwerowni i chocy z tego tytulu np. nie krotsze niz 1 dniowe wylaczenia uslug, wiec z lekka zrazony do poza polskich hostingow jestem.
  4. No i troszke male to miejsce na dysku -10GB, dla pakietu VPS10PRO (a taki mi wystarczy pod wzgledem transferow i wydajnosci) - jak przy tych pieniazkach :-///

 

Natomiast spora zacheta sa niezle opinii userow tymze portalu. Chwala za dobry serwis i sprawne dzialanie ;)

Edytowano przez CharlieK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza cena mam jeszcze takie objekcje zwiazane z Mzone (i wieloma innymi hosting partnerami na rynku):

Dlaczego mamy wyższą cenę, to już Ci nie powiem, ale jest jeden powód ;)

 

Odnośnie innych pytań:

ad. 1 Nasz helpdesk działa tak szybko, że nawet nie będziesz potrzebował telefonu

ad. 2 Jak wyżej, weź pod uwagę, że jest też okres poświąteczno-noworoczny

ad. 3 Lokalizacja serwera nie ma tu nic do rzeczy, bardziej jego konfiguracja i firma która to obsługuje

ad. 4 Zawsze możesz upgradować, niestety nic nie jest za darmo na tym świecie ;)

 

cenach niz 699 PLN + VAT

Nie doliczasz VAT, jest to cena którą płacisz. Na VAT wchodzimy na początku przyszłego roku, wtedy dostaniesz fakturę z VAT 0 złotych (jeśli prowadzisz firmę w Polsce).

 

Natomiast podobno na niektorych tych resellerach mieliscie ponoc instalowane Postgre SQLe

Są na starych serwerach, niestety tam nie lokujemy nowych klientów ze względu na modernizację sprzętu, która planujemy przeprowadzić w przyszłym roku.

 

Jak masz więcej pytań służę pomocą ...

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×