Skocz do zawartości

Polecane posty

wlasnego tpnetu nie realizujemy bo to jest nieoplacalne finansowo i tpsa nie jest w stanie zapewnic nam odpowiedniego SLA

... i to jest powodo dla ktorego ignorujecie najwiekszego gracza ?;) Obecnie sytuacja (albo lepiej - polityka cenowa TP) zmusza diemy hostingowe do zadania swojemu DC pytania - jaki % lacza to gwarantowany TPNET.

 

kolokacje juz swiadczymy, ale tylko dla klientow ktorzy sami sie do nas zglosza - nie reklamujemy sie.

myslimy tez o usludze sprzedazy platformy hostingowej

Czyli defacto stajecie sie konkurencja dla potencjalnych klientow. Mnie osobiscie (i tylko mnie, to moja prywatna opinia) takie cos niespecjalnie sie podoba.

 

Tak czy inaczej - czekam z niecierpliwoscia na oferte oficjalna. Nie gniewaj sie i slowa krytyki przyjmuj za dobra monete. W moim szerokopojetym interesie jest sukces Waszej firmy. Dlaczego?

 

Im wiecej graczy na rynku, tym wieksza walka o klienta, nizsze ceny i wyzsza jakosc uslug swiadczonych przez DC dla firm oferujacych hosting :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... i to jest powodo dla ktorego ignorujecie najwiekszego gracza ?:) Obecnie sytuacja (albo lepiej - polityka cenowa TP) zmusza diemy hostingowe do zadania swojemu DC pytania - jaki % lacza to gwarantowany TPNET.

Czyli defacto stajecie sie konkurencja dla potencjalnych klientow. Mnie osobiscie (i tylko mnie, to moja prywatna opinia) takie cos niespecjalnie sie podoba.

 

niekoniecznie firma kupujaca kolokacje jest firma hostingowa

po prostu czasami nie moze sobie pozwolic na limit

 

czystym hostingiem sie pewnie nigdy nie zajmiemy - bardziej celujemy w platforme hostingowa dla reselerow ...

 

i ciagle rwiemy glowe jakie ceny ;)

 

moze w ciagu tygodnia damy jakis testowy serwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam aż opracujecie ofertę ;).. Jeśli zejdziecie poniżej cen GTS/WDC/etc. i będzie jakiś staff techniczny to jestem zainteresowany - rurki są dla mnie w sam raz do potrzeb..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mateo

 

mam kilka krotkich pytan dotyczacych zaplecza technicznego:

 

1.jak u Was wyglada kwestia zasilania?

 

-czy macie podciagniete kable zasilajace z np. 2 osobnych stacji transformatorowych ?

-czy macie upsy wraz z obejsciami Bypass w przypadku padu ktoregos?

-czy macie samowzbudzalny generator pradotworczy w razie dluzszej awarii zasilania?

 

2. jak wyglada kwestia jakosc i struktury lacz?

 

- czy macie redundandne lacza w GBP?

- czy macie routing realizowany w oparciu o komputery pc czy w oparciu profesionalne routery swiatlowodowe (np. cisco, alcatel, nortel itp?)

 

3. Jak wyglada kwestia zabezpieczenia centrum danych ?

 

-czy budynek w ktorym trzymane sa serwery spelnia jakies standardy jesli chodzi o ochrone danych? (nie wiem ochrona budynku, alarmy, system monitoringu przemyslowego?)

 

4. jak wyglada wsparcie techniczne oraz dostep do serwerowni(jakie godziny itp.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo

 

mam kilka krotkich pytan dotyczacych zaplecza technicznego:

 

1.jak u Was wyglada kwestia zasilania?

-czy macie podciagniete kable zasilajace z np. 2 osobnych stacji transformatorowych ?

-czy macie upsy wraz z obejsciami Bypass w przypadku padu ktoregos?

-czy macie samowzbudzalny generator pradotworczy w razie dluzszej awarii zasilania?

korzystamy z zasilania awaryjnego budynku

budynek jest 100 metrow od zakladu energetyki i nie ma opcji podpiecia pod inna stacje

ze swojej strony korzystamy z UPSow polaczonych kaskadowo

glowny ups pozwala na autonomie okolo 5 godzin

 

2. jak wyglada kwestia jakosc i struktury lacz?

 

- czy macie redundandne lacza w GBP?

- czy macie routing realizowany w oparciu o komputery pc czy w oparciu profesionalne routery swiatlowodowe (np. cisco, alcatel, nortel itp?)

lacze nie sa redundantne, sa spiete protokolem BGP

routing realizowany na platformie serwerowej - wybor swiadomy - dzieki nizszej cenie mozemy sobie pozwolic na 2 zapasowe

(znam ISP co dzialaja na profesjonalnym cisco, ale na 1 sztuce - w razie awari to problem)

 

3. Jak wyglada kwestia zabezpieczenia centrum danych ?

 

-czy budynek w ktorym trzymane sa serwery spelnia jakies standardy jesli chodzi o ochrone danych? (nie wiem ochrona budynku, alarmy, system monitoringu przemyslowego?)

tak - biurowiec klasy A, calodobowa ochrona fizyczna, monitoring

 

4. jak wyglada wsparcie techniczne oraz dostep do serwerowni(jakie godziny itp.)?

to kwestia ustalenia, w przypadku ustalonej wizyty w godzinach miedzy 6 a 23 bezproblemowo

w przypadkach naglych interwencji w najczarniejszym scenariuszu zakladam 6 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 .glowny ups pozwala na autonomie okolo 5 godzin

 

2. routing realizowany na platformie serwerowej - wybor swiadomy - dzieki nizszej cenie

 

3. w przypadkach naglych interwencji w najczarniejszym scenariuszu zakladam 6 godzin

 

ad 1. dla jakiego obciazenia (pytalem juz o to wczesniej :] )

 

2. wybor swiadomy / dzieki nizszej cenie - czyli kryterium byla cena :]

 

3. licho, proste pytanie: czy 24h na dobe ktos jest w dc? scenariusz: wysypala mi sie zdalna konsola, zdalny reboot - trzeba to zrobic recznie, jest godzina 4 nad ranem 1 stycznia - co sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ad 1. dla jakiego obciazenia (pytalem juz o to wczesniej :] )

aktulanego (jakies 3,5 kW)

w razie potrzeby do glownego UPS'a mozna dolozyc akumulatory

 

2. wybor swiadomy / dzieki nizszej cenie - czyli kryterium byla cena :]

poniekad tez, ale glownie to ze musi byc minimum 1 egzemplarz zapasowy oraz to ze to ma byc skalowalne bez koniecznosci wymiany sprzetu

 

3. licho, proste pytanie: czy 24h na dobe ktos jest w dc? scenariusz: wysypala mi sie zdalna konsola, zdalny reboot - trzeba to zrobic recznie, jest godzina 4 nad ranem 1 stycznia - co sie dzieje?

nie, ale ogolnie na zadanie moze byc ktos w ciagu 30 minut,

w przypadku 1 stycznia i godziny 4 zakladam czas reakcji do 6 godzin

(i to traktuje jako czarny scenariusz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, ale ogolnie na zadanie moze byc ktos w ciagu 30 minut,

w przypadku 1 stycznia i godziny 4 zakladam czas reakcji do 6 godzin

(i to traktuje jako czarny scenariusz)

 

http://www.leunig.de/_pro/remote_power_switches.html nic dodac nic ujac :)

 

Tomasz Benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×