Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć. Mam pytanie. Chodzi o to,że mam tam jakąś swoją stronę HTML/CSS itp. I jak mogę jakoś zabezpieczyć,aby nie została skopiowana poprzez np. kliknięcie " pokaż źródło strony" . Bo już jeden osobnik mi podwędził stronę i sobie ją przywłaszczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że masz HTML/CSS, ale jeśli rzeczywiście Ci na tym zależy to zawsze możesz się pobawić z jakimś CMS'em pod PHP. Bez bazy danych i skryptów PHP wtedy sama strona .html jest bezużyteczna i jedyne co można "podwędzić" prócz tekstu to elementy HTML/CSS. No chyba, że ktoś by skopiował wszystkie możliwości, zapisał output w .html i się cieszył, ale tu już roboty jest trochę więcej :D. Do tego i tak większość funkcjonalności nie będzie działać.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pure HTML to jak najbardziej, ale funkcjonalności PHP bez skryptów źródłowych nie da rady :P.

Tak, ale podejrzewam, że jak ktoś będzie chciał coś wyciągnąć, to i tak będzie to zawartość, ew. layout co samym wgetem do zrobienia jest b. proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

<body oncontextmenu="return false">

 

Blokuje menu kontekstowe prawego przycisku myszy, na każdej stronie gdzie jest umieszczony ten kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<body oncontextmenu="return false">

 

Blokuje menu kontekstowe prawego przycisku myszy, na każdej stronie gdzie jest umieszczony ten kod.

Totalnie bezsensowne "zabezpieczenie".

FF, Opera, Chrome, - ctrl+u

IE - Widok/źródło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w ogóle pomijając fakt, że jest to strasznie nieetyczne i osobiście bym nie korzystał ze strony, na której sobie nie mogę PPM kliknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest ciężko to zrobić dla indywidualnego usera... A jeśli nawet udowodnisz, że ktoś pobiera coś od Ciebie to ciężko jest później dociec w sądzie o winie... takie niestety smutne realia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm,to może jeszcze coś innego polecicie? Chodzi konkretniej o to, aby pozbyć się tego na stronie " pokaż źródło strony" , aby nie mógł widzieć kodu i wszystkiego skopiować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest fizycznie niemożliwe, nie rozumiesz? Żeby dany użytkownik mógł zobaczyć jak wygląda strona potrzebuje kodu źródłowego tej strony, który trafia do przeglądarki, a ta w oparciu o ten kod formułuje "wynik" dla użytkownika. Jedyne co możesz robić to utrudniać tej osobie życie m.in wspomnianymi już wyżej metodami, ale jedyną metodą na ukrycie źródła strony jest... usunięcie samej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spróbuj tego: http://www.convertstring.com/

 

Ewentualnie do strony dodaj:

<body oncontextmenu="return false">

 

Pamiętaj, że nigdy nie będziesz miał 100% zabezpieczeń bo takie nie istnieją... ;)

 

Dzięki :) przydało się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odpowiedzi tutaj to oczywiście prawda, natomiast jest jeszcze pewna możliwość, która może posłużyć do ukrycia, lub też chociaż dużego utrudnienia dostępu do kodu strony.

 

Czytałem gdzieś o możliwości zaszyfrowania strony i przesłania jej do przeglądarki w postaci zaszyfrowanej (nawet jakąś własną, prostą funkcją). W kodzie dostępnych dla wszystkich dodany jest jedynie JavaScript zawierający funkcję deszyfrującą i wyświetlający zawartość.

 

 

Cackania z tym byłoby zapewne na tyle dużo, że i tak się nie opłaca tego implementować.

Źródło jest praktycznie zawsze powszechnie dostępne, to co cenne to skrypty i algorytmy, a także baza danych, do których to postronni nie mają dostępu.

 

Nawet jeżeli zaszyfrujesz, zakodujesz, zablokujesz kod html/css, to garfikę i układ da się stosunkowo łatwo odwzorować na własną rękę. Czy warto więc się zastanawiać jak to obejść, skoro 99,9999% innych, często bardzo wartościowych i unikalnych, stron udostępnia swój kod?; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jak wspomniałem służy do do utrudnienia zaglądnięcia w kod. Zwykłe "pokaż źródło" etc. nie wyświetli kodu, a krzaczki.

Natomiast cały czas możliwe jest jego podglądnięcie na inne sposoby.

 

Podstawową kwestią jest to, że przeglądarka musi jakoś dostać kod odpowiedzialny za wyświetlenie strony. Jeżeli ona to dostanie, to oznacza, że zawsze będzie możliwość jego odczytania.

 

Utrudnianie dostępu do kodu jest jedynie stratą czasu, który można spożytkować np. na optymalizację skryptów etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×