Skocz do zawartości
dzikus

Jak działa rapideo.pl?

Polecane posty

100 tys zł ?? Myślałem, że może mając z 10 tys można to uruchomić tak żeby działało. Są jacyś chętni do tego projektu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz na te 10k zł wziąć kredytu? Przecież Ci się to zwróci bardzo szybko.

 

 

PS. Chyba teraz w szkołach za mało zadają prac domowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie? Jak widzę nadal nie zrozumiałeś o co w tym chodzi i dalej sądzisz, że inwestując pińć zł będziesz zarabiał pińć tysi tygodniowo. Po takiej ilości pytań z Twojej strony, to jeszcze baaardzo daleka droga przed Tobą. Jednak myślę, że najpierw zdaj mature, a potem bierz się za takie biznesy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 tys to mam ale licze ze trzeba bedzie x razy tyle zeby zrobić im mocną konkurencje. dlatego pytam czy są chetni ktorzy by chcieli powolac np spolke i stworzyc taki projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ostatnio modne są serwery WWW bez limitu dysku i transferu hehe ;)

 

Np. właściciel http://hpbf.pl/ stwierdził (na innym forum), że spokojnie upchnie się ponad 500GB (haha) i więcej na najwyższym pakiecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że się nie da? Jeżeli ktoś jest ogarniętym programistą i odpadnie mu koszt systemu to może z tym wyjść. Tylko jak widzę Polacy jak Polacy - widzą, że ktoś ma zdrowe myślenie i widzi interes od razu muszą go zjechać bo ich to przerasta.

 

Tak, czekam na minusy.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 tys to mam ale licze ze trzeba bedzie x razy tyle zeby zrobić im mocną konkurencje. dlatego pytam czy są chetni ktorzy by chcieli powolac np spolke i stworzyc taki projekt.

Miesięczne koszty rapideo to prawdopodobnie grubo ponad 30-40 tysięcy złotych utrzymania całej infrastruktury.

 

Jeśli na poważnie myślisz o propozycji tworzenia dla nich konkurencji to nie zaczynaj od takiego posta bo nikogo nie przyciągniesz. Napisz jaki masz pomysł, czym chcesz przyciągnąć klientów, skąd chcesz ich pozyskać, jakie platformy chcesz obsługiwać, czy masz skrypt, czy jest coś czym możesz sam się zająć, jakie koszty oprócz początkowych pieniędzy możesz również wziąć na siebie, co wnosisz do spółki, w czym chcesz się różnić od rapideo, na czym chcesz zarabiać, ilu klientów masz "od zaraz" i co się z tym wiąże, ilu użytkowników chcesz finalnie obsługiwać itd. Nie możesz oczekiwać, że bez jakichkolwiek informacji i rozwiązań pozyskasz kogoś kto będzie miał i pieniądze i zrobi oraz zaplanuje wszystko sam. Takie rzeczy zaczyna się od przynajmniej podstawowego biznesplanu.

 

Mówicie, że się nie da? Jeżeli ktoś jest ogarniętym programistą i odpadnie mu koszt systemu to może z tym wyjść. Tylko jak widzę Polacy jak Polacy - widzą, że ktoś ma zdrowe myślenie i widzi interes od razu muszą go zjechać bo ich to przerasta.

 

Tak, czekam na minusy.

Oczywiście, że się da. Jeśli ktoś jest programistą, do tego sam jest w stanie pokonfigurować sobie serwery to połowę problemów ma z głowy. Problem w tym, że dzikus przyszedł bez wiedzy, rozwiązań, jakiekogolwiek rozpoznania rynku i do tego prawie bez pieniędzy (przynajmniej na skalę założonego przedsięwzięcia). Normalnie przygotowany projekt ma szanse powodzenia.

 

Poza tym nie widzę, żeby dzikus był tu jakoś szczególnie "jechany". Ludzie piszą jak jest (przynajmniej ja się staram) a raczej lepiej żeby zobaczył jak to naprawdę wygląda niż żeby zainwestował przedwcześnie pieniądze lub ktoś go wręcz oszukał, że zrobi mu to za pareset złotych. Nikt go szczególnie nie zachęca bo każdy widzi jakie pojęcie ma i tyle.

 

Edit : jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy. Rapideo twierdzi, że ma 200 tysięcy użytkowników. Jeśli to prawda to na ile jeszcze zostało tego "tortu" aby tworzyć następną taką platformę?

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam wszystkim za porady, szczegolnie Tobie @Inferno . przemysle to wszystko na spokojnie czy oplaca sie wogole wejsc w ten biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Po upadku megaupload wyszły takie grzybki po deszczu i moim zdaniem rynek w ciągu 3-5 miesięcy się przesycił, zrobiła się taka grzybnia że nawet nie ma komu tego zbierać i zaraz same poupadają (część tych słabszych). Osobiście jako tako obserwuję rynek "video online" i pozostało kilka stałych "hostingów" a reszta jest jest i zaraz znika ;)

 

 

Poszukaj innej tematyki do biznesów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hostingi tez upadają - czy to z winy służb czy "z bliżej nieokreślonego powodu". Taki oron.com - jednego dnia był, na drugi dzień blank page i cześć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Hostingi tez upadają - czy to z winy służb czy "z bliżej nieokreślonego powodu". Taki oron.com - jednego dnia był, na drugi dzień blank page i cześć.

 

A mało to firm hostingowych padło w tym roku? ;) Sam mogę wymienić kilka a zbytnio nie badam rynku.

 

Darmowych ile padło lub zostało przejętych...

 

 

Wolny rynek kiedyś musi się zapchać. Ludzie wyczuwają pieniążki to się pchają jak na wyprzedaż w tesco czy biedronce, nawet się na tym nie znając.

 

Chyba w tym miesiącu to już widzę 3 firmę przejętą przez inną i jeden darmowy hosting ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz na te 10k zł wziąć kredytu? Przecież Ci się to zwróci bardzo szybko.

 

 

PS. Chyba teraz w szkołach za mało zadają prac domowych.

Nigdy w zyciu na poczatek biznesu nie bierz kredytu! Jezeli nie masz wlasnych srodkow to nie otwieraj biznesu, kredyt to najgorsze zlo... na start.

 

10 tys to mam ale licze ze trzeba bedzie x razy tyle zeby zrobić im mocną konkurencje. dlatego pytam czy są chetni ktorzy by chcieli powolac np spolke i stworzyc taki projekt.

Ja mógłbym coś z tobą pomyslec, odezwij sie na PW/email.

Chociaż trudne będzie to trochę wystartować lecz ja mam pomysl na podobny serwis.

 

Widział ktoś może darmowe generatory do turbobit.net ?? Jak nie polecam wpisać w google "Turbobit Premium Link Generator" i poszukać :-)

Darmowe serwisy też działają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, czekam na minusy.

 

A masz minusa, za bzdury.

 

Ja nie wiem po co w ogóle ta dyskusja. Wchodzi dzieciak, rzuci jakąś bzdurę i co niektórzy nawet próbują z nim dyskutować racjonalizując jego bullshit. Naoglądali się filmów o żydkach robiących serwisy dla ludzi i teraz myślą, że mogą w przerwie między lekcjami skroić świat na kilka baniek.

 

Jak jesteś programistą, to rzadko kiedy konfigurujesz serwery (SERWERY, że sieć serwerów!), bo od tego trzeba admina. Jak jesteś programistą, to nie zrobisz biznes planu i marketingowej strategii, nie zrobisz kampanii i nie zrobisz pierdyliona innych rzeczy.

 

To tak, jakby powiedzieć szewcowi, że jak się postara, to jest w stanie stworzyć drugie CCC.

 

Tort jest duży i idzie zarobić, ale błagam... nie dysputujmy na ten temat w takim wątku, bo to jest śmieszne, a nie dyskusja na temat...

 

Ktoś spytał dlaczego często ktoś wchodzi tu i pyta o jakiś pomysł fantazjując przy tym niemiłosiernie... bo tak nas "edukują"... od Amber Gold przez Providenty i inne gówna, że "rozdają gotówkę", normalnie idź, bierz. Wchodzi potem dzieciak i myśli, że "oja, smsy wysyła się i kasa idzie na konto! ja też tak chcę, żeby ludzie słali smsy i mi kasa szła na konto!".

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś programistą, to rzadko kiedy konfigurujesz serwery (SERWERY, że sieć serwerów!), bo od tego trzeba admina. Jak jesteś programistą, to nie zrobisz biznes planu i marketingowej strategii, nie zrobisz kampanii i nie zrobisz pierdyliona innych rzeczy.

 

Programista nie jest w stanie sklecić biznes planu proszę Państwa. Sponsi - 19.11.2012 11:19. Czas edytować wikicytaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Inferno i po co trywializujesz? Wyedytuj swoją wiedzę.

 

Programista-marketingowiec-grafik-wszystko-inne-owiec?

Z badaniem rynku, analizą, szmery bajery? Z uwzględnieniem wszystkiego?

Taki programista-pasjonat, który siedzi i dłubie kod i nic poza tym go w życiu nie interesuje zrobi to wszystko?

 

No tak - jakieś 90 procent ludzi tutaj interesują półśrodki i generalnie "jakoś tam to się zrobi". Programista zrobi grafikę i opracuje marketing, spoko... i jeszcze 5 innych ról.

Powodzenia przy takim podejściu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inferno i po co trywializujesz? Wyedytuj swoją wiedzę.

 

Programista-marketingowiec-grafik-wszystko-inne-owiec?

Z badaniem rynku, analizą, szmery bajery? Z uwzględnieniem wszystkiego?

Taki programista-pasjonat, który siedzi i dłubie kod i nic poza tym go w życiu nie interesuje zrobi to wszystko?

 

No tak - jakieś 90 procent ludzi tutaj interesują półśrodki i generalnie "jakoś tam to się zrobi". Programista zrobi grafikę i opracuje marketing, spoko... i jeszcze 5 innych ról.

Powodzenia przy takim podejściu.

Naprawdę musisz nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Wpadłeś na koniec tematu majacząc coś o osobie która zrobi sama cały projekt kiedy nikt czegoś takiego nawet nie pisał. Gdzie ja np. napisałem, że programista ma robić wszystko? Skomentowałem tylko to co napisałeś - że programista nie jest w stanie zrobić niczego innego niż tylko programować. Może Ty jesteś ograniczony do jednej umiejętności w stopniu wyższym niż podstawowy ale nie wyskakuj z tekstami, że każdy musi być tak upośledzony bo tak zwyczajnie nie jest. I uprzedzając Twoje następne wywody - nie, to że ktoś potrafi skonfigurować serwer albo napisać biznes plan nie znaczy że jest słabym programistą.

 

Edit : w ogóle wejście smoka miałeś w tym temacie. Trzecia strona prawie, temat skończony, autor podziękował a tu wpada Sponsi i " nie dysputujmy na ten temat w takim wątku, bo to jest śmieszne, a nie dyskusja na temat...". Mnie rozbroiłes. Keep up the good work!

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz też minusa, od takiej osoby o jakiej pisałem. Biznesplan piszą teraz słiiit dziefczynki (sorki, ale tylko tak oddam dokładne znaczenie wyrazów) na techniku ekonomiście, czyli w wieku 17-19 lat. Programista, czyli nie dość, że facet, a skoro taki projekt to pewnie ogarnięty też dał by radę. Nie trzeba od razu kupować za 20 tyś. serwerów, nie trzeba robić grafiki za 15k. Wystarczy np. ładny styl do bootstrapa, który jest schludny, parę maszyn w OVH/Hetzner i coś w USA, a wcześniej skrypt do min. 10 serwisów. Część skryptów można kupić od ludzi z for za 50-100zł, czyli myślę, że na początek te 10 000, które ma autor to dla ogarniętej osoby starczy spokojnie z dobrym pomysłem. Mam nadzieję, że jak nie on, to ktoś inny ogarnie temat i za rok/dwa wyjdzie z czymś ciekawym.

 

Jak zrobić konkurencję rapideo czy innym? Cena. Dla ludzi teraz najważniejsza jest kasa i jak zobaczą, że firma x ma po 10, a y po 9 i też dobrze wygląda i ktoś z tego korzysta to wiadomo, że wybierze y. Niewiele osób patrzy teraz racjonalnie i porównuje dogłębnie oferty i/lub regulaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

U mnie gra rolę stabilnosc i cena. Nie lubię jak jakiś hosting się zrypał i np. nie działa dzień.

Nie wiem jak to ma rapideo, ale na np. nopremium.pl z, której korzystam działa wszystko zawsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hostingi tez upadają - czy to z winy służb czy "z bliżej nieokreślonego powodu". Taki oron.com - jednego dnia był, na drugi dzień blank page i cześć.

 

Oron dosłownie "współpracował" z warezami więc ich los musiał dopaść.

Do tego mieli głównie materiały erotyczne a to akurat naraziło ich na złość całej branży XXX w USA a ta branża jest bardzo bogata i stać ich na armie prawników :>

 

Pomysł zły nie jest ale ile już jest takich serwisów ? z resztą ponoć konta premium są blokowane ostatnio coraz częściej. Trzeba było wyjść z taką inicjatywą np. 2 lata temu jak się kształtował "rynek" tych usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×