Skocz do zawartości
dzikus

Jak działa rapideo.pl?

Polecane posty

Witam serdecznie. chciałbym uzyskać informację od Was czy wiecie na jakiej zasadzie działa serwis taki jak rapideo (świadczy on usługę ala proxy do hostingów premium). Przymierzam się do otwarcia podobnego i mam w związku z tym kilka pytań:

- jakie serwery są wykorzystywane przez nich (jakieś markowe czy zwykłe pecety)

- jakie przepływności dostępu do internetu te serwery potrzebują (czy 100 mbps wystarczy?)

- gdzie oni mają umiejscowione serwery, czy mają własne datacentre ?

- jakie mogą być średnie miesięczne koszty utrzymania tego typu serwisu (szacuje, że na start pozyskam 500 użytkowników oferując im nielimitowane pobieranie za 9,9 pln / mc co daje mi blisko 5 tys zł a jak liczyłem to można kupić serwer w server4you za 100 zł (myślę, że jeden serwer obsłuży 500 klientów) czyli mam zysku 4900 zł i to tylko przy 500 osobach a oni mają ponad 200 tys klientów więc myslę, że w ciągu 6 mc pozyskam mniej więcej 100 tys klientów (niska cena bo u mnie będzie nielimitowane za 9,9 pln a oni sprzedają za 10 zł tylko kilkanaście GB)

- czy ktoś może mi zaoferować pod to serwery (tak do 300 - 400 zł / mc bez limitu, najlepiej zeby każdy miał z 2 TB dysku i nielimitowane pasmo, lokalizacja żeby była w w polsce)

- gdzie można kupić taki program czy skrypt jaki oni używają ( a może ktoś ma na sprzedaż coś takiego)

- czy działalność taka jak ich jest legalna tzn czy ktoś mi nie zapuka i nie powie , że mam lewe pliki na serwerze ale przecież one nie są moje.

- gdzie polecacie szukać głównych odbiorców usługi

 

proszę o info , chciałbym dorobić pare złotych a to wydaje się lekki biznes (strona + skrypt, niewielkie koszty i można zarabiać kase). prosze o info . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- czy ktoś może mi zaoferować pod to serwery (tak do 300 - 400 zł / mc bez limitu, najlepiej zeby każdy miał z 2 TB dysku i nielimitowane pasmo, lokalizacja żeby była w w polsce)

Nielimitowane pasmo?;o to jest takie coś.. I do tego bez limitu danych:o Chłopie co ty piszesz takie coś nie istnieje. Jak szukasz serwera z lączem 100mbps i bez limitu to dodaj proszę kilka zer. http://100tb.eu zainteresuj sie tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Po 1 potrzeba dużo ruchu na dobrej rurce

Po 2 potrzeba pojemnych dysków, i dużo ich.

Po 3 mądrze napisany skrypt, za który zapłacisz conajmniej kilka tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu piszecie że nie ma czegoś takiego. W server4you jest nielimitowane pasmo i 100 mbps. pytanie tylko czy to wystarczy na 500 osób? przecież to napewno da się tanio zrobić, inaczej takie rapideo by nie zarabiało. czy ktoś mógły mi jak laikowi odpisać jak zrobić drugie rapideo tak mniej wiecej krok po kroku , do kogo pojsc po serwery zeby byly tanie i dobre, gdzie po skrypt?

Edytowano przez dzikus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś wiedział to by to zrobił a nie chwalił się na forum. Ewentualnie zleć opracowanie takiego biznes planu jakiejś firmi konsultingowej i zapłać określona kwotę.

 

Na server4you nielimitowany jest transfer a pasmo to 100 mbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zrobić coś takiego jak rapideo to nie startuj z małą kwotą bo skrypt to pare tyś, serwery i takie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To widzę, już za pół roku forum wht doczeka się milionera :) 100 tysięcy użytkowników, 9,9pln za miesiąc. Mój boże zacznij już budować budynek-sejf jak sknerus w tych komiksach kaczora donalda co byś popływać w tej mamonie mógł trochę.

 

Pierwsza sprawa - 100 mbps / 500 użytkowników daje = 0,2 mbps na użytkownika. Oczywiście, wszyscy na raz nie będą zasysać ale co jeśli połowa będzie? 60 kB/s ściągania to Twoim zdaniem satysfakcjonujący poziom usługi? Po pierwszej minucie od wykupienia pakietu, drugi pakiet każdy wykupi ale na platformie z której ściąga normalnie. A co z przestrzenią? Jesli każdy użytkownik ściągnie sobie 5 gb albo 10gb, w końcu po to mają te konta - żeby ściągać. A to tylko 500, a Ty mówisz tu o 100 tysiącach... Im więcej sprzedajesz tym bardziej rosną koszta, aż do momentu w którym produkt po pewnej cenie w pewnej ilości zacznie generować więcej strat niż zysków.

 

Oczywiście, że legalność może być problemem. Tego nikt Ci nie zagwarantuje. Rapideo korzysta z usług kancelarii prawniczej.

 

Wliczyłeś swoje konta premium? Co jeśli będziesz potrzebował więcej niż jednego? Co jeśli będziesz miał 20 i wszystkie 20 zostaną wpisane na czarną listę bo są jako proxy?

 

Rapideo hostuje się w ovh. Wejdź sobie i zobacz jakie są ceny. A takich serwerów trzeba mieć kilka.

 

Coś czuję, że zbliża się kolejny rekord w ilości minusów :)

 

Edit : Hmmm w zasadzie to jest jedna kwestia, która mnie ciekawi. Rapideo podaje na swojej stronie, że ma "[...] ponad 270 Gb/s przepustowości [...]". Według was to jest w ogóle możliwe przy jakimkolwiek rozumieniu przepustowości?

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, że mają ponad 200 tys. klientów (przynajmniej wg strony) to nie wiem jak tam wyglądają ceny, ale jeśli poszliby mocno po budżecie to jest to możliwe. W OVH możesz mieć gwarantowane 100 megabitów za 5 dych, mnożymy to przez 2000 wychodzi jakieś 100k PLN / miesiąc. Jeśli user płaci przynajmniej 1 zł to firma już wychodzi na swoje (czysto teoretycznie rzecz jasna).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Co prawda wydaje mi się, że raczej mają więcej takich po 10 Gb niż po 100mb ale wciąż jeśli ilościowo to zsumowac to wychodzą kwoty w tym stylu obojętnie jakim sposobem i faktycznie przy tej ilości użytkowników mogłoby być to opłacalne i wykonalne.

 

W każdym razie twórca tematu raczej widzi, że nie są to przedsięwzięcia na paredziesiąt ani nawet pareset złotych tylko dziesiątki tysięcy. Dla zamkniętego grona na parenastu osób może i wystarczyłby jeden taki serwer z łączem 100mbps. Ale na ilości rzędu paruset użytkowników a do tego rosnące w założonym tempie - to zupełnie nie ten pułap. Do tego potrzeba administratorów do zarządzania, maszyn i ogromu innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, to zależy jakim łączem dysponujemy. Wiadomo, że 200 tys. userów się nie zgada na raz i wszyscy zaczną wszystko ściągać. Jeśli dajmy na to taki rapidshare ma limit dla konta premium nie wiem 10 megabajtów / sekundę to stawiamy 1 dedyka od rapidshare'a i jesteśmy w sumie załatwieni. W ten sposób np. lokujemy 10 serwerów rapidshare, 8 serwerów jakiegoś 4shared i np. po 1 serwerze na każdą inną usługę. Jeśli brakuje przepustowości tj. userzy np. z rapidshare ciągną już absolutne maximum to po prostu dodajemy kolejne serwery i lecimy maksymalnie po kosztach. Wszystko zależy od tego z jakiego serwisu plików leci najwięcej. Swoją drogą to byłoby nawet w miarę opłacalne. Muszą mieć ładne obroty :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy wyłącznie od Ciebie, możesz i na 1 wszystko zmieścić, ale nikt nie powiedział, że to będzie dobre :D.

 

Polecam na sam początek zabrać się za pisanie skryptów bądź znaleźć kogoś kto coś takiego zrobi, serwery same z siebie ściągać nie zaczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od popularności Twojej platformy. Oczywiście możesz zacząć od jednej maszyny, problem jest tylko taki, że co paredziesiąt użytkowników trzeba dodawać nowe jednostki. A jak pogrzebać głębiej w temacie to okazuje się, że niektórzy usługodawcy (np. ovh) blokują ip niektórych platform do ściągania. Może więc okazać się, że potrzebne będą maszyny od różnych dostawców. Co jeszcze ważniejsze to wszystko musi być sprzężone odpowiednim skryptem. Co do lokalizacji to generalnie w tym przypadku ona sama nie ma aż tak dużego znaczenia. Najważniejsze jest jak największe pasmo ruchu wychodzącego z Twojego serwera. Więc server4you powinno być chyba tak samo dobre jak ovh czy cokolwiek innego. Ale jak zwykle najwięcej rzeczy wychodzi w "praniu" więc takie przedsięwzięcie to zawsze w pewnym stopniu eksperyment bo sporo się zmienia cały czas na każdej platformie typu rapidshare, hotfiles itd.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. dzięki za podpowiedzi. zauważyłem jednal, że strona rapideo hostuje się w ovh ale pliki pobierane są z innych serwerów. wytłumaczcie mi to:

 

traceroute to s131.rapideo.pl (213.189.54.164), 30 hops max, 40 byte packets

1 80.50.231.201 (80.50.231.201) 0.779 ms 0.826 ms 0.693 ms

2 war-r1.tpnet.pl (194.204.175.197) 7.642 ms 9.809 ms 11.525 ms

3 war-b2-link.telia.net (213.248.89.85) 19.881 ms * 20.524 ms

4 atm-ic-144386-war-b2.c.telia.net (80.239.133.110) 20.028 ms 20.071 ms 20.098 ms

5 ae2-3989.r7.glo-r5-glo.atman.pl (212.91.9.74) 20.161 ms 20.169 ms 20.182 ms

6 do-atman.pikonet2.pl (193.111.37.194) 20.425 ms 20.385 ms 20.264 ms

7 rev-213.189.54.164.atman.pl (213.189.54.164) 20.560 ms 20.999 ms 20.481 ms

 

 

 

Co tam robi atman?? ile kosztuje serwer tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego? Tak jak już pisaliśmy platforma składa się kilkudziesięciu jeśli nie kilkuset maszyn. Część mają w ovh, niektóre jak widać w atmanie a pewnie są jeszcze i w innych miejscach. Czemu tak jest raczej trudno jednoznacznie powiedzieć. Może cena, może jakieś ograniczenia, może lokalizacja a może jeszcze jakieś inne powody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh coś czuję, że robienie takiego serwisu samemu to porywanie się z motyką na słońce. w atmanie 100 mbps kosztuje w kolokacji jakieś 1900 zł :/ a gdzie koszt serwerów. może są osoby chętne do połączenia sił i zrobienia ściepki finansowej żeby zrobić taki serwis i być dla nich mocną konkurencją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh coś czuję, że robienie takiego serwisu samemu to porywanie się z motyką na słońce. w atmanie 100 mbps kosztuje w kolokacji jakieś 1900 zł :/ a gdzie koszt serwerów. może są osoby chętne do połączenia sił i zrobienia ściepki finansowej żeby zrobić taki serwis i być dla nich mocną konkurencją?

Aby być mocną konkurencją musiałbyś wystartować mając już przynajmniej z 10 serwerów dedykowanych, po parę kont premium na 31 platformach, które oni są w stanie obsłużyć i skrypt na którym to w ogóle będzie pracować. Razem przy założeniu najtańszych (mniej lub bardziej) sensownych dedyków masz przynajmniej 2000-3000 tysiące złotych miesięcznie za maszyny, konta premium przynajmniej drugie tyle miesięcznie, oskryptowanie systemu prawdopodobnie parenaście tysięcy złotych + późniejsza obsługa (za skryptami trzeba nadążyć) + następne 1000-2000 miesięcznie za programistów i drugie tyle za jakąs podstawową administrację serwerów. Do tego jeszcze jakaś sensowna szata graficzna +/- 1000 złotych i śmiało możesz startować na małą skalę na max 200-300 osób. Więc jeśli Twoje wyliczenia kończyły się na "9,90 zł od każdego" to możesz nie zarobić na piwo. A gdzie tu jeszcze koszty postronne, do każdego przedsięwzięcia do kosztów należy doliczyć 20% bo przeważnie taka jest nadwyżka rzeczywistych kosztów nad planowanymi.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze wg. mnie jest w tym wszystkim fantazja w całym planie. Ja dam wszystko za 9,99 PLN a konkurencja pewnie cwana i chciwa bo bierze 10zł za parę GB i pewnie kroi kokosy. Dlaczego nie usiadłeś nad tym 5 minut dłużej i nie odpowiedziałeś sobie na podstawowe pytanie - jeżeli wpadłem na taką żyłę złota i jest ona stosunkowo prosta do wykonania dlaczego na tym rynku jest praktycznie monopol? Trochę logiki... jeżeli miałbyś zarabiać 4900zł za 500 użytkowników to stary konkurencja by była gigantyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, że jeżeli ktoś zadaje podstawowe pytania i ma jakieś płytkie analizy finansowe tak naprawdę nie nadaje się na tego typu biznes. Twierdzę, że rapideo zarabia duże pieniądze bo wątpię, że ktoś by żył w stresie utrzymując takiego byka za grosze.

Edytowano przez klaq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Trzeba mieć około 100tys zł w rękach aby takie coś wogóle stawiać.

Myślę, że pod projekt był zaciągniety jakis kredycik + kaska z unii.

 

Pamietam, jak rapideo np powstawało to było bardzo duże zainteresowanie tym ponieważ wtedy działały hostingi typu filesonic megaupload itp gdzie plików było od h*** premek od h**** i ogólnie żyć nie umierać.

 

Wątpie, gdybyś nadążył za premkami, skoro egofiles ma limit 20gb / per day

chyba, nie sądzisz, ze nakupisz z allegro za 1zł kont ;)

Dodatkowo bany na IP, pamietam jak ja miałem generator linków premium, to turbobit mnie banował co 2-3h premki banned, a userów miałem 200. ~~ 1000 plików dziennie sciagali.

 

Serio, ja uwazam, ze masz naście lat i multim pomysłów w głowie. Ale takie są realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×