Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mondziu

Czy AIC jest lepsze od AIP?

Polecane posty

Inkubatory już znam, dosyć dobrze, bo kiedyś miałem tam "firmę".

Zna ktoś od wewnątrz AIC? Siostra chce coś zacząć i sam nie wiem czy AIP będzie dobrym wyborem.

Idealnie wcale nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np. tego, czy rzeczywiście działając pod nimi nie płaci się zusu (wszystko idzie na umowę o dzieło?), no i co z tym vatem?

No i jeszcze jak z dochodowym? Wiem, że u nich dochodowego nie ma, ale co z podatkiem w Polsce? Trzeba go płacić, czy traktujemy to w ten sposób, że podatek został zapłacony w kraju firmy, która dała zatrudnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytaj samą firmę. Teoretycznie podatek należy zapłacić w Polsce, ale skoro pracodawca "zapłacił" go u siebie... Nie mam pojęcia. Z zusem i vatem jest oczywiste, z dochodowym nie do końca, ale tak czy siak - na pewno oszczędności mogą być znaczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na forum jest przynajmniej jedna osoba, która korzystała z tej propozycji?

AIC wygląda ciekawie, ale potrzebuję konkretnego potwierdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz twój temat cieszy się wielkim zainteresowaniem ;-)

Zapytaj bezpośrednio w aic o wszystko. Tutaj odpowiedzi się nie doczekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytania, mam kopię umowy na mailu - muszę przez to przebrnąć. Jak na razie żadnych haków nie znalazłem.

Trudno z góry oceniać, ale wydaje mi się to aic będzie dawało więcej legalnych metod na oszczędności, ale to już zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się co planujesz robić. Z tego co widzę, siedziba AIC jest w USA. Jeśli będziesz działać pod ich banderą, w Polsce też będziesz funkcjonować jako podmiot amerykański. W wielu przypadkach działalności może to Ci zrobić więcej kłopotu w relacjach z klientami, niż pożytku z oszczędności na ZUSach.

 

Ponadto o ile wypłata środków z AIP na prywatne konto z punktu widzenia prawnego jest dość klarowna (umowa o dzieło, zlecenie), o tyle w przypadku AIC podatkowo może to być mniej korzystne, ale tu dokładnie nie wiem jakie sztuczki optymalizacyjne stosują.

 

No i kwestia wiarygodności. AIP to organizacja pod nieformalnym parasolem Business Centre Club. Daje to jakieś poczucie bezpieczeństwa, że nie zwiną swojego biznesu razem z Twoim. AIC to organizacja znikąd... Ale to tylko moje prywatne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alien - działam u nich 1,5 miesiąca. Nie zauważałem, żeby klientom robiło to różnicę, jaką podaję siedzibę w umowach. Nic pod względem się nie zmieniło. Nie powiem - obawiałem się trochę, ale kasa normalnie wypłacona na umowę o dzieło. Oni mają biuro w Rzeszowie, więc raczej to jest prowadzone na poważnie. Zresztą zobaczymy jak będą szły kolejne miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zauważałem, żeby klientom robiło to różnicę, jaką podaję siedzibę w umowach.

To zależy od klientów. Szarym Kowalskim to może i nie zrobi różnicy, ale dla pewnej grupy otrzymanie czegoś, na czym nie jest napisane FAKTURA VAT tylko jakieś INVOICE czy inne może doprowadzić do palpitacji serca, no ewentualnie do rychłej kontroli wydawanych środków (głównie mówię tu o jednostkach, których finansowanie jest ze wspólnego obywatelskiego worka ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moimi klientami w 90% są firmy. Nie liczy się dokument tylko doświadczenie, referencje, portfolio. A papier taki sam jak każdy inny - idzie w koszty, więc firmy nie mają się czego czepiać. Chyba, że mądre księgowe coś ciekawego wykreują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak konkretna wypowiedź ;-)

AIC jest dobre, ale dla każdej działalności. Musi to być temat typowo internetowy, z minimalnymi kosztami biznesu.

Najlepiej jeśli klientami są nie vatowcy, bo wtedy można jeszcze generować całkiem niezłe korzyści na podatku vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapraszam do kontaktu z nami - możemy powiedzieć jak funkcjonuje AIP i odpowiedź pytania.

Powiedźmy szczerze, AIP ma kilka zalet choć nie zawsze one są poręczne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepiej jeśli klientami są nie vatowcy, bo wtedy można jeszcze generować całkiem niezłe korzyści na podatku vat.

Zgadza się. Bo to w razie "w" to do owych klientów, nie do przedsiębiorcy, uda się urząd skarbowy z wyjaśnieniem, czemu nie wypełnili deklaracji VAT i nie odprowadzili podatku samodzelnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie są vatowcami, to po co mają wypełniać deklarację vat?

Akurat podstawa prawna przy takich rozliczeniach jest banalna - firma zagraniczna płaci vat u siebie. Z jakiej parafii mieliby płacić jeszcze polskie podatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujesz od firmy zagranicznej spoza ue i vat nie zostanie naliczony, to musisz opłacić ten vat w Polsce.

Bo nie zapominaj, że podatku vat nie płaci firma-sprzedawca. Płaci KLIENT. Taki to jego właśnie urok.

 

A kto go fizycznie odprowadza, to druga, całkiem niezależna kwestia ;)

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Przepraszam że się wtrącam w wasz temat ale ktoś Posiada to AIC ? Jakieś opinie ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam klientów z USA od bardzo dawna, również z Kanady, z Arabii Saudyjskiej i za każdym razem wystawiałem fakturę NP. Temat konsultowany z kilkoma księgowymi i urzędem skarbowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się czepiał, ale prowadzenie firmy w ramach AIC nie jest do końca zgodne z polskim prawem podatkowym (w przypadku rezydentów Polski), a trochę inaczej wygląda to w przypadku AIP (która też jest swoją drogą niezłym przekrętem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×