Skocz do zawartości

Polecane posty

witajce

 

planujemy otworzyc usluge typu data center z opcja kolokacji i serwerow dedykowanych ...

 

glosno zastanawiamy sie nad realnym cennikiem ...

zakladamy brak limitow przesylu ... ew limitowanie przepustowosci

 

czy np ceny za kolokacje od 700 czy 750 zl za 1mbit do np 8000zl za 20 mbit to rozsadna propozycja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
700 zł za 1 mbps to byłaby rozsądna propozycja 3 lata temu.

 

totez pytam, jaka dzisiaj jest rozsadna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połowa tej ceny za 1 mbps czyni ofertę akceptowalną, ale niekoniecznie atrakcyjną.. Wszystko zalezy od tego jaką siecią byście dysponowali, bo jeśli byłoby to pojedyncze łącze do Futuro, Crowleya czy innego TKTelekomu to nadal cena byłaby zbyt wygórowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Połowa tej ceny za 1 mbps czyni ofertę akceptowalną, ale niekoniecznie atrakcyjną.. Wszystko zalezy od tego jaką siecią byście dysponowali, bo jeśli byłoby to pojedyncze łącze do Futuro, Crowleya czy innego TKTelekomu to nadal cena byłaby zbyt wygórowana.

 

tak z ciekaowsci ... gdzie mozna kupic po te 350zl kolokacje 1 mbita ?

 

bo qrcze dziwi mnie czemu ludzie nie uciekaja od nas ...

wrecz przeciwnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociażby w dwóch dużych warszawskich datacenter, trzeba tylko brać trochę więcej niż ten 1 mbps (ale niewiele więcej :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociażby w dwóch dużych warszawskich datacenter, trzeba tylko brać trochę więcej niż ten 1 mbps (ale niewiele więcej :P).

 

ok, to moze inaczej

 

przy jakich cenach oferta na 1,2,5,10mbit bylaby atrakcyjna ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo qrcze dziwi mnie czemu ludzie nie uciekaja od nas ...

wrecz przeciwnie

Od Was, tzn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mateo, najpierw napisz co oferta obejmuje - jakie łącza, dokąd, ile miejsca w szafie obejmowałby abonament, ile jest wejść do serwerowni w ramach abonamentu, czy są urządzenia podtrzymujące napięcie, w jakich godzinach można liczyć na asystę technika w razie problemu z serwerem etc, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo, najpierw napisz co oferta obejmuje - jakie łącza, dokąd, ile miejsca w szafie obejmowałby abonament, ile jest wejść do serwerowni w ramach abonamentu, czy są urządzenia podtrzymujące napięcie, w jakich godzinach można liczyć na asystę technika w razie problemu z serwerem etc, etc.

 

no to wlasnie jest dobre pytanie ...

wiec chetnie uslyszalbym co jest dobre a co zle w ew. oferacth dostepnych na rynku

 

czy np 1 wejscie miesiecznie gratis to duzo (dla uzytkownika?)

czy ograniczanie sie do rack'ow jest ok, czy tez wiele osob woli towery ...

 

szukam punktu odniesienia, aby przygotowac naprawde ciekawa oferte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie np. interesuje ostatnio możliwość wstawienia serwerów 1U z pasmem 3-4 MBps na jeden, zasilaniem awaryjnym, technikiem onsite, albo takim, który zjawi się na miejscu w czasie krótszym niż 30 minut i cyknie restart/ew. strukturą umożliwiająca zainstalowanie lights-out do zdalnej zabawy. Nie potrzebuje 30 łącz do każdego providera w Polsce, ani niebotycznych pingów, więc można sobie mnie ustawić na koniec kolejki pakietów..

 

"Duże" datacenter chca za coś takiego od 900 PLN netto i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie np. interesuje ostatnio możliwość wstawienia serwerów 1U z pasmem 3-4 MBps na jeden, zasilaniem awaryjnym, technikiem onsite, albo takim, który zjawi się na miejscu w czasie krótszym niż 30 minut i cyknie restart/ew. strukturą umożliwiająca zainstalowanie lights-out do zdalnej zabawy. Nie potrzebuje 30 łącz do każdego providera w Polsce, ani niebotycznych pingów, więc można sobie mnie ustawić na koniec kolejki pakietów..

 

"Duże" datacenter chca za coś takiego od 900 PLN netto i więcej.

 

ale 900 zl za sztuke czy mbit?

 

a co do technika na miejscu ... szczerze mowiac od 3 lat chyba nie restartowalem zadnego serwera ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 lata bez restarta ? To co tam masz za soft :>

 

chodzilo o koniecznosc interwencji fizycznej w celu dokonania reboot'a

poza rebootami typu koniecznosc przepiecia zasilania czy zmiana kernela to raczej nie rebootuje

 

np:

had been up for 144 days, 22:07:32.

had been up for 248 days, 20:56:13.

 

slackware

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja restartuje jeszcze rzadziej, ale to, że dwa lata nie miałem wypadku samochodowego nie znaczy, że mam przestać płacić ubezpieczenie - bo z takiego założenia wychodzeę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja restartuje jeszcze rzadziej, ale to, że dwa lata nie miałem wypadku samochodowego nie znaczy, że mam przestać płacić ubezpieczenie - bo z takiego założenia wychodzeę.

 

to podobne zalozenie mozna miec ze technik jadac do klawisza reset bedzie mial awarie samochodu i nie da rady w 30 minut ... ;)

 

ale bardziej mi zalezalo na rzeczowej dyskusji ktora ew. zaowocowalaby naprawde ciekawa oferta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to podobne zalozenie mozna miec ze technik jadac do klawisza reset bedzie mial awarie samochodu i nie da rady w 30 minut ...
Dlatego powinnien być na miejscu 24h ;-). Jeśli postawie serwer, który będzie zarządzany przez użytkownika nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie czy i jak go sobie zawiesi, ale chciałbym wiedzieć, że jak będzie potrzebny restart w piątek o 20 to nie będzie czekał na swoje dane do poniedziałku.

 

ale 900 zl za sztuke czy mbit?

 

Za jeden serwer na 4 mbps z technikiem dostępnym w godzinach pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo qrcze dziwi mnie czemu ludzie nie uciekaja od nas ...

Niewiedza. Ja znam ludzi, ktorzy do dzis placa 200 PLN n za .pl.

 

wrecz przeciwnie

Skoro ceny macie wysokie i tak ludzie przychodza, to jaki cel w obnizce ?:) W ilosci drzemie sila, ale skoro koniunktura jest dobra, klienci przychodza to zarobione pieniadze mozna wydac na zwiekszenie jakosci, nowe uslugi.

 

400 netto / 1 Mbit z darmowymi 2U w cenie, remote hands w rozsadnym, 1-2 godzinnym czasie, limit wejsc ~3, prad odpowiedni do lacza i unitow, czyli hm, 500W jak dla mnie, kumaty admin (gdzie kumaty != kazda interwencja to reset maszyny ;) ), wjazd 24h na dobe (z limitem, pisalem wczesniej), support 24h na dobe.

 

Moze wygladac brutalnie, ale zeby wygrac z dwoma wspomnianymi przez patryka DC trzeba je po prostu przebic. Posluze sie moim ulubionym porownaniem, motoryzacyjnym: chinczycy dogadali sie z BMW, robia konkurencje europejskich fur, korzystajac z zaplecza technologicznego absolutnej alfy i omegi, jezeli chodzi o produkcje silnikow. Brak im renomy, a kazdy samochod nazywa sie jak bohater filmu karate z Honk-Kongu. Walcza przede wszystkim cena. To samo zrobila Skoda po przejeciu przez VAG'a. Dorobila sie marki, teraz jej ceny sa normalne. Niemniej w 98 r. renoma tej marki byla licha... mimo, ze pod maska byl VW golf / bora to samochod ten byl traktowany jako gorszy.

 

Firma, w ktorej mam przyjemnosc pracowac dziala 7my rok powoli. Ja i cala reszta ekipy opiera o przychodu z firmy cale swoje zycie, rodzine etc., dlatego nie wyobrazam sobie zaplacenie porownywalnych pieniedzy firmie "z nikad", skoro za ta sama kase moge miec pewnik. Dla mnie takim pewnikiem jest np GTS . Jezeli pojawi sie ktos, kto zapewni rownie dobra jakosc za nizsza cene, nizsza na tyle, ze bede mogl cos zmienic w ofercie (obnizyc cene, zwiekszyc transfer) to dlaczego nie dac takiej firmie szansy z zyskiem dla moich klientow.

 

Gdybam sobie, byc moze reprezentujesz firme bardzo znana i caly moj wywod nt. sily marki jest zbedny :)

 

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiedza. Ja znam ludzi, ktorzy do dzis placa 200 PLN n za .pl.

Skoro ceny macie wysokie i tak ludzie przychodza, to jaki cel w obnizce ?

proba zrobienia "przyspieszenia" ?

 

dla nas tez kazdy dodatkowy Mbit zakupiony = nizsza cena

(uogolniajac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proba zrobienia "przyspieszenia" ?

Slusznie, slusznie ;) Dowiedz sie tylko, z kim/z czym sie mierzysz - wycieczka do wspomnianego GTS'u robi wrazenie - tony akumulatorow, generatory, cale to ruterowe mambo-jambo. Zadowoleni klienci, kampania reklamowa, poczet klientow, zawierajacych najwieksze przedsiewziecia internetowe i calkiem atrakcyjna cena.

 

Z drugiej strony masz colo / dedicated z USA i Europy - wady i zalety pomine, byly wielokrotnie walkowane - to naprawde twardy orzech do zgryzienia. Nie mowie jednak, ze to niemozliwe. Pewnie, ze mozliwe, ja sam widze pare rozwiazan, a to tylko luzne mysli na poczekaniu. Jezeli faktycznie macie baze, mozliwosci, zaplecze finansowe, wiedze i pomysl - bedzie dobrze :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slusznie, slusznie ;) Dowiedz sie tylko, z kim/z czym sie mierzysz - wycieczka do wspomnianego GTS'u robi wrazenie - tony akumulatorow, generatory, cale to ruterowe mambo-jambo. Zadowoleni klienci, kampania reklamowa, poczet klientow, zawierajacych najwieksze przedsiewziecia internetowe i calkiem atrakcyjna cena.

zgadza sie, ale jedno co jest wazne - kontakt z klientem - w duzej firmie jestes jednym z wielu, w mniejszej masz z kims osobisty kontakt, dzownisz, a on Cie poznaje

 

z GTSem to pamietam historie bodajze z Wroclawia kiedy sie okazalo ze na jednej ze stacji nie mieli ani sztuki UPS'a a byl dzien ze prad padl 4 razy

 

my na razie mamy podwojne zasilanie awaryjne - 1 w budynku, drugie wlasne na 5 godzin

 

Z drugiej strony masz colo / dedicated z USA i Europy - wady i zalety pomine, byly wielokrotnie walkowane - to naprawde twardy orzech do zgryzienia. Nie mowie jednak, ze to niemozliwe. Pewnie, ze mozliwe, ja sam widze pare rozwiazan, a to tylko luzne mysli na poczekaniu. Jezeli faktycznie macie baze, mozliwosci, zaplecze finansowe, wiedze i pomysl - bedzie dobrze :]

nie chcemy konkurowac z tanimi dedykami czy hostingami, chcemy uslugi z innej polki oferowac

dlatego tez myslimy glownie o kolokacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadza sie, ale jedno co jest wazne - kontakt z klientem - w duzej firmie jestes jednym z wielu, w mniejszej masz z kims osobisty kontakt, dzownisz, a on Cie poznaje

Bzdura. Od lat mamy jedna osobe w GTS'ie :]

 

z GTSem to pamietam historie bodajze z Wroclawia kiedy sie okazalo ze na jednej ze stacji nie mieli ani sztuki UPS'a a byl dzien ze prad padl 4 razy

A my od lat ani jednej przerwy, najmniejszej awarii. Nie wiem czy jest sens wypowiadac sie nt. GTS, bo:

1. byc moze jestes konkurencja

2. na pewno jestes GTS-wannabe

3. nie wiemy defacto kim jestes :)

 

my na razie mamy podwojne zasilanie awaryjne - 1 w budynku, drugie wlasne na 5 godzin

nie chcemy konkurowac z tanimi dedykami czy hostingami, chcemy uslugi z innej polki oferowac

dlatego tez myslimy glownie o kolokacji

Co to znaczy podowjne? 5h na ile maszyn? Bo ja w firmie mam UPS'a, ktory mi pociagnie 1 serwer kolo 8h pewnie, a to tylko UPS pilnujacy naszej centrali i kompow biurowych ;) Malo tego - wstrzymaj sie z tymi informacjami do czasu prezentacji konkretnej oferty.

 

No i najwazniejsze - doceniaj liderow rynku. Nie lekcewaz ich, wyciagaj wnioski, ale tego uczyc cie nie powinienem, prawda ?;]

 

Pochwal sie jak najszybciej co to za firma, jakimi laczami dysponujecie, jakie ceny sa mozliwe. Bedzie wiarygodniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzdura. Od lat mamy jedna osobe w GTS'ie :]

A my od lat ani jednej przerwy, najmniejszej awarii. Nie wiem czy jest sens wypowiadac sie nt. GTS, bo:

1. byc moze jestes konkurencja

2. na pewno jestes GTS-wannabe

3. nie wiemy defacto kim jestes :)

Widzisz, ja tez poniekad korzystam z uslug GTS (via POL34) wiec wiem ze awarie sa ...

 

Co to znaczy podowjne? 5h na ile maszyn? Bo ja w firmie mam UPS'a, ktory mi pociagnie 1 serwer kolo 8h pewnie, a to tylko UPS pilnujacy naszej centrali i kompow biurowych ;) Malo tego - wstrzymaj sie z tymi informacjami do czasu prezentacji konkretnej oferty.

tak tez zrobie

 

No i najwazniejsze - doceniaj liderow rynku. Nie lekcewaz ich, wyciagaj wnioski, ale tego uczyc cie nie powinienem, prawda ?;]

Pochwal sie jak najszybciej co to za firma, jakimi laczami dysponujecie, jakie ceny sa mozliwe. Bedzie wiarygodniej :)

nie lekcewaze i zdaje sobie sprawe ze konkurencja bede nikla

jednakze lokalizacja w Krakowie daje szanse na jakas wspolprace z lokalnymi klientami

 

nazwa, dodatkowe info itp beda razem z oferta, ale pierw musi powstac oferta ...

 

lacza - aktualnie 2*netia + pioneer/pol34

ceny ... to jest problem, jednak w przypadku wiekszych zapotrzebowan sadze ze mozna zejsc do poziomu 330 do 360 zl per gwarantowany mbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz, ja tez poniekad korzystam z uslug GTS (via POL34) wiec wiem ze awarie sa ...

Dobrze, ale rozmawiamy o kolokacji. To raz. Dwa - awarie sa wszedzie, zdarzaja sie najlepszym, kwestia jak reaguje sie na awarie, jak szybko usuwa ich skutki. Moje doswiadczenia to tylko webhosting ala GTS - tu nie mam zastrzezen.

 

jednakze lokalizacja w Krakowie daje szanse na jakas wspolprace z lokalnymi klientami

O! Widzisz :] To juz cos. Co prawda istnieje cos takiego jak zdalna konsola, gdzie masz dostep do biosu nawet, ale byc moze ktos bedzie potrzebowac fizycznego dostepu...

 

lacza - aktualnie 2*netia + pioneer/pol34

Ilosc nitek to jedno, a przepustowosc to 2gie ;)

 

ceny ... to jest problem, jednak w przypadku wiekszych zapotrzebowan sadze ze mozna zejsc do poziomu 330 do 360 zl per gwarantowany mbit

Bez wlasnego TPnetu, ilosc nitek dosyc skromna hm... Czy to ma byc DC / colo z oferta dla firm hostingowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilosc nitek to jedno, a przepustowosc to 2gie ;)

Bez wlasnego TPnetu, ilosc nitek dosyc skromna hm... Czy to ma byc DC / colo z oferta dla firm hostingowych ?

 

dokladnej przepustowsci w tym momencie nie podam, ale okolice 80 mbit

 

wlasnego tpnetu nie realizujemy bo to jest nieoplacalne finansowo i tpsa nie jest w stanie zapewnic nam odpowiedniego SLA

 

wszystkie przylacza (uplink) zrealizowane w technologi swiatlowodowej

(w razie potrzeby mamy 5m do radiolini futuro i 500 metrow od energisa i exatela)

 

kolokacje juz swiadczymy, ale tylko dla klientow ktorzy sami sie do nas zglosza - nie reklamujemy sie.

myslimy tez o usludze sprzedazy platformy hostingowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×