Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Joachim

Czy warto przejść na Windows 8 - Opinie, zażalenia

Polecane posty

Bez szaleństw ujedziesz, ale ja mam dosyć hermetyczny zestaw programów i jestem z reguły minimalistą, więc mieszczę się ;)

 

Co do Linuxa, w pracy jest ich cały nadmiar ;) A na stanowisku pracy jednak Windows jest z uwagi na niektóre programy, które wymagają Winzgrozy do działania, a emulować mi się ich nie chce pod Linuxem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aż tak jest Ci potrzebny win8 to oczywiście może Ci się zmieścić, ale musisz się liczyć z tym, że nawet aktualizacji nie przeprowadzisz bo Ci się miejsce skończy ;).

 

Już w ogóle pomijam fakt, że nic tam nie zainstalujesz.

 

 

P.S. Ostatnie wersje WINE bardzo ładnie działają z większością aplikacji pod winzgrozę, więc polecam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joachim

Myślę nad zakupem dysku i może wtedy dopiero przeprowadzę migrację na Windows 8, bo nie ma sensu instalować dwa razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Grafika fajna, ale zapomnieliście dodać jeszcze Windows 2000. Co do samej siódemki to podejrzewam że przez wiele lat może mieć taką samą pozycję lidera jaką miał przez prawie dekadę Windows XP. Mam nadzieje że Win 8 nie będzie taką Vistą numer dwa. Bo choć graficznie wyglądało to wypas, to jednak z działaniem gorzej niż zamulony Win 98. Przy okazji mam fajną promo i do 31 stycznia 2013 (już po końcu świata) mogę za groszę zrobić migrację na Win 8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

masz tryb zgodności

 

 

 

Partyjkę ?

 

Z doświadczenia wiem że to nie zawsze działa :) Poza tym byłem ciekaw czy nie "spier..." czegoś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem zadowolny, mam płytę z uefi więc sam system startuje w kilka sekund. Jest to też dobre zabezpieczenie przed rootkitami. Mi te taby nie bardzo pasowały więc zainstalowałem pasek od rocketa także menu start wróciło. W kwestii wydajności mniejsze zużycie pamięci przez system jak dla mnie i mam wrażenie, że wydajność się zwiększyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w ogóle pomijam fakt, że nic tam nie zainstalujesz.

 

Dlatego podkreśliłem, że mam hermetyczny zestaw programów ;) Dużo nowości nie instaluję chyba, że muszę. 30GB wydaje się mało, ale pamiętajmy jak dawno dawno temu zachwycaliśmy się dyskami o takich pojemnościach czy dużo mniejszych. I człowiek wtedy walczył o każdy MB na dysku ;) Przywar minimalizmu pozostał i potrzeba posiada poukładanych danych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj pamiętam jak musiałem podejmować ciężkie życiowe wybory pomiędzy doomem, bloodem i duke nukem 3d na starym HDD z chyba 700 czy 800 mb :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joachim

Oj pamiętam jak musiałem podejmować ciężkie życiowe wybory pomiędzy doomem, bloodem i duke nukem 3d na starym HDD z chyba 700 czy 800 mb :D.

 

Tak, tylko teraz są inne czasy. Odlatujecie z sensem tematu, nie pora na "jak to fajnie było kilka lat wstecz..." :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporym minusem według mnie jest brak możliwości zrobienia kopii zapasowej tak jak w windows 7, można tylko zbackupować pliki typu moje dokumenty, zakładki IE itp., a do pełnej kopii używać programu typu Norton Ghost. Nie wiem czemu MS zrezygnował z tej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika fajna, ale zapomnieliście dodać jeszcze Windows 2000. Co do samej siódemki to podejrzewam że przez wiele lat może mieć taką samą pozycję lidera jaką miał przez prawie dekadę Windows XP. Mam nadzieje że Win 8 nie będzie taką Vistą numer dwa. Bo choć graficznie wyglądało to wypas, to jednak z działaniem gorzej niż zamulony Win 98. Przy okazji mam fajną promo i do 31 stycznia 2013 (już po końcu świata) mogę za groszę zrobić migrację na Win 8 :)

 

Obrazek co dodałem pomija wersje serwerowe Windowsa

 

Nie podoba mi się, że w sumie Microsoft sobie pojechał po użytkownikach Windows 7 Ultimate. Nie ma jakiejś zniżki na upgrade... nie ładnie.

 

W sumie napiszę do nich, zobacze jak tam ich dział marketingu działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Oj pamiętam jak musiałem podejmować ciężkie życiowe wybory pomiędzy doomem, bloodem i duke nukem 3d na starym HDD z chyba 700 czy 800 mb :D.

 

Ja przez jakiś czas miałem komputer z dyskiem 170MB (+/-) a brat pisał na nim pracę magisterską ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze osobiście nie miałem przyjemności, ale w firmie już testowaliśmy i koledzy, którzy pierwotnie byli nieco uprzedzeni wydają zadziwiająco pozytywne opinie. W skrócie relacjonują, że Metro jest pewną niedogodnością, ale do przeżycia, natomiast z nawiązką komfort użytkowania nadrabia to, że Win8 jest podobno najszybszym systemem od czasów XP.

Edytowano przez alien (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polece 8 , wydajnosc w grach skoczyla prawie ze o 70% na takiej samej specyfikacji na 7

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joachim

Można wiedzieć, z jakiego sprzętu korzystasz?

 

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nooo Win2k to był fajny systemik... pamiętam jak wchodził to wkurzał na maksa, a po pół roku kochałem go nad życie, dopiero XP to zmienił, choć z wieloma moimi oporami.

 

Win7 rulz, chrzanić 8. Postępująca debilizacja interfejsu to kolejne zło po tym, co konsole zrobiły z przemysłem gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Korzystam z w8 od święta zmarłych. Na początku oczywiście problem z przyzwyczajeniem (klikanie tam gdzie normalnie jest start ;D...) Ale teraz się przyzwyczaiłem. Wolę 8kę od 7mki... Instalujesz i wszystko masz co chcesz, do tego sklep z aplikacjami, bajka. Ja tam polecam, a nie mam ekranu dotykowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Z tego co widzę to zachowanie np. Matmaxaleza jest trendem. Nie widziałem jeszcze nikogo, kto by narzekał na DŁUŻSZY kontakt z Win8. Chyba warto dać mu szansę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ta, tylko skoro Win7 działa świetnie, a do Win8 trzeba się przyzwyczajać i kombinować i jednak nie jest to przejście płynne, od razu na lepiej i nawet w zamyśle twórców takie nie miało być (dotyyyk), to po co zmieniać? Żeby być trendy?

Myślę, że to nie jest ten przypadek, gdy zmieniamy nawet nie z Me na XP, czy nawet z XP na 7...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Do mnie przemawia lepsza obsługa wielu monitorów, większa płynność, podobno gry też "działają lepiej", z tego co słyszałem... Cholera, kusi mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę na pierwszy rzut oka, że system jest stabilniejszy, szybszy i w ogóle śmiem nawet powiedzieć, że jest to najszybszy z windowsów od czasów XP ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przed 8semką powstrzymuje mnie to że będę musiał wszystko instalować, przegrywać moje pliki z pracy, projektami itd. Nawet jak jest upgrade z zachowaniem plików, to jednak nie ma sensu trzymać dalej całego syfu i wg. mnie lepiej zrobić tego formata, a tu pojawia się lenistwo i brak czasu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Najbardziej przed 8semką powstrzymuje mnie to że będę musiał wszystko instalować, przegrywać moje pliki z pracy, projektami itd. Nawet jak jest upgrade z zachowaniem plików, to jednak nie ma sensu trzymać dalej całego syfu i wg. mnie lepiej zrobić tego formata, a tu pojawia się lenistwo i brak czasu :P

 

Do końca stycznia za 120 kilka złotych jest dostępna migracja. Ciekawe jeszcze jak z aktualizacją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×