Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Joachim

Czy warto przejść na Windows 8 - Opinie, zażalenia

Polecane posty

Gość Joachim

Hej,

 

Warto przejść na system Windows 8? Zainstalowałem po prostu z nudów i nie jestem zbyt zadowolony. Nie ma aż takich wielkich zmian, po za startem Windows i aplikacjami zaraz przy załączeniu się Windows'a. Trudno się posługiwać systemem. Nie łatwo jest również znaleźć parę przydatnych aplikacji.

 

a Wy? Jesteście zadowolenia? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak nie masz ekranu dotykowego, to daj sobie spokój.

A jak masz... to mówią, że to też jednak nie ma sensu - tak jak oglądałem recenzje np. Surface.

 

Windows 7 i git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi. Jeśli ktoś jest maniakiem wydajności i spraw technicznych to powinien się zainteresować dość fajnymi zmianami w win8 w stosunku do win7. Mówię to u cache'u na dysku twardym i samym faktem, że win8 potrzebuje stosunkowo mniej czasu na podstawowe operacje kernela niż win7. Można się też zainteresować wieloma innymi zmianami, ja dałem tylko przykłady.

 

Ogółem system w moim skromnym mniemaniu jest lepszy, stabilniejszy, ba nawet sterowniki poprawnie wykrywa i odsyła na stronę producenta bądź ściąga samemu. Nie jest to jakieś must-be, ale pokazuje że nowy windows to nie tylko "sposób na łatwe dorobienie się kasy", a jednak dość fajne zmiany w stosunku do win7.

 

Minusem na pewno są sterowniki. I to nie z racji, że były jakieś ogromne zmiany, ale część sterowników pisana specjalnie pod vistę/win7 może nie działać. Producenci już wydają aktualizację i z dnia na dzień pula tych "niedziałających" sterowników się zmniejsza, ale ja np. cały czas czekam na sterownik do touchpada mojego asusa eee 1225b ;).

 

Ogółem polecam.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też to widziałem i z równą niechęcią testowałem win8, nawet na siłę się chciałem do czegoś przyczepić i został jedynie przycisk start :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis zakupiłem Windows 8 i przechodzę do instalacji tego systemu w tej chwili, z tego co zauważyłem szybciej sie zbiera system niż Windows 7 ale jest bardzo denerwujące to ze ciężko znaleść wyłącznik systemu w tym kafelkowym interfejsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joachim

@elcct

 

Raczej chciałem poznać Twoją kwestię co do systemu pisemną, nie obrazkową :)

 

 

Ja dzis zakupiłem Windows 8 i przechodzę do instalacji tego systemu w tej chwili, z tego co zauważyłem szybciej sie zbiera system niż Windows 7 ale jest bardzo denerwujące to ze ciężko znaleść wyłącznik systemu w tym kafelkowym interfejsie.

 

Zgadza się, również mnie to drażni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam od jakiegoś czasu i mi pasuje. Nie mam żadnych problemów. Co do wyłączania systemu, to kursor do prawej krawędzi ekranu i mamy menu m.in. z wyłączaniem systemu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam od ponad miesiąca i jak dla mnie jest ok :) W wyglądzie poza startem nie ma drastycznych zmian. Wydaje mi się jednak, że są zmiany na lepsze w wydajności, i szybkości działania :) No i na pewno dużo szybciej sam system startuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do kwestii menu start wystarczy pobrać i zainstalować Start Menu X i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I uporałem sie z tym systemem chwilka męki ale jest super systemem :) Polecam

 

Również tak uważam :)

Chyba reguła co drugiego windowsa jako słabego systemu została złamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System zbiera się najszybciej z tych które już przezyłem zaskoczeniem jest to że system jest tak rozbudowany oraz kombatybilny z starszymi urządzeniami , nie wyobrazam zmiany sobie mojego notebook'a na inny przez to że nie ma sterownika , dobrą zaletą jest cena 69 zł za system operacyjny tzw upgrade , wiele zmian zapewne będzie wprowadzonych gdy powstanie "sevice pack" do systemu bo widać wiele niedoskonałości w tym systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

EJ chłopaki a poinstalujcie jakieś gry i powiedzcie czy nie ma problemów. Chodzi mi o starsze gry (np. z czasów XP) no i ewentualnie nowsze.

 

 

Nie mam możliwości testów tego "czegoś" a jestem ciekaw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o w miarę starą grę, niejakiego poczciwego Warcrafta III z 2003r to chodzi bez zarzutów. Testować starsze? :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowane gry:

- z silnika Source (TF2, CS:S itp.) - działa

- CS 1.6 - działa

- Diablo 2 - działa

 

Ogólnie, to co działa na Windows 7 będzie raczej działało również na Windows 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o starsze gry (np. z czasów XP)

masz tryb zgodności

 

Warcrafta III z 2003r to chodzi bez zarzutów.

 

Partyjkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z życia codziennego, tj. pracy - bez zastrzeżeń. Denerwuje mnie tylko jedno. Nie zapamiętuje ustawień ekranów. Mam podpięty dodatkowy ekran i w Windows 7 przy sterownikach WDM zapamiętywał ustawienia. Podpinałem monitor i wszystko się ładnie ustawiało. A przy W8 jak podepnę monitor to od widzimisię czasami główny ekran ustawi na ten dołączony lub wygasi główny ekran i zostawi pulpit na dołączonym ;)

 

Ale to tylko taka uwaga. Ogólnie W8 to taki lepiej pokolorowany W7 z wdrożonym innym Menu Start.

Reszta jest dla mnie ok. No i co mi się podoba to dużo wyraźniejsze ikony i czcionka która sprawa, że wydaje się ostrzejsza i zarazem czytelniejsza. Tutaj plus dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joachim

Wymagania systemu Windows 8

 

Komputer, na którym ma zostać zainstalowany system Windows 8, musi spełniać następujące wymagania:


  • Procesor: 1 GHz lub szybszy z obsługą PAE, NX i SSE2

  • Pamięć RAM: 1 GB (wersja 32-bitowa) lub 2 GB (wersja 64-bitowa)

  • Miejsce na dysku twardym: 16 GB (wersja 32-bitowa) lub 20 GB (wersja 64-bitowa)

  • Karta graficzna: Microsoft DirectX 9 ze sterownikiem WDDM

 

Przeraża mnie jedynie - miejsce na dysku. Ponieważ na dysku co posiadam system mam 20 GB, czy warto zainstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 30GB partycję na OS. Siedzi na tym cały system, wszystkie moje programy, poczta o rozmiarze 3GB, swap, hiber, page file i całość zajmuje 26GB. Ujedziesz na 20GB, ale bez instalowania naddatku softu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja na tak małym dysku polecałbym jednak zainstalować jakiegoś linuxa. Waży o wiele mniej, a takiego systemu i tak nie wykorzystasz do niczego innego niż korzystania z internetu czy co tam chcesz :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joachim

Dodam jeszcze, że po prostu będzie widnieć sam system: zero programów, gier, zdjęć, filmów, gołych bab :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×