Skocz do zawartości
Appendix

Vps z Windowsem

Polecane posty

Witam, zapraszam do zapoznania się z ofertą u nas: http://hitme.net.pl/serveryvps_windows

 

Serwery z Windows 2008 R2 w wersji DataCenter od 49zł miesięcznie - pierwszy miesiąc możęmy zaprponować 50% taniej

Dla zainteresowanych możemy uruchomić również serwery VPS z Windows Server 2012

 

 

Wracając do umów SPLA nie wiem czy wiecie ale MICROSOFT właśnie prowadzi audyt liencji sprzedanych w Polsce. Weryfikowane są umowy SPLA i uruchomione instancje z systemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do umów SPLA nie wiem czy wiecie ale MICROSOFT właśnie prowadzi audyt liencji sprzedanych w Polsce. Weryfikowane są umowy SPLA i uruchomione instancje z systemami.

 

Byli u Ciebie czy tylko standardowe pismo o audycie wysłali? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zapraszam do zapoznania się z ofertą u nas: http://hitme.net.pl/serveryvps_windows

 

Serwery z Windows 2008 R2 w wersji DataCenter od 49zł miesięcznie - pierwszy miesiąc możęmy zaprponować 50% taniej

Dla zainteresowanych możemy uruchomić również serwery VPS z Windows Server 2012

 

 

Wracając do umów SPLA nie wiem czy wiecie ale MICROSOFT właśnie prowadzi audyt liencji sprzedanych w Polsce. Weryfikowane są umowy SPLA i uruchomione instancje z systemami.

49zł z licencją procesorową datacenter? Przecież to jakaś abstrakcja sama licencja z MS na miesiąc kosztuje więcej EUR niż Wy bierzecie złotych. Im więcej serwerów takich sprzedacie, tym więcej dokładacie do biznesu.

Edytowano przez VPS365.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dokładają, licencjonuje się fizyczne procesory lub cory a nie procesory lub cory w VPSach, inaczej przy dużych projektach byłby jeden wielki wirtualny procesor który pod spodem składał by się z nastu fizycznych niewidocznych dla systemu.

 

Kontrole są chyba tylko tam gdzie MS ma wątpliwości co do raportowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS365 dokładnie już Ci theONE wyjaśnił kwestię licencji:)

 

theONE - Jedna z firmy która prowadzi w Polsce program SPLA poinformowała o tym fakcie swoich partnerów. Możliwe że wszystkich to nie dotyczy i tylko będą wybiórcze audyty. Tutaj przychodzi myśl, że nie wszyscy znają warunki licencjonowania i później taka niewiedza odbija się na klientach.

 

tgx - Tak pismo i zdawaliśmy raport do MS.

Edytowano przez marekxbx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rany, ale to kombinacji z tymi licencjami.

Czyli serwery z xp odpadaja. Chyba, ze sam zainstaluje? Swoja droga jakbym Zainstalowal takiego xp a okaze sie ze licencja jest zla to jeszcze i ja bym chyba musial za to odpowiadac przy audycie, placic kare czy cos.

 

@VPS365.eu, faktycznie, nie zauwazylem jakos tego. Widac ze mocna maszyna, to sa 2 rdzenie wtedy do dyspozycji dla mnie na tym vps?

 

@marekxbx, ten serwer jest bardzo podobny z opisu do tego w biznes-host, glownie rozni sie transferem, ale pisalem do nich i w razie czego mozna dokupic 100gb za jedyne 5zl. Czyms sie rozni jeszcze oprocz tego tranferu?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda oferta się czymś od siebie różni. Jak np. wydajnością serwerów, dyskami, cpu, raidem, pamięcią ram, łączami i czasami dostępów. Najlepiej zapraszam do przetestowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

@VPS365.eu, faktycznie, nie zauwazylem jakos tego. Widac ze mocna maszyna, to sa 2 rdzenie wtedy do dyspozycji dla mnie na tym vps?

Tak - 2 rdzenie z Xeona E3-1240 3,3Ghz, a w trybie turbo boost 3,7. W ustawieniach VPSa przykręcone (w pakiecie za 99zł) na 50% czyli 2*3,3*50% = 3,3 :)

 

Realnie hypervisor czyli Hyper-v dostosuje tak zegar aby było optymalne wykorzystanie, czyli jeżeli aplikacja będzie 1-no wątkowa to dostanie 3,3 albo więcej w TurboBoost , jak będzie obciążenie obu na max to obniży.

 

W załączeniu zrzucik z maszyny z więcej ramu, ale procek ustawiony jak w pakiecie za 99zł.

Serwer.png

cpuz.png

Edytowano przez VPS365.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze nie ściemniaj że Turbo Boost działa przy takich zastosowaniach, TB działa jak pozostałe rdzenie nic nie robią, nierealne na serwerze z VPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze nie ściemniaj że Turbo Boost działa przy takich zastosowaniach, TB działa jak pozostałe rdzenie nic nie robią, nierealne na serwerze z VPS

Gdzie ściemniałem? W wyliczeniach jest BEZ turboboost, a w zrzucie widać, ze nieobciążony sam się podniósł do 3,4. Nie szukajmy dziury w całym. 3,7 mała szansa osiągnąć, 3,4 gwarantowane, a 3,5 50/50

 

PS. Może jeszcze w grudniu, a jak nie to w styczniu będą maszynki z E3-1230v2 , jeszcze wydajniejsze

Edytowano przez VPS365.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka ty masz wersje windowsa na tym vps z obrazkow

Maszyna wirtualna to WIndows Server 2012 Standard, jest na pierwszym zrzucie.

Edytowano przez VPS365.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z każdego VPSa idzie jego licencja Windows - kod WinSvrStd ALNG LicSAPk MVL 1Proc(w tym przypadku) + TSy i inne zgodnie z zapotrzebowaniem

 

I tak, już wiem na podstawie kilku poprzednich postów, że nie raportuje optymalnie kosztowo. Od przyszłego miesiąca bedziemy raportować Datacenter z każdego serwera i tyle (w kwestii licencji Windows). I jestem bardzo wdzięczny za tą informacje. Parę EUR będziemy do przodu :)

Edytowano przez VPS365.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od przyszłego miesiąca bedziemy raportować Datacenter z każdego serwera i tyle (w kwestii licencji Windows). I jestem bardzo wdzięczny za tą informacje. Parę EUR będziemy do przodu :)

Upewnij się, że możesz mieć zainstalowane klientom wersje Standard, a raportować Datacenter.

(ewentualnie zastanów się, jak przeinstalujesz klientom te windowsy/zmienisz klucz produktu)

 

A odnośnie Windowsa XP w SPLA... To zastanawia mnie zgodność jego z licencją SPLA.

Która wyraźnie chyba mówi, że dostarczać należy najnowsze oprogramowanie,

a raportowanie starego to właściwie tylko w przypadku kontynuacji.

(pomijając fakt bajdurzenia o jakichkolwiek naklejkach... może z SA sie pomyliło?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że możesz mieć zainstalowane klientom wersje Standard, a raportować Datacenter.

(ewentualnie zastanów się, jak przeinstalujesz klientom te windowsy/zmienisz klucz produktu)

Zweryfikowałem u źródła. Nie ma żadnego problemu - nawet nie musimy nic przeinstalowywać ani zmieniać - tylko inny raport złożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu, wybrałeś już VPS?

Jeśli nie, bardzo chętnie polecę Ci zaufaną, dobrą firmę.

 

Swego czasu korzystałem z pakietu z Windowsem, był mi ten VPS potrzebny pod serwer gry.

Moja opinia? Najlepsza jakość najlepszej firmy!

 

Ceny znacznie mniejsze od Biznes-Host.pl, ale jakość ta sama - firma ta posiada maszynki w DataCenter Biznes-Host.pl :)

 

Mówię tu o MintsHost.pl :D !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą Mintshost.pl

Najtańszy serwer kosztuje 64 PLN miesięcznie - dla użytkowników forum możemy zrobić zniżkę do 60 PLN.

Wszystkie parametry spełniamy - indywidualnie możemy je zmniejszyć lub zwiększyć.

 

 

Pozdrawiam,

Michał Korol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×