Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Windows8pl

[Sprzedam] Serwis Windows8.pl

Polecane posty

Gość

Przesłanie numeru konta w mailu potwierdzającym zakup jest raczej normalne. Nie widzę w tym żadnego przekrętu.

Widzę jednak, że ktoś myli pojęcia cesji i transferu domeny. Kody authinfo są potrzebne do transferu, nie cesji. Sam transfer natomiast nie zmienia właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli się nie mylę (ale nie będę się kłócił, bo dawno nie sprzedawałem) obecnie nie ma możliwości wyłączenie PayU jako opcji płatności. Z tego powodu nie dziwię się, że ktoś nr konta wysyła później (oczywiście w automatycznym mailu, nie "po kontakcie" bo wtedy to pachnie przekrętem - tak jak piszesz), bo PayU zjada dodatkowe procenty od ceny końcowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę (ale nie będę się kłócił, bo dawno nie sprzedawałem) obecnie nie ma możliwości wyłączenie PayU jako opcji płatności. Z tego powodu nie dziwię się, że ktoś nr konta wysyła później (oczywiście w automatycznym mailu, nie "po kontakcie" bo wtedy to pachnie przekrętem - tak jak piszesz), bo PayU zjada dodatkowe procenty od ceny końcowej.

 

Kto Ci takich bzdur nagadał, że przy płatności po przez PayU pobierany jest % od sprzedaży?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aż sprawdziłem i muszę przyznać, że masz rację - głupoty piszę :)

Rzeczywiście w tej chwili nie ma opłat (chociaż wydaje mi się, że kiedyś były) w związku z czym cofam wszystko co napisałem - nie rozumiem dlaczego ktoś nie chce przyjmować opłat w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się czepiacie... jak komuś nie będzie pasowało robić zwykłego przelewu na wskazany rachunek to zapłaci przez PayU, przecież jest to metoda wskazana w zakładce "dostawa i płatność". Niejednokrotnie spotkałem się z sytuacją, że numer rachunku podawany jest przez sprzedającego w emailu po akcji - czy to w automatycznym czy "ręcznym" - a nawet na stronie "o mnie", postępują tak nawet sprzedawcy, którzy bez przerwy coś sprzedają i mają tysiące pozytywnych transakcji już na swoim koncie, szczególnie zauważyłem to u tych, którzy operują na Allegro od dawna, wtedy gdy nie było jeszcze PayU wprowadzone, michaloles (windows8pl) jest na Alegro od 2003-ego, więc tłumaczyłbym go właśnie przyzwyczajeniem. Ostatnio sprzedawał tusze do drukarek i nie zauważyłem negatywów. Kto z Wrocławia, ten niech się wybierze na wskazany adres i to obgada, jak ma wątpliwości. Nie znam osoby - wnioskuję tylko na podstawie informacji dostępnych na Allegro. PayU, zwykły przelew, gotówką przy odbiorze... Allegro i tak pobierze swój procent od każdej metody. Gdzie istnieją przekręty tam istnieją, podejrzliwym być trochę trzeba, ale nie wychodźmy od razu z góry z założenia, że każdy oszukuje.

 

Co do authInfo vs. cesja - oczywiście to sprzedawca powinien poprawić.ed

edit: Choć domena jest zarejestrowana w AfterMarket, więc tam nie ma z tym problemów, przekazanie można załatwić automatycznie bez papierków, transfer wewnętrzny na inne konto w serwisie z automatyczną cesją.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, PayU czy Escrow Aftermarket, to mi jest obojętne. Poza tym sam fakt wygrania licytacji to umowa prawnie wiążąca. Już za kilkanaście godzin koniec aukcji. Zapraszam, ponieważ aktualna cena jest na prawdę okazyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×