Skocz do zawartości
Łukasz B.

Opłacalność ?

Polecane posty

Zastanawiam się nad tym jak opłaca się serwerownią udostępniać serwer z 10mbit/s łącza nielimitowanego w cenie np : 19zł/mc skoro 1mbit/s kosztuje średnio xx/zł na logikę to się nie kalkuluje

 

Internet nie jest z gumy jak dobrze to wszystko pojmuję a staje się elastyczny niczym kondom?

Edytowano przez Łukasz B. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Overselling. Jak taka serwerownia kupi 1 Gbps to po 1 mogą sprzedać dużo więcej, po 2 kupują to taniej niż ktoś kto kupi 100 Mbps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale coraz częsciej ten Overselling daje o sobie znać w godzinach obciązenia i nadal powstają cudowne oferty bez limitu transferu, daje to też skutki takie że mniejsze firmy hostingowe upadają przez taką polityke trwa wyścig kto da więcej za mniej aż wtyczki się zapchają.

Edytowano przez Łukasz B. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak z autobusami w godzinach szczytu, ale zawsze możesz wziąć taksówkę ...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby ktoś normalny kto kupuje 1Gbps sprzedawał 10Mbps za 19 PLN.

Pytanie na ile to 10Mbps jest gwarantowane - pewnie nie jest w ogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie sądzę aby ktoś normalny kto kupuje 1Gbps sprzedawał 10Mbps za 19 PLN.

Pytanie na ile to 10Mbps jest gwarantowane - pewnie nie jest w ogóle :)

 

Jak kupują 1Gbps to zwykle mają bujniejszą ofertę począwszy od VPSów za 19zł kończąc na dedykach po 400zł i wszystko rozdzielają z tego 1Gbps ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Serwerownią to się pewnie nie opłaca (bo niby jak - wziąć serwerownię za dach i za jej pomocą to zrobić?), ale serwerowniom być może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale na czym polega ten problem, port 10 Gbps do plixa kosztuje kilka tysięcy i masz tam wszystkich operatorów jakich sobie zamarzysz, link do TP w dzisiejszych czasach to sprawa drugorzędna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ile kosztuje kabel żeby mieć ten port 10 Gbit w plix?

a wiesz ile kosztuje drugi kabel inna trasą i drugi port żeby mieć jakąkolwiek redundancje?

a wiesz ile kosztuje rata leasingowa za dwa switche i dwa routery które obrobią taki ruch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kosztują nadal mniej niż płacenie kilkudziesięciu złotych za megabajt przy wolumenie ruchu rzędu kilku Gbps co sugerował OP... Poza tym jako osoba z Warszawy chyba powinnieneś wiedzieć gdzie trzeba się ulokować, żeby nie płacić za fiber przysłowiowych "miljonów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Internet internetem ale zapominacie jeszcze o innych kosztach, które musi ponosić serwerownia aby świadczyć usługi. Przy nich internet to jest "Pan Pikuś". Chciałbym zobaczyć zdjęcia serwerowni która daje 10Mbps za 19 PLN ... ciekawe jaka tam jest klimatyzacja, jak wygląda agregat i inne systemy np gaszenie gazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zobaczyć zdjęcia serwerowni która daje 10Mbps za 19 PLN ... ciekawe jaka tam jest klimatyzacja, jak wygląda agregat i inne systemy np gaszenie gazowe.

 

Serwerownia ma przede wszystkim działać, a dopiero potem wyglądać - pełni funkcję przemysłową a nie dekoracyjną :-). Co mi po pięknych zdjęciach i deklaracjach jak w praktyce często niewiele z tego wynika.

 

W OVH w ogóle nie ma tradycyjnej klimatyzacji, a ostatnio nawet fizycznej serwerowni, tylko kontenery, a patrząc na rynek zagraniczny to jednak raczej cześciej słyszy sie o padach różnych wymuskanych serwerowni i jeszcze bardziej wypasionych cloudów niż o problemach u nich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10Mbps daje taka która ma tanie serwery i łącza po taniości, gdzie łącze liczony jest x50 a overbooking na ile wlezie.. i owa firma liczy że wyrobi się z kasą której cały czas brakuje na opłaty a kreska tupie głośnymi krokami :) . Nie twierdzę że wszyscy tak liczą ale kilka przypadków było oraz ten niedawno obserwowany...

 

Łącze do PLIX -tranzyt - 1Gbps zestawione przez innego opa kosztuje ode mnie 6,4tys netto + plus opłaty, ale patrząc na to zrezygnowałem bo przy 1Gb to nieopłacalne i wolałem wziąć redundancję w 3 strony jednego i 2 operatora z dwóch stron i do tego dołożyć niski volumen "śmieszne TP" bo taniej, łatwiej i mniej zachodu. Tranzyt można kupić w granicach 4zł wpięcie z tp nie pamiętam ale około 10zł .. razem obecnie 2 GB to koszt ponad 10tys zł. To koszty podstawoe które nie zawierają administracji, urzymania, wyposażenia i sprzetu , prądu i innych kosztów...

 

 

A serwerownia musi wyglądać a nie tylko być, bo domowe rozwiązania nie dają takiego komfortu pracy i sa zbyt zawodne od tych stosowanych w profesjonalnych projektach.

 

Jak to się mówi:...drzyj z blizniego aż... serwer wytrzyma?

Edytowano przez StOnA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwerownia ma przede wszystkim działać, a dopiero potem wyglądać - pełni funkcję przemysłową a nie dekoracyjną :-). Co mi po pięknych zdjęciach i deklaracjach jak w praktyce często niewiele z tego wynika.

 

Chyba mnie nie zrozumiałeś ... nie chodzi mi o wygląd tylko wyposażenie.

dobra ale co ja tu będę dyskutował. Sprzedawajcie 10 za 19 PLN sobie dalej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć zdjęcia serwerowni która daje 10Mbps za 19 PLN ... ciekawe jaka tam jest klimatyzacja, jak wygląda agregat i inne systemy np gaszenie gazowe.

 

Inaczej

 

miałem dłuższą styczność z serwerownią, która była kiedyś na tym forum nawet polecana i przy cenie 60PLN/1Mbps przy dużym wolumenie nie było ani klimatyzacji, ani gaszenia gazem (chociaż na stronie były opisane)

 

Więc to że ktoś zdziera nie znaczy że musi inwestować w serwerownie i inaczej to że ktoś ma tanio nie znaczy że ma kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba mnie nie zrozumiałeś ... nie chodzi mi o wygląd tylko wyposażenie.

 

Ty też nie :-). Chodzi mi o przypadki, kiedy rzekomo serwerownia ma łącza od kilku różnych providerów, loga różnych fajnych firm na stronie, agregat, certyfikaty itd a potem w przypadku sytuacji awaryjnych wynika z tego jedynie "kupa", a takich przypadków przetestowanych na własnej skórze mogę wymienić co najmniej kilka, w tym w takich firmach gdzie 1U z 10 Mbps kosztowało rok temu 2 tysiące netto i kompletne pady na zmianę sieci i zasilania trafiały się 3-4 razy w mieisącu i trwały kilka h, a mimo 24h infolinii realny support kończył pracę o 16.

 

dobra ale co ja tu będę dyskutował. Sprzedawajcie 10 za 19 PLN sobie dalej :-)

 

Cóż, ja akurat kolokacji nie sprzedaję i wypowiadam się o tym rynku z pozycji klienta, który od 98 roku miał okazję przetestować "kilka" ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiele z tego co na stronie jest delikatnie mówiąc mija się z rzeczywistością, ale to już inna sprawa.

Naiwni zawsze się znajdą tak jak z Amber Gold. Życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może na łączach jest nadwyżka, na którą aktualnie nie ma chętnych? Overselling co prawda ma swoje granice, ale jeśli po ruchu widzą, że jeszcze jest zapas to czemu nie stworzyć trochę małych pakietów nawet po 19 PLN? Prawdziwe pakiety mają swoje zapewnione kawałki a te tańsze może tylko dopychają łącza, co by się nie "marnowały". A może ktoś z tej drobnicy przesiądzie się w przyszłości na większą maszynę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idealnym,przykładem jest Livenet.pl - Serwer VPS który był wykupiony u mnie w wymienionej wcześniej firmie za 19zł/brutto 10mbit/s bez redukcji połączenia a w praktyce było tak że lewdo serwer działał i stale były problemy i ciągłe pady, a ceny nadal spadają w każdej firmie do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łukasz B. mówisz o livenet.pl czy o slaskdatacenter? Nie widzę w Livenet.pl VPS'ów za 19 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malicious Web Site Blocked

 

You attempted to access: livenet.pl

This is a known malicious web site. It is recommended that you do NOT visit this site.

The detailed report explains the security risks on this site.

For your protection, this web site has been blocked. Visit Symantec to learn more about phishing and internet security.

 

Pięknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://safeweb.norto...?url=livenet.pl

 

Odwołanie do pliku, który nawet nie istnieje, to nie jest realne zagrożenie. To, że symantec kiedyś tam wykrył, że jakiś skrypt mógł wyłudzać dane to równie dobrze mógł być jakiś false positive ze zwykłym przesyłaniem informacji, skrypt o nazwie aquagarden.livenet.pl/sklep/images/.psy/mega/winner_gallery.jpg.php wygląda trochę podejrzanie, ale raczej nie jest zagrożeniem :).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Nie zapominajcie że operator może takie łącze sprzedawać "podwójnie". Tj. klientowi detalicznemu / końcowemu sprzedaje głównie download, a klientowi w kolokacji - głównie upload. Swego czasu jak Progreso miało swoją małą serwerownię w Jastrzębiu Zdroju - dawaliśmy łącza kilku lokalnym operatorom i to znakomicie ze sobą współgrało.

 

Dlatego takie tanie oferty to mogą być oferty właśnie providerów którzy świadczą usługi przede wszystkim dla klienta końcowego i ruch "w świat" to u nich "odpad", który świetnie można zagospodarować kolokacją :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli "jednym słowem" mówiąc: sprzedawania 10Mbps za 19 PLN lub VPSa z takim łączem za 19 PLN Brutto może być opłacalne i nie należy podchodzić do takiej oferty sceptycznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×