Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gucha123

Jakie minimalne łącze jest potzebne

Polecane posty

Pytanie jak w temacie,

chce postawic serwer dedykowany ale pomyslałem o kolokacji w polsce

I tu pytanie czy 2 Mbit/s to wystarczająca przepustowośc na świadczenie usług hostingowych?

Ile moge założyć kont na łączu 1Mbit/s ?

A ile na 2 Mbit/s ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość kont zależy tylko i wyłącznie od ilości generowanego przez nich transferu...

Na start jednomegowe łącze może wystarczyć, kiedyś miałem serwer w pl na takim właśnie łączu - całość chodziła sprawnie, przy niewielkiej liczbie założonych kont nie było widać różnicy w porównaniu z serwerami na łączach stumegowych w usa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie jednoznacznie odpowiedziec na tak postawione pytanie. Mozna zaczac od 1 Mbit, ale wszystko zalezy od struktury klienteli. Wizytowek mozesz wsadzic od cholery - malo zajmuja i malo kto je oglada, ale czesto odwiedzane forum phpbb... Komu chcesz sprzedawac takie konta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie lacze:

6Mb/s starcz na 2000GB/miesiecznie a 30Mb/s starcza na 9900GB/miesiecznie i wiecej... wiec 1mb teoretycznie starcz na ok 340gb miesiecznie transferu, ale zalezy czy tez jakie 1mb zwykle czy pro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heheheh, czym sie rozni 1 MBit/s zwykly od Pro??? Moze asynchroniczne i synchroniczne lacze miales na mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozni sie cirem gwarantowanym...
Ale czy to jest nomenklatura ogolnie przyjeta, czy jakas firma nazwala sobie usluge z CIRem dokladnie takim akurat "Pro" ?

 

I jeszcze jedno, czy mi sie wydaje, czy CIR z definicji jest pasmem gwarantowanym i wyszlo Ci takie malo maslane ? To taka standardowa moja czepliwosc - nic osobistego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. CIR to jest w protokole FrameRelay, w innych protokolach transmisji mamy inne parametry QoS,

2. lepiej stosowac terminologie "pasmo gwarantowane".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze autor watku nie otrzymal zadnej nawet przyblizonej odpowiedz (co mnie bardzo dziwi poniewaz wydawalo mi sie ze na forum sa osoby z doswiadczeniem umiejace odpowiedziec na takie pytanie).

 

Z mojego doswiadczenia, moge autorowi jedynie suferowac, ze w przypadku standardowych klientow (male/srednie firmy) ktore posiadaja zwykle strony to przy 1Mb/s obsluzysz ok. 250 pakietow, a w przypadku 2Mb/s jakies 600 pakietow uslug. Przy zalozeniu ze naogol jeden pakiet to 1-2 srednie stronny, a nie webmasterzy pragnacy upakowac mase stron na jednym koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym mog postawic dla ciebie server na 100mbit bez traffic limit ca okolo 1200zl

(kolokacja)

zainteresowany? wysli mi maila! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wsumie tania bardzo ta kolokacja tez mozem bym byl zaisntweresowany coprawda dopiero co wastawilem do kolokacji serwer na b.dobre lacze jak na polskie warunki ale mam jeszcze 2 serwery wiec moze bym sie skusil...jak mozesz napisz cos wiecej o tym laczu.... moze masz mozliesoc podania adresu coby pinga sobie wyslac cosik zassac zeby obaczyc jakim dobrodziejstwej dysponuje takowe....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×